PDA

Zobacz pełną wersję : Przewaga Sigmy nad Nikonem (i Nikona nad Sigmą)



Pawel Pawlak
28-06-2005, 12:48
około 10 dni wstecz, miałem bardoz nieszczęśliwy wypadek :( Moje D70 dozbrojone w TC17+AFS300 i SIGMĘ EF 500 DG Super zsunął się z sie z siedzenia samochodu na podłogę i stopka lampy błyskowej rozpadła się na kawałki ! :(
Szybko, przy współudziale Kaleida (jeszcze raz dzięki :) ) został odszukany adres serwisu Sigmy w polsce i wykonany telefon. Dodzwoniłem się za pierwszyma razem i uzgodniłem z miłą panią, że awaria zostanie usunięta w ciągu 1 dnia !!!! Koszt naprawy to: 139,08 brutto.
Chciałem porównać to z warunkami serwisowania podobnej awarii SB800. Niestety, serwis NP nie dał mi takiej szansy... od wczoraj staram się dodzwnić pod jeden z 3 numerów. Albo zajęte, albo wolne ale nikt nie podnosi słuchawki... :|
Cieszę się że kupiłem o połowę tańszego od SB800 flesza, o praktyczie takich samych możliwościach i tandetniejszym wykonaniu ale zdecydowanie sprawniejszym serwisie. Dzięki temu znów mogę "błyskać" a nie denerwować się mając uszkodzoną lampę i odcisk słuchawki telefonicznej na uchu ;)

krzysztofisko
28-06-2005, 13:50
No tak, nic dodać nic ująć. O dodzwonieniu się do serwisu Nikona można tylko śnić. Dwa tygodnie temu udała mi się ta sztuka i uzgodniłem wgranie starego softu A1.01 do D70s po uprzednim umówieniu się telefnicznym. Już zrezygnowałem, poczekam na upgrade. Roczniku 70 powiem szczerze: żałuję że kupiłem SB800, drugi raz takiego błędu nie zrobię. Współczuję awarii, ale jak widać wybór był słuszny. :D A swoja drogą może naprawdę coś z tym serwisem NP dałoby się zrobić???????????????
pozdrawiam

sinner
28-06-2005, 21:17
mialem takie przypadki dwa razy z sb26 i serwis nikona za kazdym razem stanal na wysokosci zadania czyli pare godzin i ceny ponizej 100 pln ale to bylo przed era cyfrowa i wtedy sie jeszcze wyrabiali, pomyslcie sami ilu ludzi mialo Nikony pare lat temu no i przede wszystkim analogi jak to analogi malo wrazliwe na uszkodzenia z nienacka :roll:

krzysiekk
28-06-2005, 21:27
Jeszcze jedna zaleta Sigmy - poszlo w najslabszym i w najmniej kosztownym czasowo oraz budzetowo miejscu :-)
Iczek kiedys pisal o konwerterze sigmy - jak mu spadla jakas wielka rura z owym konwerterem i aparatem. Wszystko peklo na konwerterze a tak to by bylo nieciekawie.

No i napalam sie na te Sigme ... napalam :mrgreen:

maroo
28-06-2005, 21:57
Czasem dobrze jest mieć coś, czego nie ma zdecydowana większość.

Jak widać najlepsze roczniki mają Sigmę :mrgreen:

ALF
29-06-2005, 03:15
i to nie jedną :P

MichalP
29-06-2005, 09:39
Pomijajac dramatyczne fakty zwiazane z serwisem Nikona to tylko chce napisac , ze SB800 ma metalowa stopke... ;)

A i moze ktos mi pomoze ?? Poleciala mi stopka od lampy Topca TTL-330 (uzywalem jej do N801s) Nigdzie tego nie moge znalezc. :| Moze jest jakies miejsce , gdzie moge dorobic kawalestiku ?? :shock:

Piotr_W
29-06-2005, 11:40
Czasem dobrze jest mieć coś, czego nie ma zdecydowana większość.

Jak widać najlepsze roczniki mają Sigmę :mrgreen:
Coś w tym jest! Jestem ten sam rocznik i lampa ta sama! :mrgreen:
Piotrek

sinner
29-06-2005, 13:08
68 używa tylko Nikona :D

Pawel Pawlak
29-06-2005, 16:37
dziś dodzwoniłem się do serwisu NP i uzyskałem inforamcję odnośnie kosztów podobnej do mojej interwencji serwisowej. Koszty naprawy - około 100zł, czas naprawy około 3 tygodni (+tydzień na dodzwonienie się ;) )
Ogólna punktacja:
Czyli ogólni remis. Sigma szybsza, Nikon tańszy

Co ważniejsze, każdy zadecyduje sam :)

matej
29-06-2005, 17:22
...Ogólna punktacja:
Czyli ogólni remis. Sigma szybsza, Nikon tańszy...

jesli chcesz powiedziec, ze w sumie 4 tygodnie czekania, przy braku pewnosci, ze ostatecznie bedzie gotowe jest warte 40 PLN, to ja bym sobie przez ten czas kilka piw odpuscil ;)

Pawel Pawlak
29-06-2005, 18:04
...Ogólna punktacja:
Czyli ogólni remis. Sigma szybsza, Nikon tańszy...

jesli chcesz powiedziec, ze w sumie 4 tygodnie czekania, przy braku pewnosci, ze ostatecznie bedzie gotowe jest warte 40 PLN, to ja bym sobie przez ten czas kilka piw odpuscil ;)

Nie chciałem tego powiedzieć. Dla mnie w tym przypadku przewaga sigmy jest powalająca. Ale to subiektywnie. Dla kogoś innego może być inaczej :)