PDA

Zobacz pełną wersję : Torba na D700+24-70, D300+70-200, SB800, SB900



Jolania
15-09-2012, 11:47
Stado lekko się powiekszyło i chciałym je w coś (raczej torba) zapakować. D700+24-70 moze być w pionie. Do tego wspomniany D300+70-200, Sb800, SB900, baterie, karty, filtr... Zdjęcia toreb raczej nie oddają ich faktycznych możliwości zatem może ktoś z Was pakuje podobny zestaw i coś mi doradzi...

burton
15-09-2012, 13:22
Body zgripowane ?

rafalko
15-09-2012, 17:02
Mam D700 i drugie mniejsze body, też 2 lampy, oraz kilka obiektywów, w tym 24-70. Korzystam z systemu Vanguard, który skompletowałem sobie parę lat temu: kaburę używam do D700 + 24-70 (kenline 17) - nie mam gripa, ale też powinien się zmieścić, w torbie naramiennej (kenline 22) trzymam lampę i 3 obiektywy, czasem zamieniam obiektyw na drugą lampę. Jeśli jadę gdzieś dalej, wszystko pakuję do plecaka (kenline 54), w którym zmieszczą się 2x body, 2x lampa, 4-5 obiektywów (nie mam 70-200, ale też by się zmieścił kosztem 1 lub 2 obiektywów). O bateriach, kartach, filtrach i innych akcesoriach nie wspominam - mieszczą się.

Rita
15-09-2012, 17:11
Ja wlasnie szukam torby i podobaja mi sie mekko, tu podaja, ze 2 sztuki body wejda, ale wymiary jakby male dla Ciebie raczej, popatrz, moze znajdziesz cos wiekszego
http://allegro.pl/mekko-reporter-r2x-duza-bawelniana-wodoodpor-i2593395573.html#tabsAnchor

rafalko
15-09-2012, 17:18
Gdybym miał teraz coś kupować, wybrałbym plecak Vanguard up-rise 48. Mieszczą się 2x body, 3 obiektywy, lampa i laptop. Jeden obiektyw zawsze można zamienić na lampę. Świetne rozwiązanie pozwala na dobycie aparatu z obiektywem bez ściągania na ziemię plecaka.

Jolania
15-09-2012, 21:12
Body zgripowane ?
Nie.

Mam D700 i drugie mniejsze body, też 2 lampy, oraz kilka obiektywów, w tym 24-70. Korzystam z systemu Vanguard, który skompletowałem sobie parę lat temu: kaburę używam do D700 + 24-70 (kenline 17) - nie mam gripa, ale też powinien się zmieścić, w torbie naramiennej (kenline 22) trzymam lampę...
Chcę mieć wszystko (obiektywy podpięte pod korpusy) w jednym opakowaniu, najlepiej w torbie.

burton
15-09-2012, 21:26
Polecam Classified 200 AW
http://torbylowepro.pl/torby-fotograficzne/lowepro-classified-200-aw,767s
Mam, wchodzą mi dwa body (mogą byc oba z gripami), 70-200 VR ll i trzy jasne stałki plus sb 900 i reszta drobiazgów. Oczywiscie w pionie.

Jolania
15-09-2012, 23:38
Polecam Classified 200 AW
http://torbylowepro.pl/torby-fotograficzne/lowepro-classified-200-aw,767s
Mam, wchodzą mi dwa body (mogą byc oba z gripami), 70-200 VR ll i trzy jasne stałki plus sb 900 i reszta drobiazgów. Oczywiscie w pionie.
Czy body z obiektywem stojąc w pionie opiera sie o jakąś przegródkę, ściankę czy też całość opiera sie jedynie o czoło obiektywu?

blackmetal_x
16-09-2012, 01:04
Plecak lowepro vertex 300. Dwa body naprzeciwko siebie zapięty do 1szego D700 obiektyw 80-200, a drugi z 14-24 nikkorem. Dwie lampy, 2 stałki i 28-70 po bokach, ładowarki, laptop z ładowarką, ładowarki do aku, karty, dysk wewn, czytnik, aku eneloopow 8x komplet i duperele typu pilot do wyzwalania, podczerwień na wbudowaną lampę

Piotrek Charchuła
16-09-2012, 01:40
Jeśli ma być torba to ja na rozważyłbym na Twoim miejscu lowepro d550 lub d650 AW

burton
16-09-2012, 12:45
Czy body z obiektywem stojąc w pionie opiera sie o jakąś przegródkę, ściankę czy też całość opiera sie jedynie o czoło obiektywu?
Opiera sie o ścianki-przegrody. Z 70-200 również o dno torby (znaczy szkło). Z krótszą optyką może "wisieć" lub opierać się o ściankę, pod którą jest inne szkło, lampa, szpreje.

