Zobacz pełną wersję : Ciekawoska z Ebaya ... zestaw szkielek.
http://www.ebay.co.uk/itm/8x-NIKON-Lens-REDROCK-LETUS-D800-5D-7D-C300-FS700-F3-GH2-GF3-SCARLET-ARRI-/370667877777?pt=Camera_Lenses&hash=item564d86f591
RobertMiernik
21-10-2012, 22:27
Coś pięknego
i cena wcale niezła...
Szczerze, to nic specjalnego w zasadzie. Żeby tak przynajmniej jeden z szerokich kątów był f/2, a 35 mm f/1.4 to można by uznać, że to ciekawy zestaw.
Nie bardzo rozumiem, po co te redukcje z 77 na 52 mm, ale podejrzewam, że gościu miał filtry 77 mm i żal mu było kilkudziesięciu dolarów na komplet 52 mm.
Do tego 135 i 180 wymaga konwersji do Ai, żeby w spokoju ich używać, ze współczesnymi puszkami.
Jedno co jest dobre, to że w niezłym stanie te słoiki są, ale cena przesadzona. Za ponad 5 kafli można by przy odrobinie szczęścia i sporej dozie wytrwałości, skopletować ten zestaw na RPA lub evilbayu.
Bo większość manualna o ile się nie myle, co nie zmienia faktu, że piękny zestaw :)
nie chodzi o to, ze manualne tlko o to, ze to zwykle szkla 'dla mas' i nie ma w tym zestawie nic godnego uwagi.
Mamavida
23-10-2012, 13:17
moim zdaniem cena jest bardzo atrakcyjna :)
Nie bardzo atrakcyjna, pomijając 180/2.8, to wszystkie te słoiki można kupić za 400-600 PLNów. Nie miałem z tego zestawu tylko 135 i 180, a nie przypominam sobie, żebym płacił więcej niż 550 PLNów za jakikolwiek słoik. 135 i 180 też nie będą specjalnie droższe, bo wersji pre-Ai nie przypniesz tak po prostu do współczesnych puszek. Trzeba wymienić pierścień albo bawić się pilnikiem. Jakby te wszystkie szkła były w wersjach o oczko jaśniejszych, to tak. Wtedy mielibyśmy do czynienia z interesującym zestawem i to bez względu na jego manualność i cenę.
RobertMiernik
23-10-2012, 18:01
Wtedy ten zestaw kosztowałby ze trzy jak nie cztery razy więcej.
To oczywiste, ale byłby też trzy jak nie cztery razy bardziej interesujący. ;)
RobertMiernik
23-10-2012, 18:29
;]
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.