PDA

Zobacz pełną wersję : FILM na dzisiaj



admin
01-09-2012, 18:50
Pitolimy o różnych sprawach, może warto podjąć wątek w którym wymienimy się "filmem na dzisiaj". Jeśli możesz polecić coś innym, nie wahaj się. W tym wątku piszemy co oglądamy dzisiaj.

Ps. Ograniczamy się do jednej pozycji na dzień.

Ja zacznę.
U mnie dzisiaj "Wszystkie odloty Cheyenne".
http://www.filmweb.pl/film/Wszystkie+odloty+Cheyenne%27a-2011-530950

katons77
01-09-2012, 19:00
Ja polecam film Róża właśnie skończyłem oglądać.

http://www.filmweb.pl/film/R%C3%B3%C5%BCa-2011-564694

Malika
01-09-2012, 19:03
Ja oglądam dzisiaj Byliśmy żołnierzami

http://www.filmweb.pl/film/Byli%C5%9Bmy+%C5%BCo%C5%82nierzami-2002-31750

Rafał_Sz
01-09-2012, 19:39
Ja chyba po raz 5 obejrzę Gorączkę (http://www.filmweb.pl/Goraczka).

Boryszuk
01-09-2012, 19:40
Ja chyba po raz 5 obejrzę Gorączkę (http://www.filmweb.pl/Goraczka).

Klasyka!

Przez Ciebie mnie naszła ochota na inny klasyk z De Niro:

Casino (http://www.filmweb.pl/Kasyno)

krzysztof jot
01-09-2012, 20:10
Bóg Zemsty z Cage'em własnie przestał się kręcić w dvd i miałem polecić, ale jest taki średni na 4 raczej, jednak przypomniał mi się znacznie lepszy film z "zemstą" w tytule - to naprawdę dobra pozycja i polecam - Prawo Zemsty - http://www.filmweb.pl/film/Prawo+zemsty-2009-475202

Greg77
01-09-2012, 20:27
Za dwie godzine ide do kina na http://www.filmweb.pl/film/Yuma-2012-608593
Zobaczymy co to bedzie, pierwszy film polski w Iryskim kinie od kiedy tu mieszkam;)

jm
02-09-2012, 00:09
Takie... lamerskie pytanie: te filmy macie z wypożyczalni, czy swoje własne zakupione w sklepie na dvd, czy oglądacie online (gdzie?) czy kupujecie "seans" w necie (gdzie?) Czy jak?

krzychun
02-09-2012, 00:18
Ja mam wypożyczalnie pod nosem, nie mam głowy do tych wszystkich torrentów i wole wydać parę zł i mieć pewność że od połowy nie włączy mi się szajze porno.

Ostatni film sprzed awarii słuchawek to "Pieskie popołudnie" Lumeta, świetne.

Maciek R
02-09-2012, 01:02
Standardowo Braveheart - Waleczne Serce (http://www.filmweb.pl/Waleczne.Serce). Ile razy ja ten film już oglądałem. ;)

W Media Markcie ostatnio widziałem wersję w 3D na blueray'u... nie odpuszczę. ;)

krzysztof jot
02-09-2012, 12:28
Takie... lamerskie pytanie: te filmy macie z wypożyczalni, czy swoje własne zakupione w sklepie na dvd, czy oglądacie online (gdzie?) czy kupujecie "seans" w necie (gdzie?) Czy jak?

filmy oglądam dla przyjemności - wiec staram się mieć w najlepszej mozliwej jakości, bo sa tematy które kolejny raz już nie robią na mnie takiego wrażenia, i oglądanie w jakiejś "rozmazanej" wersji bywało tym pierwszym i jedynym seansem - wiec od lat albo kino jak mi zależy, albo wypożyczalnia dvd, mam tez spory zbiór własnych płyt.

stock
02-09-2012, 13:40
kieł http://www.filmweb.pl/film/Kie%C5%82-2009-517114

krzysztof jot
02-09-2012, 15:15
Za dwie godzine ide do kina na http://www.filmweb.pl/film/Yuma-2012-608593


odnoszę wrażenie, iż autor wątku miał na myśli filmy które można "zdobyć na wieczór" do domowego oglądania, czyli takie już z małym stażem, a nie kinowe nowości, bo by dał tytuł " na co do kina" :) - ale, może źle zrozumiałem.

Kurtz
02-09-2012, 15:53
To ja moze troche teatralnie i politycznie:
Norymberga: http://filmpolski.pl/fp/index.php/525004

elanek
02-09-2012, 17:14
To ja moze troche teatralnie i politycznie:
Norymberga: http://filmpolski.pl/fp/index.php/525004

Najlepszy teatr TV jaki widziałem!

stock
02-09-2012, 17:31
odnoszę wrażenie, iż autor wątku miał na myśli filmy które można "zdobyć na wieczór" do domowego oglądania, czyli takie już z małym stażem, a nie kinowe nowości, bo by dał tytuł " na co do kina" :) - ale, może źle zrozumiałem.

filmy na dzisiaj - to też taki film na który można pójść dzisiaj do kina. Ja to tak rozumiem.

Rafał_Sz
02-09-2012, 21:15
JESTEŚ BOGIEM (http://www.filmweb.pl/film/Jeste%C5%9B+Bogiem-2012-544545)

Nie jestem hiphopowcem, ale twórczość Magika jest dla mnie bardzo cenna, a film doskonały. Uwaga, film dodaje skrzydeł i jest jednocześnie bardzo przygnębiający. Mocne, dobre kino.

Slon
02-09-2012, 22:18
JESTEŚ BOGIEM (http://www.filmweb.pl/film/Jeste%C5%9B+Bogiem-2012-544545)

Nie jestem hiphopowcem, ale twórczość Magika jest dla mnie bardzo cenna, a film doskonały. Uwaga, film dodaje skrzydeł i jest jednocześnie bardzo przygnębiający. Mocne, dobre kino.

jeszcze nie bylo premiery ;) czekam az wejdzie do kin i pedze po bilet :)

Rafał_Sz
02-09-2012, 22:19
jeszcze nie bylo premiery ;) czekam az wejdzie do kin i pedze po bilet :)Ogólnopolska zaraz będzie. ;)

kuman
02-09-2012, 23:42
Dzisiaj w końcu udało sie zobaczyć "Biutiful" - smutny, poruszający film.

http://www.filmweb.pl/film/Biutiful-2010-476192

-bob-
03-09-2012, 10:07
,,Jestem Bogiem,,
http://www.filmweb.pl/film/Jestem+Bogiem-2011-548252

rewelacyjny film z wyszukaną obsadą.


Jeśli chodzi o starsze produkcje, to cały czas jestem pod wrażeniem filmu ,,Gra,, z M. Douglas-em

tomko
03-09-2012, 10:25
Kobieta w czerni (http://www.filmweb.pl/film/Kobieta+w+czerni-2012-570991)

Polecam. Jeden z nielicznych horrorów ostatnich lat, który można z przyjemnością obejrzeć.
W sam raz na późny wieczór ;)

Greg77
03-09-2012, 13:06
odnoszę wrażenie, iż autor wątku miał na myśli filmy które można "zdobyć na wieczór" do domowego oglądania, czyli takie już z małym stażem, a nie kinowe nowości, bo by dał tytuł " na co do kina" :) - ale, może źle zrozumiałem.


filmy na dzisiaj - to też taki film na który można pójść dzisiaj do kina. Ja to tak rozumiem.

