PDA

Zobacz pełną wersję : Co do reporterki ? Canon 40D, Nikon D2x, D90 ?



Olszi
08-10-2012, 13:55
Pod koniec miesiąca sprzedam D100 z tamronem kitowym.
Razem z oszczednosciami przewiduje, że będę miał ok. 2 tyś zł na wydanie.
Zostane bez szkieł AF wiec zmiana systemu nie będzie problemem w razie czego.

Szukam czegoś do reporterki.
Na czym mi zależy ? :
- Szybki AF i ogólnie szybkie działanie aparatu
- Dobra ergonomia
- Niskie szumy przy wyzszych ISO
- Dobra jakość obrazka

D2x chyba jednak odpada bo puszka ma już swoje lata i z tego co czytałem dosyć kiepsko z ISO...

Słucham propozycji:
Najlepiej propozycje Pucha+ jasna, szeroka stałka do reporterki. Cena może, jednak nie znacznie przekroczyć 2 tyś.

morzon
08-10-2012, 14:02
Moj kumpel ma do sprzedania 1Dmk2n za ok 2000zł. To chyba zdecydowanie lepsze niż powyższe propozycje...

Olszi
08-10-2012, 14:11
Przebieg 120 tyś ?

morzon
08-10-2012, 14:13
Mogę zapytać ile.
Ale 1ki mają chyba migawki na przynajmniej 300k przewidziane, więc nawet jeśli jest 120 to tylko się cieszyć. Raczej nie do zajechania sprzęt.

Edit:
Dostałem sms'a zwrotnego. "Ok 50tys".

Olszi
08-10-2012, 14:20
Jestem ciekaw jak to szumi, bo puszka ma swoje lata.

stachmuszel
08-10-2012, 14:42
Jestem ciekaw jak to szumi, bo puszka ma swoje lata.

http://www.dxomark.com/index.php/Cameras/Compare-Camera-Sensors/Compare-cameras-side-by-side/%28appareil1%29/180|0/%28brand%29/Canon/%28appareil2%29/207|0/%28brand2%29/Nikon/%28appareil3%29/431|0/%28brand3%29/Canon

Olszi
08-10-2012, 14:48
W jego przypadku mial bym crop 1.3x zgadza się ?

stachmuszel
08-10-2012, 14:50
W jego przypadku mial bym crop 1.3x zgadza się ?

Tak.

GonzoG
08-10-2012, 15:00
Jestem ciekaw jak to szumi, bo puszka ma swoje lata.

wg, DxOMark, D1 mk2 N szumi nieznacznie mniej od D90.

Olszi
08-10-2012, 23:31
Albo będę sobie zbierał na Canona 5D...

Mekano
08-10-2012, 23:37
Dla mnie d90 jest swietny, ale to juz dziadek, jak Ci nie potrzeba wiecej niz 12 mpix i nie bedziesz focil w trudnych warunkach ze slabym oswietleniem, to nie zastanawiaj sie..

stachmuszel
09-10-2012, 07:27
Albo będę sobie zbierał na Canona 5D...

Ale wtedy nie do końca będziesz zadowolony z pierwszego punktu swoich wytycznych, czyli AF. Chyba, że myślisz o trzeciej wersji C5d.

Robert_P
09-10-2012, 09:47
Budżet troszkę mały ...
Jeśli stałka i jasna to 35/1,8 ok. 550,00 zł
Aparat D90 ok. 1600
I tym zestawem spokojnie możesz foty robić , choć osobiście jedno szerokie szkiełko do reporterki to zdecydowanie za mało ...

Sapphiron
09-10-2012, 09:49
ja bym stawiał jednak na D2x...

qbic
09-10-2012, 10:37
Budżet troszkę mały ...
Jeśli stałka i jasna to 35/1,8 ok. 550,00 zł
Aparat D90 ok. 1600
I tym zestawem spokojnie możesz foty robić , choć osobiście jedno szerokie szkiełko do reporterki to zdecydowanie za mało ...

35 na cropie... ale szeroko.....

krolewicz
09-10-2012, 10:42
D2x jest pod każdym względem gorszy niż 1dmk2, nie ma się nad czym zastanawiać

Robert_P
09-10-2012, 10:51
35 na cropie... ale szeroko.....

Toś się nagadał! Do reporterki to aż za szeroko !

Olszi, sprecyzuj o jaką reporterkę Ci chodzi...szybko , jasno, użyteczne wysokie iso i do tego szeroko... trochę tego nie ogarniam.

WojtehP
09-10-2012, 11:22
warto by zainteresowany powiedział co rozumie pod hasłem "reporterka" - mam obawy, że sam nie wie do czego ma służyć sprzęt ...

qbic
09-10-2012, 12:22
Toś się nagadał! Do reporterki to aż za szeroko !

Madrej glowie dość dwie słowie.

Olszi
09-10-2012, 21:21
Reportaż społeczny. Chcę żeby było szeroko, 35-tka z cropem to będzie dla mnie za wąsko.
Więc wyższe ISO jak najbardziej wskazane.

Co do AF. Co rozumiecie że w 5D jest on wolny ? Wolny do fotografowania Formuły 1 ?

sztefanek
09-10-2012, 21:33
Wolny znaczy wolny i na dodatek praktycznie pojedyńczy punkt AF co może być bardzo denerwujące w dynamicznych scenach i nie chodzi mi o F1 tylko normalnie poruszających się ludzi :)

Olszi
13-10-2012, 14:22
Ma ktoś jakies doświadczenia z zestawem 1D Mark II + Sigma 30/1.4 ???

krolewicz
13-10-2012, 14:38
będziesz miał winietę, lepiej kupic canona 28/1.8

Olszi
13-10-2012, 15:03
Myslalem ze tylko na pełnej nie pokryje...

MariuszJ
13-10-2012, 15:04
http://www.canon-board.info/obiektywy-21/aps-h-i-sigma-30-1-4-test-praktyczny-76989/