Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Przyssawka do przymocowania korpusu na masce auta



prz3mo
28-08-2012, 13:48
Ma ktoś doświadczenia z przymocowaniem korpusu na masce auta? Gdzie można kupić jakąś przyssawkę z mocowaniem do korpusu, tak by utrzymało mi to D700 z jakimś szkłem... ? Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie.

RobertMiernik
28-08-2012, 14:13
A za ile??

http://rigshot.pl/

prz3mo
28-08-2012, 14:42
A za ile??

http://rigshot.pl/

Heh... znam tę stronę.
Szukam czegoś tańszego. Ponad 900pln (netto), biorąc pod uwagę, że będę to wykorzystywał baaaaardzo rzadko, nie wchodzi w grę. Ale dzięki.

shaolin
28-08-2012, 15:34
Najtaniej to chyba Avenger z bhphotovideo...

Chcesz zrobic rigszota czy krecic film tajmlapsowo? Tylko na masce chcesz to montowac?

prz3mo
28-08-2012, 19:45
Najtaniej to chyba Avenger z bhphotovideo...

Chcesz zrobic rigszota czy krecic film tajmlapsowo? Tylko na masce chcesz to montowac?

Tylko na masce. Bez rigshota.

Slon
28-08-2012, 20:14
swego czasu popelnilem cos takiego:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://rafaloleksiewicz.pl/slubne/wp-content/oqey_gallery/galleries/4-plener/galimg/04_03.jpg)

wybralem sie do leroy merlin, spedzilem tam dobre 1,5h na kombinowaniu i udalo sie ;) Zwykle przyssawki do szyb (cos podobnego: http://allegro.pl/przyssawka-przyssawki-uchwyt-do-przenoszenia-szyb-i2566496303.html), zaciski + kilka srub. Tyle, ze ja mocowalem statyw

dodam, ze przyssawka nie miala problemu z karoseria, byly klopoty przy plastikowym zderzaku

prz3mo
28-08-2012, 20:21
O, nieźle!
Skończy się chyba na tym, że też skonstruuje samodzielnie coś takiego :)
Takie coś wydaje się pewniejsze.
http://allegro.pl/przyssawka-uchwyt-do-przenoszenia-szyb-podwojny-i2580653924.html
Do tego trzeba by domontować tylko jakiś uchwyt z możliwością regulacji pion/poziom.

Slon
28-08-2012, 21:07
do samej puszki pewnie bedzie lepsze. Ja potrzebowalem zamocowac statyw.
warto pokombinowac, przejsc sie po sklepach budowalnych. Duzo tego jest :)

Mariusz_eS
28-08-2012, 21:38
Ja używam 3-punktowej przyssawki do szyb i Manfrotto Superclamp i głowica Triopo. Całość kosztowała niecałe 300,-

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=194871

Tu masz topik, w którym troche o tym pisałem

arek-hs
28-08-2012, 21:48
Podczas kręcenia aparat w pewnym momencie się odczepił.

Przyssawki się odczepiły?

Mariusz_eS
28-08-2012, 21:53
Tak, ale to z mojej winy, bo nie sprawdziłem czy się dobrze zaczepiły. Maska na aucie nie jest idealnie płaska więc trzeba za każdym razem sie upewnić, czy cała konstrukcja się mocno i pewnie trzyma.

Le Sir
29-08-2012, 09:10
Kiedyś myślałem żeby zrobić takiego rig'a mocowanego na magnesy do anten CB.

wunat
29-08-2012, 09:36
prz3mo: jak szybko bedzie jechalo auto?

prz3mo
29-08-2012, 09:55
prz3mo: jak szybko bedzie jechalo auto?

Bardzo wolno. Dosłownie tak jakby ktoś je pchał.