Tez tak zrozumialem, jak zle zrozumialem to przepraszam i sie poprawie:D
Polecam szczerze ten film o ktorym pisalem, calkiem dobre polskie kino z odrobina humoru przez lzy, naprawde dobra rola Kota, swietnie wcielil sie w mafioza zza wschodniej granicy.
Zaznaczam, to nie jest durna komedyjka....


,,Jestem Bogiem,,
http://www.filmweb.pl/film/Jestem+Bogiem-2011-548252

rewelacyjny film z wyszukaną obsadą.


Bardzo chce zobaczyc ten film, pewnie bede mial okazje dopiero jak wyjdzie na DVD, bo u mnie go nie wyswietla;)

A na wieczor polecil bym Bang Bang Club (http://www.filmweb.pl/film/Klub+Bang+Bang-2010-473891)...to tak w tematyce foto i dobry film;)

Kurtz
03-09-2012, 22:15
Troche zainspirowany wyswietleniem tego filmu w telewizji ( juz sie chyba skonczyl ;P ) polece film: Taking of Pelham 1 2 3.
Film ten ma bardzo ciekawy klimat, ktory w polaczeniu ze swietna gra aktorska tworzy bardzo fajna i dosc ciekawa calosc. Mimo iz widizalem ten film kilka razy z kazdym kolejnym daje mi on conajmniej tyle samo frajdy. Klimat jest dosc ciezki i nie kazdemu musi sie spodobac. Sporym + jest dla mnie soundtrack i to ze swietnie wspoltworzy klimat.
Tytul polski, jak dla horroru 10 gatunku, mam nadzieje ze nie odstraszy.

Stanowczo polecam oryginalna wersje jezykowa, polskie tlumaczenie jest conajmniej srednie.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1111422/
filmweb: http://www.filmweb.pl/film/Metro+strachu-2009-466475

kuman
03-09-2012, 22:18
Obowiązkowo, jeśli ktoś jeszcze nie widział, mega pozytywny film. Śmiało mogę stwierdzić, że najlepszy film jaki widziałem w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Nietykalni / Intouchables (http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390)

gALL
03-09-2012, 22:26
Jablka Adama (dun.), Rezewat (pol.), Ogrod Luizy (pol.) - to taki secik na poczatek

wunat
03-09-2012, 22:36
Obowiązkowo, jeśli ktoś jeszcze nie widział, mega pozytywny film. Śmiało mogę stwierdzić, że najlepszy film jaki widziałem w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Nietykalni / Intouchables (http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390)

popieram, ostatnimi czasy absolutnie najlepszy film

elanek
04-09-2012, 08:00
Obowiązkowo, jeśli ktoś jeszcze nie widział, mega pozytywny film. Śmiało mogę stwierdzić, że najlepszy film jaki widziałem w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Nietykalni / Intouchables (http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390)

Nie tylko Ty :)

cube
04-09-2012, 09:43
Ja wczoraj obejrzalem "Closer to the edge" - http://www.filmweb.pl/film/Jazda+na+krawędzi-2011-619929, dla milosnikow motocykli pozycja obowiazkowa, pokazujaca prawdziwych pasjonatow tego sportu.

Slon
04-09-2012, 11:00
Ja wczoraj obejrzalem "Closer to the edge" - http://www.filmweb.pl/film/Jazda+na+krawędzi-2011-619929, dla milosnikow motocykli pozycja obowiazkowa, pokazujaca prawdziwych pasjonatow tego sportu.

w podonym klimacie jest Fastest (http://www.filmweb.pl/film/Najszybszy-2011-635464) o MotoGP i Valentino Rossim. Zdecydowanie polecam zwlaszcza dla takich momentow:

LweyWs26Ots

statler
07-09-2012, 21:55
mogę polecić Walk Hard - The Devey Cox Story
świetny humor, takaż muzyka i Jack White jako Elvis na dokładkę:)

Maciek R
08-09-2012, 00:47
Obowiązkowo, jeśli ktoś jeszcze nie widział, mega pozytywny film. Śmiało mogę stwierdzić, że najlepszy film jaki widziałem w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Nietykalni / Intouchables (http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390)

REWELACJA! Świetny...

rychu_cmg
08-09-2012, 00:53
Ostatnio "Młode Wilki"

Greg77
08-09-2012, 18:41
Obowiązkowo, jeśli ktoś jeszcze nie widział, mega pozytywny film. Śmiało mogę stwierdzić, że najlepszy film jaki widziałem w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Nietykalni / Intouchables (http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390)

Wooooo dzis wieczorkiem bedzie przy winku!

Kuba_
12-09-2012, 20:09
Ja dzisiaj Siedem dusz http://www.filmweb.pl/film/Siedem+dusz-2008-459974 jak dla mnie rewelacja, oglądałem już dziesiątki razy i dziesiątki jeszcze poleci!

madness
12-09-2012, 20:38
polecam serial SUITS, wyszły dwa sezony, na prawdę dobra rzecz!

jasin
12-09-2012, 20:52
Polecam "Miasto Boga" http://www.filmweb.pl/Miasto.Boga.

kuman
12-09-2012, 21:35
Polecam "Miasto Boga" http://www.filmweb.pl/Miasto.Boga.

klasyka - pozycja obowiązkowa ;) akurat kilka dni temu sobie po raz n-ty zobaczyłem.

Rafał_Sz
25-09-2012, 13:46
Jesteś Bogiem, oglądałem dwa razy. Swietny film. Cisza panująca na sali podczas ostatniej minuty filmu jest uderzająca, niesamowita i niepowtarzalna.

kuman
26-09-2012, 02:27
Mam zamiar się wybrać wkrótce na Jesteś Bogiem, na szczeście pokazują w UK w kilku kinach ;)

Ostatnio wpadłem do kina na Samsara. WOW - uważam, że każdy fotograf powinien to obowiązkowo zobaczyć. Uczta dla oka i nie tylko ;)

http://vimeo.com/46273869

popatrz
26-09-2012, 12:48
"W ciemności" polecam, jestem pod wrażeniem tej historii, i opowieści A.Holland gry aktorów i muzyki. Miłego oglądania w spokoju, raczej na wieczór.
http://www.filmweb.pl/film/W+ciemno%C5%9Bci-2011-525620

Jaskier
26-09-2012, 16:03
"Uwiecznione chwile" http://www.filmweb.pl/film/Uwiecznione+chwile-2008-434085

ZL2VMIoVkg4

SADPUNK44
27-09-2012, 14:27
Chętnie bym polecił hiszpański film Gra, tylko nie pamiętam, kto go zrobił. Lata temu widziałem to w cyklu "Kocham Kino" , szukałem w wypożyczalniach, nie ma nigdzie...:(

Sendilkelm
19-10-2012, 13:22
,,Jestem Bogiem,,
http://www.filmweb.pl/film/Jestem+Bogiem-2011-548252

rewelacyjny film z wyszukaną obsadą.


Jeśli chodzi o starsze produkcje, to cały czas jestem pod wrażeniem filmu ,,Gra,, z M. Douglas-em

d7xQI-dXLBw

http://www.youtube.com/watch?v=d7xQI-dXLBw&feature=share

Rafał_Sz
22-10-2012, 18:37
"Jabłka Adama" Naprawdę dobre "inne" kino. (http://www.filmweb.pl/Jablka.Adama)

gALL
22-10-2012, 18:41
Rsz: juz o tym filmie tu wspominalem.

