PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2012] 13 GP Włoch



adolfik9501
05-09-2012, 18:17
Hej, chłopacy! ;)

Mija kilka dni od GP Belgii a my przenosimy się do Włoch na tor Monza (Autodromo Nazionale Di Monza) by pościgać się podczas FORMULA 1 GRAN PREMIO SANTANDER D'ITALIA 2012. Jak widzimy sponsor najdroższego Pay Drivera jest w nazwie wyścigu ;) Formuła 1 zawita na Monzę po raz 62. Obecny układ/wersja toru jest jego dziewiątą ewolucją.

Obecnie układ prezentuje się następująco:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/italy_876/circuit_diagram.html))

Z satelity wygląda zaś tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(45°37'11.60" N, 9°16'58.77" E (https://maps.google.com/maps?q=45.615556,9.281111&ll=45.619621,9.286795&spn=0.024433,0.065789&t=h&z=15))

Trochę danych technicznych (w nawiasach tym razem dane najdłużej (17 lat) wykorzystywanej wersji toru):

Długość toru: 5793 m (5800 m)
Ilość okrążeń: 53 (53)
Dystans wyścigu: 306.720 km (307.400 km)
First Grand Prix: 2000 (1976)
Ilość Grand Prix: 12 (17)
Lata rozgrywania GP: 2000-2011 (1976-1993)

Strefa DRS:

Jeszcze nie zlokalizowałem czy będzie jedna, jak to mają w tym zwyczaju, czy dwie, jak w zeszłym roku strefy drs.

Dla przypomnienia w 2011 roku było tak:

1 strefa: pomiar - w zakręcie 11, aktywacja 110 m po linii mety;
2 strefa: pomiar - przed zakrętem 7, aktywacja 160 m po zakręcie nr 7;

Pierwszy zwycięzca:

2000 - Michael Schumacher (Ferrari F1-2000/Ferrari 049 3.0 V10) 1:27'31.638 hrs. 210.287 km/h.
(1976 - Ronnie Peterson (March 761/Ford Cosworth DFV 3.0 V8 ) 1:30'35.60 hrs. 199.750 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:20'46.172 hrs. 227.848 km/h.
(1993 - Damon Hill (Williams FW15C/Renault RS5 3.5 V10) 1:17'07.509 hrs. 239.144 km/h.)

Najlepszy czas Pole Position:

2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'20.089 min. 260.395 km/h.
(1991 - Ayrton Senna (McLaren MP4/6-Honda RA121E 3.5 V12) 1'21.114 min. 257.415 km/h.)

Rekord toru (najlepszy Fastes Lap):

2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'21.048 min. 257.320 km/h.
(1993 - Damon Hill (Williams FW15C/Renault RS5 3.5 V10) 1'23.575 min. 249.835 km/h.)

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Harmonogram:

Piątek, 7 września 2012 r:

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 8 września 2012 r:

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 9 września 2012 r:

Wyścig: 14:00

Live Timing, rzecz powiedziałbym niezbędną, znajdziecie tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), a streamy na stronach, m.in.: http://www.vipboxsports.eu/ , http://www.drhtv.com.pl/ (http://www.drhtv.com.pl/index.html), http://www.meczyki.pl/.

Z wideoteki YT:

LRudRafEeLM

1DWtBPYqelA

Prawie dwa pierwsze okrążenia wyścigu z 1991:

zqghM1SxODk

Zwracam uwagę na wysokość, a raczej niskość obecnych krawężników, a co za tym idzie cięcia podczas obecnych jazd.

Z informacji przypominających:

W Lotusie za Grosjeana pojedzie Jerome d'Ambrosio, rezerwowy Lotusa. Romek dostał bana na jeden wyścig i ma przemyśleć swoje zachowanie na torze.

Takiego bana nie dostał zaś Pastor Maldonado, który na starcie zostanie przesunięty o 10 pozycji do tyłu (5 za falstart i 5 za kolizję z Glockiem).

