PDA

Zobacz pełną wersję : Zawiecha lustra w D700



Marek Bielski
13-09-2012, 23:54
Od kilku tygodni z coraz większą częstotliwością wiesza mi się lustro. Nie opada po wyłączeni aparatu. Dopiero przy uruchomieniu i wyłączeniu LV wraca do normy. Bywa, że na 10 fotek , 7 razy się powiesi. Czasem jestem zmuszony uruchomić LV kilka razy, żeby opadło. Specjalnie przystosowałem jeden z przycisków na body :) Próbowałem z gripem (oryginał) i bez; różne (orginalne) akumulatory; różne tryby (s, CL, CH). Nie ma systematyki. Po prostu czasem się zawiesi czasem nie. Przebieg prawie 190000 (dałem mu w kość)
Domyślam się, że to mechanizm podnoszenia lustra i czeka serwis. No i tak mam zamiar zrobić po sezonie.
Moje pytanie to czy może jakiś domowy sposób na podleczenie przypadłości, lub uwagi typu czy warto. Może ktoś z podobnym doświadczeniem podzieli się uwagami.

martin204
14-09-2012, 15:24
Od kilku tygodni z coraz większą częstotliwością wiesza mi się lustro. Nie opada po wyłączeni aparatu. Dopiero przy uruchomieniu i wyłączeniu LV wraca do normy. Bywa, że na 10 fotek , 7 razy się powiesi. Czasem jestem zmuszony uruchomić LV kilka razy, żeby opadło. Specjalnie przystosowałem jeden z przycisków na body :) Próbowałem z gripem (oryginał) i bez; różne (orginalne) akumulatory; różne tryby (s, CL, CH). Nie ma systematyki. Po prostu czasem się zawiesi czasem nie. Przebieg prawie 190000 (dałem mu w kość)
Domyślam się, że to mechanizm podnoszenia lustra i czeka serwis. No i tak mam zamiar zrobić po sezonie.
Moje pytanie to czy może jakiś domowy sposób na podleczenie przypadłości, lub uwagi typu czy warto. Może ktoś z podobnym doświadczeniem podzieli się uwagami.

Ja miałem podobnie (już w D200) i w D700 również ...okazało się że nie jest to wina mechanizmu lustra tylko uszkodzonej baterii ... po zakupie nowych oryginalnych wszystko wróciło do normy.

Marek Bielski
15-09-2012, 03:01
Ja miałem podobnie (już w D200) i w D700 również ...okazało się że nie jest to wina mechanizmu lustra tylko uszkodzonej baterii ... po zakupie nowych oryginalnych wszystko wróciło do normy.

Robiłem test z bateriami nowymi i starymi. Nie ma reguły.

docxxx
15-09-2012, 21:15
Mechanizm naciagu lustra dogorywa. Wymiana 1200 zl w serwisie. Ja zaluje jednego. Jak juz wyslalem do nich moja puche, to moglem zapytac od razu o wymiane migawki. Ponoc to nie duzy koszt w stosunku do calej zabawy (czyli rozbieranie, gumy i "ryczalt za przyjecie Nikona").

Marek Bielski
16-09-2012, 02:44
Dzisiaj skusiło mnie sprawdzenie co się dzieje w puszce robiąc zdjęcia bez obiektywu. Walnąłem kilka serii i lustro ani razu się nie zawiesiło (!). Doszedłem do wniosku, ze to musi być mechanizm popychający przesłonę (jeśli tak to się nazywa). Aparat przeszedł już wiele zmian obiektywów (Naprawdę z dużą częstotliwością odkręcałem i przykręcałem szkła). Zastanawiam się czy może mocowanie bagnetu się lekko przesunęło i zmieniło to w finale ułożenie obiektywu w stosunku do popychacza lub zużył się jakiś drobny element o którym nie wiem. Macie może jakieś sugestie w tym kierunku?

Marek Bielski
04-10-2012, 22:19
hej, żadnych porad?

slawekgas
09-10-2012, 11:41
Witam,
W zeszłym roku miałem to samo z d300 - zawiechy ze szkłem, po odczepieniu brak. Defektowi ulega mechanizm opuszczania lustra. Wymiana w punkcie w bygdoszczy kosztowała mnie ok. 500zł Niestety czas oczekiwania porażający - miało być 3 tyg. a było 6 (podobno części sprowadzają z USA). W efekcie czekając na trzysetkę kupiłem d700...

blackmetal_x
09-10-2012, 11:44
Zapytaj serwis na grzybowskiej 5 w wawie, jaki koszt