PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś ma pomysł...



routine
18-10-2012, 20:46
http://chernova.tumblr.com/post/31831173142/mrgif-sophie-theallet-spring-2013-backstage-at

...jak to jest zrobione?

flisak79
18-10-2012, 21:45
To jest animowany gif złożony z kilku zdjęc robionych przy przesuwaniu aparatu. Technika stara. Rzuc okiem na: http://wyborcza.pl/duzy_kadr/1,97904,7457898,Stare__trojwymiarowe_zdjecia.html

--
danz

routine
18-10-2012, 22:26
Ja prawdę mówiąc pierwszy raz się z tym spotkałam. Ale efekt est piorunujący jak dla mnie.
Dziękuję.

dominikpl72
19-10-2012, 10:39
Ta technika nazywa się wobbling.
Też się kiedyś w to bawiłem: tutaj (http://www.dominik.4me.pl/html/wobbling_001.html) i tutaj (http://www.dominik.4me.pl/html/wobbling_002.html)

woogen
20-10-2012, 01:18
Na 99,9% aparat nie jest przesuwany tylko albo ma kilka obiektywów w linii coś na zasadzie aparatu SuperSampler albo Holga 120 3D albo jest to kilka analogów spiętych w jeden. Fotograf nie dał by rady przesuwać aparatu w trakcie robienia tych zdjęć.

kazzi
21-10-2012, 01:08
Ruch jest zbyt płynny jak na zwykłą stereo-parę.Moim zdaniem gif złożony jest z czterech zdjęć wykonanych aparatem Nimslo 3d.