PDA

Zobacz pełną wersję : plenerowy statyw



jh_170
27-09-2012, 13:59
Witam,

Planuję zakup statywu (+ głowica) do D700 - wyjścia plenerowe. Zależy mi żeby był lekki, stabilny, po prostu dobry :) Dysponuję kwotą do 700zł.
Możecie coś doradzić?

pgaik
27-09-2012, 14:54
Polecam w Fotojokerze model Vanguard Alta 233AP (mały, bardzo stabilny i lekki statyw) z głowicą PH-22 ( świetna głowica 3D i co najważniejsze olejowa po prostu pływa ).
W cenie 599 zł
Tylko chyba w Kairze Fotojokera nie ma ;)
Ja używam manfrotto, ale one są ciężkie i sam się zastanawiam nad w.w.
Wykonanie na "+"
http://www.youtube.com/watch?v=dzfPN9COnms&feature=related

http://www.digitalcameragear.com.au/images/stories/3293_van233ap.jpg

jh_170
27-09-2012, 17:10
Fotojokera nie ma, ale poczta na szczęście funkcjonuje :)
poczytałam opinie na necie i jestem zdecydowana na zakup :)

dziękuję za pomoc
i pozdrawiam :)



Polecam w Fotojokerze model Vanguard Alta 233AP (mały, bardzo stabilny i lekki statyw) z głowicą PH-22 ( świetna głowica 3D i co najważniejsze olejowa po prostu pływa ).
W cenie 599 zł
Tylko chyba w Kairze Fotojokera nie ma ;)
Ja używam manfrotto, ale one są ciężkie i sam się zastanawiam nad w.w.
Wykonanie na "+"
http://www.youtube.com/watch?v=dzfPN9COnms&feature=related

http://www.digitalcameragear.com.au/images/stories/3293_van233ap.jpg

pgaik
27-09-2012, 17:17
Proszę bardzo ;) Jak już kupisz to napisz jak się sprawuje.
A tu masz jeszcze stówkę taniej
http://www.foto-net.pl/sklep/produkt35780-Vanguard-Alta-233AP.html



Jeszcze "prawie" w Twojej cenie jest ten
http://www.foto-net.pl/sklep/produkt37382-Vanguard-Alta-Pro-263AT.html

jh_170
27-09-2012, 18:18
[QUOTE=pgaik;2927032]Proszę bardzo ;) Jak już kupisz to napisz jak się sprawuje.
A tu masz jeszcze stówkę taniej
http://www.foto-net.pl/sklep/produkt35780-Vanguard-Alta-233AP.html

super! więc jestem 100wkę do przodu, dziękuję bardzo :)

i odezwę się na pewno, na priva ;)

pgaik
27-09-2012, 18:22
ok, czekam ;) i pozdrawiam

rutra70
03-10-2012, 21:43
Ja proponuję Benro Travel Angel.

morfeus
05-03-2013, 12:13
Odświeżam -- a takie coś, bo tu widzę inna głowicę:
http://www.euro.com.pl/statywy/vanguard-espod-233ap.bhtml

do d700 z gripem?

pcdream
25-03-2013, 15:32
Witam
mam pytanie co sądzicie o tym statywie
http://allegro.pl/statyw-fotopro-mga-684-do-nikon-d3200-d5200-d90-i3119723048.html

Jedrek.S
25-03-2013, 16:26
http://allegro.pl/mt293a3-manfrotto-statyw-293a3-nowosc-i3103081000.html to plus głowica.

pcdream
25-03-2013, 16:40
super statyw ale ja pytam o ten co dałem link czy ktoś go używa

pcdream
25-03-2013, 18:38
ok już znalazłem opinie :)

Ptaku
28-03-2013, 21:38
http://allegro.pl/mt293a3-manfrotto-statyw-293a3-nowosc-i3103081000.html to plus głowica.

A jaka bys polecil glowice do tej frotki???

toleek8
30-03-2013, 17:39
Ja mam statyw Velbon Sherpa 450R dość tani i dobry jakościowo sprzęcik na necie znalazłem nawet za 213zł. W plener zawsze lepiej mieć coś cięższego i stabilniejszego żeby wiatr nie przewrócił statywu z aparatem.