Z lzejszego kalibru mozna wziac "Kolysanke" z Wieckiewiczem. Ot, taka odpowiedz na swiatowa manie wampiryzmu w kinie. Do tego muzyka Michala Lorenca, ktora wpda w ucho i nie chce wypasc.

http://www.youtube.com/watch?v=42UqAWIjQCk

Rafał_Sz
22-10-2012, 18:58
Umknęło mi. ;):)

Boryszuk
22-10-2012, 19:03
Ja oglądałem ostatnio Łowców głów (http://www.filmweb.pl/film/%C5%81owcy+g%C5%82%C3%B3w-2011-567959), adaptację powieści Jo Nesbø.

freefly
23-10-2012, 18:31
92tO9_pIp_k

:wink:

ropusz
23-10-2012, 22:45
Fajne, prosto z frontu niemiecko-chińskiego ;)

krzychun
23-10-2012, 22:51
Dzisiaj obejrzałem wreszcie "Drive" - fenomenalnie zrealizowany film.

admin
25-10-2012, 17:40
"Jestem bogiem" - warto!

Sendilkelm
31-10-2012, 10:24
"Jestem bogiem" - warto!

Jesteś pewny, że o dobrym filmie piszesz? :wink: http://www.filmweb.pl/film/Jestem+Bogiem-2011-548252

A nie o http://www.filmweb.pl/film/Jeste%C5%9B+Bogiem-2012-544545? ("Jesteś Bogiem")

pilon
31-10-2012, 10:34
GORRRĄĄĄCCOOO polecam:

Debiutanci (http://www.filmweb.pl/film/Debiutanci-2010-545488)
Grizzly Man (http://www.filmweb.pl/Grizzly.Man)
Papillon (http://www.filmweb.pl/film/Papillon-1973-8529)
Prawdziwe męstwo (http://www.filmweb.pl/film/Prawdziwe+m%C4%99stwo-2010-506212)
Oszukana (http://www.filmweb.pl/film/Oszukana-2008-293878)

fotopstryczek
31-10-2012, 11:01
Sendilkelm

ja zdecydowanie polecam JESTEM BOGIEM (limitless) dobry film chociaż długo się rozkręca.

Sendilkelm
31-10-2012, 11:12
Sendilkelm

ja zdecydowanie polecam JESTEM BOGIEM (limitless) dobry film chociaż długo się rozkręca.

Trzeba będzie obejrzeć w takim razie.

Ja polecam:
Pętla - Wojciecha Jerzego Hasa (oglądałem dopiero po przeczytaniu opowiadania)

loki_p
31-10-2012, 12:43
Dzisiaj obejrzałem wreszcie "Drive" - fenomenalnie zrealizowany film.

Również gorąco polecam Drive. Film bez zbędnych scen. Rewelacyjnie nakręcony i zupełnie inny niż to co teraz się serwuje w kinach. Ze swoim bezimiennym bohaterem jest jakby żywcem wyjęty z poprzedniej epoki filmowej. Do tego świetna muzyka. Polecam.

coroner
31-10-2012, 12:48
Podziwiam Was... Ja prawie na Drivie zasnąłem. Fakt film inny niż to co się wypuszcza obecnie, ale jak dla mnie za wolny, i przez to masakrycznie nudny.


Żeby nie odbiegać od tematu, miłośnikom kryminałów polecam Ślady Zbrodni oraz Prawnik z Lincolna

mkoczkodaj
31-10-2012, 14:46
Przetrwać w Nowym Yorku polecam

RomanZWrocławia
31-10-2012, 14:59
"Wśród nocnej ciszy"
http://www.filmweb.pl/film/W%C5%9Br%C3%B3d+nocnej+ciszy-1978-11845
Kapitalny plakat, aktorstwo Zawilskiego, Bisty czy epizodu Kowaskiej zostawiające daaaaaleko w tyle gumowe amerykańskie gwiazdy. Sprawny sensacyjny scenariusz, z niegłupim wątkiem psychologicznym.
Nie wiem czy można wypożyczyć, z pewnością można znaleźć w sieci i ściągnąć

sprychu
31-10-2012, 15:50
A ja bardzo polecę "Dróżnika" http://www.filmweb.pl/Droznik
Film z tych bardziej spokojnych, takich powoli snujących się, ale po seansie naprawdę jest się w świetnym nastroju.
Można obejrzeć tutaj http://vod.pl/droznik,86536,w.html

Boryszuk
02-11-2012, 23:18
A ja właśnie oglądam 'Ojca chrzestnego II' w TV. Trochę klasyki w piątkowy wieczór.

maniak666
02-11-2012, 23:44
"The Angels' Share" w Polsce pod tytułem "Whisky dla aniołów"

stock
03-11-2012, 12:14
"The Angels' Share" w Polsce pod tytułem "Whisky dla aniołów"

zgadza się. Ogólnie filmy Kena Loach`a mozna śmiało polecac :)

kzkzg
04-11-2012, 06:12
Waking Life - nie potrafie skomentowac, po prostu trzeba obejrzec.

RAF7705
04-11-2012, 14:04
Super temat.
Nie wiem czy był ale dla mnie jeden z lepszych polskich
80 milionów.

Rafał_Sz
04-11-2012, 16:29
To ja z klasyki (dla samej muzyki można obejrzeć 10 razy ;))

Dobry, zły i brzydki (http://www.filmweb.pl/Dobry.Zly.Brzydki)

krzysztof jot
04-11-2012, 21:42
całkiem niezła taka trochę "inna" propozycja z Mel'em Gibsonem - Dorwać Gringo http://www.filmweb.pl/film/Dorwa%C4%87+gringo-2012-555349

Dorian
05-11-2012, 14:39
Wczoraj oglądałem Więzień nienawiści (http://www.filmweb.pl/Wiezien.Nienawisci). Dobry film, polecam. ;)

zdyboo
05-11-2012, 15:02
"Łowcy głów" - norweski kryminał utrzymany w klimacie szwedzkiej ekranizacji trylogii "Millenium" Stiega Larssona.

Rafał_Sz
05-11-2012, 16:11
Znowu klasyka, dla przypomnienia: Midnight Express (http://www.filmweb.pl/film/Midnight+Express-1978-7714)

ebstein
05-11-2012, 17:55
Może być dokument? Na Planete "Kucharze historii". Co pewien czas powtarzają. Kotlety dla zmarłych kolegów z u-boota - wstrząsające.

Kurtz
06-11-2012, 05:41
Ja Drive nie polecam. Moim zdnaiem film ma ambicje ktore dosc mocno zawodzi, troche zbyt banalny, za malo konkretny, za malo "czysty". Po obejzeniu filmu mialem troche wrazenie, ze duzo szumu o nic - nie zostalo nic co by mocniej sie wyrylo w pamieci. Ale obejze jeszcze raz, moze inaczej go odbiore.

Za to polece cos dosc spokojnego, ale na powaznie i chyba juz mozna powiedziec, ze klasycznie:
Gran Torino (http://www.imdb.com/title/tt1205489/)
Film nie najlzejszy i moze nie na sobotni wieczor przy piwku. Warto miec sile myslec ogladajac. Rowniez warto znac dorobek rezysersko-aktorski rezysera filmu, bo pod tym wzgledem rowniez jest ciekawy.

