PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus Pen Lite E-PL5



marek7001
26-09-2012, 10:21
Mamy nową wersje Pena E-PL5 http://www.fotopolis.pl/index.php?n=15594&olympus-pen-lite-e-pl5

marek7001
27-09-2012, 08:31
Fota:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-kI6OtJkk0wY/UGPxY8Lap_I/AAAAAAAAUDk/QaPOsOcmLgk/s720/Pen%2520Lite%2520E-PL5-Resizer-1100M.jpg?gl=PL)

Jedrek.S
30-09-2012, 20:30
matryca jak z mojego, czekamy na to czy obrazek rzeczywiście będzie taki sam :)

marek7001
07-10-2012, 00:41
To może być numero uno:)

d90
14-01-2014, 13:49
Kupiłem wczoraj. Na szybko w domku pare zdjec zrobiłem. Jpg jest super. Raw także.
Wymieniłem ze względu na wielkość d5100. Moim zdaniem, po jednym dniu, mogę powiedzieć tylko ze - nic nie straciłem.
Mam nawet wrażenie ze obrazek spokojnie daje radę temu z dx.
Mieści sie w kieszeń. O to chodziło.
Polecam. Bardzo fajna zabawka.

koniecpolska
14-01-2014, 14:24
Z jakim szkłem?

Panerai
14-01-2014, 15:18
Im dłużej bawię się Olkiem XZ-2 zdaję sobie sprawę, że nie jest w stanie zastąpić DSLR. Przy dobrym oświetleniu wszystko cacy (JPG), a później robi się mniej rewelacyjnie.

Na pytanie dlaczego: odpowiadam : zobaczysz, sam dojdziesz do tego :)

d90
14-01-2014, 17:08
Im dłużej bawię się Olkiem XZ-2 zdaję sobie sprawę, że nie jest w stanie zastąpić DSLR. Przy dobrym oświetleniu wszystko cacy (JPG), a później robi się mniej rewelacyjnie.

Na pytanie dlaczego: odpowiadam : zobaczysz, sam dojdziesz do tego :)

Na ta chwile to doszedłem do wniosku ze jesli nie pracuje to nie ma co targać klamotow.
Stary sie robię. Cieżko jest.
Z f301 potrafię wyciągnąć na iso 400 to co zechce w sumie.
Olek da radę na pewno. To juz wiem. D700 to nie jest ale tez nie ma byc.
Szkło mam 14-42 i czekam na 17mm f2,8 nalesnika. Dokładają u mnie za darmo.
Na pewno zdam jeszcze relacje co i jak bo temat jest a opinii nie ma.
Ciekawe czy warto ta końcówkę szerokokatna zakupić.
Może ktos ma jakieś opinie na ten temat ?

Acha
A kartę wifi do tego ktos używa ? Warto ?

d90
15-01-2014, 11:32
Kolejne spostrzeżenie - Aperture nie czyta raw z tej zabawki...

koniecpolska
15-01-2014, 12:36
Kolejne spostrzeżenie - Aperture nie czyta raw z tej zabawki...To może jakiś upgrade. Ewentualnie konwersja na DNG np. w Adobe DNG Converter.

d90
15-01-2014, 13:12
A to i tak ma byc aparat do jpg jak to dawniej bywało.
Przeżyje jakos :) do raw i tiff mam inne puszki.
:)
Mogę za to dodać, skoro juz i tak pisze, ze iso 25600 jest w jpg w sumie oki nawet.
Widać wszystko jak trzeba. Porównując do d5100 jest o niebo lepiej.
Z pierwszych spostrzeżeń dodam ze martwiłem sie o baterie bo w instrukcji pisali ze słaba jest.
Mogę juz powiedzieć ze powinna byc dawno na zero a ja widzę spadek jednej z trzech kresek tylko.
Coraz bardziej mi sie podoba :)

Ciekawe co bedzie jak dostanę w końcu ten naleśnik do ręki...?

Mavierk
15-01-2014, 13:21
Zdziwisz się ze takim małym aparatem możesz takie zdjęcia robić ;)
Ją właśnie czekam na poczcie z awizo po rokkora 58/1.2 z mocowaniem pod m43. Tak, chwalę sie :P

d90
15-01-2014, 13:33
Zdziwisz się ze takim małym aparatem możesz takie zdjęcia robić ;)
Ją właśnie czekam na poczcie z awizo po rokkora 58/1.2 z mocowaniem pod m43. Tak, chwalę sie :P

Pochwal sie jak juz zapniesz na body. Jakiegoś ludzia złap i poka efekty.

A zdziwiony to juz jestem... :)

Mavierk
17-01-2014, 01:05
Nie zrobiłem sporo zdjęć jeszcze ale na f1.2 jest mydło, aberracje i głębia ostrości rzędu kartki papieru. W porównaniu do 45/1.8 to nie ma porównania - Olympus jest mniejszy, lżejszy, szybszy, ostrzejszy. Ale Olympusem nie wyciągnę 1/80 przy zapalonej 80W żarówce. Olympus też tak fajnie mi nie rozmyje tła (przy takiej samej odległości od tematu więc nie tych samych kadrach).

koniecpolska
17-01-2014, 16:27
Nie zrobiłem sporo zdjęć jeszcze ale na f1.2 jest mydło, aberracje i głębia ostrości rzędu kartki papieru. W porównaniu do 45/1.8 to nie ma porównania - Olympus jest mniejszy, lżejszy, szybszy, ostrzejszy. Ale Olympusem nie wyciągnę 1/80 przy zapalonej 80W żarówce. Olympus też tak fajnie mi nie rozmyje tła (przy takiej samej odległości od tematu więc nie tych samych kadrach).Czyli dla uzyskania lepszych efektów trzeba inwestować w m43 Leica 42,5mm1.2 :wink:

d90
17-01-2014, 16:39
Koniecpolska
A skąd ty mieszkasz ?
Miasto dziwne masz takie wpisane ... ?
Jesli to nie tajemnica ...

Panerai
17-01-2014, 19:36
Thailand :)

koniecpolska
17-01-2014, 19:46
Koniecpolska
A skąd ty mieszkasz ?
Miasto dziwne masz takie wpisane ... ?
Jesli to nie tajemnica ...
Jeśli weźmiemy jako punkt odniesienia miejsce zameldowania, to pod poznańska wieś.

morzon
17-01-2014, 20:01
Thailand :)

Myślałem, że kieleckie (jak rejestracje na T...)

Mavierk
17-01-2014, 21:01
Czyli dla uzyskania lepszych efektów trzeba inwestować w m43 Leica 42,5mm1.2 :wink:Nie wątpię, że leika będzie lepsza, ale 6500zł a 850zł stanowi dla mnie różnicę, której nie będę przepłacać. Zwłaszcza przy robieniu zdjęć w rozdzielczości maksymalnie 1500pix na dłuższym boku.

qbic
17-01-2014, 21:03
Ją właśnie czekam na poczcie z awizo po rokkora 58/1.2 z mocowaniem pod m43. Tak, chwalę sie :P

Ciekaw jestem rezultatów.

d90
18-01-2014, 11:47
Ciekaw jestem rezultatów.

