PDA

Zobacz pełną wersję : Programy do obrobki video fullHD 1080p



Mekano
27-08-2012, 17:19
Nie znalazlam odpowiedniego dzialu, wiec pisze tu, poradzcie prosze, jakie programy do obrobki video warto miec, - te ktore sa waszym zdaniem podstawowe i niezbedne i najlepiej darmowe o jakosci profesjonalnej, jesli istnieja takie.
W 1080p - to jest jakosc ktora mnie satysfakcjonuje, wiec potrzebuje program ktory bedzie uniwersalny, nie tylko pod Nikona, Nikon niestety dla mnie slabo kreci filmy..

Pawel92
27-08-2012, 20:17
Łatwiej by było, gdybyś specyzowała co dla Ciebie jest programem "profesjonalnym".
Dobrze również, że 1080p wystarczy, bo moglabyś zacząć od razu od 4k :wink:

shaolin
28-08-2012, 06:51
Jak masz Jablko to to (http://www.apple.com/finalcutpro/), jak nie masz to to (http://www.adobe.com/products/premiere.html) lub to (http://www.avid.com/US/products/media-composer) lub to (http://www.sonycreativesoftware.com/vegaspro)...

I Nikon co najwyzej rejestruje material (ktorego jakosc moze Ci nie odpowiadac), a film krecisz Ty ;)

Mekano
28-08-2012, 13:50
Potrzebuje zapisac video .MTS na jakis inny znany format, nie tracac przy tym jakosci 1080p - jaki najlepiej?
Napisalam "profesjonalny" - bo wszystkie ktore sciagnelam, traca na jakosci, po zmianie formatu.. a potrzebuje najzyzsza jakosc, taka jaka mam w orginalnej wersji.

messer
28-08-2012, 14:33
Potrzebuje zapisac video .MTS na jakis inny znany format, nie tracac przy tym jakosci 1080p - jaki najlepiej?
Napisalam "profesjonalny" - bo wszystkie ktore sciagnelam, traca na jakosci, po zmianie formatu.. a potrzebuje najzyzsza jakosc, taka jaka mam w orginalnej wersji.

Adobe Media Encoder

shaolin
29-08-2012, 04:47
Potrzebuje zapisac video .MTS na jakis inny znany format, nie tracac przy tym jakosci 1080p - jaki najlepiej?
Napisalam "profesjonalny" - bo wszystkie ktore sciagnelam, traca na jakosci, po zmianie formatu.. a potrzebuje najzyzsza jakosc, taka jaka mam w orginalnej wersji.

Nie chce Cie martwic ale 1080p to tylko rozdzielczosc... a to tylko jeden z paru parametrow odpowiedzialnych za jakosc obrazu...

Mekano
29-08-2012, 21:41
Dzieki za te programy sprawdze.


Nie chce Cie martwic ale 1080p to tylko rozdzielczosc... a to tylko jeden z paru parametrow odpowiedzialnych za jakosc obrazu...


50p 28M (PS) - to jest najlepsza jakosc rozumiem (jesli juz nie mozna wyzej)?

shaolin
30-08-2012, 03:08
Mozna wyzej, ale jezeli to co podalas to parametry obrazu wypluwane przez D5100 na max jakosci to ustaw takie same parametry przy eksporcie do innego formatu plikow (1080p50, bitrate 28Mbps) i powinno styknac. To tak w skrocie :D

Kacper82
31-08-2012, 09:39
Na"profesjonalnym" programie będzie tylko gorzej, bo będziesz miał więcej ustawień manualnych do ustawienia odnośnie eksportu :)

ro9ro9
13-09-2012, 12:03
Po pierwsze, nie ma dobrych darmowych programów.
1. Do efektów i fajnych dodatków Adobe After Effects
2. Do postprodukcji - montażu nieliniowego ja używam Vegasa studio 10 ( stabilizacja obrazu działa rewelacyjnie ).

taki mega profesjonalny to AVID media composer. Bardziej amatorki Avid Studio.

Skibek
02-10-2012, 14:14
W 1080p - to jest jakosc ktora mnie satysfakcjonuje
Ufff... Wymagająca jesteś.


Nikon niestety dla mnie slabo kreci filmy..
Kiedyś się mówiło, że to nie aparat robi zdjęcia, tylko człowiek.
Teraz ktoś powin Ci uzmysłowić, że to nie Nikon kręci filmy tylko Ty.

A może poprostu miałaś w ręku "słabego" Nikona, skoro słabo nakręcił Ci film.
Co to było? D90? D3100? D7000? Weź może do ręki D4, podepnij 55/1.2; 85/1.4; 200/2 lub inny dobry obiektyw i potem powiedz, czy na pewno Nikon "słabo" kręci.

