PDA

Zobacz pełną wersję : Poplenerowe myśli o organizacji szybkiego pleneru



nickt
02-10-2012, 19:31
Witajcie
Tak sobie ostatnio myślę, czy nie spróbować zorganizować pleneru, podobnego do tego co organizuje Jacek_Z jeszcze tej jesieni.
Po Wiktorowie, moja wątroba domaga się kolejnej dawki pepsi stąd od wczoraj mocno główkuję czy jej w tym nie pomóc ;)
Na dzień dzisiejszy realne wydaje mi się zorganizowanie takiego plenerku w jakimś małym dworze dla ok. 12 fotografów.
Mam już poczynione pewne rozmowy i wstępnie wyglądałoby to następujaco:
Przyjazd w piątek popołudniu - integracja ;)
Sobota - cały dzień zdjęciowy we wnętrzach i jak pogoda dopisze to przy złotych jesiennych liściach.
Niedziela - połowa dnia i obiad, po nim powrót.
Generalnie 12 fotografów, 3 modelki, 1 makijażystka.
Mam już upatrzone miejsce i zacząłem nawet wstępne rozmowy, stary dworek w lesie, nad jeziorem, zachowany i odrestaurowany, w pełni w stylu barokowym. Miejsc na ok 20 osób więc w sam raz na grupę. Bylibyśmy sami..... jedyny problem to kwestia ogrzewania, póki co dworek stracił piec.....popsuł się i pytanie czy właściciele dadzą radę kupić nowy.... wstępnie wygląda na to, że tak.
Koszt mi wychodzi ok 350-400zł
Termin chciałbym 28-30.10.
Póki co to tyle wstępnych informacji, ktoś chętny?? ;)
Mam nadzieję, że to by było fajne zapoczątkowanie takich miniwarsztatów organizowanych przez różne osoby, bo szkoda mi Jacka, że wszystko zawsze na jego głowie.
Kiedyś chyba Wilk-Tadeusz organizował coś, ale brak zainteresowania i organizacji przez inne osoby go zniechęciło....a szkoda. Spróbuję coś zapoczątkować...

Proszę piszcie w wątku kto ewentualnie byłby chętny, po tym weekendzie prawdopodobnie zobaczę ten dworek i będę już wiedział więcej konkretów.

Marek
02-10-2012, 20:19
28-30.10 to niedziela - wtorek ;)
Całkiem niezły pomysł. Na plenerkach znam się średnio, ale tu widzę plusy: dość krótko - większość nie musi brać wolnego w pracy (ja niestety bym musiał), jeżeli cena będzie na poziomie 350pln to będzie dobrze.
Jeżeli dobrze zrozumiałem ma być jeden dzień sesyjny (sobota? poniedziałek?), co dla niektórych może być zbyt mało - dla mnie i tak zbyt dużo.

nickt
02-10-2012, 20:57
Nie nie, oczywiście spojrzałem na wrzesień.
Będzie piątek - niedziela czyli 26-28.10.
Sesyjnie byłoby w sobotę (dwie sesje). Każda grupa z inną modelką robi do obiadu, później po obiedzie zmiana i niedziela do obiadu kolejna zamiana i w ten sposób każda grupa robi każdą modelkę.
Myślę, że to powinno się udać, ale czekam na konkrety do weekendu.

RobertMiernik
02-10-2012, 23:08
Gdyby to jeszcze nie było na końcu świata... ;)

nikonista02
03-10-2012, 11:35
Ja się piszę na taki plener.

leon_gd
03-10-2012, 12:57
No ja też bym był zainteresowany, ale musi być to rozsądna lokalizacja.

somrozen
04-10-2012, 00:59
jak będzie na północ od Bydzi to pisze się...

Riki
04-10-2012, 08:03
Pomysł zacny.
Jestem za.
Pozdrawiam.

oper
04-10-2012, 08:11
Gdyby to jeszcze nie było na końcu świata... ;)
Przyłączam się do postulatu :-) jako potencjalnie zainteresowany.

kicy
04-10-2012, 14:56
A co myślicie o jednodniówce? Plener od rana do popołudnia?

Rita
04-10-2012, 15:17
Jesli gdzies pod Warszawa to ja sie chetnie pisze. Moze ktos stad cos zorganizuje, byloby super. Liscie coraz bardziej kolorowe :):)

nickt
04-10-2012, 15:23
Dobra mam wstępne wyceny. Czekam jeszcze na konkurencje, ale póki co już jeden pałac mnie zachwycił, byłoby kameralnie ale naprawdę swietne wnętrza i otoczenie.
Do końca tygodnia zbieram odpowiedzi i trzeba się decydować. Koszt powinien być taki jak napisałem, ok 350-400zl od osoby za te 2 dni, znaczy od piątku do niedzieli..no i 3 modelki + makijazystka na 12 fotografów, w dodatku w super pałacowych sceneriach. Na pewno będzie modelka bieliźniane, może nawet toplessowa ale nie obiecuję. Muszę mieć chętnych 12 fotografów żeby zamykać temat. Wiem, że mało czasu minęło od pleneru z Jackiem i to może problem, ale 12 się chyba znajdzie.
Dla pytajacych o koniec świata.....woj. Pomorskie tak więc Robert Miernik szczególnie zapraszany ;)
Dawajcie znac kto chętny. Założę osobny wątek jak wszystko dogram, ale już niech pewniacy sie zgłaszają Mrek (nikonista) Ciebie liczę jako pewniaka...??

leon_gd
04-10-2012, 15:44
Jeśli pomorskie, to brzmi bardzo dobrze

nikonista02
04-10-2012, 18:39
Możesz na mnie liczyć.

foto4deg
04-10-2012, 19:28
Rozumiem, że inny termin ( 19-21.10) nie wchodzi w rachubę? Pytam, bo w ten sam weekend co chcecie organizować plener są warsztaty Nikoniarzy.

nickt
04-10-2012, 22:15
Niestety ten weekend 26-28.10 jest jedyny możliwy, wcześniej nie dam rady nic zorganizować, zresztą czasu jest mało. Później znowu skracamy dzień o kolejną godzinę, poza tym jest weekend po wszystkich świętych więc też by nie pasowało... to jest termin optymalny.
Wszystko pomału się klaruje....

cube
04-10-2012, 22:40
A jaka to konkretnie miejscowka?

nickt
05-10-2012, 07:46
Kuba na 90% podam miejscówkę dzisiaj.
Chyba dogadalem sie już co do ceny.
Brakuje mi jeszcze.jednej modelki (mam dwie blondynki) makijazystka juz tez jest.
Jak tylko znajde ostatnia modelke bede wiedzial juz caly koszt, to dam znać.
Bedzie super. Założę wtedy ofdzielny wątek, ale muszę tych fotografów mieć....póki co Marek na 100%....a reszta??

somrozen
05-10-2012, 10:36
czekam na informacje nt. miejsca, jestem wstępnie zainteresowany

radek7
05-10-2012, 21:11
Pomysł interesujący i z chęcią wybrałbym się, ale musiałbym jechać prosto z wakacji a nie mam pewności czy biuro podróży dotrwa do końca i czy przewoźnik nie zbankrutuje zostawiając mnie na lodzie gdzieś w świecie. Jak wrócę na czas i zobaczę, że macie wolne miejsce to wpadnę :)

admin
06-10-2012, 09:17
Ponieważ powstał nowy wątek, zamykam i proszę autora o konsekwencję i utrzymanie jednego wątku.