Juz napisał na poprzedniej stronie cokolwiek...

ShoRtie
18-01-2014, 12:12
A gdzie fotki z aparatu. 3 strony i żadnego zdjęcia. Wrzućcie coś nie ważne z jakiego obiektywu. A teraz pytanie jest jakiś tani naleśnik na M4/3 ?

Mavierk
18-01-2014, 12:31
17/2.8 od 500zł
14/2.5 od 700zł
20/1.7 od 1100zl

Mam tego w środku i mogę napisać, że to najmniejszy obiektyw w tym systemie. Podobno oly szykuje 25/1.8 i liczę że to będzie naleśnik.

koniecpolska
18-01-2014, 14:07
A gdzie fotki z aparatu. 3 strony i żadnego zdjęcia. Wrzućcie coś nie ważne z jakiego obiektywu. A teraz pytanie jest jakiś tani naleśnik na M4/3 ?Fotki z najmniejszego naleśnika w systemie czyli dekielka 15mm pokazywałem tu:
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3295828&postcount=7

GM1 z najmniejszym naleśnikiem:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.grantgamble.com/wp-content/uploads/2013/11/127f7__666-Panasonic-Lumix-GM1-15mm-cookie-lens_1384187285.jpg)


25mm/1.8 nie jest naleśnikiem, jest wielkością zbliżony do 17mm/1.8

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/oly_25mmf28_zps0b62f942-2.jpg
źródło (http://i1266.photobucket.com/albums/jj524/picrumors/picrumors001/oly_25mmf28_zps0b62f942.jpg)

Kolejny mały naleśnik - Fish 9mm

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/oly_bcl0980_zps7be1d091-2.jpg
źródło (http://i1266.photobucket.com/albums/jj524/picrumors/picrumors001/oly_bcl-0980_zps7be1d091.jpg)

d90
19-01-2014, 21:15
Wczoraj testy nocne z kitem na iso 8000.
Zdjec nie daje, bo mi sie nie chce szukać jak to teraz zrobic.
Na słowo możecie mi wierzyć. Iso 8000 z ta stabilizacja daje radę i jest na prawde dobrze.
Foce nim tylko w jpg. A wczoraj na automacie jeszcze leciałem.
Balans bieli oki. Nie trzeba w sumie poprawiać i jest tak jak było na ulicach.
Bardzo happy... :)

Mavierk
19-01-2014, 21:44
Mógłbyś mimo to pokazać te zdjęcia? Proooszęęę :P

d90
19-01-2014, 21:54
Mógłbyś mimo to pokazać te zdjęcia? Proooszęęę :P

Kiedys po prostu dodawalem zdjęcia. Teraz logować sie każe i konta zakładać. Ja juz nie chce nowych kont. :)
Moze na flickr zapodam kiedy ?
Bałem sie maleństwa a na prawde daje radę. Nawet kitem spokojnie portret można zrobic.
:)
Jak dostanę w koncu 17mm i zdjec zrobię pare to obiecuje zapodac jakieś przykłady.
Jestem zaskoczony pozytywnie tym aparatem. Bardzo pozytywnie.

Jak dasz mail to puszczę jpg.

pRoPh3Cy
21-01-2014, 02:30
A gdzie fotki z aparatu. 3 strony i żadnego zdjęcia. Wrzućcie coś nie ważne z jakiego obiektywu. A teraz pytanie jest jakiś tani naleśnik na M4/3 ?

Recka 45 mm portretowki plus przykladowe foty (http://www.youtube.com/watch?v=IbJo-5ppzh8)

A tak wogole to czemu masz zamiar opuscic Nex-owy swiat dla E-PL5?

ShoRtie
21-01-2014, 19:55
Nie chcę NEXa opuszczać a jeszcze iść głębiej i w przyszłości wymienić mojego F3 na 5T/6 a jako drugi aparat coś mniejszego z w miarę dużą matrycą. Przeglądałem masę aparatów i do tysiaka nie ma z kompaktów nic porządnego z matrrycą większą niż 1/2.33. Tak, że za 1200 zł EPL3 to strzał w dziesątkę.

gavin
22-01-2014, 13:16
Po co 2 aparaty? Przecież ma być na lekko!

koniecpolska
22-01-2014, 15:15
Przeglądałem masę aparatów i do tysiaka nie ma z kompaktów nic porządnego z matrrycą większą niż 1/2.33. Tak, że za 1200 zł EPL3 to strzał w dziesątkę.Za 1190zł jest XZ-2 - kompakt Olympusa z obiektywem 28-110mm/1.8-2.5.
Żeby EPL3 + kit miało podobne rozmiary transportowe, kitem musiałby być nowy naleśnik 14-42mm.

PS
Jak Ci się nie spieszy, to ja na Twoim miejscu poczekałbym na spadek cen Panasonic GM1 z 12-32mm:
- naprawdę małe gabaryty zestawu
- naprawdę dobry obiektyw
- zawsze można podpiąć jeszcze mniejszą stałkę :wink:

pRoPh3Cy
25-01-2014, 11:50
Nie chcę NEXa opuszczać a jeszcze iść głębiej i w przyszłości wymienić mojego F3 na 5T/6 a jako drugi aparat coś mniejszego z w miarę dużą matrycą. Przeglądałem masę aparatów i do tysiaka nie ma z kompaktów nic porządnego z matrrycą większą niż 1/2.33. Tak, że za 1200 zł EPL3 to strzał w dziesątkę.

Poczekaj może na nastepcę 5T, tak jak wypuścili już a3000 zamiast F3. E-pl3 ma słabą matryce w porównaniu z e-pl5. A jakbyś już wszedł w m4/3 z e-pl5 to sony możesz schować sobie do szafki. I wtedy zamiast 2 aparatów masz 1 i to mniejszy :]

ShoRtie
25-01-2014, 12:29
Wymiana NEX-a na nowszy model to odleglejszy plan bo najpierw muszę tego zajechać ( marzeniem byłby NEX z wizjerem). A po głębszych przemyśleniach doszedłem do wniosku, że pakowanie się w drugie bezlustro to głupota z racji braku chęci dokupywania obiektywów. Więc na pewno to będzie jakiś kompakt i tu znowu mydlana bańka pękła bo znowu marzy mi się wizjer a taki X100 to 3 tysiaczki a to za dużo. Jakieś XZ2 odpada bo to prawie to samo co mój EX1 a zmiana ma być na duży plus. X20 odpada bo nie ma EVF wieć jedyny sensowny wybór poniżej 2tysiaków to RX100.

pRoPh3Cy
26-01-2014, 06:14
Wymiana NEX-a na nowszy model to odleglejszy plan bo najpierw muszę tego zajechać ( marzeniem byłby NEX z wizjerem). A po głębszych przemyśleniach doszedłem do wniosku, że pakowanie się w drugie bezlustro to głupota z racji braku chęci dokupywania obiektywów. Więc na pewno to będzie jakiś kompakt i tu znowu mydlana bańka pękła bo znowu marzy mi się wizjer a taki X100 to 3 tysiaczki a to za dużo. Jakieś XZ2 odpada bo to prawie to samo co mój EX1 a zmiana ma być na duży plus. X20 odpada bo nie ma EVF wieć jedyny sensowny wybór poniżej 2tysiaków to RX100.