A co do oprogramowania, to możesz kupić Sony Vegas PRO (teraz chyba jest już wersja 11). Niektórzy wolą After Effects, a inni Adobe Premiere. Ostatnio nawet chyba Corel wypuścił coś do obróbki i montażu wideo. Jest całe multum tego w Googlach.

matiax
08-10-2012, 22:34
a jeszcze lepiej to ściągnij sobie podstawowe wersje 30 dniowe, demonstracyjne tych programów zanim się zdecydujesz.
1. Adobe Premiere
2.Corel Video Studio
3.Sony Vegas

Wersje amatorskie(podstawowe) tych programów mają bardzo proste stoły montażowe. I zasada jest własnie taka jak ktoś wyżej napisał - pliki wyjściowe zapisuj w formacie wejściowym i nie stracisz na jakości.

coroner
10-11-2012, 14:43
A może poprostu miałaś w ręku "słabego" Nikona, skoro słabo nakręcił Ci film.
Co to było? D90? D3100? D7000? Weź może do ręki D4, podepnij 55/1.2; 85/1.4; 200/2 lub inny dobry obiektyw i potem powiedz, czy na pewno Nikon "słabo" kręci.


Szkoda tylko, że potrzeba do tego sprzętu za 30.000, skoro bardzo dobre efekty mozna wyciągnąć już z Canona 550D + 50/1.8, nie wspominając o tym, co można wyciągnąć z 5DII + 50, 85 /1.2L


Co do Programów, dobry i całkiem intuicyjny jest Corel Video Studio Pro 4.0

Skibek
10-11-2012, 15:13
Szkoda tylko, że potrzeba do tego sprzętu za 30.000, skoro bardzo dobre efekty mozna wyciągnąć już z Canona 550D + 50/1.8, nie wspominając o tym, co można wyciągnąć z 5DII + 50, 85 /1.2L
Wcale nie potrzeba. Ale skoro kolega jest taki wymagający, to pewnie wspomniany Canon 550 też go nie zaspokoi (nie wspominając o tym, że to cropowa kamera, więc głębia też będzie mniej plastyczna).
Nie porównuj C-5DII do N-D90, bo to raczej inna liga. Napisałem to, aby uświadomić kolegę, że zanim zacznie oceniać jaka marka jest dobra, a jaka kiepska, to niech przetestuje wszystkie możliwości, a nie jeden zestaw (niskiej jakości).
Jakbym podpiął kita z założonym deklem do C-1Dx to też bym powiedział , że "kiepsko kręci, bo nic nie widać". ;)

fafniak
10-11-2012, 16:48
Dobre filmy to robiło się również na stole montażowym przy pomocy nożyczek - liczył się pomysł
Nie było "efekcików"
proste programy za 200-600 zł wystarczą

piterdm
10-11-2012, 17:21
Próbowałeś nero 12?

A_S_T_O_R
11-11-2012, 18:59
Do montażu polecam Sony Vegas Movie Studio, kupisz go w necie czy na alledrogo za 100-200 zł w zależności od wersji. Do domowego montażu wystarczy.

coroner
12-11-2012, 12:43
Wcale nie potrzeba. Ale skoro kolega jest taki wymagający, to pewnie wspomniany Canon 550 też go nie zaspokoi (nie wspominając o tym, że to cropowa kamera, więc głębia też będzie mniej plastyczna).
Nie porównuj C-5DII do N-D90, bo to raczej inna liga. Napisałem to, aby uświadomić kolegę, że zanim zacznie oceniać jaka marka jest dobra, a jaka kiepska, to niech przetestuje wszystkie możliwości, a nie jeden zestaw (niskiej jakości).
Jakbym podpiął kita z założonym deklem do C-1Dx to też bym powiedział , że "kiepsko kręci, bo nic nie widać". ;)

Ja nie porównuję kolego 5DII do D90, tylko Do D4, o którym sam wspomniałeś. Nie ma co się podniecać Nikonem w kwestii filmowania, filmuje no to dobrze, ale od Canona nadal na razie dostaje, niestety.
To mówisz, że ile by było widać na filmie kręconym D4 + 18-55 z dekielkiem ?? :)