Ptaku
31-03-2013, 08:55
Ciezki statyw w plenerze daje stabilnosc i minimalizuje ryzyko zniszczenia sprzetu ale dzwiganie takiego juz nie daje komfortu.
Tak sie zastanawiam pomiedzy frotka MT293A3 ktora jest kompromisem pomiedzy waga i stabilnoscia a dolozeniem do 055Xprob ktory juz swoje wazy i tez cena jest juz znacznie wieksza.

siona
31-03-2013, 09:58
a co myślicie o tym - z wątku o karbonowym chińczyku?
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=225430

Paweł Krystek
31-03-2013, 12:47
Ciezki statyw w plenerze daje stabilnosc i minimalizuje ryzyko zniszczenia sprzetu ale dzwiganie takiego juz nie daje komfortu.
Tak sie zastanawiam pomiedzy frotka MT293A3 ktora jest kompromisem pomiedzy waga i stabilnoscia a dolozeniem do 055Xprob ktory juz swoje wazy i tez cena jest juz znacznie wieksza.

Znani fotografowie krajobrazu nie dźwigają za ciężkich statywów. Najczęściej stosuje się jednak 3-sekcjowe karbonowe nogi i porządną głowicę typu BH-1. Jeśli chcesz dociążyć statyw to podwieszasz "worek" z kamieniami lub plecak. Ponadto warto zaopatrzyć się w nogi z klamrami (klipsami) zaciskowymi, ponieważ po pierwsze widać, że są zatrzaśnięte, po drugie lepiej operować (szybciej się składa), po trzecie trwalsze np. po przygodach w błocie lub piachu.

manfred
31-03-2013, 12:50
Manfrotto długo długo nic

toleek8
31-03-2013, 14:43
Manfrotto to bardzo dobre statywy i raczej bym szedł w tym kierunku.

Andrzejf
31-03-2013, 16:53
a co myślicie o tym - z wątku o karbonowym chińczyku?
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=225430

Mam zarówno Manfrotto 190xprob, jak i chińczyka, o którego pytałeś (Triopo GT-3230X8C).
Chińczyka mam od niedawna, więc nie mam bogatych doświadczeń, ale z pierwszych testów jestem bardzo zadowolony. Jest mały i lekki, mimo dużej wysokości, a stabilnością nie ustępuje mojemu MF, zwłaszcza, że aby w MF uzyskać wymaganą wysokość wysuwam w nim kolumnę centralną.
Triopo ma dla mnie tą zaletę, że bez wysuwania kolumny mam wizjer na wysokości wzroku, a z gripem nawet wyżej.
Przy MF, żeby przy moich 185 cm uzyskać (prawie) taki efekt, musiałem wysuwać do końca kolumnę.
Stabilność samych nóg jest większa, niż przy MF z wysuniętą kolumną, a można ją jeszcze zwiększyć wieszając na haku plecak.
Moje Triopo ma 5 sekcji nóg. Jeśli Ty nie potrzebujesz dużej wysokości, to na pewno czterosekcyjny GT-3228X8C będzie jeszcze lepszy pod względem stabilności.

Badol
31-03-2013, 19:04
Ciezki statyw w plenerze daje stabilnosc i minimalizuje ryzyko zniszczenia sprzetu ale dzwiganie takiego juz nie daje komfortu.
Tak sie zastanawiam pomiedzy frotka MT293A3 ktora jest kompromisem pomiedzy waga i stabilnoscia a dolozeniem do 055Xprob ktory juz swoje wazy i tez cena jest juz znacznie wieksza.

Mój znajomy ma (a właściwie miał) wspomnianą frotkę 055. Świetny statyw. Bardzo dobrze wykonany, stabilny, wysoki. Tylko, że jest ciężki :(
Jak jedziesz furą i masz do przejścia z 200-500m to jak najbardziej OK. Ale jak masz się z nim sporo przemieszczać pieszo/rower itd. to odpada. Przynajmniej dla mnie bo miałem tą "przyjemność" kiedy nie miałem swojego i zabrałem właśnie 055 kumplowi :D
Tu jeśli ma być koniecznie Manfrotto to polecam model 190. Mój inny znajomy jest szczęśliwym posiadaczem. Jest trochę lepiej ale dalej jest ciężko
Ja kupiłem Benro A550 i jest ok. Byłem z nim w Biesach, w Chorwacji i na Bornholmie. Ogólnie jeździ ze mną od lat i złego słowa nie powiem. Dobry kompromis waga/rozmiar/stabilność/jakość.

