PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana ekranu w laptopie



ropusz
06-10-2012, 14:06
Czy ktoś z Was wymieniał ekran w swoim laptopie? A jeśli tak, to gdzie najlepiej kupić nowy ekran, w jakim sklepie?

puciek
06-10-2012, 14:07
W sklepie? Szukaj na Allegro - będzie taniej. Tylko kup identyczna matrycę.

mtu
06-10-2012, 15:01
Dokładnie tak jak kolega radzi.
Wymieniałem w dellu i nie było problemu, kupiłem matrycę w jakimś sklepie w warszawie, nie pamiętam już jaki.
Przysłali i sam wymieniłem (prosta sprawa rozkręcasz i podpinasz nową i jak to w komputerach nic nie da się pomylić)

ropusz
06-10-2012, 15:03
W sumie to sama matryca działa ale jest jakby ciemniej niż 10 lat temu. Może wystarczy wymienić samą lampę CCFL? A może da się to zmienić na LED?

Blombik
06-10-2012, 16:36
Mnie niedawno padło całkowicie podświetlenie matrycy było widać tylko obraz pod sporym kątem za naprawę w serwisie zapłaciłem 150pln:) i świeci jak ta lala;)

rafulec
06-10-2012, 18:50
wymieniałem w ibm t60
długo szukałem (na alledrogo) i długo czekałem na matryce o takich samych parametrach
zapłaciłem z montażem 20% ceny zaoferowanej przez autoryzowany serwis

puciek
06-10-2012, 19:08
Jak świeci ciemniej, to masz już wypalone świetlówki. Tego wymieniać samemu nie polecam, bo robota jest delikatna i łatwo nową świetlówkę przełamać.

ropusz
06-10-2012, 19:23
Póki co dobrałem się do starej i ją złamałem ale źle ją wyciągałem. Teraz już wiem jak. Muszę zatem albo kupić nową lampę albo diody LED. Ktoś robił taką przeróbkę?

puciek
06-10-2012, 19:34
Led tam nie wsadzisz. To całkiem inna technologia nie potrzebująca inwertera.

ropusz
06-10-2012, 20:52
Da radę. Coś takiego sprzedają w http://www.lcdparts.net/ Trzeba kupić diody i konwerter. Dla mojej matrycy to koszt 100$, wliczając wysyłkę. Niewiadomo czy jeszcze jakiegoś cła czy podatku nie dowalą na granicy? Trochę drogo ale się da. Dla porównania nowa lampa CCFL to koszt 35 zł z kabelkami, a jakby iść po taniości i wykorzystać kabelki od obecnej (trzeba odlutować) to by było jeszcze taniej.

puciek
06-10-2012, 21:53
Pod warunkiem, że upchniesz to obudowie laptopa. Uwierz, że wcale nie ma tam za dużo wolnego miejsca. W monitorze LCD się może i da, tam są większe przestrzenie.

ropusz
06-10-2012, 22:07
Dlatego oni mają do tego celu różne wersje. Taka co musi wejść tam, gdzie mało miejsca to seria XB. Swoją drogą sprzedają też lampy CCFL i zachwalają, że są lepsze niż standardowe CCFL. Nie wiadomo czy im wierzyć, bo u nich taka CCFL to 22$ bez przesyłki a u nas w kraju 32 zł (north.pl)? W sumie to znalazłem tylko 2 sklepy on-line z takimi lampami ale może źle szukałem. W north brak jakiejkolwiek specyfikacji poza długością i średnicą, a w meditronik'u jest napisane, że temperatura barwowa 8100K. Taka lampa by chyba za bardzo zaniebieszczała? Może dam szansę tym amerykańcom, w sumie podziwiam ich produkty i to jak się potrafią wyspecjalizować - dodatki do lamp od Demb flash, gripy od Franieca.