PDA

Zobacz pełną wersję : Zewnętrzny LCD i ustawianie ostrości



Pabloot
15-10-2012, 12:32
Witam, jak w temacie czy używa ktoś zewnętrznego LCD i ustawia na nim ostrość?? Słyszałem opinie że nie da rady... może ktoś ma inne zdanie lub jakieś doświadczenie co kupić a czego nie?
oczywiście chodzi mi o male przysłony a nie 22 gdzie "wszystko" jest ostre.
Myślałem nad LCD 7 lub 10 cali rozdzielczość coś kolo 800x4XX.

kostek-brasil
15-10-2012, 16:01
Taki zewnętrzny monitorek może bardzo pomóc w poprawnym ustawieniu ostrości, ale czy dasz radę - to już innego rodzaju pytanie. ;) To będzie dodatkowo zależeć od konkretnej sytuacji i twoich umiejętności. Osobiście wykorzystuję zwykły przenośny telewizorek podłączony przez AV ( wyjście awaryjne ) i bywa to bardzo pomocne. Wiele dodatkowego miejsca nie zajmuje - zmieści sie w kieszeni kurtki i bateria w terenie trzyma około 2 godzin. Raz że monitor TV jest większy od tego w "nikusiu", a dwa że przy promieniach słonecznych padających na tylną ścianę aparatu, gdzie masz LCD, czasem praktycznie nic nie widać. :D
Z drugiej strony, w niektórych sytuacjach nie jest mi on potrzebny i nie korzystam. ;)

Pabloot
15-10-2012, 16:23
jakiej wielkości masz ten TV że miesci Ci sie w kieszeni? Ja myslalem o 7 lub 10 calach

kostek-brasil
16-10-2012, 10:39
Też ma 7". Wymiary zewn. 22x12,5x3 [cm]. Nie do każdej kieszenie wlezie, ale w moich kurtkach, które mam w terenie, tak.. :D Jednakże on nie ma wejścia HDMI - podłączam go przez zwykłe AV.
Jeżeli masz w domu np. TV z wejściem HDMI, podłącz aparat do niego kablem HDMI, włącz tryb podglądu na żywo (LV) i popróbuj sobie jak to mniej więcej działa.
Moim zdaniem - o ile lubisz filmować D7000 i stać Cię na zakup zewnętrznego monitorka z wejściem HDMI - to warto go kupić. ;)

Pabloot
16-10-2012, 10:47
a Ty jakie masz body?? Ja jak podłączyłem D7000 przez HDMI to mogłem tylko przeglądać to co juz jest napstrykane, nie miałem LV. Trzeba coś w ustawieniach pogrzebać?? Nawet się w to nie zagłębiłem i podłączałem przez AV.

kostek-brasil
16-10-2012, 11:03
Mam D300s. Niczego nie ustawiałem, połączyłem kabelkiem TV z aparatem, włączyłem go, potem tryb LV i już mogłem śledzić obraz z aparatu na żywo na ekranie telewizora. Zaraz jeszcze raz spróbuję to zrobić, może czegoś nie pamiętam. ;)

Przed chwilą sprawdzałem. W TV mam kilka wejść HDMI i na wszystkich jest obraz z podglądu LV z D300s. Można też przeglądać zrobione zdjęcia i filmy z aparatu. Chociaż na jednym z wejść nie miałem za pierwszym razem w ogóle sygnału, ale to pewno tylko na łączu nie stykało, bo za drugim razem na nim też już miałem obraz.
W tym czasie, gdy obraz przez HDMI wysyłany jest na ekran TV, nie ma podglądu na wewnętrznym monitorku LV w D300s. Z tymże tego TV do pomocy w ustawieniu ostrości z Nikon'a to już oczywiście nie wykorzystuję - trochę za duży i nieporęczny, hihi. :D

_Ocean_
16-10-2012, 11:31
jestem ciekawy, czy to zadziała z d7000 przez hdmi... Sprawdzę jak wróćę do domu!

Pabloot
16-10-2012, 13:59
u mnie dzialalo tylko przeglądanie zdjęć nie miałem LV przez HDMI, ale miedzy czasie czytałem na jakims zagranicznym forum że to moga byc problemy z rozdzielczością. Kostek jakbyś mógł sprawdzić jaką masz ustawiona na HDMI może tu jest pies pogrzebany, jak wrócę do domu to się zagłębie w ten temat. Wiem jedynie że w Canonie też jest coś podobnego, podczas samego podglądu jest 1080p a jak się włączy nagrywanie to sie przełącza na 420p chyba.

kostek-brasil
16-10-2012, 15:02
Prawdopodobnie domyślną opcją rozdzielczości wysyłanego obrazu zarówno w aparacie, jak w TV jest automatyczny dobór... więc, jak nic nie przestawiałeś sam, to powinno byc dobrze. Sprawdź w menu ustawień HDMI w D7000 jak tam masz ustawione i tak samo w twoim TV. Gdyby było w jednym np. 720p, a w drugim 1080i, to mogłoby powodować kłopot, ale chyba wtedy też nie powinno być też podglądu ze zdjęć na ekranie telewizora. Nie wiem w tej chwili dlaczego nie widzisz na ekranie TV obrazu z LV D7000.. Teoretycznie, powinno działać. ;)

Pabloot
16-10-2012, 16:49
Testuje i tesuje i d... nie mam LV przez HDMI ;/ na 4 wejsciach w TV próbowałem dla pewności zmieniałem rozdzielczości w aparacie i już nie mam pomysłów.

Juz wszystko jasne. Musi być wyłączona opcja sterowania urządzeniem, i obraz nagle sie pojawił :D

kostek-brasil
16-10-2012, 18:34
O ile kupisz zewnętrzny LCD, daj znać jakie będą wrażenia.
_Ocean_, mam nadzieję, że tobie też się uda.

Pozdrawiam. ;)

Pabloot
16-10-2012, 19:52
Kostek dzieki za pomoc i "towarzystwo". Nad LCD ciagle myślę tylko teraz juz kombinuje z HDMI ;) albo nad małym monitorem z DVI bo widziałem przejściówki z HDMI na DVI :). Napewno dam znać.
Pozdro

P.S. zapomniałem dodać że docelowo miało by sie to znaleźć na kranie ;)