Aras
08-11-2012, 18:31
http://www.filmweb.pl/film/Droga-2009-419050 Dziś o 20 na TV1000. Polecam.

sprychu
09-11-2012, 21:13
Jak ktoś jeszcze nie miał okazji (choć trudno w to uwierzyć), to właśnie zaczyna się "Skrzypek na dachu" na Zone Europa

otwieracz
10-11-2012, 14:41
Właśnie obejrzałem na Ale Kino "Trzecia gwiazda". Powiem tyle: wyj....ny w kosmos film! Po prostu trzeba go obejrzeć, poryczałem się na końcu jak dziecko... Dawno nie oglądałem czegoś tak dobrego, pouczającego, wzruszającego. Moim zdaniem jeden z niewielu filmów który niesie ze sobą ważne wartości w życiu człowieka. Polecam z całego serca, obejrzyjcie bo warto!

pilon
10-11-2012, 15:38
A ja obejrzałem w nocy Nietykalnych (http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390), już tu wspominanych i jestem pod przeogromnym wrażeniem, myślę, że to jeden z lepszych filmów ostatnich lat.
I aż dziw, że w tak lekkiej manierze można było zawrzeć takiej wagi przesłanie...
Film oglądałem dwa razy, raz z lektorem, a drugi raz z napisami. Warto wybrać wersję z napisami - mimo mojego francuskiego, który jest kulawy jak jednonogi osioł - film zyskuje smaku, dzięki artykulacji. Świetnie nie tylko grane role, ale też i genialnie mówione, zderzenie dwóch światów zyskuje w obrazie również dzięki fonii.
Film jest jak strumień wody, który przelatuje przez palce. Nieuchwytnie miły, oczywisty, ale niezwykły i niosący życie.

BARDZO GORĄCO POLECAM.

RAF7705
13-11-2012, 13:04
Podpisuję się po tym, oglądałem go w niedzielę, film zabawny i mądry.

Dyziek
13-11-2012, 15:12
Film jest jak strumień wody, który przelatuje przez palce. Nieuchwytnie miły, oczywisty, ale niezwykły i niosący życie.

BARDZO GORĄCO POLECAM.

Do tego dopisałbym super dobraną muzykę:)

pilon
13-11-2012, 15:13
Muzyka kapitalna, nie tylko wplecione piosenki sprzed lat, ale i przede wszystkim same kompozycje fortepianowe napisane do filmu! :)

RAF7705
17-11-2012, 21:13
Walking dead
Właśnie zaczynam.
Są 3 serie.
Angole się zachwycają
:)

kzkzg
18-11-2012, 12:51
Odpusc sobie, ja nie dalem rady przebrnac przez ten serial. Lubie zombie ale tak zenujacej gry aktorskiej to w zadnym serialu nie widzialem. Do tego te wybory dokonywane przez glownych bohaterow, nic sie w tym serialu nie trzyma kupy.

Dobre seriale ostatnich lat to Dexter, Breaking Bad, Homeland, Boardwalk Empire.

loki_p
18-11-2012, 13:57
Jeśli chodzi o seriale to polecam dwa wyprodukowane przez BBC. Pierwszy to Sherlock a drugi to Wallander. W obu przypadkach jeden sezon to 3 odcinki po 90 minut każdy.

Ogryzek
18-11-2012, 14:25
Na Skyfall jeszcze nikt nie był ?
Dziwne.

drdln
18-11-2012, 14:36
Jeśli chodzi o seriale to polecam dwa wyprodukowane przez BBC. Pierwszy to Sherlock a drugi to Wallander. W obu przypadkach jeden sezon to 3 odcinki po 90 minut każdy.
Jak już przy serialach jesteśmy, to ja polecę Breaking Bad (http://www.filmweb.pl/serial/Breaking+Bad-2008-430668)

Niesamowity, jedyny w swoim rodzaju serial. Opis z filmwebu:

Głównym bohaterem "Breaking Bad" jest Walter White (Bryan Cranston), nauczyciel chemii mieszkający w Nowym Meksyku wraz z żoną (Anna Gunn) oraz nastoletnim synem (RJ Mitte) cierpiącym na porażenie mózgowe. Kiedy u Waltera zostaje zdiagnozowany rak w trzecim stadium, lekarze rokują, że pozostały mu dwa lata życia. Dzięki tym prognozom Walter wyzbywa się wszelkich lęków i pragnąc zabezpieczyć swoją rodzinę finansowo decyduje się wkroczyć do niebezpiecznego świata narkotyków i zbrodni. Serial ukazuje jak śmiertelna diagnoza jaką postawiono White'owi, zwyczajnemu mężczyźnie z typowymi, codziennymi problemami zmienia go z łagodnego domatora w trzon narkotykowej branży.
Chyba jedyny serial, w którym widać taką przemianę głównego bohatera. Postępujący upadek moralny. Z sezonu na sezon zmienia się nastawienie do Waltera - od współczucia, przez zrozumienie aż do niechęci/złości na niego.
Dodatkowo rewelacyjna gra aktorów. Akcja rozwija się bardzo powoli, ale ma to swoje plusy - każda decyzja bohaterów ma swoje skutki, nie ma żadnych nielogicznych przeskoków. Rewelacja.

Edit: wystarczy spojrzeć na głównego bohatera:
Plakat pierwszego sezonu: http://www.malcolminthemiddle.co.uk/gallery/data/990/Bryan-Cranston-Breaking-Bad-S01-Promo-Poster-MITMVC.jpg
i ostatniego nakręconego: http://blogs.amctv.com/breaking-bad/TWD-S5-Key-Art-796.jpg

Siepacz
18-11-2012, 14:44
RAF7705 pod żadnym pozorem nie odpuszczaj sobie Walking Dead, jak dla mnie serial fantastyczny i warto dać mu szansę, żeby samemu przekoanć się samemu co do jego jakości. Od siebie dodam, że warto również zainteresować się stosunkowo nowym serialem American Horror Story. Bardzo specyficzna produkcja, którą albo się z miejsca pokocha albo znienawidzi.

gALL
18-11-2012, 14:44
Angielski Walking The Dead jest serialem kryminalnym a nie zombie-produkcja zza oceanu.

Seriali z UK jest wiecej, niezly jest Spooks, Silet Witness czy tez absurdalny Doc Martin. Dobry jest tez dunski The Killing "Forbrydelsen" (nie mylic z amerykanska wersja), dunsko-szwedzki The Brigde.

Dorzuce jeszcze, obejrzane wczoraj, Argo Bena Afflecka i brytyjskia produkcje Sweeney.

Siepacz
18-11-2012, 15:11
Listę angielskich seriali zasługujących na uwagę rozszerzyłbym o serial Luther, The Hour i Strike Back.

gALL
18-11-2012, 21:06
Fakt, przeoczyłem Lutera (a moze Lutra) a obie części są rewelacyjne.

coroner
19-11-2012, 02:32
Mi dzis wreszcie udalo sie obejrzec nowegi Batmana. Polecam nie tylko fanom serii, ale ogolnie jako dobry film. Super obsada (Bale, Caine, Oldman, Freeman) bdb efekty, muzyka H. Zimmera, a Nolan jako rezyser na prawde trzyma poziom.

sprychu
19-11-2012, 20:52
Dziś o 20:20 na TVP Kultura można obejrzeć "Blask" http://www.filmweb.pl/film/Blask-1996-16
Bardzo dobry film z Kapitanem Barbossa w roli głównej ;)

elanek
19-11-2012, 21:12
Jak już przy serialach jesteśmy, to ja polecę Breaking Bad (http://www.filmweb.pl/serial/Breaking+Bad-2008-430668)

Niesamowity, jedyny w swoim rodzaju serial. Opis z filmwebu:

Chyba jedyny serial, w którym widać taką przemianę głównego bohatera. Postępujący upadek moralny. Z sezonu na sezon zmienia się nastawienie do Waltera - od współczucia, przez zrozumienie aż do niechęci/złości na niego.
Dodatkowo rewelacyjna gra aktorów. Akcja rozwija się bardzo powoli, ale ma to swoje plusy - każda decyzja bohaterów ma swoje skutki, nie ma żadnych nielogicznych przeskoków. Rewelacja.

