PDA

Zobacz pełną wersję : video light na aparacie foto



maryjano
18-10-2012, 09:03
Witam,
Czy ktoś stosował video light na aparacie dla doświetlenia np postaci, twarzy itp.-jakie wrażenia? Możecie polecić jakiś typ ze ściemniaczem.
Pozdrawiam

digitaltee
19-10-2012, 15:25
masz na myśli np. coś takiego -> Lampa LED (http://fripers.pl/product_info.php/info/p1666_Lampa-LED-140-panel-plynna-regulacja-FreePower.html)
Korzystałam kiedyś z tego pożyczonego z moją "luszczanką" - to były próby w stylu nagranie relacji z imprezy - tj. krótkie wywiady z ludźmi itd. No i dobrze, że jest regulacja, bo na pełnej mocy przy tak niewielkiej odległości oślepia totalnie, filtry się przydają ze względu na światło zastane - zwłaszcza we wnętrzach wiadomo jest cieplejsze światło. W sumie do takich zastosowań to pewnie mogłoby być coś słabszego, ale czasem więcej mocy by się zdało.
A trzyma się dość konkretnie na aparacie, w sumie to jest nawet takie "lżejsze" niż reporterska, a może to tylko takie wrażenie (?)

maryjano
19-10-2012, 16:34
masz na myśli np. coś takiego -> Lampa LED (http://fripers.pl/product_info.php/info/p1666_Lampa-LED-140-panel-plynna-regulacja-FreePower.html)
Korzystałam kiedyś z tego pożyczonego z moją "luszczanką" - to były próby w stylu nagranie relacji z imprezy - tj. krótkie wywiady z ludźmi itd. No i dobrze, że jest regulacja, bo na pełnej mocy przy tak niewielkiej odległości oślepia totalnie, filtry się przydają ze względu na światło zastane - zwłaszcza we wnętrzach wiadomo jest cieplejsze światło. W sumie do takich zastosowań to pewnie mogłoby być coś słabszego, ale czasem więcej mocy by się zdało.
A trzyma się dość konkretnie na aparacie, w sumie to jest nawet takie "lżejsze" niż reporterska, a może to tylko takie wrażenie (?)

dzięki za info-o to mi chodziło:)

KrystianBaranowski
20-10-2012, 14:44
Nie odważyłbym się używać LEDów do zdjęć - popatrz sobie na charakterystyki DOBRYCH powerledów - nowe Cree chociażby, które też nie byłyby imo satysfakcjonujące względem prawdziwych lamp błyskowych czy żarnikowych doświetlaczy. Takim doświetlaczem można sobie doświetlić jaskinię podczas kręcenia filmu exploringowego, ale nie twarz człowieka do zdjęć. Siedzą tam w większości najbardziej chińskie z chinskich podłych fluxów niedbale sortowane pod względem Vf i temperatury barwowej... Z LEDami w fotografii musimy chyba zaczekać jeszcze z 10 lat.

rafal1980
20-10-2012, 16:42
Mam taki video light http://eltec.pl/KAMERY-VIDEO/Lampy-do-kamer/Lampy-do-kamer-diodowe-LED/LAMPA-DO-KAMERY-VIDEO-CN-126-LED-ZESTAW-OSWIETLENIOWY.html
Za taką cenę nic lepszego nie znajdziesz, a moim skromnym zdaniem stosunek cena/jakość wypada BARDZO DOBRZE ;)
Jeśli dysponujesz większą gotówką, możesz zainwestować w video light z regulacją temperatury światła ale i bez tego da radę fajnie na tym pracować ;)

czarq
20-10-2012, 18:11
za mną chodzi lampka Dedolight DLH4 150. Idealna do oświetlenia i doświetlenia w każdych warunkach. Cena spora, ale chyba warta wydania tych pieniędzy. Miał ktoś z was styczność z tą lampką? a tutaj w działaniu: http://www.youtube.com/watch?v=HaIKOTa2xis&feature=player_embedded

