PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2012] 16 GP Korei Południowej.



adolfik9501
11-10-2012, 11:57
Witam po dłuższej niźli planowałem przerwie. Ale tak to już jest, że wypadki chodzą po ludziach a nie po lesie. Prawe ręka się leczy, lewą będę nadawał ;)

Przed nami 2012 FORMULA 1 KOREAN GRAND PRIX na torze Korean International Circuit w Yeongam. Będzie to trzecia wizyta F1 na tym obiekcie. Po pierwszym wyścigu na torze zaszły niewielkie zmiany, wobec czego obecna wersja jest drugą.

Tor ma układ następujący:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(pełny diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/korea_879/circuit_diagram.html))

Z powietrza wygląda zaś tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(34°44'8.13" N, 126°24'43.69" E (http://maps.google.com/maps?q=34.733333,126.416667&ll=34.733519,126.416674&spn=0.013949,0.032895&t=h&z=16))

Dane techniczne:

Długość toru: 5615 m (5621 m)
Ilość okrążeń: 55 (55)
Dystans wyścigu: 308.630 km (309.155 km)
Pierwsze Grand Prix: 2011 (2010)

Strefa DRS:

Jak widać na diagramie pomiar odbywać się będzie przed zakrętem nr 1, a aktywacja jakieś 516 metrów po zakręcie nr 2. W porównaniu do zeszłego roku 80 metrów wcześniej można już śmigać z "położonym skrzydłem".

Pierwszy i zarazem ostatni zwycięzca:

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:38'01.994 hrs. 188.893 km/h.
(2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 2:46'20.810 hrs. 109.997 km/h.)

Najlepszy czas Pole Position:

2011 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/26A-Mercedes FO108X 2.4 V8 ) 1'35.820 min. 210.958 km/h.
(2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'35.585 min. 211.476 km/h.)

Rekord toru (najlepszy FL):

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'39.605 min. 202.941 km/h.
(2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'50.257 min. 183.335 km/h.)


Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Harmonogram:

Piątek, 12 październik 2012 r:

1 trening: 03:00 - 04:30
2 trening: 07:00 - 08:30

Sobota, 13 październik 2012 r:

3 trening: 04:00 - 05:00
Kwalifikacje: 07:00

Niedziela, 14 październik 2012 r:

Wyścig: 08:00

Live Timing dostępny będzie tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), streamy na stronach: http://www.vipboxsports.eu/, http://www.drhtv.com.pl/index.html, http://www.meczyki.pl/.

Z wideoteki YT:

AxPY39LsZOA

Zapraszam.

Tak przy okazji co sądzicie o ostatnich roszadach w F1?

HAM-> Mercedes, choć chodzą słuchy, że mogą się zwać AMG.
SCH-> Out
PER-> McLaren, nie wiem czy to nie jest najbardziej przeceniany kierowca w stawce.

MadOnion
11-10-2012, 12:47
Transfer Ham do Merca bardzo zaskakujący, taki powiew świeżości dla Levisa, natomiast mam nadzieje że w tym roku jeszcze namiesza w walce o tytuł. Jeśli plotki o przejściu Newey’a do Merca się potwierdzą może to być duży kop dla całego teamu.
Schumacher najwyższa pora!
Perez jest niewiadomą natomiast przyjął role kierowcy nr 2 czyli pasuje mu dmuchanie w oponki i trzymania parasola Jensonowi ;p

Szykuje się błotniste GP :D

Pyra001
11-10-2012, 15:01
Znowu trzeba będrzie nastawiać budzik, a później odsypiać. Ale nic to, mam nadzieję że wyścig zrekompensuje te malutkie niedogodności. A i jeszcze mam nadzieję że w końcu wygra Lotus, :) marzenia piękna rzecz ...
A co do transferów, Hamilton w Mercu, hmmm... w tym roku Merc niczegonie pokazał, ciekawe czy na przyszły sezon uszykują coś porządnego, Baton i Perez w McLarenie ciekawe, może się okazać że tym drugim będzie Baton ;) A wiemy już kto na Pereza do Saubera ?

