PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z "kolegą" i sprzetem.



TomaSzSz
09-09-2012, 23:24
Witajcie, otóż jestem w takiej sytuacji, iż dwa lata temu z "kolega" zrzuciliśmy się na sprzęt fotograficzny o kwocie 700+pln. Jednak z pewnych przyczyn człowiek ten nie jest moim kolegą, a sprzęt leży u niego i nie bardzo chwapi mi się go oddać, wszystkie rachunki za sprzęt wystawione są na mnie oraz ja posiadam oryginały tych faktur. Co zrobić w takiej sytuacji ?

Siepacz
09-09-2012, 23:31
Możesz spróbować dogadać się z (nie)kolegą w celu spłacenia jego części skoro doszło do rozłamu między wami a sprzęt został zakupiony za pieniądze was obu. Lub zaproponować aby to on spłacił Ciebie. To chyba najbardziej pokojowe rozwiązanie.

doktor
09-09-2012, 23:32
Jak przy każdym rozwodzie, pyskówki, wzajemne obwinianie, najpierw drobne, potem grubsze złośliwości. Robienie sobie na złość, wypominanie kto tu więcej zainwestował w ten układ. W zależności od temperamentu: podkładanie świń lub okładanie się po gębie. Na rozwód bez orzekania winy nie masz co liczyć. Normalka. Choć nie do końca. Między dwoma facetami może to wyglądać inaczej.

jacek.gold
09-09-2012, 23:33
możesz też olać sprawę i machnąć na 350 zł

TomaSzSz
09-09-2012, 23:37
W tym, że ten człowiek nie odpisuje mi nawet na wiadomości, na razie nie chcę nachodzić go bo nie jest wart mego czasu ale póki co nie idzie się z nim dogadać.

doktor
09-09-2012, 23:40
Zdecyduj się, póki pukasz może odpowie

siona
09-09-2012, 23:44
za 3,5 stówy uznałbym to za niezbyt drogą lekcję.

FHR
10-09-2012, 01:08
nie bardzo chwapi mi się go oddać

Co robi?

siona
10-09-2012, 07:12
Co robi?

Oj tam oj tam ;)

elanek
10-09-2012, 07:53
potem grubsze złośliwości

No właśnie, jak się nie dogadacie, a faktury są na Ciebie, to odbierz mu sprzęt :)

jacek dr
10-09-2012, 09:28
Tylko twarda meska rozmowa.

http://www.youtube.com/watch?v=6xd6bXfez44&feature=related

ppfalcon
10-09-2012, 09:37
Sorry za Offtopic, ale czytając temat tego wątku to pomyślałem o czymś zupełnie zgoła innym :P

adriansocho
10-09-2012, 09:45
Możesz spróbować dogadać się z (nie)kolegą w celu spłacenia jego części skoro doszło do rozłamu między wami a sprzęt został zakupiony za pieniądze was obu. Lub zaproponować aby to on spłacił Ciebie. To chyba najbardziej pokojowe rozwiązanie.

Druga opcja (niwelująca spadek wartości sprzętu z czasem) to sprzedaż sprzętu i podział kasy na pół. Jak przy rozwodzie.