Edit: wystarczy spojrzeć na głównego bohatera:
Plakat pierwszego sezonu: http://www.malcolminthemiddle.co.uk/gallery/data/990/Bryan-Cranston-Breaking-Bad-S01-Promo-Poster-MITMVC.jpg
i ostatniego nakręconego: http://blogs.amctv.com/breaking-bad/TWD-S5-Key-Art-796.jpg

No ale skubańce wstrzymują drugą część serii.
RELWELACJA!

No i całkiem niezły: Homeland
http://iitv.info/homeland/

stock
27-11-2012, 08:17
Jak już przy serialach jesteśmy, to ja polecę Breaking Bad (http://www.filmweb.pl/serial/Breaking+Bad-2008-430668)

Niesamowity, jedyny w swoim rodzaju serial. Opis z filmwebu:

Chyba jedyny serial, w którym widać taką przemianę głównego bohatera. Postępujący upadek moralny. Z sezonu na sezon zmienia się nastawienie do Waltera - od współczucia, przez zrozumienie aż do niechęci/złości na niego.
Dodatkowo rewelacyjna gra aktorów. Akcja rozwija się bardzo powoli, ale ma to swoje plusy - każda decyzja bohaterów ma swoje skutki, nie ma żadnych nielogicznych przeskoków. Rewelacja.

Edit: wystarczy spojrzeć na głównego bohatera:
Plakat pierwszego sezonu: http://www.malcolminthemiddle.co.uk/gallery/data/990/Bryan-Cranston-Breaking-Bad-S01-Promo-Poster-MITMVC.jpg
i ostatniego nakręconego: http://blogs.amctv.com/breaking-bad/TWD-S5-Key-Art-796.jpg

no kurde - przerobiłem wczoraj 3 odcinki I sezonu i co? I nic. Moja luba odpadła po pierwszym odcinku - stwierdziła ze nuda, wolno się kręci i nie zachęca. Ja przerobiłem 3 - jest niby ciutke lepiej ale dalej wolno i jak po grudzie. Jak do 6 odcinka się znacząco nie polepszy - olewam temat.

krzychun
27-11-2012, 10:25
A ja obejrzałem "Życie na podsłuchu". Bardzo dobry.

yerzu
27-11-2012, 10:35
Z seriali to warto wrócić do serialu z lat 2002-2008 The Wire

http://www.imdb.com/title/tt0306414/

Najlepszy serial kryminał/dramat jaki widziałem.

RAF7705
27-11-2012, 13:59
Faktycznie walking dead odpuściłem po 4 odcinkach.

rg2000
28-11-2012, 12:48
no kurde - przerobiłem wczoraj 3 odcinki I sezonu i co? I nic. Moja luba odpadła po pierwszym odcinku - stwierdziła ze nuda, wolno się kręci i nie zachęca. Ja przerobiłem 3 - jest niby ciutke lepiej ale dalej wolno i jak po grudzie. Jak do 6 odcinka się znacząco nie polepszy - olewam temat.

Oj warto czekać, ja już wszystkie sezony zaliczyłem i uważam, że to jeden z lepszych seriali ostatnich lat. Ale każdy ma inny gust.

stock
28-11-2012, 14:32
jestem na 7 odcinku. Kreci się. Walt jest niesamowity. Aczkolwiek troszke bym go ścisnął by był bardziej dynamiczny - serial, nie Walt :)

Paradiso Perduto
29-11-2012, 10:18
ogląda ktoś rosyjskie kino?
ja dziś wrócę do mojego ulubionego obrazu "Jak spędziłem koniec lata"
http://www.filmweb.pl/film/Jak+sp%C4%99dzi%C5%82em+koniec+lata-2010-558588

sandbender
29-11-2012, 10:42
Ja ze swojej strony polecam Homeland, wciągający i wcale nie taki jednostrony serial. W 2012 zdobył cyba 6 nagród Emmy i 2 złote globy.

elanek
29-11-2012, 13:11
Z seriali to warto wrócić do serialu z lat 2002-2008 The Wire

http://www.imdb.com/title/tt0306414/

Najlepszy serial kryminał/dramat jaki widziałem.

Tylko gdzie to obejrzeć, jak tylko pierwszy sezon przetłumaczony online. Chyba zostanie chomikowanie i płacenie...
Świetny jest.


jestem na 7 odcinku. Kreci się. Walt jest niesamowity. Aczkolwiek troszke bym go ścisnął by był bardziej dynamiczny - serial, nie Walt :)
Im dalej tym serial lepszy.


Ja ze swojej strony polecam Homeland, wciągający i wcale nie taki jednostrony serial. W 2012 zdobył cyba 6 nagród Emmy i 2 złote globy.

REWELACJA!


Ogólnie od 2-3 lat seriale amerykańskie są na wysokim poziomie.
Dodatkowo polecam jeszcze Braquo: http://iitv.info/bezkarni/ - kawał dobrego francuskiego serialu

drdln
29-11-2012, 13:21
no kurde - przerobiłem wczoraj 3 odcinki I sezonu i co? I nic. Moja luba odpadła po pierwszym odcinku - stwierdziła ze nuda, wolno się kręci i nie zachęca. Ja przerobiłem 3 - jest niby ciutke lepiej ale dalej wolno i jak po grudzie. Jak do 6 odcinka się znacząco nie polepszy - olewam temat.
Ja po pierwszym sezonie byłem strasznie zawiedziony, bo też kierowałem się opiniami znajomych, że serial miażdży. Na szczęście przebrnąłem przez pierwszą serię. Serial dostanie kopa tak w połowie drugiej serii, może troszkę wcześniej. Uwierz, naprawdę warto to obejrzeć.

Na zachętę króciutki fragment 4. sezonu: http://www.youtube.com/watch?v=3HH9IiHMD2M

stock
29-11-2012, 13:34
łohhoooo - Walt się wyrobił :D

drdln
29-11-2012, 13:42
Nie chcę za dużo pokazywać, sam też lepiej nie oglądaj fragmentów na YT. Uwierz na słowo, że warto :)

Rajek
01-12-2012, 18:49
Serial na dziś, "Jak poznałem Waszą matkę". Wciąga. Najlepiej mieć przygotowany od razu cały sezon :)

mateo912
01-12-2012, 23:02
Serial na dziś, "Jak poznałem Waszą matkę". Wciąga. Najlepiej mieć przygotowany od razu cały sezon :)

A najlepiej 8 :D
Z seriali które sam oglądam to:
Alphas
Jak poznałem Wasza matkę
Big bank theory
Walking dead
Gra o tron
True blood
Pamiętniki wampirow
Dexter(polecam)
Jedne lepsze drugie gorsze ale dojeżdżając prawie codziennie na uczelnie (1,5h pociągiem) miałem sporo czasu ;)

di_
02-12-2012, 10:22
Można się jeszcze "odmóżdżyć" Family Guy'em i It's Always Sunny in Philadelphia ;]
Polecam też Shameless i Californication;)

marcinq76
02-12-2012, 12:26
Serial na ciemne zimowe wieczory: American Horror Story. Drugi sezon lepszy od pierwszego, co nie znaczy ze pierwszy nie straszy ;) http://www.youtube.com/watch?v=e7XC-4zVirA
A tu bardziej kryminalnie: bbc sherlock holmes http://www.youtube.com/watch?v=IOkLuk3Nx4Q

