Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Retusz starego zdjęcia



grissley
15-03-2007, 12:31
Odkryłem ostatnio ku swojej wielkiej uciesze zdjęcie swojego pradziadka (prawdopodobnie jedyne zachowane).
I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie stan zdjęcia - opłakany.
Czy ktoś zna/może polecić kogoś w Warszawie, kto się tym zajmuje (poprawianiem takich fotek) i jest w tym dobry?
Jak na razie dowiadywałem sie na Tarczyńskiej - koszt to ok 200-250zl. Nie wiem, czy to dużo, czy mało. Oglądałem przykładowe prace tamtego Pana, chyba w miarę mu to wychodzi. Ale może są lepsi?
Zdjęcie wygląda tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img228.imageshack.us/img228/2821/franekvf2.png)

njght_84
15-03-2007, 12:33
wyslij mi to zdjecie w wiekszej rozdzielczosci zrobie co sie da a jak ci bedzie odpowiadac to sie dogadamy [email protected]

ps kolorowe?

grissley
15-03-2007, 12:47
Podeślę wieczorem. CZ-B. Moze byc 11 MB tiff?
Jak poradzisz sobie z brakującą głową i okiem?

tymoteuss
15-03-2007, 12:51
Po co płacić?
Poszukaj w googlach tutka i sam dasz radę. Jest trochę tego.

grissley
15-03-2007, 13:01
Mam całe tony takich starych zdjęć (troche mnie na genealogię wzięło) i generalnie obrabiam je sam.
Ale ta fotka jest na tyle wartościowa, że chcę, aby była zrobiona najlepiej jak się da.
Poza tym, nie potrafię sam zgrabnie "dorobić" brakującego kawałka głowy i oka.

stig
15-03-2007, 13:03
Po co płacić? Poszukaj w googlach tutka i sam dasz radę. Jest trochę tego.
Nie badz smieszny! Jesli ktos potrzebuje tutoriala do takiej roboty, to za przeproszeniem g... potrafi. Efekt takiej cyfrowej restauracji nie bedzie nawet zblizony do wynikow pracy zawodowca.
grissley, mozna gdzies w necie zobaczyc przyklady prac tego czlowieka, ktory Ci wycenil robote na 200-250 zl? IMO to bardzo dobra cena. Oczywiscie za dobra robote.

grissley
15-03-2007, 13:06
Tutaj troszkę widać, ale niewiele:
http://www.fotofotka.pl/inne.php

Z rozmowy wynikało, że brakującą część głowy dokleił by od kogoś innego (po znalezieniu takiej głowy, która by w miarę pasowała), a oko byłoby najprawdopodobnie domalowane.
Nie wnikałem, jaka będzie procedura z resztą zdjęcia (będę wnikał, jeśli już się na niego zdecyduję ;) )

Czornyj
15-03-2007, 13:15
Tutaj troszkę widać, ale niewiele:
http://www.fotofotka.pl/inne.php

Z rozmowy wynikało, że brakującą część głowy dokleił by od kogoś innego (po znalezieniu takiej głowy, która by w miarę pasowała), a oko byłoby najprawdopodobnie domalowane.
Nie wnikałem, jaka będzie procedura z resztą zdjęcia (będę wnikał, jeśli już się na niego zdecyduję ;) )

To bardzo zły pomysł. Podeślij to zdjęcie również na mojego maila, chętnie rzucę na to okiem.

madmips
15-03-2007, 13:18
no też nie wydaje mi się by amator z tutka akurat to zdjęcie potrafił zretuszować. Dużo zabawy przy tym...

madmips
15-03-2007, 13:19
jak chcesz wydać 200 zł to zrób konkurs z wygraną :) i po sprawie ;)

grissley
15-03-2007, 13:22
jak chcesz wydać 200 zł to zrób konkurs z wygraną :) i po sprawie ;)

