Zobacz pełną wersję : Technika obrabiania
Witam.
Panowie rozwiążcie mój problem. Jak można zrobić takie zdjęcie? Znacie może jakiegoś linka do filmu który pokaże jak obrobić zdjęcie żeby tak wyglądało?
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=459479784074961&set=a.459479654074974.98974.117060251650251&type=1&theater
darkmajin
13-09-2012, 11:39
śmierdzi hdr-em albo shadows and highlights, ale stawiam na to pierwsze na warstwie z małym opacity ( w photoshopie i wybacz angielskie wstawki nie wiem jak to po polsku tam jest ;) ) do tego niektóre majstrowane np. dodane błyski wystrzału fajnie wyszło.. koniec końców oczywiście pewnie sporo innych rzeczy robione...
Night_Flier
13-09-2012, 13:23
Faktycznie HDR rozwiązałby tu problem.
Ale da się to również uzyskać np w Lightroom 4. Wystarczy pokręcić odpowiednio suwakami.
Prosty przepis to:
1. Zmniejszyć minimalnie kontrast
2. Suwak Highlights w lewo do 1/4 długości
3. Suwak Whites w lewo do 1/4 długości
4. Clarity maksymalnie w prawo
5. Vibrance do 3/4 długości suwaka
6. Może być konieczne dodanie trochę światła do całości to wtedy Exposure podkręcamy, usuwamy ewentualne powstałe szumy, a żeby jeszcze nadać zdjęciu plastyki takiej jak na tej fotce można podkręcić suwak do usuwania szumów Luminance nawet na maxa.
Dodatkowo można Cienie i Czernie podkręcić lekko w prawo co by wydobyć większy zakres tonalny. Wyjdzie z tego taki pseudo HDR.
Reszta to jest kombinacja kolorami w zależności od fotografii.
Jak spojrzałem na resztę fotek w linku to ewidentnie są one w HDR.
darkmajin
13-09-2012, 13:33
to co podałeś to shadow & highlights w ps :P
A TU (http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=43) jest odpowiedni dzial :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.