OMD E-M10.. cena kolo 2800 zł. Tytan wśród tych średnich.

Mcarto
27-01-2014, 17:06
Wymiana NEX-a na nowszy model to odleglejszy plan bo najpierw muszę tego zajechać ( marzeniem byłby NEX z wizjerem). A po głębszych przemyśleniach doszedłem do wniosku, że pakowanie się w drugie bezlustro to głupota z racji braku chęci dokupywania obiektywów. Więc na pewno to będzie jakiś kompakt i tu znowu mydlana bańka pękła bo znowu marzy mi się wizjer a taki X100 to 3 tysiaczki a to za dużo. Jakieś XZ2 odpada bo to prawie to samo co mój EX1 a zmiana ma być na duży plus. X20 odpada bo nie ma EVF wieć jedyny sensowny wybór poniżej 2tysiaków to RX100.
Dobra decyzja - zyskałbyś tylko odrobinę mniejszy aparat z kitem.

Ja rok temu zakupiłem GX1 jako back up do mojego Pentaxa i też zastanawiam się czy to była dobra decyzja. Generalnie jeden aparat dobry z kompletem szkieł mam wieć nie chcę pakować w drugi system. Kit stary 14-42 Panasa jest do d... wiec zostałem na razie z 14mm Panasonica i być może dokupię nowego Olka 25mm jak będzie tani.
Podobnie by wyszło jakbym zakupił x100 ew tego nowego Ricoha GR na wyjazdy bo do tego niepozorny i poręczny aparat był mi potrzebny.

koniecpolska
27-01-2014, 17:43
"Coś mniejszego" ... Każde bezlustro będzie większe od kompakta, więc coś małego z większą matrycą to Ricoh GR, RX100, Nikon A.
Patrz: http://camerasize.com/compact/#325.369,454,332,491.397,387.5,ha,t

Ja na Twoim miejscu rozważył bym zakupienie do NEX'a obiektywu E20mm/2.8, z NEX-F3 nie byłby to taki wielki zestaw.

W drugi, równoległy system bezlustra ja bym się nie pchał.

d90
27-01-2014, 21:00
Czy ktos mógłby mi powiedziec, jak dodać zdjęcia, bez zakładania dodatkowych kont itd ?
Kiedys to było chyba duzo latwiejsze....

koniecpolska
27-01-2014, 21:34
d90,
klikasz przycisk "odpowiedź"
pojawia się okno dialogowe
piszesz tekst
aby wstawić obrazek klikasz w ikonę "wstaw obrazek"- wpisujesz link do jpega - i po sprawie.

Podobne okno dialogowe jest w opcji "szybka odpowiedź"

PS
Oczywiście wcześniej musisz jpega umieścić na jakimś serwerze - ja np. używam serwera minus.com

d90
27-01-2014, 23:21
d90,
klikasz przycisk "odpowiedź"
pojawia się okno dialogowe
piszesz tekst
aby wstawić obrazek klikasz w ikonę "wstaw obrazek"- wpisujesz link do jpega - i po sprawie.

Podobne okno dialogowe jest w opcji "szybka odpowiedź"

PS
Oczywiście wcześniej musisz jpega umieścić na jakimś serwerze - ja np. używam serwera minus.com

Tam tez trzeba konta zakładać...

koniecpolska
27-01-2014, 23:33
Tam tez trzeba konta zakładać...Fakt, coś tam trzeba wpisać przy rejestracji.

d5000
27-01-2014, 23:42
Czy ktos mógłby mi powiedziec, jak dodać zdjęcia, bez zakładania dodatkowych kont itd ?
Kiedys to było chyba duzo latwiejsze....

Może tutaj:
http://ifotos.pl/

d90
28-01-2014, 09:18
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/imagejpg_epaweha-2.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_epaweha.jpg/)

Udało sie. Dzięki za porady.
Jpg z puszki. Zmniejszony i wyostrzone w Aperture3. Ciutke balans bieli poruszony. Poza tym nie ruszone niczym.
Ramka dodana juz na fonie. Wiem ze nie musi sie podobać, ale ja lubię badziewiaste ramki :)
Aparat po paru dniach, jest ze mna 24 na dobę. Siedzi w kieszeni. Robię jpg i pierwszy raz w życiu uzywam AUTO.
Zadowolony bardzo :)
Czekam jeszcze na 17mm...

d90
28-01-2014, 09:59
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/imagejpg_epawene-2.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_epawene.jpg/)
iso 12800
Zgrane na kompa. Zmniejszone. Nie dłubane.
Focone w jpg. Bw zrobione jeszcze w aparacie na szybko.

d90
28-01-2014, 10:09
Są tez zdjęcia których "dużym aparatem" po prostu bym nie zrobił.
Niby nic, a mnie cieszy:)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/imagejpg_epawewx-2.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_epawewx.jpg/)
Subway.
Jpg. Bw z aparatu. Zgrane. Na fonie zmniejszone i podbity kontrast.
Ramka tysz z fona :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/imagejpg_epawesr-2.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_epawesr.jpg/)
Jpg. Zgrane na kompa. Na fonie dodana ramka etc.
Lekko ostrzone po zmniejszeniu.
Całość z kita 14-42 IIR.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/imagejpg_epawess-2.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_epawess.jpg/)
Moze jeszcze z jedno...

Ogólnie to aparat wymiata. Bałem sie olympusa ale to są dobrze wydane pieniądze. Dotykowy ekran i odchylany do tego :) wymiata i jest super.
Iso super. Af rewelacja. Czekam na przejściówke do m42 i nikona.
Na zapięcie czeka 50, 135, 180 mm...

Wszystkie fotki z tego maleństwa przechodzą na telefon i wolna chwila na fonie są zapinane na ostatni guzik. Poza nocnymi które oczywiscie robiłem na M, reszta jest w AUTO.

wyrwiflak
28-01-2014, 13:25
Nie chcę NEXa opuszczać a jeszcze iść głębiej i w przyszłości wymienić mojego F3 na 5T/6 a jako drugi aparat coś mniejszego z w miarę dużą matrycą. Przeglądałem masę aparatów i do tysiaka nie ma z kompaktów nic porządnego z matrrycą większą niż 1/2.33. Tak, że za 1200 zł EPL3 to strzał w dziesątkę.

To już lepszą wejściówką w MFT byłby G3 (albo nawet G5) - niedrogie, bardzo kompletne aparaciki.

koniecpolska
29-01-2014, 15:09
Czekam na przejściówke do m42 i nikona.
Na zapięcie czeka 50, 135, 180 mm...
Bez EVF będzie problem z wyostrzeniem, im dłuższa ogniskowa tym gorzej. Przy powiększeniu wycinka kadru obraz lata tak mocno, że trudno precyzyjnie wyostrzyć.

E-PL5 nie ma funkcji "peaking", ale ponoć ustawienie jakiegoś filtru całkiem nieźle tą funkcję zastępuje.