Travis6Strong
02-12-2012, 13:20
U mnie wieczorem będzie " maraton z mieczem" czyli Braveheart, Ironclad, Królestwo Niebieskie, Templariusze Miłość i Krew, Robin Hood

Travis6Strong
02-12-2012, 13:30
...

mateo912
02-12-2012, 23:16
A najlepiej 8 :D
Z seriali które sam oglądam to:

aktualizacja listy
Alphas
Jak poznałem Wasza matkę
Big bank theory
Walking dead
Gra o tron
True blood
Pamiętniki wampirow
Dexter(polecam)
american horror story ( nie do końca mi podchodzi ale jak nie mam nic innego to leci)
dr house( klasyk ale już dawno skończyłem)
flashforward(fajny szkoda tylko że porzucili kręcenie 2 sezonu i kończy się dziwnie)
zakazane imperium
więcej grzechów nie pamiętam :D

Rafał_Sz
03-12-2012, 13:40
A do "Świata według Bundych" to się nikt nie chce przyznać? :) To ja się przyznam. Lofciam to coś. :)

zdyboo
03-12-2012, 13:55
I tak wątek o filmach przerodził się w watek o serialach.

Ja polecam "Inglorious Basterds" w interpretacji Tarantino. Ostatnio obejrzałem to chyba trzeci raz i kolejny raz wyłapałem jakieś nowe smaczki.
Rola Waltza, majstersztyk. Już dawno nie widziałem tak dobrze zagranego psychopaty, chyba od czasu Oldmana w roli Stansfielda.
Scena "indebejsment", uwielbiam od samego początku do krwawego końca. Na dokładkę, obłędny południowy akcent Pitta.
Z niecierpliwością czekam na "Django unchained".

rychu_cmg
06-12-2012, 00:01
80 milionów

elanek
06-12-2012, 18:40
łohhoooo - Walt się wyrobił :D

http://repostuj.pl/obrazek.php?492

Sendilkelm
07-12-2012, 12:02
"Atlas Chmur" Oglądał ktoś? Jakie opinie?

Ja mam mieszane, ale dziś żałuję, że wybrałem się na ten film w czwartek (po prawie całym tygodniu pracy) wieczorem na 20:30 do kina. Nastawiłem się trochę bardziej na film odmóżdżający z jakąś nutką akcji etc. Przez to wszystko dopiero w połowie filmu ocknąłem się, że powinienem bardziej zwracać uwagę na szczegóły fabuły, wątki poboczne, etc. Niestety, ale żeby wyrazić w pełni opinię potrzebuję obejrzeć go drugi raz na spokojnie.

To na co zwróciłem uwagę, to bardzo podobał mi się dobór muzyki do scen, budowanie napięcia i ostudzanie go zaraz po punkcie kulminacyjnym m.in. muzyką. Gra aktorów - super. Na dziś mogę powiedzieć, że film za długi, ale podejrzewam, że to z powodów wymienionych wyżej.

EDIT: Książki nie czytałem.

zdyboo
10-12-2012, 10:24
Yuma - nareszcie normalny polski film. Bardzo dobry Kot, rewelacyjna Figura, Gierszał też daje radę, choć odniosłem wrażenie, że grał nieco za bardzo jedną miną. Ogólnie młodzi aktorzy nieźle grają w tym filmie. Sama fabuła ciekawie pokazująca mniej chwalebny efekt przemian ustrojowych w Polsce.

microbot
10-12-2012, 15:36
Incendies (http://www.imdb.com/title/tt1255953/?ref_=fn_al_tt_1)

kuman
10-12-2012, 20:49
Incendies (http://www.imdb.com/title/tt1255953/?ref_=fn_al_tt_1)

Mocny film, rownież polecam.

Rajek
11-12-2012, 15:23
Jak ktoś lubi mocny film to polecam dwa tytuły:
1. Dziewczyna z tatuażem (2011), The Girl with the Dragon Tattoo
2. Savages: ponad bezprawiem, (2012), Savages

zdyboo
11-12-2012, 15:27
Jak ktoś lubi mocny film to polecam dwa tytuły:
1. Dziewczyna z tatuażem (2011), The Girl with the Dragon Tattoo

Obejrzyj sobie szwedzką ekranizację, wszystkie trzy tomy "Millenium" przełożyli na język filmu.

microbot
11-12-2012, 19:30
Jeżeli chodzi o amerykańskie wersje to najlepszy jest American Psycho ;)

gALL
11-12-2012, 20:33
Obejrzyj sobie szwedzką ekranizację, wszystkie trzy tomy "Millenium" przełożyli na język filmu.

I sa lepsze od amerykanskiej wersji ze swietna Noomi Rapace.

RAF7705
11-12-2012, 20:52
Też myślę że szwedzka lepsza.
Amerykańską w połowie wyłączyłem.

lid
12-12-2012, 10:45
Osobiście lubię "wyszukane" kino polskie, dlatego polecam film "Jasne błekitne okna"
http://www.filmweb.pl/Jasne.Blekitne.Okna
Rozumiem, że może tak trudno, szybko, na wieczór znaleźć. TVP KULTURA powtarza czasami ten film. Zachęcam...

gALL
12-12-2012, 18:29
Znam ten film, tak swietny, z innych rodzimych warte polecenia sa "Ogrod Luizy" i "Rezerwat". Na dlugie wieczory warto tez wziac "Skrzydlate Swinie".

stock
13-12-2012, 08:24
"Skrzydlate świnie"to raczej w kategoriach obejrzeć/zapomnieć. Film przyzwoity, przewidywalny. Małaszyński dobry, Pazura klasycznie pajacuje i nudzi. Ot takie cos do kotleta. Szału nie ma ale i też wstydu.

A ja wczoraj obejrzałem "Kanał" Wajdy i "Eroicę" Munka. Z przyczyn oczywistych porównań do współczesnej polskiej kinematpgrafii nie będzie ;)

elanek
13-12-2012, 11:59
Chyba nie było:
http://www.youtube.com/watch?v=xRkTA5qZB7U
Polecam!!! 40 minut doskonałej zabawy. Mistrzostwo Wojciecha Siemiona!

pap911
13-12-2012, 12:19
"Atlas Chmur" Oglądał ktoś? Jakie opinie?

Ja mam mieszane, ale dziś żałuję, że wybrałem się na ten film w czwartek (po prawie całym tygodniu pracy) wieczorem na 20:30 do kina. Nastawiłem się trochę bardziej na film odmóżdżający z jakąś nutką akcji etc. Przez to wszystko dopiero w połowie filmu ocknąłem się, że powinienem bardziej zwracać uwagę na szczegóły fabuły, wątki poboczne, etc. Niestety, ale żeby wyrazić w pełni opinię potrzebuję obejrzeć go drugi raz na spokojnie.

To na co zwróciłem uwagę, to bardzo podobał mi się dobór muzyki do scen, budowanie napięcia i ostudzanie go zaraz po punkcie kulminacyjnym m.in. muzyką. Gra aktorów - super. Na dziś mogę powiedzieć, że film za długi, ale podejrzewam, że to z powodów wymienionych wyżej.

EDIT: Książki nie czytałem.

Film jest bardzo dobry, jak na produkcję amerykańską, mającą być hitem popularności, zadziwiająco mądry, zmuszający do myślenia. Sam się nie spodziewałem, że bedzie to film z przesłaniem i prawdziwą fabułą, w którym od czasu do czasu wypłynie jakaś akcja, której w sumie nie jest wcale mało - film wszak jest długi, jak wspomniałeś.
Napewno nie jest to typowy odmóżdżacz. Myśleć trzeba głównie gdyż mamy do czynienia z kilkoma niezależnymi historiami, a każda w jakimś stopniu oddziałuje na siebie.

