PDA

Zobacz pełną wersję : Plener w pałacu 26-28.10.2012 (woj. pomorskie)



nickt
06-10-2012, 01:31
Witajcie
Przyszła pora na konkrety:

1. Miejsce:
Pałac Grąbkowo
www.palacgrabkowo.pl
Moim zdaniem genialne miejsce, przynajmniej patrząc na zdjęcia. Będzie dla nas dostępny cały park oraz wszystkie pałacowe komnaty!! Wszystko w cenie!
Jak ktoś ma szerokie kąty, to niech zabiera, przy negocjacji obiecałem Pani, że zrobimy Jej jakieś zdjęcia wnętrz (chociaż z modelkami też się ucieszy;) ) ...i tak naprawdę słowo obiecałem jest mocno naciągane, jak będą to będzie fajnie ;)

2. Termin tak jak wyżej 26-28.10.2012
Rozpoczynamy kolacją i imprezą integracyjną, myślę, że od 18:00 ludzie będą się zjeżdżać, kolację ustawię na 20:00, chwilę coś poustalamy. Plan działania omówimy i do przodu ;)
Sobota już pomału tradycyjnie, czyli sesja po śniadaniu do obiadu (godziny sobie ustalimy na miejscu w piątek), później obiad, zmiana modelek i od obiadu do kolacji kolejna sesja. Tutaj trzeba uważać, bo o ile rano można popróbować coś porobić na zewnątrz, park, staw, może będzie jeszcze jesiennie, tak popołudniu już tylko raczej wnętrza, szczególnie pod koniec dnia i trzeba mieć lampy! Fajnie by było przynajmniej dwie na grupę.
Niedziela od śniadania do obiadu pozostała modelka dla grupy i po obiedzie wyjazd.

3. Modelki i fotografowie
Modelki będą 3 i to wszystko co Wam teraz powiem... Nie mogę podać szczegółów z dwóch prostych powodów... po pierwsze wszystkich modelek jeszcze nie mam. Po drugie za chwilę jak podam namiary to zaczniecie się do modelek odzywać i zaczniecie mieć różne pomysły itd, idt....boję się, że mi postraszycie modelki. Sugestie piszcie do mnie.
Ja już sugerowałem długie suknie oraz dużo ładnej bielizny.
Fotografów ze mną będzie 12 i ani więcej ani mniej. Tak bym chciał, tak liczyłem ogólny koszt i taki będzie najlepszy podział grup.

4. Koszt
Koszt dzielę po równo na wszystkich nas, czyli fotografów, to informacja dla admina. To nie jest plener komercyjny, to jest spotkanie fotografów, którzy płacą za modelki.
Na całkowity koszt składa się:
16 x 2 noclegi w pokojach dwuosobowych
16 x 2 pełne wyżywienie, tj. śniadania, obiady, kolacje
Dostęp do komnat pałacowych
Opłata kosztów modelek
Opłata kosztów makijażystki wraz z potrzebnymi przez nią "materiałami"
Sumę tego co wyszło podzieliłem przez 12 fotografów i wyszło mi +- 400zł od osoby
Może się okazać, że wyjdzie trochę mniej, ale chyba jednak troszkę więcej. Postaram się to jakoś we własnym zakresie uzupełnić, ale jak się okaże, że wyjdzie drożej o 300-400zł to bym prosił Was o pomoc (czyli o dodatek tych ok 30zł) ale póki co wszystko wskazuje na to, że zmieścimy się w kwocie.

5. Terminy wpłat
Tu jest największy zonk.
Żebym mógł utrzymać termin 26-28.10 dla nas na wyłączność to muszę do 12.10. wpłacić zaliczkę w wysokości 1000zł. Mógłbym to zrobić bez Waszych wpłat, ale jak nie będę miał kompletu to w ogóle nie zrobię pleneru, bo przy tak małej ilości osób każda osoba w tą czy w tą stronę generuje spore koszty dla grupy, a też nie chcę z siebie robić wariata przed modelkami, makijażystką, obsługą pałacu.
Generalnie do 11.10. muszę znaleźć 12 fotografów którzy będą na 100%!
Już mam 2-3 osoby (Marek, ja na 100%, jeszcze jedna osoba jest na 90%)

P.S. Dostałem ostrzeżenie, że takie plenery możliwe, że wymagają opłaty forumowej, więc możliwe, że ten wątek zaraz zostanie usunięty.
Piszcie zatem do nie na PW lub na facebooka (Tomek Małecki)

Cel pleneru - dobra zabawa oraz pokazanie innym, że można takie rzeczy organizować częściej!

