Zobacz pełną wersję : Jaki to ptak?
wasilewk
30-09-2012, 11:34
Czy da się coś z tego rozpoznać ?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img835.imageshack.us/img835/2312/dsc4164c.jpg)
Latały dwa nad stawami: chyba samica (na zdjęciu) uczyła młodego polować.
Serdeczne dzięki !
Aquila chrysaetos?
Nie prościej: orzeł przedni ? ;)
ps. Z tego zdjęcia nie pokusiłbym się identyfikacji
Pewnie prosciej, ale to tak ladnie brzmi po lacinie :twisted: :mrgreen:
wasilewk
30-09-2012, 15:29
Aquila chrysaetos?
Dzięki !
Dzięki !
Nie ma za co, ale potwierdz to u kogos kto sie zna ;)
ps. Z tego zdjęcia nie pokusiłbym się identyfikacji
Pracuje w CSI:Shanghai, nie takie rzeczy na fotach sie rozgryzalo :mrgreen:
jackrabbit
30-09-2012, 15:56
poluje na lepus timidus ;)
Mozesz wrzucic jeszcze jakis zdjecia? z innej perspektywy :) ? bylby wdzieczny
W mojej opinii jest to ciemny myszołów alibo jasny orlik krzykliwy.
Dlaczego?
Jako ze myszolowy znane są z róznego upierzenia, dlatego też najbardziej stawiam na ten gatunek.
Dlaczego orlik krzykliwy? - Ano dlatego, ze ma podobny jasny pas przy nasadzie ogona, jednakze jest za mala "garstka" bialego na skrzydlach. Napisze do znajomego ornitologa, to jak odpowie, dam znac ;)
Siegnąłem po atlas i faktycznie...przedniak.
Mea culpa....
Siegnąłem po atlas i faktycznie...przedniak.
Czyżby shaolin był takim mega-ornito-ekspertem ? ;)
Czyżby shaolin był takim mega-ornito-ekspertem ?
Shao wypartrzył metkę*"made in China"
Czyżby shaolin był takim mega-ornito-ekspertem ? ;)
Nie jestem ekspertem, o ptakach wiem tyle, ze istnieja ;) po prostu przyszedlem z zakupow i widze, ze ktos w potrzebie wiec pomoglem ;)
Shao wypatrzył metkę "made in China"
:mrgreen:
Czyżby shaolin był takim mega-ornito-ekspertem ? ;)
shao zna się na ptakach :twisted:
po prostu przyszedlem z zakupow i widze, ze ktos w potrzebie wiec pomoglem ;)
Rozumiem, że właśnie kupiłeś jakiś super atlas ptaków;)
Proponuję, żeby pod nickiem shaolina zamiast "gaduły" było "mega-ornitolog" ;)
Rozumiem, że właśnie kupiłeś jakiś super atlas ptaków;)
Mam niezle atlasy po kitajsku w PL, tutaj aktualnie nie mam nic ;) skorzystalem z google i za drugim strzalem trafilem ;)
Proponuję, żeby pod nickiem shaolina zamiast "gaduły" było "mega-ornitolog" ;)
Dobrze, ze to nie jest czeskie forum (tylko dla wtajemniczonych :D) bo bym mial branie jak nigdy :twisted: :mrgreen:
Ok, moze niech ktos zamknie temat bo zagadka rozwiazana :D
Dobrze, ze to nie jest czeskie forum (tylko dla wtajemniczonych :D) bo bym mial branie jak nigdy :twisted: :mrgreen:
roooooootfl :mrgreen: Czyścisz mi kompa z coli :D
Wrzuciłbym to do srebrnych ale mało kto zrozumie :razz::cry:
...ale mało kto zrozumie :razz::cry:
Wręcz przeciwnie ;)
wasilewk
01-10-2012, 23:29
Mozesz wrzucic jeszcze jakis zdjecia? z innej perspektywy :) ? bylby wdzieczny
Już nie dziś - za to jutro: tyle, że z 300-ki na D700 nie ma się czego spodziewać, bo latały wysoko.
Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź.
Pzdr.
wasilewk
04-10-2012, 19:33
Oczywiście.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.