Chodzi mi głównie o to żebyś nie skończył ze statywem w szafie albo w najlepszym razie w samochodzie. Fajnie jest mieć coś dużego, stabilnego itd. ale jeśli zamierzasz go taszczyć w różne ciekawe miejsca to waga/rozmiar mają spore znaczenie. Coś za coś :)

siona
31-03-2013, 20:56
Mam zarówno Manfrotto 190xprob, jak i chińczyka, o którego pytałeś (Triopo GT-3230X8C).
Chińczyka mam od niedawna, więc nie mam bogatych doświadczeń, ale z pierwszych testów jestem bardzo zadowolony. Jest mały i lekki, mimo dużej wysokości, a stabilnością nie ustępuje mojemu MF, zwłaszcza, że aby w MF uzyskać wymaganą wysokość wysuwam w nim kolumnę centralną.
Triopo ma dla mnie tą zaletę, że bez wysuwania kolumny mam wizjer na wysokości wzroku, a z gripem nawet wyżej.
Przy MF, żeby przy moich 185 cm uzyskać (prawie) taki efekt, musiałem wysuwać do końca kolumnę.
Stabilność samych nóg jest większa, niż przy MF z wysuniętą kolumną, a można ją jeszcze zwiększyć wieszając na haku plecak.
Moje Triopo ma 5 sekcji nóg. Jeśli Ty nie potrzebujesz dużej wysokości, to na pewno czterosekcyjny GT-3228X8C będzie jeszcze lepszy pod względem stabilności.

dzięki za opis
jestem mocno zainteresowany - 1,3 kg to jest bardzo rozsądna waga. frotka jest dramatycznie ciężka :/

Paweł Krystek
31-03-2013, 22:01
dzięki za opis
jestem mocno zainteresowany - 1,3 kg to jest bardzo rozsądna waga. frotka jest dramatycznie ciężka :/

Możesz popatrzyć na frotkę tj. karbonowy odpowiednik 055. To będą "nogi" na lata ;-)

siona
31-03-2013, 23:12
taaaaaaaa
i lata będę je spłacał - kosztuje coś ze 2k

jurekb
01-04-2013, 10:21
A co sądzicie o:

Sirui T-1005X - statyw aluminiowo-magnezowy http://allegro.pl/sirui-t-1005x-statyw-aluminiowo-magnezowy-i3088077127.html
- długość transportowa 34cm
- waga 1kg

lub

Sirui statyw T-005 i głowica C10 http://allegro.pl/sirui-statyw-t-005-i-glowica-c10-niebieski-nowosc-i3137443794.html
- długość transportowa 31cm
- waga 1kg

Jeśli ktoś z Was ma, to byłbym wdzięczny za opinię. Zastanawiam się nad jednym z nich, właśnie ze względu na przywołane parametry.

ajt
01-04-2013, 11:10
Mam Sirui T-005 i powiem tak: Mały, lekki, dzięki czemu wreszcie w plenerze mogę mieć zawsze statyw ze sobą. Wykonanie bardzo ok. Nigdy nie lubiłem nosić dużego statywu jako osobny tobołek lub przytroczonego do plecaka. Teraz mam torbę Lowepro passport sling i statyw ładnie wchodzi do środka, w tę pionową część. W plecaku też da się tak ułożyć przegródki, że statyw wejdzie do środka.
Jest jednak na tyle niski, że kadrowanie przez wizjer jest mało wygodne. Zamiast się schylać, lepiej kucnąć lub uklęknąć :)
Z tym, że ja na nim stawiam Olympusa OM-D, i zwykle kadruję na odchylonym ekranie, więc zaglądać w wizjer w zasadzie nie muszę, w każdym razie robię to bardzo rzadko.
Wady: zakręcane nogi wymagają większej uwagi, podobnie jak we wzpomnianym wyżej Triopo. Już raz mi się zdarzyło, że za lekko którąś sekcję zacisnąłem i statyw zaczął się przewracać. Inna wada, której istnienie kupujący czasem uświadamiają sobie dopiero po zakupie: statyw ma taką konstrukcję, że kolumna centralna zawsze wystaje, jak to widać na zdjęciach (można ją jeszcze bardziej wysunąć). Za bardzo stabilne to nie jest, ale jak się podwiesi torbę, daje radę. W każdym razie, robiłem zdjęcia, gdy wiatr bujał paskiem aparatu i wyszły ostre.
Aha, płytka dokręcana do aparatu ma metalową powierzchnię. Jak aparat ma gumę od spodu to ok, ale mój ma coś twardego i się ślizgała. Musiałem do płytki przykleić kawałek gumy z dętki rowerowej :)
Ogólnie oceniam ten statyw jako nadający się do bezlusterkowca w sam raz, ale do lustrzanki, nawet małej, jednak nieco za mały :)

