PDA

Zobacz pełną wersję : Led Zeppelin - news dla oldboyów :)



krzysztof jot
13-09-2012, 22:20
Newsy o starych kapelach miały czasem tu spore "wzięcie" :) - to miłe info dla fanów Led Zeppelin.
Nareszcie po pięciu !! latach pojawi się materiał z legendarnego londyńskiego koncertu z grudnia 2007 roku. I to Film kinowy oraz za miesiąc CD i DVD
http://www.rollingstone.com/music/news/led-zeppelins-2007-reunion-concert-to-hit-theaters-in-october-20120913?stop_mobi=yes

matomi
14-09-2012, 09:33
Dzięki za info, już niecierpliwie przebieram nogami :)

Kurtz
14-09-2012, 09:50
nie tylko dla oldboyow ;)

Robert_P
14-09-2012, 10:20
Kurcze a ja widząc tytuł myślałem że jakiś koncert się szykuje ...niestety :( ale dobre i to info :)

ALF
14-09-2012, 22:26
Ja, na razie, to jestem semi old ;) ale cepelię zawsze lubiłem, zwłaszcza ballady :)

KaleidoStar
16-09-2012, 20:28
nie tylko dla oldboyow ;)

Wuuaśnie :P

krzysztof jot
29-09-2012, 21:32
czyli rozumiem, że 31.10 do Multikina, a potem na półeczkę...

http://multikino.pl/pl/wydarzenia/music/led-zeppelin-live-from-london/

Rita
29-09-2012, 21:38
Kurcze a ja widząc tytuł myślałem że jakiś koncert się szykuje ...niestety :( ale dobre i to info :)
I ja tak samo pomyslalam :)

krzysztof jot
08-11-2012, 14:32
dvd w drodze - w kinie zabili seans dźwiękiem, a właściwie jego brakiem.
Oficjalny kawałek z celebration day -

PD-MdiUm1_Y

Kurtz
08-11-2012, 15:56
NA bilety do kina nie zdazylem, a i tak chcialem zamowic praktycznie w momencie otwarcia rejestracji na Event. Moze lepiej - dzwiek kinowy nie nadaje sie do muzyki moim zdaniem.
Po obejzeniu tego filmiku - ciagle nie moge sie pozbierac.

Robert_P
08-11-2012, 16:01
Ja mam wrażenie że po ok. Pół godzinie był lepszy dźwięk, początek faktycznie kiepsko. Ale sam koncert miodzio !

krzysztof jot
19-11-2012, 16:12
jak dziś premiera - to dziś :)
Box'ik o dość obszernej zawartości już jest


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/celebration.jpg)

miron19j
19-11-2012, 20:50
też już mam
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon7.gif)
co prawda tylko BR audio, ale jest moc!!!

drdln
19-11-2012, 22:18
Ja na razie nie kupuję, boje się że dostanę na święta i to od kilku osób :D
Swoją drogą, to pewnie będzie niezły hicior świątecznych zakupów.

krzysztof jot
19-11-2012, 22:33
też już mam
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon7.gif)
co prawda tylko BR audio, ale jest moc!!!

a ja się zagubiłem w wersjach, była źle opisana na stronie sklepu - w sumie BR i audio dałoby rade, ale z drugiej strony cały box 93 zeta więc nie rozpaczam :)

Kurtz
20-11-2012, 01:46
Ja zostalem przy DVD+CD, Blu-ray nie uzywam. Szkoda mi troche rozmiaru video, bo moze kiedys bedzie na czym odtworzyc ( 5.1 i duzy ekran ^^ ), ale na moich 2.0 brzmi to swietnie z cd/dvd.

Cena moim zdaniem nie jest wysoka. Nie za taka plyte, takiego zespolu z takiego koncertu.

