PDA

Zobacz pełną wersję : CF Sandisk Extreme 16GB, podróba?



bryk77
03-09-2012, 04:06
Witam. Kupiłem Sandiska 16GB 60mb/s w FJ w Radomiu i po dwóch miesiącach karta niemal spłonęła w czytniku kart! Pojawił się jakis dziwny dźwięk i karta bardzo się nagrzała po czym skurczyła. Z czytnikiem nigdy nie miałem problemów, a stosowałem go do różnych kart.
Ów kartę użyłem zaledwie 3 razy. Ostatnim razem 1800 zdjęć z moich wakacji poszło się...
Na nic zdały się próby odzyskania danych w sklepie/serwisie fotograficznym. Czekałem tydzień na dobre więści, ale tych się nie doczekałem.
Czy ktoś miał podobny problem? Powiedziano mi, że karta to prawdopodobnie podróba, ale jak to skoro kupiłem ją w autoryzowanym salonie Fotojoker za ponad 300 zł?!

TomaSzSz
04-09-2012, 01:17
a czytnik mialeś jaki ? Widzisz jedni nie mieli nigdy problemów z kartami inni z czytnikami, i to działa w drugą stronę.

doktor
04-09-2012, 12:38
Krótki post w tej kwestii klik (http://www.digitalphotographer.com.ph/forum/showthread.php?45459-How-to-Spot-FAKE-Sandisk-Extreme-SDHC-cards), na ebayu (http://reviews.ebay.co.uk/FAKE-SanDisk-Ultra-Secure-Digital-Cards-Exposed_W0QQugidZ10000000001254881?clk_rvr_id=3832 73911534&afsrc=1). Możesz zadzwonić/napisać do Sandiskapodając numer karty, odpowiedzą czy jest orginalna (klik (http://kb.sandisk.com/app/answers/detail/a_id/1953/~/verifying-if-a-sandisk-product-is-authentic)).

Kiedyś na Alle kupiłem fałszywkę. Dla mnie FJ nie jest tutaj wyznacznikiem. Podobno fałszywki sprzedawali w Adoramie.

bryk77
05-09-2012, 14:26
Dzięki za odpowiedzi. Karta jednak okazuje się być oryginałem. A czytnik mam taki:



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images.owneriq.net/download/images/8/83a488e9-6580-4432-b248-8e88ea7668a4-000001.png)