maryjano
20-10-2012, 22:52
Nie odważyłbym się używać LEDów do zdjęć - popatrz sobie na charakterystyki DOBRYCH powerledów - nowe Cree chociażby, które też nie byłyby imo satysfakcjonujące względem prawdziwych lamp błyskowych czy żarnikowych doświetlaczy. Takim doświetlaczem można sobie doświetlić jaskinię podczas kręcenia filmu exploringowego, ale nie twarz człowieka do zdjęć. Siedzą tam w większości najbardziej chińskie z chinskich podłych fluxów niedbale sortowane pod względem Vf i temperatury barwowej... Z LEDami w fotografii musimy chyba zaczekać jeszcze z 10 lat.

a gdyby tak założyć filtr ocieplający, który jest w zestawie, to może temperatura światła wynikałaby z filtra a nie z diod?

fafniak
20-10-2012, 23:01
Nie odważyłbym się używać LEDów do zdjęć - popatrz sobie na charakterystyki DOBRYCH powerledów - nowe Cree chociażby, które też nie byłyby imo satysfakcjonujące względem prawdziwych lamp błyskowych czy żarnikowych doświetlaczy. Takim doświetlaczem można sobie doświetlić jaskinię podczas kręcenia filmu exploringowego, ale nie twarz człowieka do zdjęć. Siedzą tam w większości najbardziej chińskie z chinskich podłych fluxów niedbale sortowane pod względem Vf i temperatury barwowej... Z LEDami w fotografii musimy chyba zaczekać jeszcze z 10 lat.

Nieprawda
Są ledy które są warte zainteresowania się nimi:
http://www.pbase.com/fafniak/prolite_ring&page=1 - link do folderu
jest też tam zdjęcie tablic barwnych przy maksiumum i minimum mocy

KrystianBaranowski
21-10-2012, 07:50
a gdyby tak założyć filtr ocieplający, który jest w zestawie, to może temperatura światła wynikałaby z filtra a nie z diod?

To nie wynika tylko z temperatury barwowej, a z widma, które emitują. Możesz próbować korygować, ale to nie będzie to.



Nieprawda
Są ledy które są warte zainteresowania się nimi:
http://www.pbase.com/fafniak/prolite_ring&page=1 - link do folderu
jest też tam zdjęcie tablic barwnych przy maksiumum i minimum mocy

Czy tablice barwne są bezwzględnym wyznacznikiem? Przejrzyj sobie trochę datasheetów od Cree... Nikt poważnie fotografujący nie dotknie LEDa.

Jeżeli już doświetlacz, to na pojedynczym/ch selekcjonowanych powerledach, ale raczej nie fluxach... Ale to trzeba sobie własnoręcznie zrobić ;) Wątpię też, że w tańszych doświetlaczach dają Nichie.

Co do ledów - zapraszam na forum swiatelka.pl - najlepsze polskie forum o ledach i zasilaniu

fafniak
21-10-2012, 11:41
Jestem praktykiem - tego ringa przetestowałem i wiem co "daje"
Używam go do kamery , aparatu (zdjęć) i aparatu video - co ciekawe nakładanie filtrów CTO nie do końca daje efekty takie jak na HMI i tu jest problem faktycznie. Ale próby ściągnięcia HMI do 3200 i postawienei obok żarowej lampy daje w efekcie także dodatkowe "atrakcje"
tablica barwna jest wyznacznikiem dla mnie - tym bardziej że ma ta kilka trudnych kolorów.
Nie interesuje mnie dokładne badania - wynik mnie interesuje - ten lampion jest wart zainteresowania

KrystianBaranowski
21-10-2012, 12:04
No dobra, niech będzie. Ale to prolite za ~900zł :P W każdym razie - niedrogi doświetlacz LED dla amatora to martwy temat

fafniak
21-10-2012, 12:18
A tu się zgodzę -tyle że amator musi się sam przekonać że tanie badziewie daje dziwne kolory - tak już jest

maryjano
21-10-2012, 14:53
To nie wynika tylko z temperatury barwowej, a z widma, które emitują. Możesz próbować korygować, ale to nie będzie to.




