Zobacz pełną wersję : Kompakt Olympus Stylus XZ-2
marek7001
26-09-2012, 10:28
Nowa wersja flagowego kompaktu Olympusa XZ-2 http://www.fotopolis.pl/index.php?n=15593&olympus-stylus-xz-2
Tak jak podejrzewałem zmienili matrycę na CMOS (ciut mniejsza od XZ-1) co pewnie poprawi pracę na wyższych ISO.
Ciekawe czy poprawili filmy bo te w XZ-1 to porażka.
W stosunku do XZ-1 małe różnice, no chyba że video poprawili. W obecnych czasach wolałbym dołożyć do RX-100.
. W obecnych czasach wolałbym dołożyć do RX-100.
Tym bardziej, że cena będzie porównywalna z RX.
Fajnie, że dali odchylany LCD.
Pozytywnie zaskakuje jakosc zdjec:
http://www.photographyblog.com/reviews/olympus_xz2_review/sample_images/
Jest wyraznie lepiej niz na CCD z XZ-1. Jest tez lepiej niz w LX-7 i u pozostalych konkurentow. Nawet Fuji nie wygladaja tak dobrze, przynajmniej w trybie HR. Jedyny zgrzyt to cena - tak blisko Sony RX-100, ze stawia atrakcyjnosc Olka pod olbrzymim znakiem zapytania.
Jest wyraznie lepiej niz na CCD z XZ-1. Jest tez lepiej niz w LX-7 i u pozostalych konkurentow. Nawet Fuji nie wygladaja tak dobrze, przynajmniej w trybie HR. Jedyny zgrzyt to cena - tak blisko Sony RX-100, ze stawia atrakcyjnosc Olka pod olbrzymim znakiem zapytania.
Olek ma fajny, jasny obiektyw (chciałbym taki w RX100)i to jest jego duża zaleta bo nie trzeba wchodzić często na wysokie ISO, zmiana matrycy na CMOS też dużo dała.
Ciekaw jestem takich parametrów jak DR i poprawności działania AF w filmach.
Jak na razie to najgroźniejszy konkurent dla RX100, ale cena trochę za wysoka.
Tutaj trochę o xz2 :
http://robinwong.blogspot.be/2012/10/olympus-stylus-xz-2-review-street.html
http://robinwong.blogspot.com/2012/10/olympus-stylus-xz-2-review-seven-collar.html
http://robinwong.blogspot.com/2012/10/olympus-stylus-xz-2-review-macro-and.html
marek7001
26-11-2013, 09:11
U Robina same plusy.
Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
A poza tym cena nie taka znów straszna - 1300 zł.
Przepraszam ale nie mamy działu Olympus więc pozwalam sobie na jedną fotkę z mojej nowej zabawki. Oczywiście zmniejszona do 70% i zmielona imageshackiem :) Chodzi mi raczej o jakość obrazka, fota zrobiona okazyjnie w drodze do domu.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
[IMG]http://img819.imageshack.us/img819/6126/vomj.jpg]źródło ([URL=http://imageshack.us/photo/my-images/819/vomj.jpg/)[/URL]
Opssss jednak mamy dział Olympusa :) Mam Olka XZ-2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/31/gl1t.jpg]źródło ([URL=https://imageshack.com/i/0vgl1tj)[/URL]
Wrzuć coś jeszcze. Zastanawiam się nad tym Olkiem.
Wysłane z komórki.
na forum olka jest sporo przykładów i sporo info o tym kompakcie
Za chwilę wybieram się na imprezkę Jutro chętnie wrzucę kilka fotek. Jestem nim oczarowany !
Lucas1981r
18-12-2013, 23:47
Witam!
Wlasnie zastanawiam sie nad tym kopaktem dla chrzestnego po choine :) bo juz nie moge patrzec jak czasami sie meczy ciagle wyłączającym sie Nikonem L22.