Zapraszam.

Pyra001
05-09-2012, 19:28
Będzie się działo :). Mam nadzieję na kolejny arcy ciekawy wyścig. Może popada ... ;)

MadOnion
05-09-2012, 22:29
Powiem szczerze ze ogladałem kilka razy ten start i wg. mnie czerwone zgasło jak Pastos ruszył ale być może jego czas reakcji był zbyt mały. Monza fajny szybki tor, ciekawe jakie bedą v max ; )

plastus
06-09-2012, 03:23
Hej, chłopacy! ;)

Jak widzimy sponsor najdroższego Pay Drivera jest w nazwie wyścigu ;)


Hejter ;)

Fajne podsumowanie. Myślę, że wyniki będą uzależnione od tego, czy Lotusy będą w stanie wprowadzić DDRS, czy też jak tam ich nowe skrzydło zwał. Jeśli znowu się nie wyrobią Mclaren ma szanse ponownie rozjechać konkurencję. Ferrari i Red bull definitywnie zostają w tyle - za małe są różnice pomiędzy Monzą a spa.

Co do smaczków związanych jeszcze z GP Belgii: link (http://www.f1ultra.pl/index.php/top-story-f1/132847-twitter-odkryl-emocje-hamiltona-i-sekrety-mclarena.html)

I jeszcze warto wiedzieć: Alex Zanardi mistrzem olimpijskim (http://www.f1wm.pl/php/news_id-27231.html)

MadOnion
07-09-2012, 10:13
Sory za ot. ale ponoć Kubek w ten weekend startuje w rajdzie : ]

jjj
07-09-2012, 11:14
Sory za ot. ale ponoć Kubek w ten weekend startuje w rajdzie : ]

Podobno... Zobaczymy ;)

MadOnion
07-09-2012, 12:39
Podobno ; )
Sokół nie plotkuje

adolfik9501
07-09-2012, 15:35
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

jjj
07-09-2012, 15:42
Podobno ; )
Sokół nie plotkuje
Powiedziałbym, że: oby tak było ;)

adolfik9501
08-09-2012, 11:15
Di Resta wymienił skrzynię biegów, a nie mógł - kara pięć miejsc do tyłu na starcie.

Co się zaś tyczy RK:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/548230_10151241260838083_55356522_n.jpg)

W 3 przed chwilą szedł fragment wywiadu dla jakieś włoskiej stacji, więc startuje :)

adolfik9501
08-09-2012, 12:06
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
08-09-2012, 13:05
Z tego co powiedzieli przed chwilą w Trójce, wynika że RK w 2013 roku chce jeździć w cyklu WRC, a potem zadecyduje co dalej.

EDYTA: Zdjęcie z testów:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/421756_412864645438220_1081394781_n.jpg)

jjj
08-09-2012, 13:07
Może będzie jak z Kmim.
F1 - WRC - F1

adolfik9501
08-09-2012, 13:12
Może będzie jak z Kmim.
F1 - WRC - F1

Zakładając, że przez ten rok poprawi się motoryka prawej dłoni, a raczej łokcia, by mógł nią operować w ciasnym kokpicie bolidu F1 jak najbardziej istnieje taka możliwość. Póki co chłop wraca za kierownice i to jest najważniejsze, nieważne czym będzie powoził.

jjj
08-09-2012, 13:16
Póki co chłop wraca za kierownice i to jest najważniejsze, nieważne czym będzie powoził.
Dokładnie.

