adolfik9501
11-10-2012, 11:57
Witam po dłuższej niźli planowałem przerwie. Ale tak to już jest, że wypadki chodzą po ludziach a nie po lesie. Prawe ręka się leczy, lewą będę nadawał ;)
Przed nami 2012 FORMULA 1 KOREAN GRAND PRIX na torze Korean International Circuit w Yeongam. Będzie to trzecia wizyta F1 na tym obiekcie. Po pierwszym wyścigu na torze zaszły niewielkie zmiany, wobec czego obecna wersja jest drugą.
Tor ma układ następujący:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(pełny diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/korea_879/circuit_diagram.html))
Z powietrza wygląda zaś tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(34°44'8.13" N, 126°24'43.69" E (http://maps.google.com/maps?q=34.733333,126.416667&ll=34.733519,126.416674&spn=0.013949,0.032895&t=h&z=16))
Dane techniczne:
Długość toru: 5615 m (5621 m)
Ilość okrążeń: 55 (55)
Dystans wyścigu: 308.630 km (309.155 km)
Pierwsze Grand Prix: 2011 (2010)
Strefa DRS:
Jak widać na diagramie pomiar odbywać się będzie przed zakrętem nr 1, a aktywacja jakieś 516 metrów po zakręcie nr 2. W porównaniu do zeszłego roku 80 metrów wcześniej można już śmigać z "położonym skrzydłem".
Pierwszy i zarazem ostatni zwycięzca:
2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:38'01.994 hrs. 188.893 km/h.
(2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 2:46'20.810 hrs. 109.997 km/h.)
Najlepszy czas Pole Position:
2011 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/26A-Mercedes FO108X 2.4 V8 ) 1'35.820 min. 210.958 km/h.
(2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'35.585 min. 211.476 km/h.)
Rekord toru (najlepszy FL):
2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'39.605 min. 202.941 km/h.
(2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'50.257 min. 183.335 km/h.)
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Harmonogram:
Piątek, 12 październik 2012 r:
1 trening: 03:00 - 04:30
2 trening: 07:00 - 08:30
Sobota, 13 październik 2012 r:
3 trening: 04:00 - 05:00
Kwalifikacje: 07:00
Niedziela, 14 październik 2012 r:
Wyścig: 08:00
Live Timing dostępny będzie tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), streamy na stronach: http://www.vipboxsports.eu/, http://www.drhtv.com.pl/index.html, http://www.meczyki.pl/.
Z wideoteki YT:
AxPY39LsZOA
Zapraszam.
Tak przy okazji co sądzicie o ostatnich roszadach w F1?
HAM-> Mercedes, choć chodzą słuchy, że mogą się zwać AMG.
SCH-> Out
PER-> McLaren, nie wiem czy to nie jest najbardziej przeceniany kierowca w stawce.
Przed nami 2012 FORMULA 1 KOREAN GRAND PRIX na torze Korean International Circuit w Yeongam. Będzie to trzecia wizyta F1 na tym obiekcie. Po pierwszym wyścigu na torze zaszły niewielkie zmiany, wobec czego obecna wersja jest drugą.
Tor ma układ następujący:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(pełny diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/korea_879/circuit_diagram.html))
Z powietrza wygląda zaś tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(34°44'8.13" N, 126°24'43.69" E (http://maps.google.com/maps?q=34.733333,126.416667&ll=34.733519,126.416674&spn=0.013949,0.032895&t=h&z=16))
Dane techniczne:
Długość toru: 5615 m (5621 m)
Ilość okrążeń: 55 (55)
Dystans wyścigu: 308.630 km (309.155 km)
Pierwsze Grand Prix: 2011 (2010)
Strefa DRS:
Jak widać na diagramie pomiar odbywać się będzie przed zakrętem nr 1, a aktywacja jakieś 516 metrów po zakręcie nr 2. W porównaniu do zeszłego roku 80 metrów wcześniej można już śmigać z "położonym skrzydłem".
Pierwszy i zarazem ostatni zwycięzca:
2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:38'01.994 hrs. 188.893 km/h.
(2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 2:46'20.810 hrs. 109.997 km/h.)
Najlepszy czas Pole Position:
2011 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/26A-Mercedes FO108X 2.4 V8 ) 1'35.820 min. 210.958 km/h.
(2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'35.585 min. 211.476 km/h.)
Rekord toru (najlepszy FL):
2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'39.605 min. 202.941 km/h.
(2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'50.257 min. 183.335 km/h.)
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Harmonogram:
Piątek, 12 październik 2012 r:
1 trening: 03:00 - 04:30
2 trening: 07:00 - 08:30
Sobota, 13 październik 2012 r:
3 trening: 04:00 - 05:00
Kwalifikacje: 07:00
Niedziela, 14 październik 2012 r:
Wyścig: 08:00
Live Timing dostępny będzie tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), streamy na stronach: http://www.vipboxsports.eu/, http://www.drhtv.com.pl/index.html, http://www.meczyki.pl/.
Z wideoteki YT:
AxPY39LsZOA
Zapraszam.
Tak przy okazji co sądzicie o ostatnich roszadach w F1?
HAM-> Mercedes, choć chodzą słuchy, że mogą się zwać AMG.
SCH-> Out
PER-> McLaren, nie wiem czy to nie jest najbardziej przeceniany kierowca w stawce.