W gre oprocz XZ-2 wchodzi jeszcze Panas LX-7...ewentualnie Samsung EX2F..ale to ostatecznosc chyba.
Jakie uwagi - plusy minusy pomiedzy XZ-2 a LX-7? moze inny model w podobnej cenie?
Pozdrawiam!
koniecpolska
19-12-2013, 15:44
Jakie uwagi - plusy minusy pomiedzy XZ-2 a LX-7? moze inny model w podobnej cenie?
XZ-2 ponoć daje ładne jpegi.
Podejrzewam, ze podobnie jak w LX-5, tak i w LX-7 najlepszy efekt daje własna obróbka RAW.
LX-7 ma szerszy kąt - 24mm vs. Olkowe 28mm, ale jest nieco krótszy 90mm vs. Olkowe 110mm
LX-7 jest nieco jaśniejszy na szerokim końcu 1.4 vs. 1.8
Do Olka łatwiej (i chyba taniej) dokupić EVF - czasami może się przydać.
Jeszcze jedno - Panasonic zdecydowanie lepiej filmuje.
Poza tym chyba remis ... no i zdaje mi się, że aktualnie XZ-2 ma atrakcyjną cenę :wink:
Nie wiem co tam kombinują z ImageShackiem ale nie mogę dodawać zdjęć / montować linków. Chętnie bym powklejał nowe zdjęcia. Potwierdzam - Olek XZ-2 w JPGach urywa głowę jak na takiego malucha. Jestem mega zadowolony. Jakaś szybka podpowiedź gdzie linkować fotki ?!
Nie wiem co tam kombinują z ImageShackiem ale nie mogę dodawać zdjęć / montować linków. Chętnie bym powklejał nowe zdjęcia. Potwierdzam - Olek XZ-2 w JPGach urywa głowę jak na takiego malucha. Jestem mega zadowolony. Jakaś szybka podpowiedź gdzie linkować fotki ?!
http://flickr.com
polecam jako galerię i jako hosta na pliki.
Jandreas
25-12-2013, 11:56
Kilka zdjęć z XZ-2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imagizer.imageshack.us/v2/1276x850q90/196/jtku.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imagizer.imageshack.us/v2/1680x1120q90/202/0qeg.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imagizer.imageshack.us/v2/1492x1120q90/18/zljf.jpg)
Miałem LX-7, miałem XZ-1. Zdecydowanie został starszy XZ-1. Więc XZ-2 to już w ogóle zabija Panasa LX-7... w sensie oczywiście subiektywnym, kto co lubi.
A jeszcze do tego XZ-2 kosztuje obecnie 1.200zł :)
Zamierzam zaopatrzyć się w taki futerał:
http://www.ebay.pl/itm/Olympus-XZ-1-XZ-2-Leder-Tasche-schwarz-Hulle-Schutzhulle-Case-Cover-Leather-Bag-/190893043793?pt=DE_Kamera_Foto_Zubeh%C3%B6r_Tasche n_Schutzh%C3%BCllen&hash=item2c721cb051&_uhb=1
Ma to być alternatywa dla futerału Olympusa:
http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,16955s,352d?gclid=CKyfqPKZ4LsCFYlF3godN04A Gw
Ktoś posiada może taki jak ten z ebay, warto? Zamyka się bez problemu z zamontowanym automatycznym dekielkiem lc-63a?
Bez jakiś tam artystycznych aspiracji czyli długa faza testowania :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/11933515554_8410d30e9b_b-1.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5514/11933515554_8410d30e9b_b.jpg)
Jest sweet jak na aparacik za niecałe 1300 zł
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/12092885856_e58bbb3dc5_h-2.jpg
źródło (http://farm4.staticflickr.com/3814/12092885856_e58bbb3dc5_h.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/12092434505_06645092fd_b-2.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5508/12092434505_06645092fd_b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/12092976144_21b71c161b_b-2.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5539/12092976144_21b71c161b_b.jpg)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.