PDA

Zobacz pełną wersję : PROFILE KOLORÓW - CO1->PS - drukowanie, net.



Mich77
12-10-2012, 11:07
Witam,

Obrabiając zdjęcie w Capture One zapisuję jako TIFFa z profilem SRGB i dużo cyferek : -)
Następnie otwieram z Psie i kolor wygląda troszkę inaczej, albo mi tak się wydaje.
Co może być przyczyną?
Przy okazji spytam o profile kolorów.
Gdy chcę wrzucić zdjęcie do Neta zapisuję z profilem sRGB, a gdy chcę dać do wydruku w RGB?
Jestem zielony w temacie drukowania, a powoli zaczynam drukować. Także będę wdzięczny za podpowiedzi.

Dzięki.

Zibi1970
12-10-2012, 16:36
W PS masz pewnie zadany inny profil niż sRGB. Ustaw taki sam a będziesz widział to samo w obu programach.
Do neta sRGB do druku też sRGB jeśli w takiej przestrzeni kolorów pracowałeś.
Są laby co pracują w adobeRGB ale w Twoim przypadku sRGB jest bezpieczne.