PDA

Zobacz pełną wersję : Rosja 1909-1912 w kolorze



sote
13-09-2012, 14:40
trafilem na takie co wlasnie: http://www.boston.com/bigpicture/2010/08/russia_in_color_a_century_ago.html

to wpis z 2010 roku wiec moze i link sie tutaj juz pojawil, ale pewnie znajda sie osoby ktore nie widzialy ;)

Murphy
13-09-2012, 19:24
Jeżeli było wcześniej, to ja nie widziałem.
Świetne zdjęcia - dzięki za linka.

coach_lodz
13-09-2012, 20:06
świetne, aż wrzuciłem na fejsa, co by znajomi oblookali !!

bogdi64
13-09-2012, 20:28
foto 2 -cierpliwy model tam siedział, bo czas całkiem przyzwoity skoro tak ładnie wodę rozmazało (to już wtedy stosowali ND ? ;))
foto 8 - ładny crop ;) szumy na przyzwoitym poziomie, tylko ktoś nie przyłożył się do postprodukcji i za mało wyostrzył
foto 12 - co to za szkiełko z takim ładny rozmyciem, - czy jest w wersji Nikon AF ?
foto 13 - środek stanowczo przeostrzony i przepalony
foto 14 - co za wielka aberacja
foto 32 - wielbiciel środkowego kadrowania - tylko do albumu

;)

naprawdę miło się ogląda, aż szkoda, że to już minęło i nie wróci (oczywiście o technice fotografowania mówię)

sote
14-09-2012, 15:26
foto 2 -cierpliwy model tam siedział, bo czas całkiem przyzwoity skoro tak ładnie wodę rozmazało (to już wtedy stosowali ND ? ;))

a moze to poczatki strobingu i modela jakas lampa dopalili ;)

madness
14-09-2012, 15:31
świetne fotografie

freefly
14-09-2012, 15:44
a moze to poczatki strobingu i modela jakas lampa dopalili ;)

A od kiedy to "strobing" jest "wynalazkiem" ostatnich lat . Jedyne co było jakimś novum to sama nazwa.:wink:

sote
14-09-2012, 15:55
A od kiedy to "strobing" jest "wynalazkiem" ostatnich lat . Jedyne co było jakimś novum to sama nazwa.:wink:

serio? :twisted:

freefly
14-09-2012, 16:14
serio? :twisted:

Pojedyńczo.:twisted:

sote
15-09-2012, 22:04
freefly -
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.gify.org/bazagif/piwo/birra011.gif)

Cosnek
16-09-2012, 16:49
Te zdjęcia maja 100 lat? Nie jestem ekspertem ale dla mnie to ściema. Ruski fake.

freefly
16-09-2012, 17:25
Te zdjęcia maja 100 lat? Nie jestem ekspertem ale dla mnie to ściema. Ruski fake.

To fotki z zasobów Biblioteki Kongresu USA. Technika wykonania tych zdjęć, była protoplastą Technicoloru. A "odtwarzane" były za pomocą "Lantern Projector"