Zobacz pełną wersję : Propozycja nowego działu na forum
Przydałby się dział ślubniaki, dla fotografów ślubnych. Sporo jest postów na tematy ślubne, niekoniecznie czysto fotograficzne, ale też kursy, relacje z klientami i podobne.
Dyskutowaliśmy o tym wiele razy i na chwilę obecną jest "akceptacja negatywna". ;)
Są fora fotografów ślubnych i nie chcemy tego biznesu nakręcać i tutaj. Temat "ślubne" powoli lewituje w kierunku tematów drażliwych i zakazanych, jak polityka i religia (kto nie wierzy, niech zobaczy, co się dzieje w wielu wątkach ze zdjęciami ślubnymi).
adriansocho
06-09-2012, 11:21
Fajnie by było, gdyby (jeśli taki dział by powstał) to rozmawianie o tematach ślubnych poza tym działem byłoby zakazane. Mnie ta tematyka średnio interesuje, przykładowe zdjęcia tym mniej. Albo...niech osoby wrzucające zdjęcia ślubne do oceny umieszczają w tytule tag [SLUB].
Dyskutowaliśmy o tym wiele razy i na chwilę obecną jest "akceptacja negatywna". ;)
Są fora fotografów ślubnych i nie chcemy tego biznesu nakręcać i tutaj. Temat "ślubne" powoli lewituje w kierunku tematów drażliwych i zakazanych, jak polityka i religia (kto nie wierzy, niech zobaczy, co się dzieje w wielu wątkach ze zdjęciami ślubnymi).
Sprawa dla mnie jest prosta, dział będący "poradnią ślubną" jest nie na rękę zbyt wielkiej ilości osób, w tym pewnie adminowi, który kiedyś organizował albo organizuje w dalszym ciągu "ślubne" kursy fotografowania. Są też jacyś reklamodawcy w tej dziedzinie (AT z Kaliną i jego kursy). Taka wiedza łednigowa w pigułce nie spodoba się również profesjonalistom z forum, którzy dochodzili do swoich umiejętności zdjęciowych, obróbkowych czy z prowadzenia biznesu ślubnego latami.
To decyzja biznesowa, więc nie ma się co łudzić, że to z powodu wątków ze zdjęciami ślubnymi czy poradami i tym, co się na tych watkach dzieje. To samo dzieje się na wątkach sprzętowych, ludzie na siebie plują, dogryzają sobie, ale nikt ich nie zamyka (wątków znaczy :)).
Im szybciej to zrozumiemy - tym lepiej.
RobertMiernik
06-09-2012, 12:59
Pewnie i biznesowa, ale moim zdaniem z drugiej strony całkiem.
Taki dział to byłaby reklamowania dla wszystkich ślubniaków na forum, nie po to jest zakaz stopek z linkami, żeby zaraz później otwierać dział, w którym będą ludzie dokładnie to samo wypisywać.
Zdjęcie jest albo dobre albo złe, nie ma znaczenia czy ślubne czy krajobrazowe, robi się je tym samym aparatem obsługiwanym w analogiczny sposób, ślubniak to zwykły reportaż i nie ma sensu traktowanie go inaczej.
Boryszuk
06-09-2012, 13:17
ślubniak to zwykły reportaż i nie ma sensu traktowanie go inaczej.
Zresztą tytuły typu "Jaś i Małgosia-plener" są wystarczająco czytelne aby nie wchodzili w nie ci, którzy nie mają na to ochoty.
Zresztą tytuły typu "Jaś i Małgosia-plener" są wystarczająco czytelne aby nie wchodzili w nie ci, którzy nie mają na to ochoty.