Myślę, że gdyby za jakiś czas z testów w F1 wynikało, że warto to będą mu w stanie tak dostosować/zmodyfikować bolid, żeby mógł z sukcesam jeździć w F1

adolfik9501
08-09-2012, 13:24
(...)
Myślę, że gdyby za jakiś czas z testów w F1 wynikało, że warto to będą mu w stanie tak dostosować/zmodyfikować bolid, żeby mógł z sukcesam jeździć w F1

Jeśli prawdą są problemy z trzymaniem kierownicy przy skrętach z powodu łokcia, to może być problem szerszy kokpit zrobić... W rajdówce miejsca jest aż nadto, a w F1 ciasno jak w stroju ciężarowca ;)

adolfik9501
08-09-2012, 15:06
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Przypominam:

Maldonao +10 pozycji;
Di Resta +5 pozycji;

adolfik9501
08-09-2012, 21:39
Krótki wywiad z RK (wideo, po polsku) przeprowadzony dzisiaj:

gazeta.pl (http://www.sport.pl/F1/1,96398,12448996,Ronde_Gomitolo_di_Lana__Szczesliw y_Kubica_ukonczyl.html)

adolfik9501
08-09-2012, 22:16
Ujęcie na nawrót przez mostek z testowego:

QMqiCVamh-s

Tak swoją drogą to nie obraziłbym się jakby jakiś Zielony przeniósł posty dotyczące RK do odpowiedniego wątku (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=171959), co by jakiś porządek był.

MadOnion
09-09-2012, 10:42
Po 1 os. RK 1: ]

adolfik9501
09-09-2012, 10:45
Po 1 os. RK 1: ]

http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2917324&postcount=200

EDYTA: Skoro śmigamy po Monzie, to wpadłem w sieci na takie fajne porównanie:

mjymXzU-XSs

shaolin
09-09-2012, 14:45
Wlasnie wrocilem, wrzucam stream, a tu Perez na P1 :shock: Chyba sie zgubil chlopak :D ide ogladac dalej ;)

EDIT: Buttonowi sie zesrala fura :shock:

jjj
09-09-2012, 14:53
Wlasnie wrocilem, wrzucam stream, a tu Perez na P1 :shock: Chyba sie zgubil chlopak :D ide ogladac dalej ;)
Eee..., po prostu zapomniał się i nie zmienił opon ;)

shaolin
09-09-2012, 14:58
A ;) To ok, bo nie chce mi sie odpalac lajwtajmingu ;)

EDIT: Perez wlasnie wciagnal Raikkonena ;)

jjj
09-09-2012, 15:02
Coś Kimi strasznie degraduje opony

shaolin
09-09-2012, 15:13
Perez dzisiaj szaleje :shock: Wlasnie wciagnal Alonso...

EDIT: Vettel pozegnal sie z wyscigiem - error fury...

EDIT: Inzynier zaczal sie drzec na niego (w sensie, glosno sugerowac :D), zeby zatrzymal fure albo jego stara odkupuje silnik :twisted:

jjj
09-09-2012, 15:15
Na Hamiltona braknie mu już czasu ....niestety

shaolin
09-09-2012, 15:21
Webber tez odpadl...

adolfik9501
09-09-2012, 15:29
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Vettel odpadł. Nie cieszę. Serio. :D :mrgreen:

Szkoda Buttona, ale zdarza się.
Perez dobra jazda, dobra strategia to i wynik się zrobił.

Boryszuk
09-09-2012, 15:32
A ja ze względu na prawa do transmisji obejrzę sobie tylko retransmisję. Zresztą dopiero co do domu wszedłem.

siona
09-09-2012, 15:37
A ja ze względu na prawa do transmisji obejrzę sobie tylko retransmisję. Zresztą dopiero co do domu wszedłem.

od kiedy BBC nie ma praw do F1 ? :shock:

Pyra001
09-09-2012, 19:08
I znowu mieliśmy ciekawy wyścig. I w tym sezonie widac dokładnie, że Vetel nie jest genialnym kierowcą, miał tylko genialny bolid, genialność bolidu sie skończyła to i skończył się Vetel. A ja dalej wierzę w Lotusa :), Kimi w końcu wygra ( mam taką nadzieję :) )

Slon
14-09-2012, 13:35
widzieliscie to: https://www.f1onlinethegame.com/
mozna pobawic sie w wolnej chwili :)