Zobacz pełną wersję : SanDisk 64GB widziany jako 32GB
grissley
15-09-2012, 13:35
Nie wiecie, dlaczego karta SDXC 64GB widziana jest w komputerze jako 32GB (a konkretnie 27,4GB)?
SanDisk Ultra
jackrabbit
15-09-2012, 13:35
a gdzie i od kogo kupiona?
grissley
15-09-2012, 13:40
Kupiona w sklepie stacjonarnym w Warszawie (multifoto.pl).
A masz wgraną poprawkę dodającą obsługę kart powyżej 32GB? W Windows Update jest w aktualizacjach opcjonalnych i nie jest ściągana automatycznie.
grissley
15-09-2012, 14:01
pierwsze słyszę. A jak to znaleźć?
Windows Update -> wyszukaj dostępne aktualizacje. Jak skończy, to klikasz "przejrzyj aktualizacje do zainstalowania", przechodzisz na zakładkę opcjonalne i tam musisz znaleźć po opisie.
Może się to trochę różnić, bo piszę z pamięci a siedzę przed kompem z XP ale myślę, że trafisz ;)
Przepraszam za post pod postem, ale chciałem konkretniej nakierować:
Aktualizacja to KB976422 (dla Win7 i Server 2008 ): http://support.microsoft.com/kb/976422
a może po prostu czytnik nie obsługuje kart SDXC?
grissley
15-09-2012, 21:47
costi - dzięki. Niestety, tę poprawkę mam już zainstalowaną - a pomimo tego 64GB zgłasza się jako 27,4 :(
to zajrzyj jeszcze na sdcard.org i stamtąd ściągnij sterowniki do SDXC. Teoretycznie nie powinno być to potrzebne, ale spróbować nie zaszkodzi.
No i pytanie, które słusznie zadał ksviper - czy czytnik obsługuje SDXC?
grissley
16-09-2012, 21:29
No i pytanie, które słusznie zadał ksviper - czy czytnik obsługuje SDXC?
Trudno powiedzieć. Czytnik to jakiś "multi" od hamy. Kartę sformatowałem w jakimś chińskim rejestratorku samochodowym, rzekomo obsługującym karty do 64GB - ale sformatował kartę na 32GB.
W moim czytniku w 2 komputerach tez widać tylko 32GB (27.4 konkretnie).
Jeszcze jutro spróbuję w slocie w miarę nowego lapka z Win7.
Jak będzie to samo, to chyba zadzwonię do sklepu?
moze glupie pytanie, ale czy probowales ja ponownie sformatowac w kompie (przez czytnik lub w lapku)?
grissley
16-09-2012, 22:01
moze glupie pytanie, ale czy probowales ja ponownie sformatowac w kompie
W kompie próbowałem z każdym rozmiarem jednostki alokacji, potem znów w rejestratorku - ciągle 27.4 :/
TomaSzSz
17-09-2012, 00:54
Ściągnij program SD formater, lub coś w tym stylu mi pomógł z kartą adata 16gb której nie czytał aparat.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.