Pozdrawiam

admin
06-10-2012, 09:11
P.S. Dostałem ostrzeżenie, że takie plenery możliwe, że wymagają opłaty forumowej, więc możliwe, że ten wątek zaraz zostanie usunięty.Piszcie zatem do nie na PW lub na facebooka (Tomek Małecki)Odpisałem Ci na PW i mam nadzieję że zrozumiesz w czym rzecz. Tymi wpisami nie polepszasz sytuacji.
Cel pleneru - dobra zabawa oraz pokazanie innym, że można takie rzeczy organizować częściej! Pamiętaj że podstawowym problemem jest wzięcie na siebie odpowiedzialności za to co robisz i co ważniejsze gdzie w sensie ogłoszenia robisz (zwróć uwagę że pobierasz tu pieniądze i nie ma znaczenia czy zarabiasz na tym czy nie). To nie jest oficjalne ogłoszenie komercyjne od którego ja się mogę odciąć w przypadku problemów.

nikonista02
06-10-2012, 13:04
Proszę, wpisz moją osobę na listę uczestników.

mistrall
07-10-2012, 10:58
Nie dam rady przed 1 Listopada. Tomku czy nie lepszym terminem byłby "długi weekend" to jest : 1-4 Listopada? ten termin byłby wg mnie idealny na taki fotograficzny wypad.

nickt
07-10-2012, 11:29
Pewnie i byłby, ale po pierwsze ten termin nie jest wolny w pałacu, jedyny wolny to ten co podałem, taki wolny cały pałac dla nas. Po drugie ten długi weekend często jest w różny sposób zagospodarowany zarówno przez modelki i fotografów, ja osobiście również w terminie 1-4.11 jestem niedostępny :/ A znowu później to już bardzo szybko ciemno będzie :/
No trudno, coś mi się wydaje, że z pleneru nici.... Trzeba będzie do wiosny poczekać.
Pozdrawiam

nickt
08-10-2012, 22:26
Nikt?? Nickt!! ;)

Jacek_Z
08-10-2012, 23:01
Za krótki odstęp. Za zimno. Pierwsze deklaracje uczestnictwa były jak sądzę z powodu wesołych wspomnień z Wiktorowa. Miałem wątpliwości czy to wypali, nawet w małej obsadzie.

RobertMiernik
08-10-2012, 23:07
Może przy 2 grupach łatwiej będzie znaleźć chętnych?
Odpadnie jedna modelka, może jedna malarka...

Cena będzie wyższa, ale spotkanie bardziej kameralne, więc warto..

nickt
08-10-2012, 23:19
Kurcze teoretycznie są 4 osoby z tego co mam na PW. Faktycznie chyba za szybko po sobie. Zimno, myślę nie jest przeszkodą bo głównie mieliśmy wewnątrz pałacu robić. Termin też jakoś mało ludziom pasuje....no trudno chęci były...... Jacek pozostawiam Tobie organizacje.... Myślę, że to miejsce warto zanotować i może na wiosnę się zainteresować

Jacek_Z
08-10-2012, 23:29
Ja mam od lutego do czerwca 4 plenery, więc właściwie co miesiąc i mam w związku z tym spore obawy związane z frekwencją. Ludzie będą wybierali, a nie jechali na wszystkie i będe miał problem. Jak w banku. Wiem, że to forum nie wystarczy do zebrania grup. No przynajmniej nie na wszystkich plenerach. Co prawda dwa są modelkowe, a dwa krajobrazowe (za granicą) ale zawsze to jednak duży wybór. Za duży.
Miejsca już właściwie mam. Naprawde niedługo pójdą ogłoszenia na forum z wieloma detalami.

nickt
09-10-2012, 00:44
Może przy 2 grupach łatwiej będzie znaleźć chętnych?
Odpadnie jedna modelka, może jedna malarka...

Cena będzie wyższa, ale spotkanie bardziej kameralne, więc warto..

