PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia ślubna - kilka pytań



d40nikon
10-10-2012, 23:44
1. Wspomaganie AF z lampy zewnętrznej - może się przydać w kościele ale czy nie jest to denerwujące dla fotografowanych jak i dla księdza?
2. Słyszałem ostatnio, że brama może być zarówno w drodze do kościoła jak i z kościoła? Ile w tym prawdy?
3. Jak poradzić sobie w fotografowaniem bramy gdy jestem kierowcą?
4. Jak sfotografować moment wyjścia pary młodej z kościoła i rzucanie ryżem? Czy rozwiązanie AF al servo na parze młodej + zdjęcia seryjne dadzą dobry efekt czy AF może przerzucić się na lecący ryż? Mała GO czy duża będzie lepsza?
5. Ryż zamrozić lampą czy lepiej darować sobie lampę i na długim czasie spróbować uchwycić rozmyty lot?

RobertMiernik
10-10-2012, 23:51
1. Zawsze MOŻE być wkurzające... Trzeba używać z rozwagą, jak wszystkiego. Czy na prawdę jest aż tak ciemno, żeby aż AF trzeba było wspomagać?
2. Brama jest tam gdzie znajdzie się ktoś poinformowany o weselu, nie ma reguł.
3. Fotograf powinien jechać przed młodymi, poproś ich, żeby wyjechali minutę/dwie po Tobie, będziesz mógł dojechać pierwszy na salę, a ewentualnie po drodze wyhaczyć wszystkie bramy...
4. AF raczej ryżu nie zareaguje, ale czy servo to najlepszy pomysł, to bym nie gwarantował. GO jam tam sobie chcesz, przecież to kwestia gustu.
5. Jeśli nie wiesz jak rozmyć, staraj się pilnować ostrości młodych i pod to pilnuj czasu a ryż wyjdzie jaki wyjdzie, z czasem i wprawą przyjdzie pora na takie wybory.

d40nikon
12-10-2012, 17:55
6. Czy zestaw czarny garnitur + czarna koszula nadaje się na wesele?

dusoft
12-10-2012, 20:07
6. Czy zestaw czarny garnitur + czarna koszula nadaje się na wesele?
Tak samo jak czarny garnitur i biała koszula :D

Ja ubieram się tak, żeby wygladać porzadnie i czuć się jednocześnie swobodnie.

d40nikon
13-10-2012, 10:34
7. Czy na umowie ma się podpisać zarówno Pan Młody jak i Pani Młoda? Czy wystarczy jedna osoba? Oraz jeśli oboje lub tylko młoda, nazwiskiem rodowitym czy męża już?

sztefanek
13-10-2012, 10:59
7. Czy na umowie ma się podpisać zarówno Pan Młody jak i Pani Młoda? Czy wystarczy jedna osoba? Oraz jeśli oboje lub tylko młoda, nazwiskiem rodowitym czy męża już?

Jakiego męża??? Przecie jeszcze ślubu nie było :)
Dziwne, że nikt jeszcze nie wpadł na napisanie podręcznika pt 'ABC fotografii ślubnej" ;)

dareknik
13-10-2012, 15:58
Jakiego męża??? Przecie jeszcze ślubu nie było :)
Dziwne, że nikt jeszcze nie wpadł na napisanie podręcznika pt 'ABC fotografii ślubnej" ;)

Pewnie schodziłaby jak Harry Potter, i milionerem można zostać bez robienia zdjęć ślubnych.

JAP
13-10-2012, 23:59
Jakiego męża??? Przecie jeszcze ślubu nie było :)
Dziwne, że nikt jeszcze nie wpadł na napisanie podręcznika pt 'ABC fotografii ślubnej" ;)

Jak to nie;
http://helion.pl/ksiazki/profesjonalna-fotografia-slubna-od-perfekcyjnego-warsztatu-do-dochodowego-biznesu-grzegorz-placzek,bifosl.htm

rafal1980
14-10-2012, 11:34
Polecam książkę wyżej wspomnianą ;)

coroner
18-10-2012, 22:50
4. AF raczej ryżu nie zareaguje, ale czy servo to najlepszy pomysł, to bym nie gwarantował. GO jam tam sobie chcesz, przecież to kwestia gustu.
5. Jeśli nie wiesz jak rozmyć, staraj się pilnować ostrości młodych i pod to pilnuj czasu a ryż wyjdzie jaki wyjdzie, z czasem i wprawą przyjdzie pora na takie wybory.
Tutaj jak z bramami nie ma reguł, mi ostatnio aparat wyostrzył wiekszość zdjęć na rzucane przed młodych płatki kwiatów, chwała inżynierom za szybką serię w Nikonie..