Zobacz pełną wersję : D5100 Zdjęcia 18stka
Witam:)
Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość jeśli coś gdzieś napisze lub umieszczę:)
A wiec wybieram się na 18stkę przyjaciela i chciałbym zrobić jakieś w miarę dobre zdjęcia , posiadam Nikona D5100 z obiektywem 18-55 , chcę kupić do niego również lampę na początek coś do 300-400zł jeśli możecie coś doradzić w zakupie i jak ustawić ISO itp. do takiego rodzaju zdjęć ponieważ jestem lekko mówiąc amatorem :)
Za taka kwotę nie kupisz lampy błyskowej, która będzie pracowała w iTTL (automatycznie) z tym aparatem i będzie miał w miarę przyzwoita moc. Mówię oczywiście o nowej lampie, a i z używkami będzie ciężko. Wnioskuję z Twojej wypowiedzi, że z lampami miałeś niewiele do czynienia więc nie będziesz w stanie zrobić dobrych zdjęć z lampą w trybie manualnym.
PS. Sorry, jedna na allegro jest http://allegro.pl/lampa-sigma-ef-500-dg-st-do-nikon-jak-nowa-i2690464621.html Ale nie wiem, czy nie będziesz miał z nią problemów bo tej lampy nie miałem. Jes to to aktualnie najtańsza z lepszych lamp do Nikona pracująca w iTTL Oczywiście lampa jest używana.
Za taka kwotę nie kupisz lampy błyskowej, która będzie pracowała w iTTL (automatycznie) z tym aparatem i będzie miał w miarę przyzwoita moc.
Kupi i to bez problemów:
1) Metz 36 AF-5 cena od ok 300 zł
2) Yongnuo YN-465 - 340 zł
3) Yongnuo YN-467 - 380 zł
i trochę ponad 400zł
4) Yongnuo YN-468 II - 430zł
"przyzwoitą moc" - wszystkie mają moc podobną do SB-700.
Co do lamp Yongnuo można mieć wątpliwości, to Metz 36 AF-6 na pewno ma LP 30m dla 50 mm, gdzie SB-700 ma aż 31.
Nie chodzi mi o zdjęcia jakieś pro. chodzi mi żeby twarze wyszły nie za bardzo rozświetlone oraz o ostrość głębi
Co do lamp to dzięki wielkie za modele i chyba wezmę tą sigmę . Możecie coś więcej podpowiedzieć jakie ustawienia dobrać aparatu do takich zdjęć, ponieważ jak to na każdej imprezie raz ciemno raz jasno do tego światło nie jest naturalne i niezbyt moce oraz efekty świetlne tzn światła dyskotekowe , myślę że "tulipan" osłona wystarczy do wyeliminowania
Nie wiem, co chcesz eliminować czy ustawiać - aparat i tak dobierze moc lampy tak, aby odpowiednio naświetlić zdjęcie. Szczególnie, że do 18-55 nie ma tulipana, bo kręci mordą. Poza tym osłona dla 18-55 jest bardzo krótka i raczej mało przydatna.
Jak zdjęcia będą za ciemne (za słaba lampa), to zwiększasz ISO i tyle.
Nie wiem, co chcesz eliminować czy ustawiać - aparat i tak dobierze moc lampy tak, aby odpowiednio naświetlić zdjęcie. Szczególnie, że do 18-55 nie ma tulipana, bo kręci mordą. Poza tym osłona dla 18-55 jest bardzo krótka i raczej mało przydatna.
Jak zdjęcia będą za ciemne (za słaba lampa), to zwiększasz ISO i tyle.
Myślałem że będę musiał coś ustawić . Nie wiedziałem, że lampa sama dobierze , ale jeśli tak to ok :) Będę mieć jeszcze drugi obiektyw 55-200 o ile się nie mylę od kolegi on jest z osłoną. Co do trybu to jest istotne który ? Jeśłi tak to jaki najlepiej wybrać
Najlepiej tryb M i 1/60si najniższe f. Do tego auoiso i jedziesz. Jak bedziesz miał za niskie iso, to nici z kolorów świateł i klimatu dyskotekwego. Oczywiście, jeśli chcesz wycisnąc max ze sprzętu, to pasowało by robić w rawach,aleto już inna bajka..
Jeśli chodzi o 55-200, to z jego światłem jakoś nie widzę zastosowania, ale próbować oczywiście można..
Skrobnij na PW jeśli chcesz, to podeślę galerię z 18stki..
"przyzwoitą moc" - wszystkie mają moc podobną do SB-700.
Trochę chyba przesadziłeś. Żadna z tych lamp mocą nie zbliża się do SB700.
Nie mogę już edytować więc wklejam tu zestawienie faktycznej mocy lamp: http://speedlights.net/speedlights-power-index//
jackrabbit
13-10-2012, 09:13
Kupi i to bez problemów:
1) Metz 36 AF-5 cena od ok 300 zł
2) Yongnuo YN-465 - 340 zł
3) Yongnuo YN-467 - 380 zł
i trochę ponad 400zł
4) Yongnuo YN-468 II - 430zł
"przyzwoitą moc" - wszystkie mają moc podobną do SB-700.
Co do lamp Yongnuo można mieć wątpliwości, to Metz 36 AF-6 na pewno ma LP 30m dla 50 mm, gdzie SB-700 ma aż 31.
No jasne, i wszystkie z podanych pracuja w iTTL wg ciebie?
No jasne, i wszystkie z podanych pracuja w iTTL wg ciebie?
a może wg. Ciebie nie...
1) Metz 36 AF-5 (http://metz-lampy.pl/?/content/czytaj/Metz_36AF-5)
2) Yongnuo YN-465 (http://www.hkyongnuo.com/e-detail.php?ID=239)
3) Yongnuo YN-467 (http://chawison.pl/50,yongnuo-yn-467-nikon-ittl,79)
4) Yongnuo YN-468 II (http://speedlights.net/2010/10/10/yongnuo-yn-468-flash-review/)
http://allegro.pl/lampa-sigma-ef-500-dg-st-do-nikon-jak-nowa-i2690464621.html a ta działa w iTTL?
Tak, przecież ją dlatego polecałem. http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=6694 i http://www.ephotozine.com/article/sigma-ef-500-dg-st--review-6493 i http://www.amazon.com/Sigma-Super-Flash-Nikon-Cameras/dp/B0009JKH7S
Lampa którą proponowaliście już prawię kupiona. Możecie coś jeszcze doradzić ? Czego unikać a na co zwrócić uwage
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.