Zobacz pełną wersję : Czy Sigma klamie czy Nikon .. MTF 70-300
Witam,
Przedstawiam dwa wykresy MTF dla Nikkora (VR) i Sigmy 70-300 APO. Czy oznaczaja one iż Sigma za 800 PLN jest równie dobra jak Nikkor za 1900 PLN. Ja rozumiem ze sie placi za VR II ale naprawde az tak mala roznica ( jesli nawet nie na plus dla SIGMY ) ? :
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.onephoto.pstryk.pl/img/4/05504-010654.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.onephoto.pstryk.pl/img/6/03936-006189.jpg)
Pewnie temat byl przerabiany ale jestem ciekaw waszych opini? Klamie sigma czy nikkor tak sie ceni ?
Pozdrawiam:
AMI
Od siebie powiem ze sigma przy dobyrch warunkach jest rewelacyjna.
Z tego wykresu wynika niezbicie, że Nikkor jest lepszy - przede wszystkim pod względem kontrastowości.
Co do kontrastowości tak ale spójrzcie na rozdzielczośc ... sigma na 70 jest lepsza ( nie mówie o środku kadru ) a na 300 też nieźle sobie radzi. Czy można zaryzykować stwierdzenie, iż oba obiektywy są równie "ostre" ? Jeśli tak, czy warto (skoro różnice nie są zbyt duże) placić 1000 więcej za VR? Czy to jest cena VR? ;) dużo czy mało?
płacisz też za AFS, sigma ma potwornie wolny AF
poza tym nikkor jest ostrzejszy w zakresie 200-300, a chyba o to tu chodzi?
Co do kontrastowości tak ale spójrzcie na rozdzielczośc ... sigma na 70 jest lepsza ( nie mówie o środku kadru ) a na 300 też nieźle sobie radzi. Czy można zaryzykować stwierdzenie, iż oba obiektywy są równie "ostre" ? Jeśli tak, czy warto (skoro różnice nie są zbyt duże) placić 1000 więcej za VR? Czy to jest cena VR? ;) dużo czy mało?
Jak rozumiem górny wykres to Nikon? Przecież ma wyraźnie wyższą rozdzielczość, weź pod uwagę że dla cyfry istotna jest tylko połowa tego cudnego wykresu. Sigma wykazuje też silniejszy astygmatyzm. Pomijam fakt, że spadek wartości funkcji dla 10 l/mm silniej przekłada się na w praktyce wrażenie "mydła"
Ok ok :) przekonaliście mnie :) temat zakończony.
czyli trzeba zbierac na N70-300VR ..
drakenus77
19-03-2007, 08:56
może optycznie +/- podobnie ...ale weź poprawkę
sigma :
śrubokręt ,
Af - 20pare % pomyłek
powyżej 200mm robi się mydełko
nikkor
szybki silnik
af lepszy
VR ( fota z reki na 1/10 s !!przy 300mm )
na 300 też ostry
może optycznie +/- podobnie
Panooowie, nie róbta se jaj! Optycznie to ta Sigma gra w innej lidze!!! Jeśli nie widzicie tego na wykresie MTF - (choć widać to tam jak byk), to zerknijcie sobie np. na wyniki tych testów:
http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/sigma_70300_456/index.htm
http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/nikkor_70300_4556vr/index.htm
Krzysiek29
19-03-2007, 11:33
Za Czornyj : optycznie to nie ta liga a mechanicznie to dwie ligi niżej.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.