Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Poszukiwany plecak:)



DonChristopherus
23-10-2012, 23:15
Witam

Poszukuję plecaka foto - ale zapewne zdążyliście się już domyśleć, czytając tytuł;)
Nie jest to jednak zwykły placek. A może i jest, ale mam co do niego kilka wymagań, co moim zdaniem zdecydowanie zawęzi pole poszukiwań.

Otóż poszukuję plecaka:
Trzykomorowego (komora na sprzęt foto + komora na drobne klamoty - np. softshell + komora na laptopa - 13.3cala)
Mogący pomieścić zagripioną D700 z małym szkłem + lampę i 3 niewielkie stałki
Z mocowaniem statywu (chyba najwygodniejszym ze względu na równomierne rozłożenie ciężaru podczas chodzenia jest rozwiązanie z mocowaniem centrycznym - ale mogę się mylić;))
Mile widziany również "wbudowany" pokrowiec AW
Wygodnego w noszeniu - fajnie gdyby miał system wentylacji pleców
Cena - hmmm możliwie najniższa;)

Mam nadzieję, że takie rzeczy to nie tylko w Erze;)


Czy ktoś z kolegów lub koleżanek spotkał się / jest w posiadaniu takiego ustrojstwa? Ewentualnie słyszał o czymś podobnym i może coś polecić?
Będę wdzięczny za sugestie
Dodam, jeszcze że zastanawiam się nad czymś takim:
http://allegro.pl/duzy-2-komorowy-mekko-tb617-statyw-laptop-pokro-i2671866512.html

Pozdrawiam - DonChristopherus

dejote
24-10-2012, 00:10
Mam Crumplera Pretty Bella Half Photo. Na dole trzymam zagripowane D7000 z podpiętym 14-24 + 50/1.8 + 28-70/2.8 + SB800. W górnej komorze mam MacBooka Pro 13'3, kurtkę, notes, długopis, modem 3g, pendrive, zapasowy telefon, 80-200/2.8 i jeszcze czteropak piwka wejdzie. Jedyne czego tam nie ma to mocowania na statyw.

GonzoG
24-10-2012, 00:31
Lowepro FastPack 250 AW - ma komorę na laptopa 15", uchwyt na statyw - niestety z boku - oraz pokrowiec przeciwdeszczowy.
Komora na aparat mieści D7000 z gripem i 18-105, lampę, i 3-4 dodatkowe szkła.

Jedyny minus, to przy użyciu pokrowca nie zamocujesz statywu, ale to chyba w każdym.

Cena ok 300 zł.

Większy - 350 AW, kosztuje ok 330 zł.

sidek
24-10-2012, 01:23
Mam Tenbę... nie pamiętam jaki model, ale chyba Shootout Backpack Medium http://www.tenba.com/Products/Shootout-Backpack-Medium-Black.aspx
Chyba spełnia wszystkie Twoje wymagania... no może poza ceną. Tak się składa, że mam jeden do sprzedania, nówka sztuka, z metkami, za 450zł. ;)

metebul
24-10-2012, 13:48
Ja mam Naneu K-4L i chyba twoje wymagania spelnia... statyw centralnie, lapek nawet 17", przedzial na *******y inne, przedzial na sprzet foto, zakladany worek na deszcz i system wentylacji na plecach + 2 wygodne paski do spiecia (biodrowy i piersiowy)... ogolnie plecak spoko ale wymiary swoje niestety ma :) no ale cos za cos...

DonChristopherus
26-10-2012, 09:44
Z Waaszych propozycji chyba najbardziej przypadł mi do gustu Naneu K-4L. Choć i tak najpierw musze wymacać plecak własnoręcznie;)
Dzieki za odpowiedź!

Pozdrawiam - DonChristopherus!;)

moshica
29-10-2012, 12:57
Zobacz sobie jeszcze Benro 400N, świetny zakup, 2/3 na sprzęt i 1/3 na duperele. wielkość bagażu podręcznego lotniczego,ala kufer, świetna sztywność i rozplanowanie. Polecam !

