PDA

Zobacz pełną wersję : czy nie przesadziłem z ciepłotą obrazka ?



fafniak
17-10-2012, 10:59
Żadna super produkcja -najprostszy możliwy gatunek - wypowiedź
Ciepłota obrazka skierowana do zwykłych użytkowników gdzie większość ekranów ustawiona jest dziwnie - na niebiesko

Jeżeli macie możliwość przełączenia na takie dziwne temperatury - to proszę o opinię czy jest względnie ok.

http://youtu.be/pbJTlqEpQ4Q

darkmajin
17-10-2012, 11:12
mam nadzieje że ostrość YT zjadło.. dla mnie odrobinę za ciepło, ale do przyjęcia ( TN - hp w2216 )

Erie
17-10-2012, 11:14
na 9300K jest za ciepło wciąż

madness
17-10-2012, 11:14
troszkę za ciepło jest, ale bardziej przeszkadza mi to, że jest za ciemno

fafniak
17-10-2012, 11:27
Za ciemno na pewno nie jest
chyba że sam jutjub coś zmienia...

Co do ciepłoty - czy to jest miło za ciepłe? (nie wiem jak inaczej o to spytać)
Najfajniej by było jakbyście "test" na drugiej połówce przeprowadzili , ale nie śmiem prosić o to bo zaraz odezwą się głosy że spryciulek się tu znalazł :D
A najnormalniej w śiwecie potrzebujemy informacji od osób trzecich czy to jest zjadliwe :))

Erie
17-10-2012, 11:45
Za ciemno na pewno nie jest
chyba że sam jutjub coś zmienia...

Co do ciepłoty - czy to jest miło za ciepłe? (nie wiem jak inaczej o to spytać)
Najfajniej by było jakbyście "test" na drugiej połówce przeprowadzili , ale nie śmiem prosić o to bo zaraz odezwą się głosy że spryciulek się tu znalazł :D
A najnormalniej w śiwecie potrzebujemy informacji od osób trzecich czy to jest zjadliwe :))

przez to, że jest za ciepło to faktycznie jest odbierane jako za ciemne (wypowiedź widza), więc nie upieraj się tak przy tym, ale wyreguluj monitor :)

i tak przetestowałem to na lepszej połowie i na trzech różnych ekranach (NEC 2690WUXi2, ekran z laptopa HP - nie mam pojęcia co tam jest i samsung galaxy s), wszędzie jest za ciepło, nawet po ustawieniu temp. na 9300K (oczywiście w tych monitorach w których się da, w samsungu nie mam ustawiania temp.)

ale i tak największym zarzutem było: "a gdzie jest ostrość?"

JaroPienza
17-10-2012, 11:50
ciepło, a i kolory o których pani mówi się mało zgadzają. Przynajmniej u mnie.

fafniak
17-10-2012, 12:07
ok. dzięki :)
Ogładam to cąły czas na skalibrowanym monitorku i tablecie - tam jest to ok. ALE to co mam w programie i w pliku wynikowym.... jest inne niż na jutjubie

Swoja drogą to zmiękczanie obrazu przy HD jest niebezpieczne przy konwersji na mniejsze rozdzielczości :(

Erie
17-10-2012, 12:33
ok. dzięki :)
Ogładam to cąły czas na skalibrowanym monitorku i tablecie - tam jest to ok. ALE to co mam w programie i w pliku wynikowym.... jest inne niż na jutjubie

Swoja drogą to zmiękczanie obrazu przy HD jest niebezpieczne przy konwersji na mniejsze rozdzielczości :(

my nie mamy możliwości zobaczyć oryginalnego obrazu, ale to co na youtube jest daleko odbiega od poprawnego (i to na każdym dostępnym mi monitorze - zarówno skalibrowanym jak i nie) - youtube raczej nie zmienia jasności oraz balansu bieli przy wgrywaniu (ostrość owszem polecieć mogła przez skalowanie i kompresję), więc coś nie bardzo chyba jest jednak z tym oryginalnym obrazem

fafniak
17-10-2012, 13:17
hmmm -wolę cieplejsze zdjęcia ale przerzuciłem teraz obraz na EIZO - jest zbyt ciepło faktycznie
robię nowy render :( - tak to jest jak się ufa stareńkiemu NECowi

fafniak
17-10-2012, 17:14
http://youtu.be/K5lXl4JK4jE

chyba lepiej ?

KrZyChUM
17-10-2012, 18:28
Dałem radę przez pierwsze 90s. Brak stabilizacji jest dla mnie zbyt irytujący. Lata sobie tło jak chce.

fafniak
17-10-2012, 18:54
Kamera " z ręki" ma to do siebie że nie jest nieruchoma. I nie lata jak chce ;)

Erie
17-10-2012, 19:40
Kamera " z ręki" ma to do siebie że nie jest nieruchoma. I nie lata jak chce ;)

a statywu niet? bo szczerze mówiąc nie bardzo wiem po co "z ręki"

a jeśli chodzi o kolorki to niestety nie jest lepiej, teraz przesadziłeś w drugą stronę - żona twa jest truposina :(

fafniak
17-10-2012, 20:00
bo z łapy masz większa mobilność - to wszystko
może następne będą ze statywu - nie wiem

dobieram sie do korekcji w PS6 - pinnacle to zaraz jakaś jeśli chodzi o korekcje

madness
17-10-2012, 20:14
saturacja w górę, ale nadal twierdzę, że ciemnawo, ale to chyba za słabe światło było podczas filmowania.
czym to kręciłeś?

zaopatrz się w monopoda, pozwala na mobilność i stabilizację w pewnym zakresie.

fafniak
17-10-2012, 20:50
Jeżeli według Cebie nadal jest ciemnawo (a różnica jest naprawdę duża)- to jednak chyba musisz podregulować monitor

fafniak
18-10-2012, 00:13
http://youtu.be/Xmg2UVbpp9Y

to raczej ostateczna wersja - kłopoty z korekcją (zapomniałem co oznacza używanie energooszczędnych lampek)

Qben
09-11-2012, 23:03
nie podchodzi mi ten wb:P