PDA

Zobacz pełną wersję : D5100 Zdjęcia 18stka



Gumis19
12-10-2012, 19:59
Witam:)
Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość jeśli coś gdzieś napisze lub umieszczę:)
A wiec wybieram się na 18stkę przyjaciela i chciałbym zrobić jakieś w miarę dobre zdjęcia , posiadam Nikona D5100 z obiektywem 18-55 , chcę kupić do niego również lampę na początek coś do 300-400zł jeśli możecie coś doradzić w zakupie i jak ustawić ISO itp. do takiego rodzaju zdjęć ponieważ jestem lekko mówiąc amatorem :)

puciek
12-10-2012, 20:11
Za taka kwotę nie kupisz lampy błyskowej, która będzie pracowała w iTTL (automatycznie) z tym aparatem i będzie miał w miarę przyzwoita moc. Mówię oczywiście o nowej lampie, a i z używkami będzie ciężko. Wnioskuję z Twojej wypowiedzi, że z lampami miałeś niewiele do czynienia więc nie będziesz w stanie zrobić dobrych zdjęć z lampą w trybie manualnym.

PS. Sorry, jedna na allegro jest http://allegro.pl/lampa-sigma-ef-500-dg-st-do-nikon-jak-nowa-i2690464621.html Ale nie wiem, czy nie będziesz miał z nią problemów bo tej lampy nie miałem. Jes to to aktualnie najtańsza z lepszych lamp do Nikona pracująca w iTTL Oczywiście lampa jest używana.

GonzoG
12-10-2012, 21:38
Za taka kwotę nie kupisz lampy błyskowej, która będzie pracowała w iTTL (automatycznie) z tym aparatem i będzie miał w miarę przyzwoita moc.

Kupi i to bez problemów:
1) Metz 36 AF-5 cena od ok 300 zł
2) Yongnuo YN-465 - 340 zł
3) Yongnuo YN-467 - 380 zł
i trochę ponad 400zł
4) Yongnuo YN-468 II - 430zł

"przyzwoitą moc" - wszystkie mają moc podobną do SB-700.
Co do lamp Yongnuo można mieć wątpliwości, to Metz 36 AF-6 na pewno ma LP 30m dla 50 mm, gdzie SB-700 ma aż 31.

Gumis19
12-10-2012, 21:47
Nie chodzi mi o zdjęcia jakieś pro. chodzi mi żeby twarze wyszły nie za bardzo rozświetlone oraz o ostrość głębi
Co do lamp to dzięki wielkie za modele i chyba wezmę tą sigmę . Możecie coś więcej podpowiedzieć jakie ustawienia dobrać aparatu do takich zdjęć, ponieważ jak to na każdej imprezie raz ciemno raz jasno do tego światło nie jest naturalne i niezbyt moce oraz efekty świetlne tzn światła dyskotekowe , myślę że "tulipan" osłona wystarczy do wyeliminowania

GonzoG
12-10-2012, 21:59
Nie wiem, co chcesz eliminować czy ustawiać - aparat i tak dobierze moc lampy tak, aby odpowiednio naświetlić zdjęcie. Szczególnie, że do 18-55 nie ma tulipana, bo kręci mordą. Poza tym osłona dla 18-55 jest bardzo krótka i raczej mało przydatna.

Jak zdjęcia będą za ciemne (za słaba lampa), to zwiększasz ISO i tyle.

Gumis19
12-10-2012, 22:53
Nie wiem, co chcesz eliminować czy ustawiać - aparat i tak dobierze moc lampy tak, aby odpowiednio naświetlić zdjęcie. Szczególnie, że do 18-55 nie ma tulipana, bo kręci mordą. Poza tym osłona dla 18-55 jest bardzo krótka i raczej mało przydatna.

Jak zdjęcia będą za ciemne (za słaba lampa), to zwiększasz ISO i tyle.

Myślałem że będę musiał coś ustawić . Nie wiedziałem, że lampa sama dobierze , ale jeśli tak to ok :) Będę mieć jeszcze drugi obiektyw 55-200 o ile się nie mylę od kolegi on jest z osłoną. Co do trybu to jest istotne który ? Jeśłi tak to jaki najlepiej wybrać

fotoon
12-10-2012, 23:23
Najlepiej tryb M i 1/60si najniższe f. Do tego auoiso i jedziesz. Jak bedziesz miał za niskie iso, to nici z kolorów świateł i klimatu dyskotekwego. Oczywiście, jeśli chcesz wycisnąc max ze sprzętu, to pasowało by robić w rawach,aleto już inna bajka..
Jeśli chodzi o 55-200, to z jego światłem jakoś nie widzę zastosowania, ale próbować oczywiście można..
Skrobnij na PW jeśli chcesz, to podeślę galerię z 18stki..

puciek
13-10-2012, 07:32
"przyzwoitą moc" - wszystkie mają moc podobną do SB-700.

Trochę chyba przesadziłeś. Żadna z tych lamp mocą nie zbliża się do SB700.

puciek
13-10-2012, 08:36
Nie mogę już edytować więc wklejam tu zestawienie faktycznej mocy lamp: http://speedlights.net/speedlights-power-index//

jackrabbit
13-10-2012, 09:13
Kupi i to bez problemów:
1) Metz 36 AF-5 cena od ok 300 zł
2) Yongnuo YN-465 - 340 zł
3) Yongnuo YN-467 - 380 zł
i trochę ponad 400zł
4) Yongnuo YN-468 II - 430zł

"przyzwoitą moc" - wszystkie mają moc podobną do SB-700.
Co do lamp Yongnuo można mieć wątpliwości, to Metz 36 AF-6 na pewno ma LP 30m dla 50 mm, gdzie SB-700 ma aż 31.

No jasne, i wszystkie z podanych pracuja w iTTL wg ciebie?

GonzoG
13-10-2012, 10:30
No jasne, i wszystkie z podanych pracuja w iTTL wg ciebie?
a może wg. Ciebie nie...
1) Metz 36 AF-5 (http://metz-lampy.pl/?/content/czytaj/Metz_36AF-5)
2) Yongnuo YN-465 (http://www.hkyongnuo.com/e-detail.php?ID=239)
3) Yongnuo YN-467 (http://chawison.pl/50,yongnuo-yn-467-nikon-ittl,79)
4) Yongnuo YN-468 II (http://speedlights.net/2010/10/10/yongnuo-yn-468-flash-review/)

Gumis19
13-10-2012, 14:34
http://allegro.pl/lampa-sigma-ef-500-dg-st-do-nikon-jak-nowa-i2690464621.html a ta działa w iTTL?

puciek
13-10-2012, 14:37
Tak, przecież ją dlatego polecałem. http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=6694 i http://www.ephotozine.com/article/sigma-ef-500-dg-st--review-6493 i http://www.amazon.com/Sigma-Super-Flash-Nikon-Cameras/dp/B0009JKH7S

Gumis19
14-10-2012, 20:26
Lampa którą proponowaliście już prawię kupiona. Możecie coś jeszcze doradzić ? Czego unikać a na co zwrócić uwage