Mcarto
29-01-2014, 15:32
Iso super. Af rewelacja. Czekam na przejściówke do m42 i nikona.
Na zapięcie czeka 50, 135, 180 mm...

Zapomnij o przejściówce.
Nie mówię, że się nie da ale z ręki jest ciężko ostrzyć na maluchu.
Mam jeden manualny ulubiony obiektyw Pentax A 50mm f/1.7. Nie mam problemu fotografować nim jak jest podczepiony do K-5 bo chwyt mam solidny, wizjer pomaga, że nie wspomnę o potwierdzeniu ostrości.
Na GX1 nie jest już tak różowo - powiększenie pola AF sporo daje ale b.łatwo spudłować.

koniecpolska
29-01-2014, 15:51
Zapomnij o przejściówce.
Nie mówię, że się nie da ale z ręki jest ciężko ostrzyć na maluchu.
Mam jeden manualny ulubiony obiektyw Pentax A 50mm f/1.7. Nie mam problemu fotografować nim jak jest podczepiony do K-5 bo chwyt mam solidny, wizjer pomaga, że nie wspomnę o potwierdzeniu ostrości.
Na GX1 nie jest już tak różowo - powiększenie pola AF sporo daje ale b.łatwo spudłować.E-PL5 ma dotykowy LCD więc łatwo jest wskazać palcem pole AF. Aktywację powiększania przypisuje się do najbardziej wygodnego klawisza Fn, a jak jest EVF to trzymanie aparatu przy oku w miarę dobrze stabilizuje ruchy. Po wyostrzeniu na wybranym polu AF nie wracamy do pełnego kadru, tylko od razu wciskamy spust migawki.

Generalnie 50mm manualem idzie w miarę wygodnie robić fotki statycznych obiektów.

Można też "zadowolić" się funkcją "paeking" bez powiększania wycinka kadru, ale to raczej przy fotkach krajobrazowych czy architektury ...

d90
29-01-2014, 16:56
Doszedł adapter na m42.
Helios 58mm oraz 135 wyjąłem z szuflady. Jak sfoce ludzików jakiś to sie podziele opinia.
Na teraz to kota ganiałem po mieszkaniu. Opinia wstępna: da radę.

d90
29-01-2014, 23:41
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/imagejpg_epqxeah-2.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_epqxeah.jpg/)
Optomax 135mm f2,8 adapter z m42
Żaden to art nie jest, a ino wyraz mojej radości z zabawy aparacikiem.

d90
30-01-2014, 12:39
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/imagejpg_epqnnwn-2.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_epqnnwn.jpg/)
I crop 100% z tego samego 135mm

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/imagejpg_epqnnwa-2.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_epqnnwa.jpg/)

Moim zdaniem nie jest wcale tragicznie ostrzyc bez wizjera. Ustawiam go do góry i mam jak na sredniaku.
Spokojnie daje radę. Tyle ze trzeba pamietać ze ograniczenia jednak są. Dzieci grających w piłkę cieżko by zrobic...
Natomiast do zabaw i portretowania zestaw bedzie na pewno super. Na teraz to siedzę na tyłku, ale jak ruszę z tym zestawem do zabawy, to na pewno super bedzie. Plener i ludziki. Duzo lżej niż targać d700, jesli nie przewiduje sie aż takich potrzeb.

Jesli chodzi natomiast o stabilizację, to na serio, pełen szacun dla Olka.
Matryca jpg wypluwa super.

Mcarto
30-01-2014, 16:18
Może waga szkiełka przydała stabilizacji - ja fotografowałem dzieciaka i trochę się namęczyłem, w chwili wciśnięcia spustu aparat lubi trochę drgnąć.

d90
30-01-2014, 18:38
Może waga szkiełka przydała stabilizacji - ja fotografowałem dzieciaka i trochę się namęczyłem, w chwili wciśnięcia spustu aparat lubi trochę drgnąć.

Pewnie ze lubi drgnąć. Stabilizację załącz. Poprawa na pewno bedzie.
Masz ten aparat z tematu postu ? Czy cos innego ?
A ja.... Ja duzo sie manualem bawiłem wcześniej, wiec mi jako tako to wychodzi...

Mcarto
30-01-2014, 19:10
Pewnie ze lubi drgnąć. Stabilizację załącz. Poprawa na pewno bedzie.
Masz ten aparat z tematu postu ? Czy cos innego ?
A ja.... Ja duzo sie manualem bawiłem wcześniej, wiec mi jako tako to wychodzi...
Mam Panasa GX1 - prawie to samo ale bez stabilizacji.

d90
30-01-2014, 20:13
Mam Panasa GX1 - prawie to samo ale bez stabilizacji.

Czyli różnice robi to "prawie" :)
Ja długo szukałem małego systemu dla siebie. Wybrałem Olka miedzy innymi ze względu wlasnie na ta super stabilizację oraz af.

Mcarto
30-01-2014, 21:55
Czyli różnice robi to "prawie" :)
Ja długo szukałem małego systemu dla siebie. Wybrałem Olka miedzy innymi ze względu wlasnie na ta super stabilizację oraz af.
Nie nie to nie stabilizacja bo czas był optymalnie krótki ale moja łapa która nie trzymała tego aparatu dostatecznie pewnie i często przy wyzwalaniu migawki ostrość zjeżdżała.
Ale jak wspomniałem do ręcznego ostrzenia b. przydaje się wizjer bo daje dodatkowe podtrzymanie, masa sprzętu i dobry chwyt. U mnie mikrus z manualem najlepiej sprawdza sie na trójnogu;)

d90
31-01-2014, 00:52
A to ja sie nie znam.
Zeby nie było to zdzisia dam jakiegoś :)
Z kita :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/01/imagejpg_epqsrrn-1.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_epqsrrn.jpg/)
Oprawiony na fonie...
:)

d90
01-02-2014, 15:07
To ja dam fotosa na sobotę i lecimy na spacerek :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/imagejpg_ehphwes-1.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_ehphwes.jpg/)

...
tylko ja na całym forum mam to cacko ?
Dawajcie jakieś zdjęcia :)
w koncu to aparat do codziennych zabaw i pstrykania gdzie i jak popadnie :)

d90
01-02-2014, 22:27
Wczoraj doleciało poczta darmowe 17mm f2,8 w prezencie od olympusa za zakup tego maleństwa.
Jesli ktos sie nad nim zastanawia, mogę powiedziec ze warto. Cały zestaw mieści sie teraz po prostu do kieszeni. Szkło bardzo fajne a co ważne w kolorze czarnego body wyglada nad wyraz elegancko :)
Optycznie pasuje mi tez w zupełności. Bez żadnych złych uwag po dwóch popołudniach zabawy.

Próbowałem podpinać stare manualne lampy pod epl5. Albo cos robię nie tak, albo to nie moze działać.
Moze jest jakiś patent ? Nie chce płacić juz za kolejne lampy w kolejnym systemie. Jesli nic sie nie da, zostanę z tym co było w pudełku.