Skibek
12-11-2012, 12:52
Ja nie porównuję kolego 5DII do D90, tylko Do D4, o którym sam wspomniałeś. Nie ma co się podniecać Nikonem w kwestii filmowania, filmuje no to dobrze, ale od Canona nadal na razie dostaje, niestety.
To mówisz, że ile by było widać na filmie kręconym D4 + 18-55 z dekielkiem ?? :)
Dobra, bo widzę, że zaczyna się niepotrzebna pyskówka (tzn. już się zaczęła).
Nie poróbnuj 5DII do D4, bo na dzień dobry te pierwszy gryzie ziemię (dość archaiczne rozwiązania). Co innego 1Dx do D4 (lub 5DII do D3s) ;)
Fakt, Canon (w ogólnym rozrachunku) lepiej wypada filmowo od Nikona, ale pisanie, że "Nikon kiepsko filmuje" (w oparciu o jeden test D90, czy D5000) to lekka przesada. Stąd moje porównanie z Canonem i deklem (to była przenośnia, że super sprzęt bez obiektywu dużo nie zwojuje) ;)

Mój prywatny wniosek: Nikon trochę gorzej wypada od Canona pod względem wideo (topowe modele), ale nie jest tak, że Nikon kiepsko filmuje, bo "conieco" potrafi. ;)

avatarr
18-11-2012, 20:09
polecacie jakieś darmowy program do podstawowej obróbki filmów z aparatu.
Potrzebuję wyciąć kilka sekund ze środka filmiku i skleić resztę ze sobą.
Jest mnóstwo takich programów ale jeden nie zapisuje w tym samym formcie filmu a obniża jego jakosć po eksporcie, inne maja niewygodne i nie zrozumiałe narzędzia i obsługę, jeszcze inne maja problemy z kompatybilnością

kostek-brasil
19-11-2012, 20:57
Sam nie miałem potrzeby nigdy korzystać z tego rodzaju programów, ale zdaje się Virtualdub powinien sobie poradzić.

Samego skrócenia chyba możesz już dokonać w aparacie ( nie wiem jakim dysponujesz..) - o ile masz wystarczający zapas miejsca na karcie.. Szumnie w menu zwie się to edycją filmu, a w praktyce polega to na wycięciu odpowiedniego fragmentu ( zdefiniowanie punktu początkowego i końcowego i utworzenie dodatkowej kopii właśnie tego fragmentu na karcie ). Skleić w aparacie jednak nie da rady. ;)

esener
22-11-2012, 15:04
O szybkich, stabilnych i profesjonalnych darmówkach zapomnij. Większość znajomych którzy filmują używa Avid Studio, jest mega stabilny, ogromna ilość przejść. Używają go w niektórych stacjach telewizyjnych

A_S_T_O_R
24-11-2012, 17:47
O szybkich, stabilnych i profesjonalnych darmówkach zapomnij. Większość znajomych którzy filmują używa Avid Studio, jest mega stabilny, ogromna ilość przejść. Używają go w niektórych stacjach telewizyjnych

Chyba osiedlowych, przejścia nie decydują o wartości programu. Telewizje używają stacji montażowych przystosowanych do obróbki w trybie rzeczywistym, nie sa to bynajmniej pecetowe rozwiązania

witold68
24-11-2012, 18:12
tsMuxer oraz MKVToolnix ....sposób chyba najszybszy do obróbki i nie traci się na jakości, ale trzeba sobie poszukac, o obróbce tych programów zeby wiedziec co i jak...

rychu_cmg
24-11-2012, 18:42
Do montowania skrótów ze spotkań piłkarskich używam Corel ViudeoStudio X5 PRO. Tani , prosty w obsłudze program do edycji wideo. Przy eksporcie można wybrać np. eksport na youtube, czy przygotowanie wideo pod DVD, Blu-ray itp.

matthew77
26-11-2012, 12:07
Ja bym polecił Adobe Media Encoder

rychu_cmg
26-11-2012, 12:30
Ja bym polecił Adobe Media Encoder
Ten program nie obrobi wideo - służy on głównie do eksportu gotowego materiału z Premiere, czy AfterEffects

BUBYPL
17-12-2012, 22:15
ja do obróbki filmów z kamery JVC FullHD używam Pinnacle Studio HD version 16

Radek Radziszewski
18-12-2012, 17:44
Ja swego czasu miałem Sony Vegas`a i byłem z niego zadowolony w zasadzie wszystko co potrzebowałem było na miejscu.

Kaczy_Grzmot
18-12-2012, 21:13
A czy ktoś z Was ma może porównanie z tym co oferuje CS6 w stosunku do wymienianych programów? Na pierwszy rzut oka, dla mnie, laika filmowego, Photoshop CS6 ma ogromny potencjał z uwagi na możliwości obróbki filmu podobnie jak zdjęcia. Można też montować film zarówno pod względem dźwięku jak i obrazu. Czegóż chcieć więcej? ;-) Co np. może dać taki Sony Vegas, czego nie da rady zrobić Photoshop CS6?

