PDA

Zobacz pełną wersję : Latarnia uliczna - jak zlikwidować promienie?



m82pl
06-10-2012, 23:16
Witam,
mam takie pytanko, czy jest jakiś sposób aby na zdjęciach lampy uliczne nie wychodziły jak wielkie gwiazdy? Tak jak na tym zdjęciu https://www.dropbox.com/s/n0371k353t00u27/DSC_0801.JPG. Czy konieczna jest obróbka w jakimś programie?

bogdi64
06-10-2012, 23:38
ktoś się postarał, aby te promienie były :)

m82pl
07-10-2012, 00:05
ktoś się postarał, aby te promienie były :)

To moje zdjęcie, ale wcale nie chciałem żeby tak wyszło. Coś robię źle? Naświetlanie 15 sekund, f11, ISO 100, jedynie balans bieli ustawiony na AUTO.

pedro
07-10-2012, 00:21
Otwórz bardziej obiektyw. Przy f/5.6 "gwiazdki" będą znacznie mniejsze.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

marekb
07-10-2012, 07:27
Daj przesłonę na 2.8 iso 3200 a nie dość że z ręki będziesz mógł zrobić, znikną te paskudne gwiazdy, to jeszcze te nierealne smugi od świateł aut pójdą precz;)

m82pl
07-10-2012, 10:52
Akurat przy Tym obiektywie to min co mogę dać to 3.5 :) Ustawienia których użyłem znalazłem na tym forum w temacie o zdjęciach nocnych.

Przy ISO 3200 jaki mam ustawić czas naświetlania? Mówię oczywiście o zdjęciu ze statywu.

puciek
07-10-2012, 11:59
Odpowiedni do wskazań światłomierza.

kkokosz
07-10-2012, 12:09
Im mniejszy otwór przysłony, tym "gwiazdki" większe. Jeśli nie chcesz ich mieć, powinieneś otworzyć przysłonę, np. do f/3.5 (ale lepiej np. f/5.6) - co oczywiście zmniejszy głębię ostrości, nie ma nic za darmo. Więc albo więcej rzeczy w kadrze będziesz miał ostro, albo mniejsze "gwiazdki". Fotografia jest sztuką kompromisu ;)

m82pl
07-10-2012, 12:29
OK, dzięki będę próbował :)

marekb
07-10-2012, 12:40
Im mniejszy otwór przysłony, tym "gwiazdki" większe. Jeśli nie chcesz ich mieć, powinieneś otworzyć przysłonę, np. do f/3.5 (ale lepiej np. f/5.6) - co oczywiście zmniejszy głębię ostrości, nie ma nic za darmo. Więc albo więcej rzeczy w kadrze będziesz miał ostro, albo mniejsze "gwiazdki". Fotografia jest sztuką kompromisu ;)
nie do konca, mozna też użyć szerokiego szkła i jeśli sie chce ciaśniej to później przyciąć, oczywiście przerysowań się nie zlikwiduje;)

Michał44
10-10-2012, 11:12
a zamiast wysokiego ISO to lepszy będzie szary filtr i statyw

RobertMiernik
10-10-2012, 14:19
a zamiast wysokiego ISO to lepszy będzie szary filtr i statyw

Chyba zamiast niskiego ;>

6868
10-10-2012, 16:45
.. a mi sie wlasnie gwiazdki podobaja i wcale bym ich nie likwidowal :)