Zdziś ze wspomnianego szkielka...
Zgrane na kompa. Zmniejszone. Reszta robiona juz na fonie.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/imagejpg_ehpnrxr-2.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_ehpnrxr.jpg/)

koniecpolska
03-02-2014, 11:48
Próbowałem podpinać stare manualne lampy pod epl5. Albo cos robię nie tak, albo to nie moze działać.
Moze jest jakiś patent ? Nie chce płacić juz za kolejne lampy w kolejnym systemie. Jesli nic sie nie da, zostanę z tym co było w pudełku.Nie powinno być żadnego problemu z podłączeniem "starej manualnej lampy" do puszki Olympusa, co prawda robiłem to z lustrzankami systemu 4/3, ale nie podłączałem do PEN'a. Nie przypuszczam, żeby Olek coś "uniemożliwiał" - nikt się z tego powodu nie żali na OC.
Może stopka lampy jest zabrudzona i nie kontaktuje?

Sprawdzę jak to jest u mnie w E-P5 i dam znać.

PS
Ja używam dużej lampy w trybie RC, czyli zdalne sterowanie lampą wbudowaną. Dużą lampę mocuję na specjalnej szynie co doje mi lepszy komfort trzymania i lepszy komfort manipulowania lampą przy zmianach kadru z poziomego na pionowy i odwrotnie. W pomieszczeniach nie ma ploblemu ze sterowaniem. Dla pewności można też lampę połączyć z body za pomocą kabla TTL.


Wczoraj doleciało poczta darmowe 17mm f2,8 w prezencie od olympusa za zakup tego maleństwa.Też jestem zdania, że w m43 spokojnie można korzystać z obiektywów, które mają gorsze notowania w "forumowych" rankingach.
Np. 20mm/1.7 jest uznawany jako lepszy optycznie niż 17mm/1.8, a już na pewno jako lepszy od 17mm/2.8
Może nawet tak jest, ale to można zobaczyć jedynie na tzw. fotkach testowych, w tzw. fotkach z życia trudno się dopatrzeć jakiś większych różnic. Ja przykładowo chwalę sobie dekielek 15mm/8.0, może optycznie gorszy, ale rozmiarowo nie do pobicia, no i ma najszybszy AF świata :wink: Poniżej focie z dekla ...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/iXG9JvKWwg5j5.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/i0PSZZpGp504h.jpg)

Lubię m43 za duży wybór obiektywów na każdą okazję i kieszeń.

d90
03-02-2014, 20:38
No moim zdaniem ten zestaw teraz epl5 z 17mm f2,8 jest po prostu super. Iso wysokie. Af super śmiga. Ekranik sie rusza.
A co najważniejsze nikt nie ucieka na widok aparatu :)
Idąc z dwójka dzieciakow, nie wzbudzam zainteresowania u nikogo i mogę spokojnie focic do bólu :)
Na widok każdej "luszczanki" ludzie zwiewali.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/imagejpg_ehpasaw-2.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_ehpasaw.jpg/)
Dodatkowo jest zawsze pod ręka...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/imagejpg_ehpasqq-2.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_ehpasqq.jpg/)
Jako ciekawosta - to centrum dużego miasta jest.

A co do tych "gorszych" szkieł to mysle, ze po prostu nadają sie do mniej wymagającego focenia.

ShoRtie
04-02-2014, 00:19
A co do tych "gorszych" szkieł to mysle, ze po prostu nadają sie do mniej wymagającego focenia.

Czyli do 80% fotek a są to te pokazywane w necie albo drukowane w np 10x15. Różnice dostrzegą ci co lubią oglądać cropy 100% pod lupą.

helopawelo
04-02-2014, 00:44
Był juz podobny temat tutaj na forum. Pozwolę sobie wkleic link http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=231630 jest tam też kilka zdjęć z użyciem programów artystycznych :)

Mcarto
04-02-2014, 02:41
Starsza 17-tka jest tania ale nie zbiera najlepszych opinii - ot kitowa jasna stałka.
Z dobrych i niedrogich szkieł są Panasonic 14-mm, Panasonic 20mm i Oly 45mm. Inne szkła w m4/3 są już sporo droższe.

d90
04-02-2014, 09:52
Starsza 17-tka jest tania ale nie zbiera najlepszych opinii - ot kitowa jasna stałka.
Z dobrych i niedrogich szkieł są Panasonic 14-mm, Panasonic 20mm i Oly 45mm. Inne szkła w m4/3 są już sporo droższe.

Ja mysle ze to nieistotne, te niby wady tego szkła. To szkło w tym zakresie powinno byc małe. I takie wlasnie jest.
A czy ma wady ? Pewnie ma. Ale 50mm F1,4G na d700 tez ma wady. Jest za duza w zestawie.
A zdjęcia spokojnie zrobic można. Bez obaw ze zobaczymy cos, czego nie było, gdy wciskalismy spust migawki. To nie jest szkło portretowe czy do krajobrazu dla bardzo wymagających. Do takich zadań są zupełnie inne szkła oraz korpusy.
Chociaż osobiście uważam ze tym korpusem i tym szkłem można zrobic super fajne foty. Portretowe i Krajobrazowe rownież. Wystarczy miec po prostu aparat w kieszeni...
:)

d90
04-02-2014, 22:07
Taki sobie portret sprzedawcy.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/imagejpg_ehhrpaw-2.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_ehhrpaw.jpg/)

helopawelo
05-02-2014, 21:50
Napisał d90 Zobacz post
Próbowałem podpinać stare manualne lampy pod epl5. Albo cos robię nie tak, albo to nie moze działać.
Moze jest jakiś patent ? Nie chce płacić juz za kolejne lampy w kolejnym systemie. Jesli nic sie nie da, zostanę z tym co było w pudełku.

Używam manualnych lamp Yongnuo, każda działa bez problemu na body. Wyzwalanie przez radio lub fotocele również bezbłędne :)

d90
06-02-2014, 13:25
Kurka to epl5 ma sterowanie lampami ?
Serio instrukcje muszę poczytać.

helopawelo
06-02-2014, 21:10
Kurka to epl5 ma sterowanie lampami ?
Serio instrukcje muszę poczytać.

Ma wszystko to co miał d90 a nawet więcej :p

d90
09-02-2014, 15:25
Helopawelo
Foty jakieś daj :)
Wątki obok żyją a ten leży i kwiczy ...
:)

d90
09-02-2014, 18:10
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/imagejpg_ehrsnap-2.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_ehrsnap.jpg/)
Takie co nie co z maleństwa i 17mm f2,8.

matys
09-02-2014, 21:22
A wrzucaj jakieś większe te obrazki ;)

d90
09-02-2014, 21:53
A wrzucaj jakieś większe te obrazki ;)

Nie wiem jak :)
Kiedys to prostsze było...
Ale jak klikniesz to większy bedzie ...