Czy tablice barwne są bezwzględnym wyznacznikiem? Przejrzyj sobie trochę datasheetów od Cree... Nikt poważnie fotografujący nie dotknie LEDa.

Jeżeli już doświetlacz, to na pojedynczym/ch selekcjonowanych powerledach, ale raczej nie fluxach... Ale to trzeba sobie własnoręcznie zrobić ;) Wątpię też, że w tańszych doświetlaczach dają Nichie.

Co do ledów - zapraszam na forum swiatelka.pl - najlepsze polskie forum o ledach i zasilaniu

czy ja dobrze myślę, że barwa światła z tych ledowych lampek jest taka jak w latarkach ledowych powszechnego użytku tzn. jaskrawo-zimna ?

fafniak
21-10-2012, 14:58
a przejrzałeś zdjęcia do których zamieściłem link?

maryjano
21-10-2012, 17:48
a przejrzałeś zdjęcia do których zamieściłem link?

jeszcze nie :(

maryjano
21-10-2012, 18:01
a przejrzałeś zdjęcia do których zamieściłem link?

już trochę przejrzałem , ale chciałbym zobaczyć zdjęcia twarzy oświetlonej ledami. Na taką lampę jak masz na kamerze to mnie nie stać! Może więc lepszy flesz?

RomanZWrocławia
21-10-2012, 18:13
http://www.akuratlighting.com/ll2120hc2-high-cri.html

zainteresuj się tym. Ma bardzo dobre opinie jeśli chodzi o wierne oddanie kolorów. Miałem w ręku inny model lampy tej firmy. Nie mam uwag co do jakości wykonania.

fafniak
21-10-2012, 18:32
przykład video - tutaj :
http://www.youtube.com/watch?v=Zag7m6trGxs - niestety nie odpowiadam za to co na montażu zrobili z kolorami

zdjęcia tutaj:
http://www.pbase.com/fafniak/image/145710826 i następne z tej serii

dennis8
29-01-2014, 18:14
Zastanawiam się nad lampą video light nie koniecznie led zamiast błyskowej polecicie cos,macie jakies doswiadczenia znalazłem na all-ro ma 35 w i zastanawiam sie czy starczy.Wolał bym cos małego poręcznego.

fafniak
29-01-2014, 18:35
Starczy to jest uwiąd
gdybyś postarał sie napisać po polsku, byłoby łatwiej
Ledy zamiast błyskowej lampy ???
35W to dość dużo ALE zależy do czego - większość "wywiadów" z ludźmi w odległości od aparatu do 2m zrobisz bez problemu
Nawet będziesz mógł dyfuzor założyć
Problem powstanie gdy będziesz miał inną temp. barwową niż ma sama lampka - filtr "zje" ci przynajmniej połowę mocy

najprościej by było jakbyś wstawił link do aukcji

dennis8
30-01-2014, 21:09
Starczy to jest uwiąd
gdybyś postarał sie napiscoś więcej nizpo polsku, byłoby łatwiej
Ledy zamiast błyskowej lampy ???
35W to dość dużo ALE zależy do czego - większość "wywiadów" z ludźmi w odległości od aparatu do 2m zrobisz bez problemu
Nawet będziesz mógł dyfuzor założyć
Problem powstanie gdy będziesz miał inną temp. barwową niż ma sama lampka - filtr "zje" ci przynajmniej połowę mocy

najprościej by było jakbyś wstawił link do aukcji

Potrzebna jest do doświetlania i ułatwienia prace auto focusowi

np w kościołach na salach weselnych itd cos więcej niż lampa doświetlająca w body.