PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2012] 12 GP Belgii



adolfik9501
29-08-2012, 09:52
Witam po wakacyjnej przerwie ;)

Tym razem ruszamy do Belgii na 2012 FORMULA 1 SHELL BELGIAN GRAND PRIX oczywiście na Circuit de Spa Francorchamps. Eau-Rouge inny niż dawniej, przystanku autobusowego również nie ma, ale to nadal jest Spa. Nadal "będziemy" śmigać po 10 ewolucji/wersji toru. F1 zagości na obiekcie po raz 45.

Tor ma następujący układ:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/belgium_875/circuit_diagram.html))

Z satelity prezentuje się następująco:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Jakby ktoś chciał sobie przybliżyć to i owo w Google Maps: 50°26'15.27" N, 5°58'15.26" E (https://maps.google.com/maps?q=50.437222,5.971389&ll=50.437172,5.971413&spn=0.02225,0.065789&t=h&z=15).

Garść danych technicznych (w nawiasach dla odmiany dane wersji z lat 1986-1991):

Długość toru: 7004 m (6940 m)
Ilość okrążeń: 44 (44)
Dystans wyścigu: 308.052 km (305.360 km)
Pierwsze GP: 2007 (1986)
Ostatnie GP: 2011 (1991)
Ilość GP: 5 (6)

Pierwszy zwycięzca:

2007 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2007/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:20'39.066 hrs. 229.174 km/h.
(1986 - Nigel Mansell (Williams FW11/Honda RA166E 1.5 V6T) 1:27'57.925 hrs. 203.548 km/h.)

Ostatnie zwycięzca:

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:26'44.938 hrs. 213.066 km/h.
(1991 - Ayrton Senna (McLaren MP4/6-Honda RA121E 3.5 V12) 1:27'17.669 hrs. 209.883 km/h.)

Najlepszy czas Pole Position:

2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'45.778 min. 238.370 km/h.
(1991 - Ayrton Senna (McLaren MP4/6-Honda RA121E 3.5 V12) 1'47.811 min. 231.739 km/h.)

Rekord toru (najlepszy Fastes Lap):

2009 - Sebastian Vettel (Red Bull RB5B/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'47.263 min. 235.070 km/h.
(1990 - Alain Prost (Ferrari F1-90-2/Ferrari 037 3.5 V12) 1'55.087 min. 217.088 km/h.)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Strefa DRS:

Jeśli świszcze nie kłamały to będziemy mieli jedną strefę DRS. W treningach i kwalifikacjach zapewne utrzymany będzie zakaz użycia DRS w Eau-Rouge

Pomiar: przed zakrętem nr 2 (tak mniej więcej na wysokości trybuny Gold2/Sliver2.
Aktywacja: za zakrętem nr 4.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 31 sierpnia 2012 r:

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 1 września 2012 r:

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 2 września 2012 r:

Wyścig: 14:00

Live Timing tu (http://www.formula1.com/live_timing/), a ewentualne streamy dla potrzebujących jak zawsze do wyszperania m.in. na stronach: http://www.vipbox.tv/, http://www.meczyki.pl/, http://www.drhtv.com.pl.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z wideoteki YT:

Ap9lyRTi-aA

OFkZgQxJCCE

Tym razem to Samuraja staranowano:

tnv2tctXkA8

kLGqedydP74

nie można również nie wspomnieć o manewrze Hakkinena (wyprzedzanie i dublowanie w jednym):

NE-aR9cK7w8

Zapraszam.

Pyra001
29-08-2012, 20:30
Już się szykuję i zaciskam kciuki za Lotusa i Kimiego. Ale mam nadzieję że będzie to też ciekawy wyścig, jak wszystkie w tym sezonie

jjj
29-08-2012, 20:38
Ciekawe który team zrobił największy krok do przodu podczas tej przerwy. Też trzymam kciuki za lotus-renault i RBR-renault.

MadOnion
30-08-2012, 08:00
Powinni zakazac tak długich przerw ;p
Ps. manewr 2w1 pierwsza klasa : )))

adolfik9501
31-08-2012, 11:42
Wyniki pierwszego, mokrego, treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
31-08-2012, 22:24
Wyniki drugiego, również mokrego, "treningu":


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Z info przedwyścigowych: Webber dostał karę za wymianę skrzyni biegów, 5 miejsc w tył na starcie.

Jutro najprawdopodobniej wyląduję na Rajdzie Barum, więc, jeśli nie ja, to ktoś będzie tak miły i zapoda wyniki 3 treningu i kwalifikacji. Dziękuję ;)

jjj
01-09-2012, 11:43
No to się natrenowali i nakręcili "kółek"...

Slon
01-09-2012, 13:30
wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i559.photobucket.com/albums/ss40/slon1/spa3.jpg)

Slon
01-09-2012, 19:57
wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i559.photobucket.com/albums/ss40/slon1/spa_k.jpg)

dość niespodziewanie wygrał Button, świetny występ Saubera i Williamsa. Lotus-R przyzwoicie, ale po Q2 liczyłem na ciut więcej :)

adolfik9501
01-09-2012, 22:46
Hello, wróciłem ;) Dzięki za wyniki.

Rosberg kara za wymianę skrzyni biegów (+5 miejsc).
Maldonado kara za blokowanie Hulkenberga w Q2 (+3) miejsca.