Tez cos zapodaj. Miejsca duzo wolnego jest :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/imagejpg_ehrawhp-2.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_ehrawhp.jpg/)

koniecpolska
10-02-2014, 20:03
Nie wiem jak :)
Użyj linku opisanego "link do pliku" i po sprawie ...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/imagejpg_ehrawhp-4.jpg
źródło (http://s6.ifotos.pl/img/imagejpg_ehrawhp.jpg)



PS
A proste fotki Ci się od czasu do czasu udają? :wink:

d90
11-02-2014, 00:12
PS
A proste fotki Ci się od czasu do czasu udają? :wink:[/QUOTE]

Od czasu jak nie pije to nie bardzo... Hehe...
Ale zdążą sie czasem trafić cos inaczej :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/imagejpg_ehxxrhn-2.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_ehxxrhn.jpg/)
Ps
Dzięki za poradę :)
Ale "link do pliku" nie działa...

matys
11-02-2014, 00:29
Jak nie działa, skoro działa. Popróbuj i klikaj zamiast wyślij post - podgląd.

d5000
11-02-2014, 10:23
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/imagejpg_ehxxrhn-4.jpg
źródło (http://s6.ifotos.pl/img/imagejpg_ehxxrhn.jpg)

Rób wszystko tak jak strzałka pokazuje a będzie dobrze :)

d90
11-02-2014, 10:26
Ta strzałka to kawałek mostu jest z tych wspomnianych 17mm f2,8....
Dzięki za pomoc.
Postaram sie...

matys
11-02-2014, 11:01
Zauważalna różnica między kodami:
miniaturka:s6.ifotos.pl/mini/imagejpg_ehxxrhn.jpg
oryginał:s6.ifotos.pl/jpg/imagejpg_ehxxrhn.jpg

Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, spróbuj zamienić mini na jpg ;)

I tak chwała Ci za to, że sam uciągasz wątek i dzielisz się zdjęciami.
+1 ode mnie

d90
11-02-2014, 11:52
Zauważalna różnica między kodami:
miniaturka:s6.ifotos.pl/mini/imagejpg_ehxxrhn.jpg
oryginał:s6.ifotos.pl/jpg/imagejpg_ehxxrhn.jpg

Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, spróbuj zamienić mini na jpg ;)

I tak chwała Ci za to, że sam uciągasz wątek i dzielisz się zdjęciami.
+1 ode mnie

Hehe
Tych zdjec to jest wiecej.
Ale nie chce męczyć "radosną twórczością". A aparat godny polecenia. Jako uzyszkodnik d700, średniaka, analogow rozniastych - taka mam opinie. Mały jest. Stabilizacja super. Mam od wczoraj adapter do N i zapięcie N50 1,4G spowodowało radosny szok :)
Testowałem fuji i samsungi. Został Olek epl5. Kasa była, wiec to świadomy wybór.
Zdecydowała wielkość zestawu po zapięciu odpowiednika 35mm na ff. Oraz możliwość ewentualnej zabawy innymi szklami.
Nexa tez miałem w ręku. Brak stabilizacji niestety. I sporo większe szkła...
Na pewno ktos ma jeszcze ta zabawkę na forum. Wątek sie rozkręci kiedys moze, choc nexowego nic juz nie dogoni hehe. To popularny system w Polsce. Nie wiem sam dlaczego ?

koniecpolska
11-02-2014, 13:23
Wątek sie rozkręci kiedys moze, choc nexowego nic juz nie dogoni hehe. To popularny system w Polsce. Nie wiem sam dlaczego ?Cena, cena, cena ... jak dla mnie m43, a w szczególności Olympus, jest bardzo drogi, szczególnie w Polsce. Sam byłem użytkownikiem NEX, bo kupiłem NEX-3 z E16 po wejściu następcy za śmieszną kwotę 999zł, po dokupieniu S30mm2.0 i zapięciu pleśniaka 55mm1.4 - w cenie niewiele większej niż 1500zł - miałem kompletny zestaw z naprawdę dobrą matrycą. Spróbuj podobnej sztuki z m43.
Gdyby nie to, że udało mi się kupić nowy zestaw E-P5, VF-4 i 17mm1.8 o 50% taniej niż można kupić u nas, to pewnie upgradowałbym się do NEX-6.

Jak dla mnie, teraz, wszystkie bezlustra oferują porównywalne możliwości, a o wyborze decydują indywidualne preferencje. Dużą zaletą m43 Olympusa jest solidność wykonania, to naprawdę kawał dobrego sprzętu.

I co by nie było zbyt tekstowo, to pozostając w temacie wklejam jakiś budynek ...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ibqrBc4SlGR5uA.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ibeQWhPN34y2AW.jpg)

d90
11-02-2014, 13:41
No całe szczęście u mnie decydowały inne sprawy niż kasa. Było jej ileś tam do wydania i pozostał tylko dylemat co kupić. A zapięcie 180mm i czas np 1/50 z ręki w nex sie nie da zrobic...
A tu jest stabilizacja...

Wieża fajna.
Dawaj wiecej fotosow.
:)

koniecpolska
11-02-2014, 14:00
No całe szczęście u mnie decydowały inne sprawy niż kasa. Było jej ileś tam do wydania i pozostał tylko dylemat co kupić. A zapięcie 180mm i czas np 1/50 z ręki w nex sie nie da zrobic...
A tu jest stabilizacja...Długie ogniskowe to nie moje klimaty, ale potwierdzam, że stabilizacja E-PM2 i 600mm ekwiwalentu dają radę.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i1.minus.com/ibbY7ptffcQnYV.jpg)



Wieża fajna.
Dawaj wiecej fotosow.
:)Do 2010 najwyższa na świecie - około 514mm, zdetronizowana przez dwa budynki w Dubaju.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ibzFG4qwE3GoTy.jpg)

d90
11-02-2014, 14:52
A gdzie ta wieża ?

koniecpolska
11-02-2014, 16:45
A gdzie ta wieża ?W Taipei na Taiwanie.

d90
11-02-2014, 19:39
Piękne miejsce. Moze kiedys...
Poka wiecej zdjec :)

koniecpolska
11-02-2014, 22:16
Buddyjska świątynia nocą

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/i4OGdK25ZdsHR.jpg)


I za dnia

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ibtWYzfJS8jiU5.jpg)

helopawelo
11-02-2014, 23:07
fajnie że wątek się rozwija :)
Robione z biodra w dzień. Czas 1/10s. stabilizacja daje radę :) kit 14-42


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s6145.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=L-goPp7IanoLz5HJupkkw3EBihyzTbm7sNNVXlTZetjDUiNL_Pxj BUTRIvRCaCEd4DzauWc_M92Q3t9CcRdWjMuhpzCyxayU0cCg82 X9ayk&pv=2)

a teraz wszystko z 45/1.8

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s6423.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=817DtlCJUVPiKxN-L4bj8ibC5ZgvHDjR21TS4tJe_PGkMfQdqEAvzWVoyicjhVyNhd H4gDsut7_Ku1CI2UOTK-XOvA3ZTU1uyLklosVyX4w&pv=2)

przykład bokeh f3.2

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s6523.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=9UFonAvK3mB3EADmhnKwAYwvORHLYAF 9OKzza278Fsg65eDxyvL6CS3DzRlC8VFyJCmbFZZDzmVpS_qIE Gyg7eRTXrCovhJliN_rBb7QjkU&pv=2)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s5851.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=CidDLY35SR0tW9Val2TbcBtV1mhSzhQ J0UErq9iIqfN-PLOn5G6kKXDHdTFQ_ou8NiAHU9FQPk6xLQSrqrNx3LIIa7qNVN dQsYJxEwjF8Uc&pv=2)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s6560.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=N7FtQt45tclHICDMLa3QNa6qYRAjUBS pqI361YTwGxmzNOVxbxIppp9W6hLAiWchj7jM6UZtQ5nyzVTvR XI2Fn02DBx_m0AyhmjpLt46GoI&pv=2)

