PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2012] 14 GP Singapuru



adolfik9501
25-09-2012, 18:24
Trochę zmodyfikowany wątek, co pojawia za późno ;)

Witam.

Przed nami nocny wyścig na torze Marina Bay Street Circuit. Wyścig nosi oficjalną nazwę 2012 FORMULA 1 SINGTEL SINGAPORE GRAND PRIX. Tor ten występuje obecnie w drugiej wersji, po niewielkich modyfikacjach zmieniła się długość toru od 2010 roku.

Układ toru jest następujący:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Pełny diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/singapore_877/circuit_diagram.html). Widoczna jest strefa DRS.

Z satelity tym razem mogę zapodać widok, gdyż pojawiły się zdjęcia z wykraczowanym parkiem gdzie obecnie znajdują się boksy i prosta start/meta.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Jakby kto chciał to sobie może samemu sprawdzić (1°17′29.05″N 103°51′50.93″E (https://maps.google.com/maps?q=1.291403,103.864147&ll=1.29176,103.863695&spn=0.008731,0.016447&t=h&z=17)).

Tradycyjnie trochę danych technicznych (w nawiasach dane dotyczą pierwszej wersji):

Długość toru: 5073 m (5067 m)
Ilość okrążeń: 61 (61)
Dystans wyścigu: 309.316 km (308.950 km)
Pierwsze GP: 2010 (2008)
Ilość rozegranych GP: 2 (2)

Strefa DRS:

Jak widać wiżej, pomiar na wyjściu z zakrętu nr 4, a aktywacja po wyjściu z zakrętu nr 5.

----------------------------------------------------------------------------------------
Pierwszy zwycięzca:

Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:57'53.579 hrs. 157.422 km/h.
(Fernando Alonso (Renault R28/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:57'16.304 hrs. 158.068 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:59'06.757 hrs. 155.810 km/h.
(Lewis Hamilton (McLaren MP4/24-Mercedes FO108W 2.4 V8 ) 1:56'06.337 hrs. 159.845 km/h.)

Najlepszy czas Pole Position:

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'44.381 min. 174.962 km/h.
(2008 - Felipe Massa (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'44.801 min. 174.056 km/h.)

Rekord toru (najlepszy Fastes Lap):

Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'47.976 min. 169.137 km/h.
(Kimi Raikkonen (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'45.599 min. 172.740 km/h.)

----------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki wyścigu w zeszłym sezonie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

----------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 21 wrzesień 2012 r:

1 trening: 12:00 - 13:30
2 trening: 15:30 - 17:00

Sobota, 22 wrzesień 2012 r:

3 trening: 12:00 - 13:00
Kwalifikacje: 15:00

Niedziela, 23 wrzesień 2012 r:

Wyścig: 14:00

------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Wyniki wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Wyścigu do teraz nie oglądnąłem (ściąga się) (gdyż byłem na Mistrzostwach Księstwa B-B w MTB, jako widz) więc nie mam nic na jego temat do powiedzenia ;) Ale jakby ktoś miał to oczywiście zapraszam.

MadOnion
26-09-2012, 13:35
Co do samego wyścigu to powinni brać przykład z Monaco i skrócić dystans ; )
Schumacher kolejny raz i chyba w tym samym miejscu efektownie dzwoni aż drzazgi lecą słuszna kara, generalnie wyścig taki sobie.