Flux
23-10-2012, 15:52
Trafiłem dziś na ciekawe urządzenie do zdalnej obsługi aparatu. Ma kilka fajnych funkcji ale zastanawiają mnie te dla mnie najważniejsze, nigdzie jednak nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania. Może ktoś na forum używa tego urządzenia i będzie mógł mi nieco naświetlić sprawę.
Robiąc zdjęcia HDR Nikonem D700 używam funkcji opóźnienia ekspozycji. Dzięki niej migawka otwiera się na około jedną sekundę po podniesieniu lustra i zamyka tuż przed jego opadnięciem redukując wpływ wstrząsu jaki powoduje ruch lustra na zdjęcie. Braketing mam ustawiony na kilka zdjęć, całą sekwencję robię w trybie cl używając interwalometru aby aktywować sekwencję na raz. O ile się nie mylę jest to najlepszy sposób na zrobienie nieporuszonych zdjęć do HDR. Są tutaj jednak dwa minusy. Pierwszy jest taki, że między zrobieniem każdego ze zdjęć jest jedna sekunda przerwy, po drugie aby aktywować całą sekwencję trzeba nacisnąć klika guzików kilka razy (co w przypadku panoram sferycznych jest uciążliwe i czasochłonne) ... Sam interwalometr mam pod jednym przyciskiem ale żeby aktywować całą sekwencje trzeba nacisnąć jeszcze kilka innych kilka razy ...
Zastanawia mnie czy Promote control może udoskonalić ten workflow i w jaki sposób. Było by super gdyby wszystko po zaprogramowaniu uruchamiało się jednym przyciskiem. Drugą pomocną rzeczą było przy przeprowadzenie całej operacji na podniesionym lustrze bez jego opuszczania aby zaoszczędzić kilka sekund co może mieć duże znaczenie w fotografii typu HDR i panoramach sferycznych. Fajnie było by też mieć możliwość zaczęcia sekwencji braketingu od najciemniejszej ekspozycji (co umożliwia aparat ale tylko w zakresie trzech zdjęć z odstępem 1EV!).
Użytkowników Promote control zatem proszę o jakąś informację odnośnie urządzenia i wspomnianych opcji. Jeśli ktoś z bardziej zaawansowanych fotografów HDR ma też jakąś sugestię odnośnie samego wykonywania zdjęć do HDR to też z chęcią skorzystam.
Robiąc zdjęcia HDR Nikonem D700 używam funkcji opóźnienia ekspozycji. Dzięki niej migawka otwiera się na około jedną sekundę po podniesieniu lustra i zamyka tuż przed jego opadnięciem redukując wpływ wstrząsu jaki powoduje ruch lustra na zdjęcie. Braketing mam ustawiony na kilka zdjęć, całą sekwencję robię w trybie cl używając interwalometru aby aktywować sekwencję na raz. O ile się nie mylę jest to najlepszy sposób na zrobienie nieporuszonych zdjęć do HDR. Są tutaj jednak dwa minusy. Pierwszy jest taki, że między zrobieniem każdego ze zdjęć jest jedna sekunda przerwy, po drugie aby aktywować całą sekwencję trzeba nacisnąć klika guzików kilka razy (co w przypadku panoram sferycznych jest uciążliwe i czasochłonne) ... Sam interwalometr mam pod jednym przyciskiem ale żeby aktywować całą sekwencje trzeba nacisnąć jeszcze kilka innych kilka razy ...
Zastanawia mnie czy Promote control może udoskonalić ten workflow i w jaki sposób. Było by super gdyby wszystko po zaprogramowaniu uruchamiało się jednym przyciskiem. Drugą pomocną rzeczą było przy przeprowadzenie całej operacji na podniesionym lustrze bez jego opuszczania aby zaoszczędzić kilka sekund co może mieć duże znaczenie w fotografii typu HDR i panoramach sferycznych. Fajnie było by też mieć możliwość zaczęcia sekwencji braketingu od najciemniejszej ekspozycji (co umożliwia aparat ale tylko w zakresie trzech zdjęć z odstępem 1EV!).
Użytkowników Promote control zatem proszę o jakąś informację odnośnie urządzenia i wspomnianych opcji. Jeśli ktoś z bardziej zaawansowanych fotografów HDR ma też jakąś sugestię odnośnie samego wykonywania zdjęć do HDR to też z chęcią skorzystam.