Robert przy małej grupie czyli 6 fotografów, 2 modelki, jedna makijazystka....wyszloby po ok 500-550zl przy czym nie mielibysmy gwarancji ze bedziemy sami w pałacu....chociaż pewnie byśmy byli. hmmmmmmm....

Jacek_Z
09-10-2012, 01:05
Czym mniejsza ilość osób tym cena idzie w górę i to dość mocno. No i ważne ilu fotografów przypada na modelkę. Ceny zakwaterowania w Luboradzy i Wiktorowie o dziwo wcale nie były mocno rózne (100 a 130 zł), a ceny plenerów 546 i 990 zł - skok znaczący. Kombinuję jak koń pod górę by warsztaty z mała obsadą, w super wnętrzach i z modelkami aktowymi (takimi z CKM czy Playboya) nie wyszedł powyżej 2 tys. Chciałem miec 3 fotografów na modelkę, ale i przy 4 będzie drogo (tym razem dziewczyny będą drogie, niestety). Jutro (a włąściwie już dziś) podzwonię w kolejne kilka miejsc i zobaczę ceny zakwaterowania.

nickt
09-10-2012, 20:47
No to fakt, że przy małej grupie koszt noclegów, wyżywienia, wynagrodzenia modelek i makijazystek robi sie duży dla grupy. U mnie cena dla 6 fotografów przy dwóch modelkach i makijazystce wyszedlby tylko te 550zl dlatego ze to by działało na zasadzie umówienia sie grupy na wspólny wypadł, a nie organizowanego pleneru z opłaceniem vatu, z drogimi modelkami i z zyskiem dlatego jak Jacek planujesz mały plener aktowy dla 9 fotografów i cena wyjdzie Ci ok 1500zl to nie wiem czy będą chętni....chyba faktycznie najlepiej organizować "masowki"....ja się na pewno nie podejmę, ale Tobie to wychodzi.... Naprawdę myślałem, że na forum jest sporo osób które zdjęcia modelkom robią praktycznie tylko na plenerach i chcą je mieć częściej...mylilem się :/
No nic czekam Jacek na te Twoje propozycje bo w sumie teraz jesień/zima to praktycznie zastój jest, chyba, że ktoś studio lubi

RobertMiernik
09-10-2012, 20:55
No ale 6 osób za 550 to jest imo rozsądna cena, nie znajdą się jeszcze dwie osoby chętne?

Jacek_Z
09-10-2012, 21:01
.. U mnie cena dla 6 fotografów przy dwóch modelkach i makijazystce wyszedlby tylko te 550zl dlatego ze to by działało na zasadzie umówienia sie grupy na wspólny wypadł, a nie organizowanego pleneru z opłaceniem vatu, z drogimi modelkami ..No i masz za 2 dni bez VATu 550 zł (1 dzień wychodzi 275 zł), a ja za 3 dni z VATem miałem 546 zł (1 dzień wychodzi 182 zł brutto). Modelki teraz nie były drogie. Mogłem miec taniej, bo proporcje fotograf/modelka były inne - fakt, przyznaję.
Ryzykowne jest organizować imprezy podając info w sieci i nie robić tego formalnie, z podatkami itd. Raz sobie można spróbować, ale ja za dużo bym ryzykował robić to kilkanaście razy i mając zamiar to kontynuować.
Od strony organizatora mam mnóstwo swoich spostrzeżeń co do spraw organizacyjnych, ale po co o tym pisać. Praktyka pokazuje, że to wszystko jest zdecydowanie bardziej skomplikowane niż sie wydaje, ale to wie admin, hesja, wilk czy ja, ludzie którzy robili większe plenery.

nickt
09-10-2012, 21:16
Robert to nie tak....osoby które się zgłosiły zrobiły to przy cenie 400zł więc za 550zł musiałbym znaleźć może i 5 osób a nie jeszcze 2 :/
Jacek co do kosztów Twoich plenerów to naprawdę są zupełnie inne i ważne, że są na nie chętni (zresztą sam do nich należę), ja chciałem zrobić spotkanie....takie spotkanie jak te "na barce" kiedyś tylko w plenerze, tylko 2 dniowe i z modelkami. Na takiej zasadzie, bo wydaje mi się, patrząc po sobie, że jak robię w ogóle postępy to tylko w grupie... :/

nikonista02
09-10-2012, 21:44
Może pojedźmy na jakiś plener zamiast dyskutować o vacie?

