Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Ilosc zdjec na wyswietlaczu



Rita
04-10-2012, 14:02
W miejscu gdzie zwykle jest ilosc zdjec do zrobienia [taki nawiasik] pojawil mi sie napis 1.4K
Co naprzyciskalam?
Usilowalam tu odszukac podobny temat, ale chyba nie ma takichj sierot jak ja

militarius
04-10-2012, 14:09
1.4k = 1400 :)

Zolty
04-10-2012, 14:58
a. wlozylaś pojemną kartę pamięci
b. przełączyłaś w tryb jpg (bez NEF)
c. zmieniłaś rozmiar jpg na Small
d. zmieniłaś jakość jpg na najniższą
to tyle z możliwych przyczyn przychodzących mi do głowy

Rita
04-10-2012, 15:13
Dzieki, wlozylam nowa karte i zmienilam chwilowo raw na jpg fine. Bardzo dziekuje i wstydze sie za swoja opieszalosc umyslowa :)

Zolty
04-10-2012, 15:45
Nie ma za co - a propos opieszałości, ostatnio spanikowałem bo mi AF nie działał. Chwilę zajęło zanim zauważyłem że jestem w trybie LV.

kzkzg
04-10-2012, 15:50
U mnie AF w LV dziala..

pierwszak85
04-10-2012, 17:06
ja ostatnio robilem zdjecia i ostrosci wogole niemialem i po kilku minutach prob ustawienia ostrosci zoorientowalem sie ze mam na obiektyw na manualu :)

Zolty
04-10-2012, 17:17
U mnie AF w LV dziala..

U mnie najpierw muszę przycisnąć spust do końca, a w tym przypadku wcisnąłem do połowy i czekałem aż zacznie ostrzyć....

Rita
04-10-2012, 17:45
No dobra, dlaczego to 1.4 sie nie zmiejsza skoro pstrykam?

Kros23
04-10-2012, 17:48
Bo to jest teoretyczna ilość zdjęć możliwych do zrobienia. Musiałabyś zrobić 100, bo to kwestia teraz zaokrągleń, albo i więcej, aby jakby, zapełnić pamięć, którą aparat przeznaczył na te 100zdjęć. :) Wtedy pojawiłoby się 1.3k :) To są kosmiczne ilości, stąd tak się dzieje.

Rita
04-10-2012, 19:26
Przez chwile tak pomyslalam, ale wczesniej schodzilo na sztuki ze stanu :) i mi nie pasowalo takie tlumaczenie.

Dziekuje bardzo.

Pyra001
04-10-2012, 21:05
I juz tak mamy, coś popsujemy, później szukamy rozwiązanie w internecie i jak juz nic nie pomaga to chwytamy za instrukcję obsługi i czytamy. Lepiej od tego zacząć. :) A przy wyświetleniu przez aparat napisu [1,4K] aparat nie ściąga ze stanu po jednym zdjęciu tylko co 100 i po napstrykaniu około 100 zdjęć zmieni na [1,3K]. Pozdrawiam

Rita
05-10-2012, 14:09
Instrukcja obslugi nie obejmuje wszystkich niedoskonalosci mojego nie myslenia!:):)

wer
07-10-2012, 21:37
I to jest orientacyjna wartość. Zdjęcia z dużą ilością szczegółów ważą więcej. Przy dużych plamach jednobarwnych mniej.

Rita
07-10-2012, 21:57
Dziekuje, juz ulozylam sobie to w glowie. Naprawde wstyd, ze zapomnialam o nowej karcie i spodziewalam sie spisku ze strony aparatu.

Pyra001
08-10-2012, 21:58
Bo aparaty już tak mają, że czasami robią nam na złość i spiskują przeciwko swoim właścicielom. Ale MY właściciele się nie dajemy i dzielnie dajemy odpór uzurpatorom :)
Na pochybel spiskującym aparatom :)
Pozdrawiam

krokus66
09-10-2012, 09:03
Instrukcja obslugi nie obejmuje wszystkich niedoskonalosci mojego nie myslenia !!
...
Dziekuje , juz ulozylam sobie to w glowie . Naprawde wstyd , ze zapomnialam o nowej karcie i spodziewalam sie spisku ze strony aparatu .

Życzę Ci tak dobrych zdjęć jak duże masz poczucie humoru.

Bardzo, ale to bardzo niewiele osób potrafi żartować z siebie samych. Brawo!:D