Kimi do boju. Nie obrażę się również na Buttona...

Slon
02-09-2012, 14:06
Ale masakra na poczatku...

jjj
02-09-2012, 14:07
Dzieje się...

adolfik9501
02-09-2012, 14:11
Ale masakra na poczatku...

Spa ;)

Ech, Grosjean namieszał.

EDYTA: Ciekawym czy Maldonado wykonał falstart czy nie.

EDYTA2: Vettel nadrobi punkty... wrr

EDYTA3: Vettel zepsuł taktykę RedBulla, polegającą na jeździe na dwa bolidy z Massą pośrodku... Ech ten Borowczyk i jego mądrości.

shaolin
02-09-2012, 14:24
A ja nie ogladam...

jarek76
02-09-2012, 14:33
Ja włączyłem dopiero teraz, możecie napisac co się działo na początku?

zielonek430
02-09-2012, 14:35
Groszek bodajże zahaczył o Hamiltona oponą i spowodował dość sporą kraksę, eliminując kilku delikwentów, tak w dużym skrócie.

Boryszuk
02-09-2012, 14:37
ja później obejrzę, zupełnie zapomniałem o wyścigu.

adolfik9501
02-09-2012, 14:39
Grosjean na starcie wjechał na Hamiltona no i paczką wpadli na Alonso i Pereza. Generalnie nic czego byśmy na Spa już nie widzieli ;)

Z kamery Vettela jak jechał za Senną było dobrze widać jak szybki jest RedBull - w zakrętach wykorzystywał całą szerokość toru, mocno ciął, a Williams nie. Gdyby nie prędkość maksymalna Williamsa, wyprzedzony Senna byłby znacznie wcześniej.

mirtius
02-09-2012, 15:12
Start - ale sieka :mrgreen:
Coś Raikkonen wolny :/
Button dobrze jedzie...

adolfik9501
02-09-2012, 15:41
Wyniki nieoficjalne:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Button - solidny szybki wyścig;
Vettel - szybko, nowe opony na oba przejazdy zrobiły swoje (nie wszedł do Q3);
Kimi - niedosyt, choć manewr na Schumacherze tuż przed Eau Rouge pierwsza klasa.

Pyra001
02-09-2012, 17:12
Uffffff
Ależ się działo. I jak zwykle w tym sezonie było ciekawie.
A za tydzień Monza, oj będzie ciekawie.

adolfik9501
02-09-2012, 17:57
Wow! Grosjean został zawieszony na jeden wyścig! Do tego 50k ojro grzywny. Ciekawym kto zastąpi go na Monzy (rezerwowy d'Ambrosio?).

Sebastianito
02-09-2012, 18:06
No ale Grosjean juz nie raz pokazal ze jezdzi niebezpiecznie... moze to go nauczy pokory... wyscik BARDZO ciekawy ale w srodkowej fazie troche wialo nuda...

adolfik9501
02-09-2012, 18:21
No ale Grosjean juz nie raz pokazal ze jezdzi niebezpiecznie... moze to go nauczy pokory... wyscik BARDZO ciekawy ale w srodkowej fazie troche wialo nuda...

To co powiedzieć o Pastorze "Brakującym Ogniwie Ewolucji" Maldonado?

jjj
02-09-2012, 18:25
Wow! Grosjean został zawieszony na jeden wyścig! Do tego 50k ojro grzywny. Ciekawym kto zastąpi go na Monzy (rezerwowy d'Ambrosio?).
Jakby np. Hamilton zrobił to co Grosjean, na pewno zostałby potraktowany bardziej ulgowo.

Pyra001
02-09-2012, 18:29
Wystarczy że Schumi zajedzie komuś drogę zjeżdżając do Pit stopu a pożal się boże komisja sędziowska zajmuje się tym dopiero po wyścigu. Pytam dlaczego ? Przecież było to ewidentne naruszenie regulaminu, ale tam tez duży może więcej. Niestety.

adolfik9501
02-09-2012, 18:59
Wystarczy że Schumi zajedzie komuś drogę zjeżdżając do Pit stopu a pożal się boże komisja sędziowska zajmuje się tym dopiero po wyścigu. Pytam dlaczego ? Przecież było to ewidentne naruszenie regulaminu, ale tam tez duży może więcej. Niestety.

Czy naruszenie to IMHO bym nie powiedział, przecież taka jest konfiguracja zjazdu do boksu (a była inna), a i Schumi był jednak z przodu, miał zjechać to zjechał ;) , no ale co tam komisja ustali to już inna sprawa kaloszy.

Maldonado dostał łączną karę +10 miejsca na starcie na Monzy. 5 za falstart i 5 za kolizję z Glockiem.

MadOnion
02-09-2012, 21:58
Wg mnie ta kara dla GRO to jakaś porażka, zbieg nieszczesliwych wyadrzeń, kierowca ma ograniczone pole widzenia jeden i drugi nie odpuscił i stało się. Bardzo podobna sytuacja do tej z Monaco : /
takie są wyścigi a na starcie jest najwieksze ryzyko kolizji. Proponuje żeby kierowcy pchali swoje wózki do pierwszego zakrętu może wtedy nie bedzie incydentów tego typu. Szkoda mi GRO.