A wiesz, że to wcale niegłupi pomysł...:twisted:

stig
15-03-2007, 13:26
Tutaj troszkę widać, ale niewiele:
http://www.fotofotka.pl/inne.php No faktycznie niewiele widac. A to co widac, to banal jesli chodzi o wyretuszowanie. Twoje zdjecie jest zdecydowanie w gorszym stanie niz to co pokazali.
A tu masz przyklad (http://www.pbase.com/vhansen/restorations&page=all)jak robi to czlowiek, ktory sie na tym zna.

grissley
15-03-2007, 13:34
To faktycznie jest całkiem całkiem:
http://www.pbase.com/vhansen/image/44660380 (http://www.pbase.com/vhansen/image/44660380)
Fajne są też zdjęcia po pokolorowaniu - nawet naturalnie mu to powychodziło.
Ciekawe, ile taka przyjemność kosztuje...
Czornyj i night_84 - zdjęcia mejlnę tak do 18.

njght_84
15-03-2007, 13:57
tu jest sprawa prosta jak beret... ja lubuje sie w poprawianiu starych zdjec. tutka mozna sobie wsadzic bo do kazdego zdjecia inaczej sie podchodzi, w kazdym razie placi sie za czas. mozna ladnie zrobic cos w 30min a nastepny krok to juz 2h itd..

malita
15-03-2007, 14:42
Jeśli lubisz się bawić w photoshopie to podaję parę tutoriali dla przykładu które udostępniłem co i jak:

http://cocaine.segfault.net/users/chino/color_black_n_white.jpg
http://cocaine.segfault.net/users/chino/Healing_Brush_Tutorial_by_Quok1mb0.jpg
http://cocaine.segfault.net/users/chino/how_to_make_things_disappear_by_pyromanin.jpg
http://cocaine.segfault.net/users/chino/Photomanip101a.jpg
http://cocaine.segfault.net/users/chino/PS_Face_Transplant_Tutorial_by_lexigeek.jpg
http://cocaine.segfault.net/users/chino/Removing_bags_under_the_eyes__by_Tiberius47.jpg

Powodzenia, trochę zabawy i czasu a nie wydaje mi się to bardzo trudne do zrobienia.

grissley
11-05-2007, 14:30
A czy ktoś na forum może miał do czynienia / zna / może polecić osobę (w Polsce ;) ), która takim retuszem się zajmuje i jest tzw "wysokiej klasy fachowcem" (w zakresie umiejętności, choć może niekoniecznie cen)?

Erie
11-05-2007, 15:23
Grissley możesz i mi podesłać swojego dziadka? Chętnię się pobawię, a moze i efekty będą zadowalające :)

grissley
20-05-2007, 14:30
Prośba o podawanie namiarów do sprawdzonych fachowców od retuszu ciągle aktualna.
A tymczasem rzućcie okiem na moje "retuszerskie dokonania".
Poniżej fotka z 1915r - "przed" i "po". Chętnie usłyszę, co można zrobić lepiej/inaczej itp wskazówki ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img85.imageshack.us/img85/4117/zygadloadelarin137porowdg4.jpg)

można jeszcze ew. zerknąć na wyższą rozdzielczość tutaj:

http://img337.imageshack.us/img337/6750/zygadloadelarin137porowbk7.jpg

Erie
20-05-2007, 15:09
na start - skanować na czymś co ma większą dynamiką (Dmax rzędu np. 3.2+)
sam retusz nie jest zły, aczkolwiek w paru miejscach widać dość mocno złe klonowanie (vide sukienka i wycięta postać po lewej)

grissley
20-05-2007, 15:21
Do sprzętu chyba jestem uwiązany... (Epson 3490)
Klonowanie - no pracuje nad tym. Jeśli jest to kwestia wprawy - to przyjdzie z czasem. Chyba, że są jakieś uniwersalne triki (tych nie znam). Zabawa ze zmienną twardością pędzla, flow, opacity i tyle...
Postać wyciąłem kopiując tło z prawej, a potem doklonowałem kawałki, żeby zamalować krzesło.
A co do sukienki.... tutaj zabawy z klonem prawie nie bylo? :|
PS - jak poprawic "mocno widoczne złe klonowanie"?

PPS - może zastosowanie jakiegoś innego softu niż fabryczny Epsonowy poprawi jakość skanów??? Ale jakiego? :|