Osobiście mogę polecić także polski 'Mój rower' z panem doktorem z 'Na dobre i na złe'. Genialny film, o życiu. Pełno w nim momentów do śmiechu, płakać też można sporo. Dawno nie widzialem tak dobrego polskiego filmu.

sokolnik
14-12-2012, 22:18
koledzy, doradźcie jakiś dobry horror, brakuje mi emocji :)

Merde
14-12-2012, 22:19
Obrady sejmu.

gALL
15-12-2012, 00:06
Hmmm, raczej bym to coś rozpatrywał jako studium psychologiczne ludzi chorych na władze.

Siepacz
15-12-2012, 00:21
koledzy, doradźcie jakiś dobry horror, brakuje mi emocji :)

Insidious
Intruders (2011)

sokolnik
15-12-2012, 00:34
Insidious
Intruders (2011)

na filmweb ocena 5,5, słabo, ktoś oglądał ? ktoś poleca ?

qualin
15-12-2012, 01:19
Ostatnio nie ma dobrych horrorow niestety :/ predzej mozna trafic ciekawy thriller, ostatnio obejrzalem "the tall man" z jessica biel i byl calkiem spoko.

kzkzg
15-12-2012, 06:55
"Killer Joe"

Amerykanski banal rodem z teksasu, ale swietnie zagrany no i koncowka mistrzowska.

qualin
15-12-2012, 08:31
"Killer Joe"

Amerykanski banal rodem z teksasu, ale swietnie zagrany no i koncowka mistrzowska.

Jak dla mnie taki sobie, a nawet powiedzialbym ze slaby.

krzysztof jot
15-12-2012, 12:00
Ponieważ lubię Jasona Stathama, zaliczyłem ostatnio dwa jego filmy. I całkiem dobre. BLITZ - dobry, solidny kryminał, a Statham wyjątkowo mało bije i zabija, oraz PROTEKTOR gdzie trupy liczy się w dziesiątkach, ale mila mała dziewczynka którą broni bohater zmniejsza poziom agresji. Oba spoko na wieczór.

zdyboo
15-12-2012, 12:10
Krzychu, jak lubisz Stathama, to jeżeli nie widziałeś, to polecam obejrzeć 13. JS co prawda w roli drugoplanowej, ale w nieco innej postaci niż zwykle.

sokolnik
16-12-2012, 00:39
Insidious
Intruders (2011)

właśnie obejrzałem, dobry film, ale straszny nie był :) mógł być mocniejszy :P

di_
17-12-2012, 14:22
Ja wczoraj obejrzałem End of watch (http://www.filmweb.pl/film/Bogowie+ulicy-2012-624792). Dla mnie bomba.

krzychun
30-12-2012, 20:13
Byłem dzisiaj na "Hobbicie". Od strony narracji, aktorstwa, muzyki jak najbardziej ok chociaż bez szału. Natomiast ostrzegam przed wersją 48fps jeśli ktoś jest filmowym konserwatystą. Mnie to w ogóle nie przypadło du gustu, w zbliżeniach np. kiedy ktoś pyka z fajki wygląda to tak jakby ktoś wcisnął przewijanie z podglądem.

qualin
31-12-2012, 02:02
Mialem isc na wersje 48fps ale jakos tak zarezerwowalem na zwykla w imaxie :)

Przedwczoraj obejrzalem atlas chmur w hd :) swietny film z dobra obsada i znakomita gra aktorska. Ciekawa i wciagajaca fabula :)

stock
31-12-2012, 11:30
a ja polecam "kochanek królowej"

https://www.youtube.com/watch?v=YX3KcYAKs4A

sokolnik
31-12-2012, 17:06
byłem na Hobbicie, 3D, i o dziwo dobrze mi się oglądało te 3D.
Film dobry, momentami śmieszny, oby 2ga część była bardziej poważna :)

maniak666
31-12-2012, 17:28
Jak ktoś nie widział polecam to (http://www.kinomaniak.tv/film/Rzez/49230)

kzkzg
31-12-2012, 17:38
a ja polece cos z Zielonej Góry:

Y_m-l8wo1RM

lid
31-12-2012, 18:25
http://www.youtube.com/watch?v=2QmnYh1X-vM
To może coś z polskiego kina typu lekkie i przyjemne.
Trochę sie pośmiałem. Polecam

microbot
01-01-2013, 17:11
Polecam kilka skandynawskich produkcji:

Haevnen (http://www.imdb.com/title/tt1340107/?ref_=fn_al_tt_1)
Maria Larssons eviga ögonblick (http://www.imdb.com/title/tt0961066/)
Sound of Noise (http://www.imdb.com/title/tt1278449/?ref_=fn_al_tt_1)
Hodejegerne (http://www.imdb.com/title/tt1614989/?ref_=fn_al_tt_1)
Kongen av Bastøy (http://www.imdb.com/title/tt1332134/?ref_=fn_al_tt_1)

puchbeary
02-01-2013, 14:21
Już kiedyś podobny temat był na forum ale zaginął w odmętach Cafe.
Na wieczór filmowy i nie z nowości polecam "Wiernego ogrodnika" - maksymalnie mnie ten film wbił w fotel - już napisy leciały a ja wciąż się gapiłem w ekran.
Do kina - aż dziwne, że jeszcze nikt nie przywołał - "Mój rower" - byłem, obejrzałem i polecam najmocniej bo to kawał dobrej roboty.
Z seriali - mój głos idzie do "The Walking Death" - można na fabułę psioczyć ale "obrazkowo" jest podany ładnie, efektownie i ma klimat. No i oczywiście "Gra o tron" też warta grzechu jest...

kzkzg
02-01-2013, 16:24
Z seriali - mój głos idzie do "The Walking Death"

The Walking DEAD

BTW gra o tym samym tytule miażdzy. Przewyzsza serial o kilka lat swietlnych. Serialu nie lubie ale gra wymiata.

puchbeary
02-01-2013, 17:21
siur ofkorse :) mai bad :P

emet_b
02-01-2013, 19:12
Obejrzałem wczoraj i szczerze polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=C0hrloPqkT0

microbot
04-01-2013, 00:21
Kwiaty wojny (http://www.imdb.com/title/tt1410063/?ref_=fn_al_tt_2)

qualin
05-01-2013, 03:42
Wlasnie wrocilem z imaxa z Hobbita i jestem zbulwersowany bo specjalnie kupilem sobie orzeszki, zeby sie na reklamach nie nudzic i pochrupac, a te chamy nie dosc, ze nie puscili reklam to jeszcze tylko 3 krotkie zwiastuny filmowe :P normalnie cos nieslychanego :)

Co do filmu to jestem zachwycony. Juz sie doczekac nastepnej czesci nie moge :)

JAP
05-01-2013, 04:23
a ja dzisiaj "sieknąłem" "Nietykalnych" (ale tych nowych; "Intouchables" tamci amerykańscy byli Untouchables (:
Bardzo polecam!

coroner
05-01-2013, 14:34
Co do filmu to jestem zachwycony. Juz sie doczekac nastepnej czesci nie moge :)

popieram :)

lazik_s
05-01-2013, 15:28
popieram :)

Ciekaw jedynie jestem kiedy 2jka wyjdzie...

qualin
05-01-2013, 15:39
za rok, tak jak wladca wychodzil. wiec pewnie na swiecie bedzie premiera pod koniec listopada, a u nas tradycyjnie na koncu - miesiac pozniej.

