Zobacz pełną wersję : Przyssawka do przymocowania korpusu na masce auta
Ma ktoś doświadczenia z przymocowaniem korpusu na masce auta? Gdzie można kupić jakąś przyssawkę z mocowaniem do korpusu, tak by utrzymało mi to D700 z jakimś szkłem... ? Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie.
RobertMiernik
28-08-2012, 14:13
A za ile??
http://rigshot.pl/
A za ile??
http://rigshot.pl/
Heh... znam tę stronę.
Szukam czegoś tańszego. Ponad 900pln (netto), biorąc pod uwagę, że będę to wykorzystywał baaaaardzo rzadko, nie wchodzi w grę. Ale dzięki.
Najtaniej to chyba Avenger z bhphotovideo...
Chcesz zrobic rigszota czy krecic film tajmlapsowo? Tylko na masce chcesz to montowac?
Najtaniej to chyba Avenger z bhphotovideo...
Chcesz zrobic rigszota czy krecic film tajmlapsowo? Tylko na masce chcesz to montowac?
Tylko na masce. Bez rigshota.
swego czasu popelnilem cos takiego:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://rafaloleksiewicz.pl/slubne/wp-content/oqey_gallery/galleries/4-plener/galimg/04_03.jpg)
wybralem sie do leroy merlin, spedzilem tam dobre 1,5h na kombinowaniu i udalo sie ;) Zwykle przyssawki do szyb (cos podobnego: http://allegro.pl/przyssawka-przyssawki-uchwyt-do-przenoszenia-szyb-i2566496303.html), zaciski + kilka srub. Tyle, ze ja mocowalem statyw
dodam, ze przyssawka nie miala problemu z karoseria, byly klopoty przy plastikowym zderzaku
O, nieźle!
Skończy się chyba na tym, że też skonstruuje samodzielnie coś takiego :)
Takie coś wydaje się pewniejsze.
http://allegro.pl/przyssawka-uchwyt-do-przenoszenia-szyb-podwojny-i2580653924.html
Do tego trzeba by domontować tylko jakiś uchwyt z możliwością regulacji pion/poziom.
do samej puszki pewnie bedzie lepsze. Ja potrzebowalem zamocowac statyw.
warto pokombinowac, przejsc sie po sklepach budowalnych. Duzo tego jest :)
Mariusz_eS
28-08-2012, 21:38
Ja używam 3-punktowej przyssawki do szyb i Manfrotto Superclamp i głowica Triopo. Całość kosztowała niecałe 300,-
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=194871
Tu masz topik, w którym troche o tym pisałem
Podczas kręcenia aparat w pewnym momencie się odczepił.
Przyssawki się odczepiły?
Mariusz_eS
28-08-2012, 21:53
Tak, ale to z mojej winy, bo nie sprawdziłem czy się dobrze zaczepiły. Maska na aucie nie jest idealnie płaska więc trzeba za każdym razem sie upewnić, czy cała konstrukcja się mocno i pewnie trzyma.
Kiedyś myślałem żeby zrobić takiego rig'a mocowanego na magnesy do anten CB.
prz3mo: jak szybko bedzie jechalo auto?
prz3mo: jak szybko bedzie jechalo auto?
Bardzo wolno. Dosłownie tak jakby ktoś je pchał.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.