PDA

Zobacz pełną wersję : Unomat i D70..pokochają się ?



ars
28-06-2005, 22:33
Witam,
Zostala mi z dawniejszych lat (ale nie przedwiecznych) lampa Unomat B20C. Solidna germanska robota. Cud to nie jest ani jakis olbrzym ale jest..za firko:) Lampa ta ma wyjscie na stopke jednym stykiem no i ... strzezonego strzeze, czy D70ce nic sie nie stanie jak toto blysnie ? Moze ktos jakies eksperiencja ma z taka lub podobna lampa ?

szmek
28-06-2005, 23:39
Ja mam lampę LUXON 9800A też z jednym stykiem i szczerze mówiąc boję się ją podłączyć. Zresztą w połowie lipca ma być sb-800... :twisted:

szymony
29-06-2005, 01:37
Jeżeli napięcie na stopce nie jest wyższe niż 250V, to teoretycznie nie ma prawa się coś spcuć.

ars
29-06-2005, 08:41
Teoretycznie to to powinnismy miec w kraju dobrze funkcjonujacy system ubezpieczen spolecznych a praktycznie jest ..hmm..wiadomo co :) W sumie to chyba jednak pozostane przy fotoceli, bo mimo owego "teoretycznie" to sie boje, ze moze mnie spotkac dluzsza absencja w bliskich spotkaaniach z moja d70 :)
dzieki i zdrowka
ARS

Valdek_Tychy
29-06-2005, 10:03
Teoretycznie wiemy co może się stać lub nie stać,jak podepniesz to będziemy wiedzieli w praktyce :mrgreen: choć ja nie ryzykowałbym

darsedz
29-06-2005, 14:54
kiedys podłaczałem swojego F70 do lampki Unomat i bylo wszystko oki... w końcu nikon chyba szanuje jakiś standardy a stopka lampki takim wlasnie jest ;)

gALL
29-06-2005, 16:10
kiedys podłaczałem swojego F70 do lampki Unomat i bylo wszystko oki... w końcu nikon chyba szanuje jakiś standardy a stopka lampki takim wlasnie jest

Abys sie nie zdziwil. Sanki sa standardem ISO (goraca stopka to ta na srodku), a poziomy napiec to jak zawieje. Polecam:
http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html

A jak ktos lubi hardcore to droga wolna, ale spalic sobie flaki D70 to raczej marna przyjemnosc (do FE2 nie podlaczylbym czegos czego nie znam, a co dopiero do D70).

darsedz
30-06-2005, 08:19
Na koncu twojej strony http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html jest coś z Nikona:

Warning: Negative voltages or voltages over 250 V applied to the camera's sync terminal could not only prevent normal operation, but may damage the sync circuit of the camera or flash. Check with the strobe manufacturer for voltage specifications.

PS: Trigger to wyzwalanie...czy lampa wyzwala aparat czy aparat lampe...?

szymony
30-06-2005, 13:26
A ja zaryzykowałem i miałem podpiętego metza 45 CT 1. Zero problemów.