Zdecydowanie jest moc.

krzysztof jot
20-11-2012, 02:12
po przesłuchaniu materiału nareszcie w nagłośnieniu odbiegajacym od tego co było w kinie - zastanawia mnie jak Plant przez tyle lat tak doskonale zachował barwę głosu. Tak trudne kawałki a on brzmi jak na studyjnej płycie z 1972 roku - niewiarygodne. Nikt "ze starych " tak nie zachował gardła. I cała kapela brzmi jak ze studia - kawałki tak zagrane, ze wierzyć sie nie chce ze można na scenie, bez playbacku itp - nie ma to jak stara szkoła :), dziś poziom nieosiagalny chyba przez młode kapele. Cieszy, ze LZ nie zeszmacił się jak Deep Purple - dwadzieścia osiem składów i graja już prawie na zabawach wiejskich.

zdyboo
20-11-2012, 08:56
Nikt "ze starych " tak nie zachował gardła

Lemmy ma cały czas taki sam głos. ;)

Robert_P
20-11-2012, 09:36
Ja też już popędziłem zakupić CD . Koncert w kinie widziałem i to mi starczy, mimo wszystko wolę słuchać niż oglądać...

A mówię Wam to ja :

Robert P.
:mrgreen:

miron19j
20-11-2012, 11:36
a ja się zagubiłem w wersjach, była źle opisana na stronie sklepu - w sumie BR i audio dałoby rade, ale z drugiej strony cały box 93 zeta więc nie rozpaczam :)

też się pogubiłem :-)
miał być koncert na BR, a wyszła płyta audio. Ale może w sumie to lepiej

Boryszuk
20-11-2012, 11:38
Lemmy ma cały czas taki sam głos. ;)

Powered by Jack Daniels ;)

krzysztof jot
20-11-2012, 17:11
też się pogubiłem :-)
miał być koncert na BR, a wyszła płyta audio. Ale może w sumie to lepiej

nie - zagubiłem sie w wersjach boxów - 2, 3 cd br dvd itp..
Jest i audio i obraz. Generalnie - przt cenie 50-60 zł za 2XCD cena zestawu z obrazka jest ok
za 2xCD audio plus obraz na BR plus bonusy na DVD zapłaciłem 93 pln - więc "mniejsze" opcje są mało atrakcyjne cenowo

drdln
20-11-2012, 23:11
nie - zagubiłem sie w wersjach boxów - 2, 3 cd br dvd itp..
Jest i audio i obraz. Generalnie - przt cenie 50-60 zł za 2XCD cena zestawu z obrazka jest ok
za 2xCD audio plus obraz na BR plus bonusy na DVD zapłaciłem 93 pln - więc "mniejsze" opcje są mało atrakcyjne cenowo
Właśnie - co jest na tych bonusach na DVD w zestawie BR+DVD+2CD?

A płytka jednak i do mnie trafiła :)
"Dazed and confused", "In my time of dying" - no po prostu się rozpływam. Przesunięty wokal w refrenie "Whole lotta love" - też poezja.

Wg mnie wszyscy zachowali niesamowity feeling, ale wydaje mi się, że u Page'a już technika lekko nie ta - w solówkach troszkę brakuje szybkości, kiedyś na koncertach te solówki były gęstsze. Ale mimo wszystko koncert powala na kolana, kawał solidnej muzyki no i jak by nie patrzeć - kawał historii.

drdln
21-11-2012, 00:04
Już nie mogę edytować, ale jeszcze jedna myśl do poprzedniego posta:

zastanawia mnie jak Plant przez tyle lat tak doskonale zachował barwę głosu.
Plant cały czas nagrywa, ma swoje solowe projekty i zespoły (Band of Joy). To właśnie Page się nieźle obija ;)

krzysztof jot
21-11-2012, 22:32
Już nie mogę edytować, ale jeszcze jedna myśl do poprzedniego posta:

Plant cały czas nagrywa, ma swoje solowe projekty i zespoły (Band of Joy). To właśnie Page się nieźle obija ;)
Gillan tez cały czas nagrywa - ale rokendrolowe życie lekkie nie jest :), a jemu sie udało brzmieć jak na Zeppelinach z lat siedemdziesiątych i to ze studia - niewielu tak daje radę.

krzysztof jot
21-11-2012, 22:35
Właśnie - co jest na tych bonusach na DVD w zestawie BR+DVD+2CD?



koncert dwa dni wcześniej, jakby z telefonu komórkowego, film który leci na ekranie w tle na początku koncertu, itp - generalnie - wypełniacz - mogłoby nie być