PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa YN565EX przestała błyskać



sidek
26-09-2012, 22:50
YN-565Ex padła.. nie działa... a prawie nowa. ;(
Ledwo jeden dzień porządnego błyskania i lampa odmówiła posłuszeństwa. Ledwo co kupiłem, odebrałem przesyłkę, pstryknąłem kilka testowych fotek aby zobaczyć czy wszystko jest ok, zapakowałem do torby, następnego dnia trochę focenia. Dzień później po wykonaniu kilku błysków - klops... nie działa :(

Zmiana baterii nie pomogła.

Kilka objawów po padnięciu:
- lampę można włączyć i wyłączyć,
- po podpięciu do aparatu nie wyzwala błysku,
- po włączeniu dioda PILOT ciągle świeci się na zielono,
- przednia dioda podświetlenia AF świeci się lekko na czerwono,
- można wejść do ustawień i je zmieniać, jednak pokazują się tylko opcje od 00 do 09,
- nie można włączyć podświetlenia,
- można włączyć sygnały dźwiękowe przyciskiem,
- nie można zmienić trybu MODE,
- lampa nie reaguje na zmiany ogniskowej obiektywu,
- można przestawić ZOOM lampy ale działa tylko zaraz po włączeniu i reaguje tylko na jednokrotne naciśnięcie zmiany. W efekcie można przejść z trybu automatyczne go manualny tylko o jeden krok,
- nie działa zmiana EV.

... praktycznie nic poza włączeniem/wyłączeniem powiadomień dźwiękowych i wejściem do ustawień nie działa.

Moim zdaniem wygląda to na jakiś błąd softu.
Jakieś pomysły jak to reanimować? Lampa nowa, na gwarancji, ale jest mi w tej chwili strasznie potrzebna. Pisałem do sprzedawcy ale na razie bez odzewu.

GonzoG
26-09-2012, 23:38
Wygląda na to że poleciał program w sterowniku lampy. Samemu nic nie zdziałasz. Pozostaje wysłać lampę do serwisu.

sidek
26-09-2012, 23:44
Wygląda na to że poleciał program w sterowniku lampy. Samemu nic nie zdziałasz. Pozostaje wysłać lampę do serwisu.

z wielką przyjemnością bym tak zrobił, jednak jak wysłałem maila dziś o 10-tej do sprzedawcy - do tej pory nikt się nie odezwał.

r_m
27-09-2012, 00:44
Wyciągnij baterie na noc, może się "zawiesił", a nie uszkodził.

sidek
27-09-2012, 09:46
Leżakowała nockę bez baterii - nic nie pomogło. YN565EX wciąż nie działa.

dulmen
28-09-2012, 21:28
Niedawno kupilem na allegro YN565EX i zbytnio sie nią nie nacieszyłem przestala błyskać i szybko rozładowuje aku. Znacie może jakis namiar na serwis gdzie mógłbym ja wysłać?

GonzoG
28-09-2012, 23:42
Niedawno kupilem na allegro YN565EX i zbytnio sie nią nie nacieszyłem przestala błyskać i szybko rozładowuje aku. Znacie może jakis namiar na serwis gdzie mógłbym ja wysłać?

W Polsce chyba nikt ich w pełni nie serwisuje, więc albo wysłać sprzedawcy, albo do producenta - Chiny.

sidek
01-10-2012, 10:54
Niedawno kupilem na allegro YN565EX i zbytnio sie nią nie nacieszyłem przestala błyskać i szybko rozładowuje aku. Znacie może jakis namiar na serwis gdzie mógłbym ja wysłać?

Jeżeli kupowałeś nową na KUP TERAZ a sprzedawcą była firma, to możesz odesłać do tej firmy. Powinieneś zresztą dostać gwarancję, a jeśli sprzedawca nie udziela gwarancji to zawsze masz 2 lata od zakupu na niezgodność towaru z umową.

Jeśli natomiast kupowałeś od osoby prywatnej i nie chce ona przyjąć tej lampy: sprawdź ile sprzedawała ostatnio na allegro (w sumie nie tylko ostatnio), jak sprzedaje dużo to możesz takiego delikwenta sprawdzić w jego urzędzie skarbowym - czy prowadzi działalność gospodarczą. Jeśli tak - możliwość jak powyżej, jeśli nie - możesz takiej osobie napisać w delikatny sposób, że Urząd Skarbowy z pewnością byłby zainteresowany jego działalnością handlową.

Jeśli kupowałeś od osoby prywatnej która praktycznie nic nie sprzedaje - to możesz odezwać się do jednej z firm która importuje te lampy legalnie i tam postarać się o naprawę/wymianę z dopłatą.

looki1989
07-08-2014, 19:31
Dołączam się do pytania mam ten sam problem...

GonzoG
07-08-2014, 19:39
Dołączam się do pytania mam ten sam problem...
Jakiego pytania ??

looki1989
07-08-2014, 19:42
YN-565Ex padła.. nie działa... a prawie nowa. ;(
Ledwo jeden dzień porządnego błyskania i lampa odmówiła posłuszeństwa. Ledwo co kupiłem, odebrałem przesyłkę, pstryknąłem kilka testowych fotek aby zobaczyć czy wszystko jest ok, zapakowałem do torby, następnego dnia trochę focenia. Dzień później po wykonaniu kilku błysków - klops... nie działa :(

Zmiana baterii nie pomogła.

Kilka objawów po padnięciu:
- lampę można włączyć i wyłączyć,
- po podpięciu do aparatu nie wyzwala błysku,
- po włączeniu dioda PILOT ciągle świeci się na zielono,
- przednia dioda podświetlenia AF świeci się lekko na czerwono,
- można wejść do ustawień i je zmieniać, jednak pokazują się tylko opcje od 00 do 09,
- nie można włączyć podświetlenia,
- można włączyć sygnały dźwiękowe przyciskiem,
- nie można zmienić trybu MODE,
- lampa nie reaguje na zmiany ogniskowej obiektywu,
- można przestawić ZOOM lampy ale działa tylko zaraz po włączeniu i reaguje tylko na jednokrotne naciśnięcie zmiany. W efekcie można przejść z trybu automatyczne go manualny tylko o jeden krok,
- nie działa zmiana EV.

... praktycznie nic poza włączeniem/wyłączeniem powiadomień dźwiękowych i wejściem do ustawień nie działa.

Moim zdaniem wygląda to na jakiś błąd softu.
Jakieś pomysły jak to reanimować? Lampa nowa, na gwarancji, ale jest mi w tej chwili strasznie potrzebna. Pisałem do sprzedawcy ale na razie bez odzewu.

tego.... Mam ten sam problem z działaniem. Ktoś pomoże???

GonzoG
07-08-2014, 21:19
To zacznij czytać wątek od początku - masz tam odpowiedź - posty nr.2 i 7.

looki1989
08-08-2014, 00:11
GonzoG co ty nie powiesz....sam bym się nie domyślił
Ale miałem nadzieję że ktoś już wymyślił jakiś patent navtablicy usterkę...

tongpo
08-08-2014, 10:52
Trafiłeś na felerny egzemplarz...
Gdzie kupiłeś lampe...?
Pozdro

looki1989
08-08-2014, 11:31
Lampa według stikera naklejonego na obudowie jest z czerwca 2012 roku więc już tak po gwarancji.....