PDA

Zobacz pełną wersję : D70 i Metz 54MZ-4i



BUBYPL
29-06-2005, 00:11
Witam

Od kilku dni stalem sie posiadaczem mojej pierwszej profesjonalnej (chyba) lampy Metz 54MZ-4i.
Przeczytalem wszelkie dostepne artykuly wypowiedzi na temat tej lampy - ale ciagle mam metlik w glowie.

W instrukcji do lampy i w licznych opisach wynika ze z moim adapterem SCA3402 lampa powinna obslugiwac 3D multi-sensor fill-in flash co powinno byc zasygnalizowane ikonka na lampie, Podobno pomiar 3D wlacza sie przeciskiem ON w adapterze, ale ikonka nie pojawia mi sie,
czy D70 obsluguje pomiar 3D??
jak obsluguje gdzie sie to cos wlacza?

Czy Matrix-controlled fill-in flash (ikonka faceta z sloncem) to to samo co iTTL-BL?

wiem duzo tych pytan ale pewnie dla starych wyjadaczy lamp Metz sa to sprawy latwe - bo dla mnie uffff

chyba trzeba bylo kupic SB800............

szymony
29-06-2005, 01:31
Witam

Od kilku dni stalem sie posiadaczem mojej pierwszej profesjonalnej (chyba) lampy Metz 54MZ-4i.
Przeczytalem wszelkie dostepne artykuly wypowiedzi na temat tej lampy - ale ciagle mam metlik w glowie.

W instrukcji do lampy i w licznych opisach wynika ze z moim adapterem SCA3402 lampa powinna obslugiwac 3D multi-sensor fill-in flash co powinno byc zasygnalizowane ikonka na lampie, Podobno pomiar 3D wlacza sie przeciskiem ON w adapterze, ale ikonka nie pojawia mi sie,
czy D70 obsluguje pomiar 3D??
jak obsluguje gdzie sie to cos wlacza?

Czy Matrix-controlled fill-in flash (ikonka faceta z sloncem) to to samo co iTTL-BL?

wiem duzo tych pytan ale pewnie dla starych wyjadaczy lamp Metz sa to sprawy latwe - bo dla mnie uffff

chyba trzeba bylo kupic SB800............

http://www.metz.de/photo_electronics/adapter.143.html
powinno działać jeśli kostkę masz w wersji M3

3D multi-sensor fill-in flash i Matrix-controlled fill-in flash to jest terminologia z czasów analoga. Można przyjąć że w TTL BL to ich odpowiednik w iTTL.

ALF
29-06-2005, 03:42
też miałem ten problem...u mnie to był brak styku i nierówno ustawiona głowica LAMPY...sprawdź jedno i drugie...kopertka powinna się pokazać :P

BUBYPL
29-06-2005, 10:27
powinno działać jeśli kostkę masz w wersji M3

adapter mam w wersji M3



u mnie to był brak styku i nierówno ustawiona głowica LAMPY...sprawdź jedno i drugie...kopertka powinna się pokazać

sprawdzilem i nadal nic
czy powinienem wprowadzic jakies inne ustawienia w D70? W aparacie mam ustawiony tryp TTL w adapterze wlaczam ON i REAR (czy napis REAR nie powinien pojawic sie na monitorku lampy?-ja nie mam)

czy tryby iTTL i iTTL-BL da sie wlaczyc z poziomu D70?

ALF
30-06-2005, 12:30
ja w aparacie mam ustawioną błyskawicę...

szymony
01-07-2005, 08:33
W aparacie mam ustawiony tryp TTL w adapterze wlaczam ON i REAR (czy napis REAR nie powinien pojawic sie na monitorku lampy?-ja nie mam)


TTL ustawiony w body (CF) tyczy się pracy wbudowanego błyskograta. REAR to synchronizacja na drugą kurtynę. Wyłącz to.


czy tryby iTTL i iTTL-BL da sie wlaczyc z poziomu D70?

Nie.

I z całym szacunkiem do metza, ale w takich właśnie przypadkach lampa firmowa jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.
Być może wszystko jest sprawne i działające, ale jak do tego dojść i to sprawdzić ?
Pamiętam jak na jednych z warsztatów Kaleid z Rocznikem70 usłowali zmusić sigmę do pracy w CLS. Zadziałało, ale chinskich kombinacji było co niemiara.

alxd
26-07-2005, 14:21
> Czy Matrix-controlled fill-in flash (ikonka faceta z sloncem) to to samo co iTTL-BL?

Tak.
Jak w body przełączysz na punktowy to w lampie wyłącza się (przechodzi w iTTL).
Tak też jest opisane w instrukcji do stopki 3402 m-3, którą pewnie masz.
Pozdrawiam,
alxd