PDA

Zobacz pełną wersję : "Artefakty" przy odszumianiu



rafal1980
22-10-2012, 14:57
Nie mogę poradzić sobie z występującymi "artefaktami" (powiedzmy, że tak to nazwę), które wychodzą na niebie po odszumieniu. Używam programu neat image - uprzedzając pytania. Ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić?

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/21ax2bo-1.jpg
źródło (http://i49.tinypic.com/21ax2bo.jpg)

iljuszyn
22-10-2012, 15:22
Wygląda to jak zbyt mała ilość kolorów np 16 bitowy zamiast 24 lub nawet 32 bitowy.

rafal1980
22-10-2012, 15:54
Ustawienia wyjściowe w Neat Image - 24-bit RGB

donkiszot
22-10-2012, 16:08
Chodzi Ci o banding, nienaturalne przejścia tonalne?

Jeśli tak i jeśli się nie mylę, to jest to naturalne, że uwydatnia się po odszumianiu (specjalnie się zaszumia obraz aby się pozbyć pasków) i najprawdopodobniej dotyczy to Twojego urządzenia wyjścia (monitor, drukarka), a nie samego w sobie pliku i danych.

rafal1980
29-11-2012, 23:00
Jakby się komuś przydało - znalazłem przyczynę i rozwiązanie ;)
Działo się tak po odszumieniu zdjęcia w programie NEAT IMAGE ( osobny program ). Podczas zapisu w tym programie kompresja tak niszczy zdjęcie.
Wystarczy działać w NEAT IMAGE jako plugin PS - kompresja zapisu w PS nie pozostawia takiego defektu jak powyżej ;)

Flux
29-11-2012, 23:12
Ja polecam zapisywanie do jpg na potrzeby sieci w fireworksie - myślę że ma lepszy algorytm a już na pewno pliki wychodzą dużo lżejsze. Na to żeby kompresować w NEAT IMAGE to nawet bym nie wpadł :)