d90
11-02-2014, 23:19
Okazuje sie, ze Olek
tysz foty robi :)
Fajne jest. Ja to bym chcial wiecej zdjec jeszcze ...
:)

helopawelo
11-02-2014, 23:38
Okazuje sie, ze Olek
tysz foty robi :)
Fajne jest. Ja to bym chcial wiecej zdjec jeszcze ...
:)
no to do roboty:D

koniecpolska
11-02-2014, 23:39
przykład bokeh f3.2

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s6523.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=9UFonAvK3mB3EADmhnKwAYwvORHLYAF 9OKzza278Fsg65eDxyvL6CS3DzRlC8VFyJCmbFZZDzmVpS_qIE Gyg7eRTXrCovhJliN_rBb7QjkU&pv=2)
Oooo widzę, że do testowania bokeh, właściciele Olków używają podobnych scenografii :wink:

Sigma 30mm1.4 @2.0 bokeh

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/i33gpV2i9Wmcu.jpg)

helopawelo
11-02-2014, 23:42
no to może trochę z fisza :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s6467.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=qgQVI61TB0OUdI_epF4RH4FrF8fpVjK 0YGgRmpa73ndVmG0pomoOogjN8pbtnYBi15TN8RNNKwjEtJi5P BjRagNyBKTlT7NZ6MjEuWgvElg&pv=2)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s6437.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=OSnKzwKw0AGat_YfxWDxw9Orv2ZdswX y14WSqj4sMVghLRp0imMSWZd8WyGR0291zH8aFnL6TI9GlILDQ 5YyyRVtdswmgs7-pfDjx5LOgSc&pv=2)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s6155.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=4SaXFtOZ9o0BuO3rrG2IrU_j6Zv89x9 8DzX0nkNZincCoQqJGMg3zfZoXq-g9NGgF09nuAy5dodYC71Uxx98SM0eh8rcz3X6eXnfEP7Pwi0&pv=2)

d90
11-02-2014, 23:45
Gites majonez jest teraz.
Śmiało dawamy do przodu :)
Miło popatrzeć
:)
Wiecej macie ?

Ps.
A 45mm wymiata.
Mierzyłem w sklepie.
Ale obiecałem sobie ze nie kupie.
Mam przejściówki teraz i pare kilo szkieł juz na stanie. Wystarczy...
Ale kusi jak diabli to szkiełko :)
... jak zgram kartę zapodam i ja cos :)

Dawamy dalej ?
:)

helopawelo
11-02-2014, 23:49
Wiecej macie ?

Mamy, ale się boimy gnioty wrzucać bo nas szybko stąd pogonią :P

A jeśli chodzi o 45tkę to podoba mi się bardzo. Szybki AF + szybkość Olka i można śmiało dzieciaki w ruchu focić na S-AF. Poza tym na 1.8 ostro więc i czas można skrócić a i trochę więcej niż 2 rzęsy ostre :)

d90
12-02-2014, 11:25
Kto pogoni ? No co Ty?
Tu nikogo poza nami nie ma. :)
Kto zagląda do wątku o olympusie ? Nikt.
Dawaj. To aparaty sa do zdjec. Nie do artyzmu czy zarabiania kasy (choc oczywiscie tez można) wiec i foty sa takie zwykle i normalne. A wiecej zdjec to łatwiejsza decyzja dla innych co wybrac. Testów można sie naczytac w necie do bólu. A zdjec, takich zwykłych - często jak na lekarstwo.
Dawamy :)

Od siebie obiecuje, jakis test moze zrobic i napisać. Ale czasu kurka nie mam na nic, ostatnimi czasy...

koniecpolska
12-02-2014, 16:48
Z fisha nie mam ale mam na szeroko.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/iXzu2hDOYOM6p.jpg)

Coś jakby z okazji zapowiedzi nowego szkła PRO w systemie m34 czyli mZD7-14mm/2.8 PRO.

d90
12-02-2014, 17:24
Widok to miałeś cudowny...
Dawaj co tam masz jeszcze.
Większość z nas nigdy tam nie dojedzie. Popatrzymy sobie chociaż...
:)

koniecpolska
12-02-2014, 17:35
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/iblXh70QdbQb0N.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ilEtjoZkHX6Cs.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ikkbZpMgOgsk5.jpg)

d90
12-02-2014, 19:29
Podoba sie

koniecpolska
13-02-2014, 21:45
Dasi River


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ibbhFvCe5HFslK.jpg)

d90
07-03-2014, 15:31
Wątek poleciał aż na druga stronę to trzeba go ratować...
Po kilku dniach z epl5 nadal twierdze ze z 17mmf2,8 to idealny aparat.
Mały i w oczy ludziom nie włazi...ale wiadomo - musi byc czarny. Czarne sa podobno po lepszej kontroli w fabryce :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/imagejpg_erhqxxs-2.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/imagejpg_erhqxxs.jpg/)
A zdjec większych cały czas dodać nie umiem..
:)

d5000
07-03-2014, 18:47
Jak to? Kopiujesz kod z okna "link do pliku"


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/Obraz1Ko_errpxws-1.png
źródło (http://s4.ifotos.pl/img/Obraz1-Ko_errpxws.png)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/imagejpge_errpxeq-2.jpg
źródło (http://s4.ifotos.pl/img/imagejpge_errpxeq.jpg)

d90
07-03-2014, 22:09
Ja to z fona robię. Nie mam takiego linka który zaznaczyłeś. Nie wiem dlaczego...

matys
08-03-2014, 00:00
Co ma do tego fon lub tablet? Jak klikniesz we wstawioną przez siebie miniaturę, pojawia się stronka z linkami pod zdjęciem. Możesz wybrać właściwy i edytować post ;) wstawiając link w miejsce między

(img)tutaj wklej(/img) celowo zmieniłem nawiasy kwadratowe na zwykłe

Już powinno wystarczyć wskazówek;)

koniecpolska
09-03-2014, 22:34
Co ma do tego fon lub tablet? Jeden i drugi często domyślnie serwuje uproszczone strony internetowe. Ostatnio tak miałem z serwisu minus.com, który ja używam jako serwer jpegów. Trzeba wybrać w urządzeniu aby wyświetlał strony tak jak w przeglądarce web pages na komputerze.

