PDA

Zobacz pełną wersję : Banding w gradientach 16 BIT



zaix
27-08-2012, 09:55
Witam,

Od pewnego czasy mam spory problem, przynajmniej tak to wygląda z mojego punktu widzenia. Nie wiem czy problem był od zawsze niemniej jednak wydaje mi się, ze pojawił się stosunkowo niedawno ponieważ wcześniej tego nie zauważyłem-pewnie było OK.
Otóż tworząc gradient w trybie 16 bitowym w PS, pojawia się bardzo wyraźne schodkowanie między tonami. Monitor to skalibrowany NEC SV27. System Win 7 64, karta graficzna jest ustawiona na 32 bity. Na trybie 8 bitowym w PS schodkowania tak nie widać, co jest zjawiskiem wręcz odwrotnym, powinien być widoczny jeszcze bardziej. Przeszukałem sieć, rozwiązania nie znalazłem, a sprawa mnie martwi. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Seeker
03-09-2012, 21:54
Faktycznie trochę dziwne zależności, ale może to tylko kwestia wyświetlacza...?

Pomóc może rozpraszanie (dithering) w wariacjach z rozmyciem Gaussa, o ile nie koliduje z jakimiś założeniami.