A_S_T_O_R
18-12-2012, 21:52
A czy ktoś z Was ma może porównanie z tym co oferuje CS6 w stosunku do wymienianych programów? Na pierwszy rzut oka, dla mnie, laika filmowego, Photoshop CS6 ma ogromny potencjał z uwagi na możliwości obróbki filmu podobnie jak zdjęcia. Można też montować film zarówno pod względem dźwięku jak i obrazu. Czegóż chcieć więcej? ;-) Co np. może dać taki Sony Vegas, czego nie da rady zrobić Photoshop CS6?

Chyba masz na myśli Adobe Premiere?

rychu_cmg
18-12-2012, 22:03
Chyba masz na myśli Adobe Premiere?
Pakiet CS jest w kilku wersjach
http://www.cortland.pl/adobe-cs6.html

Kaczy_Grzmot
18-12-2012, 22:06
Chyba masz na myśli Adobe Premiere?

Bynajmniej. Mam na myśli podstawową wersję Photoshop CS6, która zawiera w sobie edytor filmów.

A_S_T_O_R
19-12-2012, 15:46
Bynajmniej. Mam na myśli podstawową wersję Photoshop CS6, która zawiera w sobie edytor filmów.

odszczekuję, rzeczywiście wprowadzili obsługę wideo, ja się zatrzymałem na CS3, mi wystarcza. W funkcje nowych nie patrzyłem
"Intuicyjna produkcja wideo
Zaawansowane mechanizmy edycji programu Photoshop są dostępne podczas pracy z nagraniami wideo. Każdy klip można bez problemów ulepszyć za pomocą znanych narzędzi programu Photoshop. Intuicyjny zestaw funkcji do obsługi wideo ułatwia produkcję filmów."

z tego wynika raczej że nie jest możliwy montaż tylko edycja klipów filtrami i narzędziami Photoshopa, do montażu dalej pozostaje Premiere

Kaczy_Grzmot
19-12-2012, 20:57
"Intuicyjna produkcja wideo
Zaawansowane mechanizmy edycji (...)"
z tego wynika raczej że nie jest możliwy montaż tylko edycja klipów filtrami i narzędziami Photoshopa, do montażu dalej pozostaje Premiere

Nie jestem pewien czy ten tekst wyczerpuje możliwości PS CS6 w kwestii edycji filmów.
Tutaj jest filmik, w którym, wydaje mi się, są prezentowane działania które są związane z montażem (mam na myśli to przestawianie poszczególnych klipów na linii czasu odtwarzania).
http://www.youtube.com/watch?v=8awZuMWGnXY

kostek-brasil
20-12-2012, 09:53
Rzeczywiście, fajnie wygląda ten dodatek i na pewno daje przede wszystkim sporo możliwości graficznej edycji obrazu. Nie chce mi się jednak wierzyć w to, że firma Adobe, nie daje więcej opcji montażowych w Premiere, czy uzyskania wyszukanych efektów w After Effects. Pomijając to, ciekawi mnie zwłaszcza to, jaką jakość "na wyjściu" takiego filmu z PS CS6 się uzyskuje. Mógłbyś kiedyś podzielić się swoją opinią, jak to u Ciebie wyszło, chyba, że nie masz tego programu...? ;)

Kaczy_Grzmot
21-12-2012, 11:38
Rzeczywiście, fajnie wygląda ten dodatek i na pewno daje przede wszystkim sporo możliwości graficznej edycji obrazu. Nie chce mi się jednak wierzyć w to, że firma Adobe, nie daje więcej opcji montażowych w Premiere, czy uzyskania wyszukanych efektów w After Effects. Pomijając to, ciekawi mnie zwłaszcza to, jaką jakość "na wyjściu" takiego filmu z PS CS6 się uzyskuje. Mógłbyś kiedyś podzielić się swoją opinią, jak to u Ciebie wyszło, chyba, że nie masz tego programu...? ;)

Oczywiście, że musi być różnica w stosunku do Adobe Premiere. Byłem ciekawy na czym ta różnica, najprościej ujmując, polega. Mógłbym sam sprawdzić, ale w ogóle nie znam się na obróbce obrazu wideo, więc nie wiedziałbym gdzie szukać.
CS6 będzie u mnie na stanie na początku roku. Jak już ogarnę temat, to się podzielę. :-)

marcodon
14-01-2013, 15:26
na pewno final cut pro w full hd, albo tak jak mówią Premiere cs 6 lub 5, a montowanie tak ja zawsze, szukaj przy zapisie odpowiednich rozszerzeń. Do amatorskiego filmowania nie trzeba robić materiałów Full hd wystarczy HD.