Zobacz pełną wersję : Co do reporterki ? Canon 40D, Nikon D2x, D90 ?
Pod koniec miesiąca sprzedam D100 z tamronem kitowym.
Razem z oszczednosciami przewiduje, że będę miał ok. 2 tyś zł na wydanie.
Zostane bez szkieł AF wiec zmiana systemu nie będzie problemem w razie czego.
Szukam czegoś do reporterki.
Na czym mi zależy ? :
- Szybki AF i ogólnie szybkie działanie aparatu
- Dobra ergonomia
- Niskie szumy przy wyzszych ISO
- Dobra jakość obrazka
D2x chyba jednak odpada bo puszka ma już swoje lata i z tego co czytałem dosyć kiepsko z ISO...
Słucham propozycji:
Najlepiej propozycje Pucha+ jasna, szeroka stałka do reporterki. Cena może, jednak nie znacznie przekroczyć 2 tyś.
Moj kumpel ma do sprzedania 1Dmk2n za ok 2000zł. To chyba zdecydowanie lepsze niż powyższe propozycje...
Mogę zapytać ile.
Ale 1ki mają chyba migawki na przynajmniej 300k przewidziane, więc nawet jeśli jest 120 to tylko się cieszyć. Raczej nie do zajechania sprzęt.
Edit:
Dostałem sms'a zwrotnego. "Ok 50tys".
Jestem ciekaw jak to szumi, bo puszka ma swoje lata.
stachmuszel
08-10-2012, 14:42
Jestem ciekaw jak to szumi, bo puszka ma swoje lata.
http://www.dxomark.com/index.php/Cameras/Compare-Camera-Sensors/Compare-cameras-side-by-side/%28appareil1%29/180|0/%28brand%29/Canon/%28appareil2%29/207|0/%28brand2%29/Nikon/%28appareil3%29/431|0/%28brand3%29/Canon
W jego przypadku mial bym crop 1.3x zgadza się ?
stachmuszel
08-10-2012, 14:50
W jego przypadku mial bym crop 1.3x zgadza się ?
Tak.
Jestem ciekaw jak to szumi, bo puszka ma swoje lata.
wg, DxOMark, D1 mk2 N szumi nieznacznie mniej od D90.
Albo będę sobie zbierał na Canona 5D...
Dla mnie d90 jest swietny, ale to juz dziadek, jak Ci nie potrzeba wiecej niz 12 mpix i nie bedziesz focil w trudnych warunkach ze slabym oswietleniem, to nie zastanawiaj sie..
stachmuszel
09-10-2012, 07:27
Albo będę sobie zbierał na Canona 5D...
Ale wtedy nie do końca będziesz zadowolony z pierwszego punktu swoich wytycznych, czyli AF. Chyba, że myślisz o trzeciej wersji C5d.
Robert_P
09-10-2012, 09:47
Budżet troszkę mały ...
Jeśli stałka i jasna to 35/1,8 ok. 550,00 zł
Aparat D90 ok. 1600
I tym zestawem spokojnie możesz foty robić , choć osobiście jedno szerokie szkiełko do reporterki to zdecydowanie za mało ...
Sapphiron
09-10-2012, 09:49
ja bym stawiał jednak na D2x...
Budżet troszkę mały ...
Jeśli stałka i jasna to 35/1,8 ok. 550,00 zł
Aparat D90 ok. 1600
I tym zestawem spokojnie możesz foty robić , choć osobiście jedno szerokie szkiełko do reporterki to zdecydowanie za mało ...
35 na cropie... ale szeroko.....
krolewicz
09-10-2012, 10:42
D2x jest pod każdym względem gorszy niż 1dmk2, nie ma się nad czym zastanawiać
Robert_P
09-10-2012, 10:51
35 na cropie... ale szeroko.....
Toś się nagadał! Do reporterki to aż za szeroko !
Olszi, sprecyzuj o jaką reporterkę Ci chodzi...szybko , jasno, użyteczne wysokie iso i do tego szeroko... trochę tego nie ogarniam.
warto by zainteresowany powiedział co rozumie pod hasłem "reporterka" - mam obawy, że sam nie wie do czego ma służyć sprzęt ...
Toś się nagadał! Do reporterki to aż za szeroko !
Madrej glowie dość dwie słowie.
Reportaż społeczny. Chcę żeby było szeroko, 35-tka z cropem to będzie dla mnie za wąsko.
Więc wyższe ISO jak najbardziej wskazane.
Co do AF. Co rozumiecie że w 5D jest on wolny ? Wolny do fotografowania Formuły 1 ?
sztefanek
09-10-2012, 21:33
Wolny znaczy wolny i na dodatek praktycznie pojedyńczy punkt AF co może być bardzo denerwujące w dynamicznych scenach i nie chodzi mi o F1 tylko normalnie poruszających się ludzi :)
Ma ktoś jakies doświadczenia z zestawem 1D Mark II + Sigma 30/1.4 ???
krolewicz
13-10-2012, 14:38
będziesz miał winietę, lepiej kupic canona 28/1.8
Myslalem ze tylko na pełnej nie pokryje...
MariuszJ
13-10-2012, 15:04
http://www.canon-board.info/obiektywy-21/aps-h-i-sigma-30-1-4-test-praktyczny-76989/
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.