PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki to ptak?



wasilewk
30-09-2012, 11:34
Czy da się coś z tego rozpoznać ?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img835.imageshack.us/img835/2312/dsc4164c.jpg)
Latały dwa nad stawami: chyba samica (na zdjęciu) uczyła młodego polować.
Serdeczne dzięki !

shaolin
30-09-2012, 14:21
Aquila chrysaetos?

jjj
30-09-2012, 14:31
Aquila chrysaetos?
Nie prościej: orzeł przedni ? ;)
ps. Z tego zdjęcia nie pokusiłbym się identyfikacji

shaolin
30-09-2012, 14:35
Pewnie prosciej, ale to tak ladnie brzmi po lacinie :twisted: :mrgreen:

wasilewk
30-09-2012, 15:29
Aquila chrysaetos?

Dzięki !

shaolin
30-09-2012, 15:44
Dzięki !

Nie ma za co, ale potwierdz to u kogos kto sie zna ;)


ps. Z tego zdjęcia nie pokusiłbym się identyfikacji

Pracuje w CSI:Shanghai, nie takie rzeczy na fotach sie rozgryzalo :mrgreen:

jackrabbit
30-09-2012, 15:56
poluje na lepus timidus ;)

TMB
30-09-2012, 20:02
Mozesz wrzucic jeszcze jakis zdjecia? z innej perspektywy :) ? bylby wdzieczny

TMB
30-09-2012, 20:08
W mojej opinii jest to ciemny myszołów alibo jasny orlik krzykliwy.
Dlaczego?
Jako ze myszolowy znane są z róznego upierzenia, dlatego też najbardziej stawiam na ten gatunek.
Dlaczego orlik krzykliwy? - Ano dlatego, ze ma podobny jasny pas przy nasadzie ogona, jednakze jest za mala "garstka" bialego na skrzydlach. Napisze do znajomego ornitologa, to jak odpowie, dam znac ;)

TMB
30-09-2012, 20:23
Siegnąłem po atlas i faktycznie...przedniak.

Mea culpa....

jjj
30-09-2012, 20:54
Siegnąłem po atlas i faktycznie...przedniak.

Czyżby shaolin był takim mega-ornito-ekspertem ? ;)

doktor
30-09-2012, 23:24
Czyżby shaolin był takim mega-ornito-ekspertem ?

Shao wypartrzył metkę*"made in China"

shaolin
01-10-2012, 05:10
Czyżby shaolin był takim mega-ornito-ekspertem ? ;)

Nie jestem ekspertem, o ptakach wiem tyle, ze istnieja ;) po prostu przyszedlem z zakupow i widze, ze ktos w potrzebie wiec pomoglem ;)


Shao wypatrzył metkę "made in China"

:mrgreen:

thorcik
01-10-2012, 10:23
Czyżby shaolin był takim mega-ornito-ekspertem ? ;)

shao zna się na ptakach :twisted:

jjj
01-10-2012, 10:38
po prostu przyszedlem z zakupow i widze, ze ktos w potrzebie wiec pomoglem ;)
Rozumiem, że właśnie kupiłeś jakiś super atlas ptaków;)

Proponuję, żeby pod nickiem shaolina zamiast "gaduły" było "mega-ornitolog" ;)

shaolin
01-10-2012, 12:32
Rozumiem, że właśnie kupiłeś jakiś super atlas ptaków;)

Mam niezle atlasy po kitajsku w PL, tutaj aktualnie nie mam nic ;) skorzystalem z google i za drugim strzalem trafilem ;)


Proponuję, żeby pod nickiem shaolina zamiast "gaduły" było "mega-ornitolog" ;)

Dobrze, ze to nie jest czeskie forum (tylko dla wtajemniczonych :D) bo bym mial branie jak nigdy :twisted: :mrgreen:

Ok, moze niech ktos zamknie temat bo zagadka rozwiazana :D

thorcik
01-10-2012, 14:26
Dobrze, ze to nie jest czeskie forum (tylko dla wtajemniczonych :D) bo bym mial branie jak nigdy :twisted: :mrgreen:

roooooootfl :mrgreen: Czyścisz mi kompa z coli :D

Wrzuciłbym to do srebrnych ale mało kto zrozumie :razz::cry:

jjj
01-10-2012, 17:43
...ale mało kto zrozumie :razz::cry:

Wręcz przeciwnie ;)

wasilewk
01-10-2012, 23:29
Mozesz wrzucic jeszcze jakis zdjecia? z innej perspektywy :) ? bylby wdzieczny

Już nie dziś - za to jutro: tyle, że z 300-ki na D700 nie ma się czego spodziewać, bo latały wysoko.

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź.

Pzdr.

Flores
04-10-2012, 19:21
Stawy w Koceranach? :)

wasilewk
04-10-2012, 19:33
Oczywiście.