Jolania
15-10-2012, 17:50
Pupilem Classified 250 AW. Wstyd się przyznać, ale przed zakupem nawet nigdzie jej nie pomacałem, nie było gdzie. Wrażenia takie sobie. Sprzęt pomieści ale... Najbardziej drażni brak małych kieszonek zabezpieczonych zamkiem błyskawicznym. Oprócz głównej komory istnieje tylko jedna większa kieszeń z suwakiem. Wszelkie drobiazgi - pilot, stopki pod lampy, baterie i inne będą kotłować się w jednej komorze. Muszę sobie chyba sprawić jakieś woreczki by się to wszystko nie poniszczyło, połamało. Czoło mnie boli od pukania...

fan911
16-10-2012, 11:58
Jak dla mnie Lowepro Classified 200 jest genialna! Jedyne, co mnie troszkę denerwuje to fakt, że D90 z gripem nie opiera się na ściankach przegrody - bo nie można ekspresu od góry zamknąć :(

@burton - jakim cudem tyle sprzętu Ci się tam mieści?? Ja pakuję D90 z gripem, tele, 50-tkę i 10-20 + sb-700 i już jest zapchana.

Ale fakt, funkcjonalna jest baaaardzo.

burton
16-10-2012, 13:35
Jolania - przecież są jeszcze dwie zewnętrzne kieszenie na rzepy. Ja tam trzymam drobiazgi i lampę błyskową. Pasuje mi taki dostęp do wszystkiego bo to w końcu torba bardziej reporterska niż typowo transportowa (owszem, zamki w dodatkowych przegrodach nie muszą być zapięte i też jest szybki dostęp).

fan911 - te przegrody można modyfikować. Bywa, że górną część wyginam w danym kierunku i wtedy spokojnie można oprzeć puszkę i zamknąć suwak. Np. u mnie jest 70-200, potem d700 bez gripa ze stałką i d4 + stałka. Pod spodem jest gruszka, trzecia stałka a lampa jak pisałem wyżej.

PS. fan911 - masz rozsunięty (otwarty) ten dodatkowy zamek, który powiększa komorę główną ? Poprawia to swobodne zamykanie suwaka głównej komory gdy napchana u góry.

Jolania
17-10-2012, 19:45
Jolania - przecież są jeszcze dwie zewnętrzne kieszenie na rzepy. Ja tam trzymam drobiazgi i lampę błyskową. Pasuje mi taki dostęp do wszystkiego bo to w końcu torba bardziej reporterska niż typowo transportowa (owszem, zamki w dodatkowych przegrodach nie muszą być zapięte i też jest szybki dostęp).
Oczywiście są, tyle, ze jak wrzucę tam jakiś drobiazg -pilot czy coś w tym stylu, nie mam gwarancji, że nie zgubię. Wszystko zmieszcę, ale razem upakowane. Pewnie muszę pokombinować jescze i coś wymyślę ale brak choćby cienkich kieszonek z suwakiem boli. Oczywiście nie mam do Ciebie pretensji. Po prostu jeszcze nie odkryłem mozliwości torebki. Może też przyzwyczajenie do Naneu Pro Correspondent 300 , w której wspomnianych kieszonek było sporo sprawia, że czuje niedosyt.

blackmetal_x
17-10-2012, 22:46
lowepro 300aw link tu (http://allegro.pl/lowepro-vertex-300-aw-poznan-raty-dostepny-od-reki-i2702307139.html) tylko i wyłącznie. Mnóstwo kieszeni, laptop, mam 2x d700 z gripami, naprzeciw siebie, na jednym 80-200 a do drugiego 14-24. Po bokach 28-70, 2x sb (900 i 910), 50, 85, 2x ładowarki, 8x enel3e, 12x eneloop (zestaw 4), ładowarka do aku 15minutowa z zasilaczem, kostki rubika 7x7x7/5x5x5, baterie do netbooka, karty i akcesoria nie wspominam, bo powkładane w kieszonki przednie.

markB
18-10-2012, 02:34
Prawdę pisząc, dziwię się, że wybrałeś Classified. Mam tę torbę i praktycznie nie używam z powodów, które sam zauważyłeś: to worek, w którym wszystko się kotłuje. Taniej, a do tego z wieloma przegródkami, kieszonkami itp. wyszedłby Tamrac 612: http://www.tamrac.com/5612.htm. Tę ostatnią mogę polecić, aczkolwiek trwałość Tamraców jest na nieco niższym poziomie niż Lowepro.

fan911
26-10-2012, 09:48
Tylko, że Lowepro Classified jest bardzo dyskretna. Chodzę z nią sobie ulicą i NIE WIDAĆ, że mam w niej sprżet za grube $$, co dla mnie jest największą zaletą. 99% toreb wygląda na zachętę dla złodzieja, albo innego "elementu", który przy wieczornej przechadzce centrum miasta może podejść i powiedzieć "dawaj torbę" !

