Zobacz pełną wersję : Czy ktoś ma pomysł...
http://chernova.tumblr.com/post/31831173142/mrgif-sophie-theallet-spring-2013-backstage-at
...jak to jest zrobione?
flisak79
18-10-2012, 21:45
To jest animowany gif złożony z kilku zdjęc robionych przy przesuwaniu aparatu. Technika stara. Rzuc okiem na: http://wyborcza.pl/duzy_kadr/1,97904,7457898,Stare__trojwymiarowe_zdjecia.html
--
danz
Ja prawdę mówiąc pierwszy raz się z tym spotkałam. Ale efekt est piorunujący jak dla mnie.
Dziękuję.
dominikpl72
19-10-2012, 10:39
Ta technika nazywa się wobbling.
Też się kiedyś w to bawiłem: tutaj (http://www.dominik.4me.pl/html/wobbling_001.html) i tutaj (http://www.dominik.4me.pl/html/wobbling_002.html)
Na 99,9% aparat nie jest przesuwany tylko albo ma kilka obiektywów w linii coś na zasadzie aparatu SuperSampler albo Holga 120 3D albo jest to kilka analogów spiętych w jeden. Fotograf nie dał by rady przesuwać aparatu w trakcie robienia tych zdjęć.
Ruch jest zbyt płynny jak na zwykłą stereo-parę.Moim zdaniem gif złożony jest z czterech zdjęć wykonanych aparatem Nimslo 3d.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.