somrozen
10-10-2012, 00:21
a może szybkie 1 dniowe - np. w sobotę - 3 modelki po 3 godziny na grupę?

nickt
10-10-2012, 10:36
Marek....chętnie ale sam widzisz, nie ma wystarczającej ilości osób
Somrozen to nie jest głupi pomysł....ale to już niestety raczej lokalnie. Ja nie będę na jeden dzień jechał 200km i wiózł ze sobą modelki....sam rozumiesz, takie spotkania to można regionalnie organizować i myślę, że 3 modelki w jeden dzień to będzie dużo i może być ciężko to zorganizować...

nickt
11-10-2012, 08:46
Marek jako, że nastawiłem się na ten wyjazd. Może zrobimy nawet tak, że pojedziemy we dwóch+jedna modelka ....no i pepsi....wkładkę do pepsi mam ;)
Wyjdzie nam po 450zl za te dni, co Ty na to??
A może ktoś się jeszcze zdecyduje mimo wszystko?
Nie musi być deklaracji bo pałac cenę mi utrzyma nawet przy niewielkiej liczbie osób tylko może nie być aż tak kameralnie...

nikonista02
11-10-2012, 14:52
Jestem za

Argymir Iwicki
16-10-2012, 20:25
Hmm, będzie ten plener? Bo może pojechałbym...

nickt
16-10-2012, 23:42
Plener na 90% bedzie tylko w mocno okrojontm składzie aczkolwiek zapraszam

nickt
29-10-2012, 16:45
Dzięki wszystkim przybyłym.
Przepraszam za zamieszanie modelkowe, sądzę jednak, że koniec końców wszystko skończyło się całkiem dobrze.
Ja jestem mega zachwycony z miejsca, z atmosfery i nawet z niektórych przypadkowych zdjęć :)
Tak sobie myślę, że trzeba się częściej spotykać w takim mniejszym gronie, bo czasu było dużo a i tak mam w głowie kilka miejsc których nie udało się wykorzystać.
Do zobaczenia
P.S. Największe podziękowania dla Roberta za poświęcenie czasu, szczególnie na jazdę, oraz na nadrabianie kilometrów po modelkę, która się nie stawiła...
Dzięki za użyczanie sprzętu i dzięki za firankę ;)
Podziękowania również dla modelek które musiały znosić trudy pomyslów sesyjnych
No i wielkie dzięki dla fotografów, którzy byli w mojej grupie i dla tych co byli w drugiej grupie ;)
Resztę info podam wszystkim w mailach jak już wszystko opanuję

somrozen
29-10-2012, 18:17
My również dziękujemy modelkom za poświęcony czas i cierpliwość, fotografom za mega przyjemną atmosferę :) a w szczególności Tomkowi...za to że mu się chciało to wszystko ogarnąć i spiąć do kupy :)...już nie możemy doczekać się kolejnego mini plenerku...

nikonista02
29-10-2012, 23:15
Dziękuję wszystkim za współuczestnictwo, miłą atmosferę, a organizatorowi w szczególności za poświęcony czas i determinację. Mam nadzieję, że będziemy mogli się jeszcze spotkać.

oper
02-11-2012, 21:06
Na wypadek powtórki alarmujcie :-) Ale please, bliżej centrum Polski...

nikonista02
03-11-2012, 20:12
Reminiscencje z pałacu.
http://img.gg/2N9o8FL

nickt
03-11-2012, 20:38
Reminiscencje z pałacu.
http://img.gg/2N9o8FL

Piękny model na jedynce ;)
Ja właśnie importuję swoje tak więc może niedługo też coś wrzucę, na maxmodels już jest jakaś mała część ;)

RobertMiernik
04-11-2012, 01:43
To z lustrem to muzgotrzep maksymalny, dobre 15 sekund się zastanawiałem co jest nieteges ;)

Te 'z okienka' wyszły też jak widać zajefajnie...

nickt
04-11-2012, 11:07
Dobra i ja coś wrzucę...na pierwszy ogień poszła głównie Natalia
http://imageshack.us/g/1/9848894/

Dobra wrzucam na forum:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2960474#post2960474