A przy okazji kilka fotek z dzisiejszego spaceru.
E-P5 w połączeniu z mZD12-40mm2.8


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/iBHNjZ4C5Zq2M.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/i3od2Mgf1kqng.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ibrEdOhKIne0Sd.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ibf04DvCDWPBhD.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ib1r1zjsx0aadq.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/i5Ag1vlzpNR3S.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/i2AFCOHta3mhD.jpg)

petreq
09-03-2014, 22:44
Jak wygląda ergonomia focenia E-P5 z 12-40?

koniecpolska
10-03-2014, 11:31
Jak wygląda ergonomia focenia E-P5 z 12-40?
1. Jakość obrazowania nie gorsza od stałek z odpowiadającego zakresu. Oczywiście pomijając światło, ale jak dla mnie rozkład GO jest bardzo przyjemny.
2. Duży plus w stosunku do stałek za możliwość nie zmieniania obiektywów.
3. Największy minus to jednak wielkość zestawu na czas transportu.
4. Wielkość zestawu w trakcie fotografowania nie sprawia problemu, nawet przy niewielkim gripie jaki ma E-P5. Najlepiej, po prostu lewą ręką trzymać za obiektyw. Z resztą i tak trzeba trzymać obiektyw, bo zmieniamy przecież ogniskową.
5. Ja nawet lubię ja ciężki obiektyw obraca body dziobem w dół (gdy mamy zestaw na pasku na szyi). Wtedy LCD nie ma możliwości porysowania sie o zamek lub guziki. Dodatkowo ewentualnie zapięty EVF też nie haczy o garderobę.
6. Można zrobić nim przyzwoite "macro" - jak na potrzeby amatora.

Na początku byłem nieco negatywnie nastawiony do mZD12-40, ale z biegiem czasu lubimy się coraz bardziej, bardzo przypomina mi w użytkowaniu stary dobry i niezastąpiony ZD14-54mm2.8-3-5 . Z tym, że jakość wykonania i odczucia organoleptyczne w obcowaniu z 12-40 są nieporównywalnie lepsze niż w przypadku 14-54, a jak wszyscy wiedzą do jakości 14-54 ciężko się przyczepić :wink: - sam mam 14-54 od prawie 10 lat i mimo intensywnego użytkowania nie widać na nim żadnych śladów tegoż.

Uogólniając, mZD12-40 jest doskonałym obiektywem, jak dla mnie nie potrzebny mi jest żaden inny obiektyw w systemie.

d90
19-03-2014, 21:50
Ale cisza...
Nikt zdjec nie robi ?
:)

helopawelo
19-03-2014, 22:59
Robi, ale czasu brak by jeszcze na serwry upychac ;)

Robi, ale czasu brak by jeszcze na serwery upychac. Ps. Bylem tydzien na urlopie i uzywalem prawie wylacznie samyanga fisha. Zabawa przednia, a i do architektury i widoczkow tez daje rade jak sie troche pozna dzialanie tego szkielka


Bede chyba jednak zmienial na cos z wizjerem. Po 6 latach uzywania lustrzanki ciezko mi jednak czasami ogarnąć kadrowanie. Za duzo informacji na ekranie, a do tego w ustawieniu obrazu 43 obrazek na ekranie jest zbyt maly jak dla mnie. Z drugiej strony czesto i gesto uzywam gibanego ekranu kombinujac z perspektywa, co rzadko robilem z lustrem ze wzgledu na ograniczone mozliwosci wyginania mojego ciała :) wiec moze body z gibanym ekranem i wizjerem ?

wyrwiflak
20-03-2014, 09:49
Bede chyba jednak zmienial na cos z wizjerem. Po 6 latach uzywania lustrzanki ciezko mi jednak czasami ogarnąć kadrowanie. Za duzo informacji na ekranie, a do tego w ustawieniu obrazu 43 obrazek na ekranie jest zbyt maly jak dla mnie. Z drugiej strony czesto i gesto uzywam gibanego ekranu kombinujac z perspektywa, co rzadko robilem z lustrem ze wzgledu na ograniczone mozliwosci wyginania mojego ciała :) wiec moze body z gibanym ekranem i wizjerem ?

Przyjżyj sie Panasom - takie G3, G5, G6 to świetne maszyny.

koniecpolska
22-03-2014, 19:24
Z wizjerem, wbudowaną lampą i gibanym LCD to ja brałbym OMD E-M10 (najlepiej w nieustającej "wiadomej" promocji).

Choć ja też myślałem, że po doświadczeniach z lustrzankowym wizjerem długo nie wytrzymam bez EVF w bezlustrowcu. I tak jakość po czterech latach okazuje się, że jednak wytrzymuję bez wizjera i czasami sobie chwalę kadrowanie na LCD. A jak jest za dużo informacji, to po prostu wyłączam napisy z LCD i po sprawie. Korzystając z kadrowania na LCD mam większy przegląd sytuacji na planie.

W E-P5 mam dopinany EVF i używam go raczej sporadycznie, najczęściej do manualnego obiektywu, teleobiektywu lub jak robię portrety.

I aby nie był na sucho, wklejam kilka pstryków z zestawu E-P5 + 12-40:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/i0TE3YkB8nFPg.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/ibx3coEP5MjSiX.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/iC5i4SE6aTU49.jpg)

stachmuszel
22-03-2014, 19:39
Ładne kolorki generuje ten Olek.

koniecpolska
31-03-2014, 09:55
Kilka fotek z rodzinnego wypadu na Moto Show 2014 Poznań.
Niezmiennie, w użyciu zestaw E-P5+12-40mm2.8
Zestaw się spisał, szczególnie ekwiwalent 24mm na krótkim końcu, bez tego ciężko byłoby zrobić fotkę bez gapiów na pierwszym planie.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/itdhSe78FIwes.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/isVdabozYabis.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/iQLtyfk9BSLUw.jpg)

d90
10-05-2014, 21:34
Foci ktos cos tym maleństwem ?

koniecpolska
11-05-2014, 01:19
Foci ktos cos tym maleństwem ?Jeśli nikt nie pisze na forum, to znaczy, że fotografują :wink: .... i nie mają czasu na pisanie pierdół na forum.

helopawelo
11-05-2014, 10:46
Foci ktos cos tym maleństwem ?








Jeśli nikt nie pisze na forum, to znaczy, że fotografują :wink: .... i nie mają czasu na pisanie pierdół na forum.

100% true. Tylko zrzucam foty na pc i pstrykam dalej :cool:

helopawelo
10-09-2014, 21:59
Zabawa fiszem Samjangowym :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/RLYUJ2IQlU56ZegWuNauyRL5vPMdI94jxOZ4_kAGHJSGB-54a0et5dEj14RslFDhXfSMlnz2HcA=w1886-h810)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/GEJMEUc7bCzCcmSuznHR8jUfvB9lVDxxkhi6CmgEubPCH-8vIbzAnMb65ixeLrtTjIFRGvYOzno=w1886-h810)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/b9buHfp1T1RhsG9MGYZAx5kYkSD2PtvKEc_fiJuxpiDZ5xrqh6 t6-DxBFET08YUJMnEVjP5bUho=w1886-h810)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/2arMSENxNachx2DN5X2hEWhpP2WX2Wcr43dsvLpUgNO_3wB7Io SnlN3w9ITAWHpw1YUjWmOXkS8=w1886-h810)

d90
10-05-2015, 13:55
Moj epl5 cały czas w użyciu.
Ale zdjec żadnych tu nie ma jak widze...jak se ogarne jak dodać, cos zapodam. Wolną chwilą ...