coach_lodz
29-08-2014, 08:24
Odkopię trochę wątek, bo szukam statywu... nie mam za dużej kwoty bo tylko ok. 400 zł ale też i nie korzystam zbyt często... mam jakiś chiński badziew za 75 zł i doprowadza mnie już do pasji... zatem: potrzebuję lekki w miarę kompaktowy statyw z głowicą 3D do postawienia na nim D90 + 10-24 najczęściej... do noszenia po różnych ciemnych zakamarkach... zainteresowałem się Vanguardem Alta (http://www.vanguardworld.com/index.php/en/pv/products/photo-video/detail-1-4-226-98.html) co myślicie?

nikoniarz
29-08-2014, 08:41
Rowniez chetnie przeczytam jakies propozyzcje w tej kwocie... Rowniez szukam czegos w miare mobilnego. Z tym, ze u mnie wisiec bedzie D700 + 70-200/2.8 + lampa.

cz4rnuch
01-09-2014, 09:47
Tu chyba niewiele się zmieniło i za stosunkowo niewielkie pieniądze można kupić jedynie Triopo albo jakieś inne chińczyki. Nad Triopo się sam zastanawiałem do czasu gdy dostałem karbonowego giottos z serii silk road. Bardzo fajny sprzęt, pewnie z raz do roku go odpalę :)

rojber
02-09-2014, 17:47
To ja też podłączę się do dyskusji. Szukam statywu do 400zł, nie wymagam cudów ale też nie chcę kupić jakiegoś badziewia. Zacząłem się już rozglądać i znalazłem 2 sztuki, które mi się podobają:

http://www.stopfoto.pl/camrock-txc66-statyw-weglowy,4,8910,11162
http://www.stopfoto.pl/fotopro-statyw-fla-584n-61g,4,8911,11148

Warto się zainteresować tymi statywami czy w tej cenie znajdę coś lepszego?

digit
02-09-2014, 18:09
Mam triopo c-258. Stosunkowo lekki, dobrze wykonany statyw. Widzę, że jeszcze jest dostępny w 1 sklepie za 209 zł. Miałem frotkę niestety jej mobilność jest tragiczna. Statyw jest bardzo wygodny i bardzo stabilny. Jedyne co, to warto sobie wymienić głowicę, choć ta spokojnie trzyma cięższy sprzęt.

Jeremmy
03-09-2014, 14:09
MI spodobał się Benro A2970F do tego jakaś fajna głowica kulowa - moim zdaniem ma lepszą funkcjinalność od frotki 055xprob. ;)

Dex
18-01-2015, 15:24
Pobawię sie w górnika i odkopie :-P

Jakieś propozycje oprócz tych co już padły? Może coś fajnego się na rynku pojawiło? W temacie statywów nie jestem na bieżąco ;) Obecnie Frotka 055XProB + HD804RC2. Lodzio miodzio gmbh wóz numer 26, ale za cięzki do łazenia z nim i za długi po złozeniu.

Nic ciężkiego na nim nie będzie stawiane, 70s + 18-50 lub 50. Ma byc gółwnie do astro, by mobilnie zabrać ze sobą gdby niebo okazało sie bezchmurne gdy człowiek bedzie wiczorem do domu wracał.