mateo912
05-01-2013, 15:46
Ciekaw jedynie jestem kiedy 2jka wyjdzie...


za rok, tak jak wladca wychodzil. wiec pewnie na swiecie bedzie premiera pod koniec listopada, a u nas tradycyjnie na koncu - miesiac pozniej.

gdzieś czytałem że początek 2014 dopiero.

qualin
05-01-2013, 16:07
Film maja w calosci praktycznie nakrecony wiec to tylko kwestia montazu i post procesu. Z Wladca bylo identycznie.

zdyboo
05-01-2013, 16:13
IMDb podaje daty premier, Hobbit 2 - koniec 2013, Hobbit 3 - wiosna 2014

qualin
05-01-2013, 16:31
To by sie moglo zgadzac :)
Wogole to uwazajcie na wersje 48fps bo ponoc jajca sa szczegolnie w cinemacity. Jest odwrocona polaryzacja czy cos i obraz jest rozmazany. Trzeba okulary odwrotnie zakladac, zeby bylo ok. Jest glosno juz na ten temat w necie, a Cinema sie nie chce do bledu przyznac.

maniak666
06-01-2013, 17:53
Porażający, wstrząsający. Koniecznie (http://www.kinomaniak.tv/film/Milosc/54069)

Nabierający szczególnej wymowy w świetle ostatnich emocji wokół wypowiedzi Owsiaka, reakcji (...)z Wiejskiej i jego trafnej riposty.
Popis dawno nie widzianego J.L. Trintignata oraz E . Rivy.

microbot
18-02-2013, 21:54
Prorok (http://www.imdb.com/title/tt1235166/)
Lekko nie jest, ale warto.

Grabasimo
19-02-2013, 04:11
Chasing Mavericks bardzo dobry film. opowiada o pasji człowieka. oparty na faktach.

agawa1
20-02-2013, 15:54
ja polecam nowego Tarantino - co prawda Bękarty wojny były lepsze, ale Django też niczego sobie.

Endryou
20-02-2013, 16:47
Django bardzo spoko, choćby ze względu na role Samuela L. Jacksona.

stock
20-02-2013, 20:48
Samuel klasa sama w sobie. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Fox też mistrzowsko sprawę zagrał. Ogólnie wszystkimi jestem zachwycony a Waltz jest moim ulubieńcem.

Boryszuk
20-02-2013, 20:50
Ja jestem pod wrażeniem soundtracku i nie-zawsze-subtelnego humoru Tarantino.

jarek76
20-02-2013, 21:05
Ja ostatnio zaliczyłem ''Jestem Bogiem" i uważam że warto zobaczyć :)

piotr0984
20-02-2013, 21:18
Co prawda polecę serial,a nie film jak w temacie ale myślę że warto zobaczyć "Misja Afganistan" i wszystkie sezony "oficera" (oficer,oficerowie,trzeci oficer taka jest kolejność sezonów.

manfred
20-02-2013, 21:26
"Wróg numer jeden" ciekawa pozycja bez wodotrysków typowych dla hollyłudu. Polecam

zdyboo
20-02-2013, 21:41
Się nie do końca zgodzę. Django jest innym filmem od Inglourious Basterds, przede wszystkim jest pierwszym filmem Tarantino nie montowanym przez Sally Menke. QT niemal w każdym wywiadzie podkreślał pełne zaufanie do umiejętności Sally. W takim wypadku można potraktować IB jako swoiste podsumowanie i zamknięcie jakiegoś okresu kariery QT. Bękarty są filmem na wskroś w stylu Tarantino, przegadanym, z całkowicie autorską wizją świata i genialną grą aktorską. Jeśli miałbym szukać analogii do innych jego filmów chyba najbliżej byłoby Jackie Brown.
Po pierwszej scenie uznałem, że już dawno nie widziałem tak dobrze zagranego psychopaty. Oczywiście chodzi o rolę Waltza. Do tego Pitt na całkowitym luzie, gra w swoim dobrym stylu, ale gdziekolwiek pojawia się Waltz skupia na sobie całą uwagę. Zasłużony Oskar, zresztą pierwszy aktor, który zdobył nagrodę akademii za udział w filmie QT.

W Django gra w podobnym stylu, ale już z większą swobodą, w pierwszej połowie oczywiście dominuje na ekranie spychając Foxxa na drugi plan. Nie ma już tego efektu zaskoczenia co w IB, ale jest nieźle. Oprócz Jacksona, o którym za chwilę, to wielkie brawa za rolę DiCaprio. Stworzył postać tak odmienną od tych, do których nas przyzwyczaił, tak mroczną, że jak dla mnie to najlepsza rola w tym filmie. Chciałbym też zwrócić uwagę jak bardzo zmieniła się tonacja filmu od momentu pojawienia się postaci Calvina Candie. Świetnie to widać w kinie, obserwując reakcje publiczności.
Tarantino poruszył bardzo ważną i zapewne nadal niewygodną tematykę w tym filmie, ale nie potraktował jej tak lekko jak w Bękartach.
Sam Jackson - pierwsze wrażenie i wielkie brawa. Jednak gdy emocje opadły, to brawa mniejsze. Miał genialną scenę powitania w Candylandzie, ale ogólnie za bardzo się rozpychał po ekranie. Chyba nawet lekko przeszarżował, nieznacznie, ciągle bez uginania się pod ciężarem roli, ale brakło mu jakiejś swobody.
Jamie Foxx mimo tytułowej roli nie do końca się wysunął na pierwszy plan. Nie pokazał pazura, może wpływ na to miało, że rola była napisana dla Willa Smitha, który jednak nie podjął się zadania.

Z sountrackiem miałem także okazję się zapoznać - ale chyba się jeszcze muszę do niego przekonać. Tego z Pulp Fiction nie przebił na pewno, ale mocno bym się zdziwił gdyby tak było.

Reasumując - polecam zarówno Django jak i Inglourious Basterds. Cenię Quentina Tarantino za to, że nie poddaje się modom, świetnie prowadzi aktorów i nadal bawi się kinem.

drdln
26-02-2013, 08:56
Z sountrackiem miałem także okazję się zapoznać - ale chyba się jeszcze muszę do niego przekonać. Tego z Pulp Fiction nie przebił na pewno

Ho ho - a co przebilo? ;-) To chyba najlepszy soundtrack ever.
Bardzo fajna recenzja, zgadzam sie wlasciwie ze wszystkim.

Ja wczoraj obejrzalem Poradnik pozytywnego myslenia - film raczej sredni, ale oskarowa rola Lawrence jest swietna.

katons77
26-02-2013, 09:00
Polecam polski film "Mój rower" bardzo ciekawy film.

rlat
22-04-2014, 16:40
Obejrzałem Dextera, wciągnęło mnie, ale co do finału to mam mieszane uczucia.

RAF7705
22-04-2014, 17:03
Może będzie jeszcze jedna seria.
Chętnie obejrzę.

Wysłane z mojego GT-I9300

rlat
23-04-2014, 18:14
Zostawili sobie furtkę, ale raczej nie słychać by miał być ciąg dalszy.

zolton
23-04-2014, 23:28
Obejrzałem Dextera, wciągnęło mnie, ale co do finału to mam mieszane uczucia.

OK....czyli do tego wątku nie wchodzić :D
Ja dzisiaj Dextera zacząłem. Powiem, że chyba mało dzisiaj pośpię :D

Ja polecę z filmów Lone Survivor. Mi się tam podobał szczególnie, że oparty na faktach :)