Robiłem swoje badania i wszyscy, których pytałem zgodnie twierdzili: "to jest torba foto? nie wygląda..."

Co do funkcjonalności też jest OK. Chwalę sobie momentalny dostęp do aparatu po rozsunięciu ekspresu na górze. Kilka dysretnych strzałów i w ciągu 5 sek. bez zdejmowania torby z ramienia - aparat ląduje na swoim miejscu.

@burton - dzięki za porady. Chciałbym zobaczyć zdjęcie Twojej napchanej torby :)

Koliber44
26-10-2012, 11:02
no ja osobiscie uzywam Think Tank Urban Disguise 30 moze troche mala ale za to duzo sie miescie drugie body i tak nosze na szyii wiec niema problemu ale mozesz poszukac disguise 50
http://www.youtube.com/watch?v=fDDehEc6_KA

jeszcze ten model torby jest fajny ale osobiscie go nie mialem w reku thinkTANK photo Retrospective 10

http://www.youtube.com/watch?v=idttObahCHg&feature=related

burton
26-10-2012, 11:35
jeszcze ten model torby jest fajny ale osobiscie go nie mialem w reku thinkTANK photo Retrospective 10

http://www.youtube.com/watch?v=idttObahCHg&feature=related
Mam tą torbę i nie pomieści wszystkiego, co autor wątku by chciał. Jeśli już to Retrospective 30 lub którąś z nowości. Są dwa nowe, większe modele Retrospective: 40 i 50.

http://www.thinktankphoto.com/categories/shoulder-bags/retrospective.aspx?page=3

meskone
26-10-2012, 11:55
Myślę, że w Retrospective 7 cały zestaw by się zmieścił :)

fan911
26-10-2012, 12:41
Obejrzałem na filmikach tą thinkThank i mam mieszane uczucia. Wydaje się bardzo "szmatkowata". Ta pokrywa zwłasza z kawałka materiału. Nie dość, że mała i droga jak nie wiem co, to nie sprawia dobrego wrażenia...

Lowepro moje jest sztywne, co bardzo lubię. Sztywny spód, boki się nie odkształcają, klapa jest też całkiem sztywna... Nie to co tu - kawałek materiału tylko :)

meskone
26-10-2012, 14:03
Ee tam, może tylko się taka wydaje, konkretny materiał i wykonanie, no i mi zależało żeby nie wyglądała jak torba foto :)

burton
26-10-2012, 14:46
Myślę, że w Retrospective 7 cały zestaw by się zmieścił :)
Myślisz czy wiesz ? Do Retrospective 10 nie wejdzie to do 7 tym bardziej. Dla mnie TT R10 jest dobrym uzupełnieniem Lowepro Classified 200. Dno ma sztywne, boki również (nie mniej niż omawiana Lowepro). Klapa owszem, miękka i przez to całościowo doskonała. Po wyciągnięciu wszelkich przegródek i dna jest jak "zwykła" torba, co czasem się przydaje :)

meskone
26-10-2012, 15:22
Napisałem, że myślę, pewności nie mam bo nie próbowałem takiego zestawu tam upchnąć :) a między R7 (31.8 × 22.4 × 12.7 cm) a R10 (30.5 x 24 x 15.2 cm) różnica jest raczej niewielka

burton
26-10-2012, 16:07
Napisałem, że myślę, pewności nie mam bo nie próbowałem takiego zestawu tam upchnąć :) a między R7 (31.8 × 22.4 × 12.7 cm) a R10 (30.5 x 24 x 15.2 cm) różnica jest raczej niewielka
Ty myślisz, że wejdzie a ja mam pewność, że nie wejdzie :) To jest różnica między teoretyzowaniem a praktyką.

dawid503
28-10-2012, 17:42
Tamrac pro12, ihmo z przeglądanych w sklepie dobrze zaopatrzonym w torby foto, najlepsza pod katem dostępności szkieł tuż po otwarciu torba. wytrzymała, nie przemakająca.
2x d700 z gripami 70-200, 85, 50, 35, 17-35, 8mm plus 4 lampy reporterskie masa baterii kart pamięci itd. Wszytko w jednej torbie.