PDA

Zobacz pełną wersję : fuji3pro czy opłaca się zmiana na d2x ?



hal
30-08-2012, 07:05
witam czy opłaca się zmienić poza oczywiście pancernością to wygrywa d2x ale jak chodzi o jakość zdjęć ?

jjj
30-08-2012, 07:37
Tutaj masz jakieś porównania:
http://snapsort.com/compare/Fujifilm_FinePix_S3_Pro-vs-Nikon_D2X
http://www.dxomark.com/index.php/Cameras/Compare-Camera-Sensors/Compare-cameras-side-by-side/(appareil1)/207%7C0/(brand)/Nikon/(appareil2)/528%7C0/(brand2)/Fujifilm

Osobiście z żadnym nie miałem do czynienia więc się nie wypowiem

puciek
30-08-2012, 07:53
Takie porównania to sobie można w .... wsadzić - przykładowo: http://snapsort.com/compare/Nikon_D2X-vs-Nikon_D80

jjj
30-08-2012, 07:57
Takie porównania to sobie można w .... wsadzić - przykładowo: http://snapsort.com/compare/Nikon_D2X-vs-Nikon_D80

No to sobie wsadź i napisz o wrażeniach.
A coś konstruktywnego napiszesz pytającemu czy podłączasz się dla bicia piany/postów

elanek
30-08-2012, 08:37
Moim zdaniem nie ma się co zastanawiać. D2x to porządna puszka, z dobrą matrycą, o ile nie chcesz mieć noktowizora.

krolewicz
30-08-2012, 09:15
a ile ma Cie kosztować ta wymiana?

d2x to niezła puszka, ale np d300 jest lepsze pod kazdym wzgledem

fotomarek_k
30-08-2012, 10:56
...chodzi o jakość zdjęćMoim zdaniem, po fuji ten nikon może Cię tylko rozczarować. Podobno te najnowsze nikony (D7000, D800...) już doganiają fujiki pod względem DR i WB, ale jeszcze nie sprawdzałem osobiście :smile: O słabościach obrazka poprzednich generacji nikonów dużo informacji znajdziesz, ale najlepiej pobaw się i porównaj realne fotki.

hal
30-08-2012, 18:40
tak się zastanawiam czy by nie zmienić pewnie od 500-700zł bym musiał dopłacić przynajmniej własnie nei wiem co do matrycy czy jest porównywalna tylko co tu porównywać całkiem odmienne matryce :/

artful
31-08-2012, 09:43
ja bym nie zamieniał (no ewentualnie do jakiegoś sportu, z naciskiem na ewentualnie)

krolewicz
31-08-2012, 12:10
d2x do sportu to raczej kiepski pomysł, mało kl/s i słabe wysokie iso

ska
31-08-2012, 13:00
d2x to niezła puszka, ale np d300 jest lepsze pod kazdym wzgledem znowu zaczyna sie głupowata dyskusja d90 vs d5100, chyba nieco pomyliły ci sie epoki..

krolewicz
31-08-2012, 15:16
o czym Ty do mnie mówisz?

d300 - ma lepszy AF, robi więcej kl/s (z gripem), ma lepszą matrycę, lepszy LCD i jest szansa na znalezienia egzemplarza w dobrym stanie

fajnie jest mieć pro puszkę, sam kiedyś miałem d2hs, ale czas i postęp jest nieubłagany - d300 miażdży d2x i tyle (a ceny mają podobne)

Piotr Spek
01-09-2012, 13:57
Moje trzy grosze

za S3pro - obrazowanie i zakres dymamiczny do iso 800,
nie S3pro - wolny , brak współpracy z manualnymi obietrywami (tylko z CPU)
za S3pro - dla mnie zdecydowanie lepsze JPG z puszki niż z d2
nie S3pro - wielkie rawy i wolny zapis dla raw
za S3pro - genialnie sie klei do ręki

za d2 - pro zabezpieczenia i uszczelnienia, ISO 100
nie d2 - ciezki jak pierun (ala kto co lubi)
nie d2 - szum wielkszy chyba nie z s3pro
za d2 - wszystkie manualne obiektywy
za d2 - szybki zapis (jak na tamte czasy) i dobry af

Ja wybrałem s3 pro - ma duszę i jak sie pogodzisz z ograniczeniami to jest the best

howser
02-09-2012, 02:27
Moje trzy grosze


Ja wybrałem s3 pro - ma duszę i jak sie pogodzisz z ograniczeniami to jest the best

ja też


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://3.bp.blogspot.com/-pKbTTYT93ZA/UEKm1ny80xI/AAAAAAAAA-8/fTu0JPfdKdo/s1600/1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-isW9YLNePmA/UEKm2D_RzeI/AAAAAAAAA_I/qYNWSBfHQog/s1600/2.jpg)

hal
02-09-2012, 06:54
jednak niezmiennie fakt faktem s2 i s3 maja zapis dla tych co im się nie śpieszy lepiej odłożyć i zbierać na lepsze szkło,
dziękuje

Artjablo
07-09-2012, 23:26
Zgadzam się z Piotrem :)
Pozdrawiam

BugsBunny
11-09-2012, 09:27
witam czy opłaca się zmienić poza oczywiście pancernością to wygrywa d2x ale jak chodzi o jakość zdjęć ?

Zdjęcia z D2x mają dużo lepszą rozdzielczość - ISO100 jest wręcz aksamitnie gładkie i ma olbrzymią ilość detalu; fujikowe 12MP jest mocno naciągane i zdecydowanie gorsze, to jest tak naprawdę matryca 6, max 8MP. Wszystkie inne cechy obrazka na korzyść Fuji. Piszę na podstawie doświadczeń z S5, ale matryca jest niemal taka sama.

Korpus - pod każdym względem znacznie lepszy D2x. AF - przepaść


Moje dawne porównanie:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=52362

Artjablo
11-09-2012, 10:08
Fuji ma interpolowane 10 MP

BugsBunny
11-09-2012, 10:19
Fuji ma interpolowane 10 MP

12MP, czy właściwie wszystko powyżej 6

Czornyj
11-09-2012, 10:39
Pracowałem kilka lat korpusami D2H/D2X - genialne puszki z dość przeciętnymi matrycami. Jeśli zależy nam na jakości, rozdzielczości, rozpiętości tonalnej, a już nie daj Boże - wysokim ISO, to byle entry-level z nowszą matrycą Sony skopie dedwarazy tyłek w bardzo upokarzający sposób.

BugsBunny
11-09-2012, 11:22
Pracowałem kilka lat korpusami D2H/D2X - genialne puszki z dość przeciętnymi matrycami. Jeśli zależy nam na jakości, rozdzielczości, rozpiętości tonalnej, a już nie daj Boże - wysokim ISO, to byle entry-level z nowszą matrycą Sony skopie dedwarazy tyłek w bardzo upokarzający sposób.

Na bazowym ISO obrazek z D2x nadal się broni, DR jest przeciętna ( dobre cienie, marne światła ), ale cokolwiek wyżej to już nie te czasy.
Gdzieś na forum jest mój dawny D2xs, bardzo chętnie bym kiedyś do niego wrócił.

krolewicz
11-09-2012, 15:08
czornyj ma racje, ja miałem krótki romans z d2hs - super puszka, tylko matryca przeciętna :)