MadOnion
11-10-2012, 21:49
Jaime Alguersuari ; )

mypod
12-10-2012, 08:41
Wyniki II treningu:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropbox.com/u/7969866/Korea_wyniki_FP2.png)

adolfik9501
12-10-2012, 10:08
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Drugi już jest wyżej.

MadOnion
12-10-2012, 10:45
Kimi powiedział, że nie interesują go miejsca 2-3 w generalce woli zająć miejsce poza podium co zwolni go z oficjalnej gali na koniec sezonu :D
no co za gość

adolfik9501
12-10-2012, 10:52
Kimi powiedział, że nie interesują go miejsca 2-3 w generalce woli zająć miejsce poza podium co zwolni go z oficjalnej gali na koniec sezonu :D
no co za gość

Z Robertem by się dogadał, tylko jak tak na sucho, przecież RK wódki chyba nie pije ;)

MadOnion
12-10-2012, 11:26
Robercik już miał być 3 tylko go NIck H. w Chinach nie puścił dziad jeden ;p

adolfik9501
12-10-2012, 12:32
W bolidzie Pica (Marussia) wymieniono silnik. Karą jest cofnięcie o 10 pozycji. Pic wystartuje z zakrętu nr 18 ;)

MadOnion
12-10-2012, 12:44
buehuehueee No 18 ... tym samym potwierdziły się plotki Marussia ma silnik!
już się witał z gąską w Q3, jak widać pech go nie opuszcza ; )

adolfik9501
12-10-2012, 12:49
Z drugiej strony jak się chłop rozpędzi to może mimo wszystko sporo nadrobić... jak zdąży wyhamować przed pierwszym zakrętem ;)

MadOnion
12-10-2012, 12:57
Ich silniki napędzane są putingazem więc wszystko możliwe

adolfik9501
13-10-2012, 08:06
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

MadOnion
13-10-2012, 11:40
Mark już wie że start mu nie wyjdzie... ja nadal kibicuję na Lotusowi, trzymam kciuki za Romka i liczę na czysty start a później duże punkty które chłopakowi powinny pomóc odzyskać pewność siebie. Massa jakiś mały renesans ; )
A Pic wystartuje 23 czy 24, czy moze Bernie podtrzymuje start z zakrętu 18 ; )?

Pyra001
13-10-2012, 18:13
A może alternator komuś nawali ;)

gregter48
14-10-2012, 00:41
Nasz Mark na pierwszej pozycji, tylko te jego starty zawsze jakies takie do tylu. Pozniej odrabia tylko i potrafi przeskoczyc wiele pozycji, moze tym razem nie "zagapi" sie na starcie.
A czas wyscigu - tu akurat mi pasuje

adolfik9501
14-10-2012, 09:04
Strefa DRS... Faktycznie coś namieszano z jej długością. Znalazłem takie info (http://www.f1ultra.pl/index.php/wiadomosci-f1/133447-fia-podala-lokalizacje-strefy-drs-w-korei-pld.html): aktywacja 320 metrów po zakręcie nr 2 (w 2011 r było to 516 metrów). Rzeczywiście wydłużono ją o 196 metrów. Co ciekawe jako źródło podana jest FIA, a nie Borówa, któremu nie dawało to spokoju i samemu dokonał pomiaru na mapkach (!) i wyszło mu 196... Jest gość ;)

adolfik9501
14-10-2012, 09:55
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Tor do zadu. Vettel do zadu. McLaren do zadu. Borówa do zadu. Kobayashi: sake jeszcze buzowała w żyłach po Suzuce gdy ścinał Rosberga i Buttona ;)

Za to Bathurst 1000 nie do zadu, choć były lepsze edycje to końcówka jak zawsze cholernie emocjonująca.

Pyra001
14-10-2012, 20:59
A jednak altrernator wytrzynał, opona nie wystrzeliła na ostatnim okrążeniu echh.... I Lotus znowu kiepskawo. Zobaczymy za dwa tygodnie jak to będzie.

MadOnion
14-10-2012, 22:09
Generalnie wyścig taki sobie : /