Zwlaszcza jak sa w dziale "akt" :mrgreen:
Zwlaszcza jak sa w dziale "akt" :mrgreen:
eeeee w "akcie" to będzie albo Małgosia, albo Jaś (rzadziej), razem...to jak yeti w dziale "przyroda" :D ;)
Przecież jest dział fotografia okolicznościowa. Nie wystarczy? Następny miałby być fotografii chrztu, kolejną innych okoliczności? Przecież to bez sensu... Wcale nie dlatego że prowadzimy kursy i szkolenia. Dlatego że to byłby jakiś precedens za którym pójdą inne pomysły na rozszczepiania działów. I tak sporo osób uważa że działy zdjęciowe są mało czytelne.
niby piotrze masz rację ... aleeeeee
zajrzyj jednak do tego działu - znalezienie tam czegoś niekomercyjnego, albumowego jest niezmiernie trudne. nawet jeśli tytuł brzmi zachęcająco to i tak w 2/3 jest to jakaś sesja ślubna, narzeczeńska czy inna chrzcielna czyli jak by nie spojrzeć kotlet ...
wydzielmy więc może jako poddział to co kotletem nie jest.
Przecież jest dział fotografia okolicznościowa. Nie wystarczy? Następny miałby być fotografii chrztu, kolejną innych okoliczności? Przecież to bez sensu... Wcale nie dlatego że prowadzimy kursy i szkolenia. Dlatego że to byłby jakiś precedens za którym pójdą inne pomysły na rozszczepiania działów. I tak sporo osób uważa że działy zdjęciowe są mało czytelne.
Dział fotografia okolicznościowa dotyczy samych zdjęć, autor wątku miał na myśli (chyba) również możliwości powstawania wątków na inne tematy: "ale też kursy, relacje z klientami i podobne". .
Wcale nie uważam, że to jest bez sensu, że precedensy itp.
Uważam za rozsądne z punktu widzenia biznesu działania w jakiś sposób ograniczające dawanie za darmo wiedzy, którą można sprzedać; to naturalne. Jako użytkownik forum boleję, że nie ma działu na ten temat, wiedzy w pigułce, wymiany doświadczeń, tworzenia tutoriali tematycznych, wymiany akcji i presetów. Ale to rozumiem bo wydaje mi się, że sporo z nas zarabia na ślubach, legalnie czy pokątnie, rynek zapchany jest konkurentami, nowi chcą wskoczyć na miejsce starych, ktoś chce zarobić na chleb ucząc.
Czysty biznes.
miron19j
07-09-2012, 12:03
w pierwszym odruchu byłem przeciwny wydzielania ślubniaków. Ale po namyśle jestem za, przynajmniej wszystko byłoby w jednym miejscu. Bo teraz to co drugi wątek, w każdym dziale, to jak nie "jaki obiektyw na ślub", to "co wolno fotografowi", albo "czy dopalać w kościele lampą?"
Byłoby w jednym dziele i omijałbym go z daleka :-)
w pierwszym odruchu byłem przeciwny wydzielania ślubniaków. Ale po namyśle jestem za, przynajmniej wszystko byłoby w jednym miejscu. Bo teraz to co drugi wątek, w każdym dziale, to jak nie "jaki obiektyw na ślub", to "co wolno fotografowi", albo "czy dopalać w kościele lampą?"
Byłoby w jednym dziele i omijałbym go z daleka :-)No i to jest główny wg mnie argument na NIE. W tym dziale byłoby pomieszanie działu zdjęciowego z działem sprzętowym (i to kilkoma - body, obiektywy), z działem fotografia - tematy ogólne, foto-technika.
Inne działy fotografii wypadałoby wtedy potraktowac analogicznie (precedens by był).
Więc trzeba się zastanowić i być konsekwentnym jeśli chodzi o strukturę forum.
Albo tak jak jest, albo poukłądanie kategoriami zdjęciowymi. Współistnienie obu struktur byłoby bezsensowne (dublowanie, bałagan, ilość forów). Jestem na ogromne NIE jesli chodzi o taki bałagan.
Wg mnie ostatnio forum nam się rozbudowało zdecydowanie za bardzo. Np po kiego podział cafe na kilka częsci - przez to prawie teraz już tu nie zaglądam.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.