Koliber44
29-10-2012, 16:07
możesz jeszcze spróbować lowepro Flipeside 400 AW ja swobodnie mieszcze do niego D700 z gripem i zapięte 70-200 do tego 24-70 , 85, 50 , 180, sb900 kilka innych klamotow + ipada wiec myśle ze spokojnie upchasz co chcesz co prawda niema specjalnej kieszeni na lapka ale 13, spokojnie się mieści do przedniej kieszeni

DonChristopherus
29-10-2012, 22:15
możesz jeszcze spróbować lowepro Flipeside 400 AW ja swobodnie mieszcze do niego D700 z gripem i zapięte 70-200 do tego 24-70 , 85, 50 , 180, sb900 kilka innych klamotow + ipada wiec myśle ze spokojnie upchasz co chcesz co prawda niema specjalnej kieszeni na lapka ale 13, spokojnie się mieści do przedniej kieszeni

Oj tylu klamotów, żeby wypełnić ten plecak nie mam;)
Ale dzięki za info:)

proszek
16-11-2012, 14:09
Mam Naneu K3L - i jestem bardzo zadowolony. Na co dzień oprócz sprzętu foto którego za wiele nie noszę (d7000 18-70 50 lampa ale zmiesci sie sporo wiecej) wchodzi laptop, pojemnik z zarciem i biurowe gadżety. A wyrwałem na allegro za 160zł.

Travis6Strong
17-11-2012, 19:54
LP fastpack 350 , wygodny i bardzo pojemny. sprzęcior foto + laptop (17) i inne pierdoły.. właśnie mega plus że jest boczna kieszeń do wyjęcia aparatu oraz komora na lapka. posiada jeszcze 2 paski przy szelkach, dzięki czemu wygodniej się go nosi przy "większym załadunku". Polecam ten plecak, a stanowczo odradzam plecaki jednoramienne , np. slingshot. - NIE WYGODNE

jasin
18-11-2012, 11:21
stanowczo odradzam plecaki jednoramienne , np. slingshot. - NIE WYGODNE
Nie są złe jak zabieramy mało sprzętu powiedzmy średniej wielkości korpus i dwa nieduże szkła. Mój mi wystarczał, ale dokupiłem sobie grip i już upychanie tego klamota do mojego Singshota 100AW nie jest takie wygodne, do tego moje Benro też niemało waży i kilkugodzinna włóczęga po lesie dawała się we znaki.

GonzoG
18-11-2012, 12:43
yyy... widzę polecacie dziesiątki plecaków... ale czy któryś z was dokładnie przeczytał wymagania:



Z mocowaniem statywu (chyba najwygodniejszym ze względu na równomierne rozłożenie ciężaru podczas chodzenia jest rozwiązanie z mocowaniem centrycznym - ale mogę się mylić;))
Mile widziany również "wbudowany" pokrowiec AW


LP Fastpack 350 - brak statywu i pokrowca
LP Slingshot 100AW - brak statywu oraz komory na laptopa.
....

jasin
18-11-2012, 13:03
yyy... widzę polecacie dziesiątki plecaków... ale czy któryś z was dokładnie przeczytał wymagania:



LP Fastpack 350 - brak statywu i pokrowca
LP Slingshot 100AW - brak statywu oraz komory na laptopa.
....
Wiem jakie są wymagania autora wątku. Nie polecałem tego slingshota tylko odpowiedziałem na stwierdzenie Travis6Strong.

gdariusz
19-11-2012, 03:36
Uzywam Plecak KATA 20 2in1 !!! Jest dobry na body + jakis staly obiektyw (zapasowy) i zalozony np 24-70 jest miejsce na dwie lampy + gora na gadgety.
SUper szybki dostep do sprzetu, wygodny i nieduzy, dobry na wypady po miescie. Mniejszych juz nie polecam.