PDA

Zobacz pełną wersję : Monster Beats by Dr. Dre Solo - warto?



Maciek R
23-08-2012, 21:41
Cześć, witam.

Zastanawiam się nad słuchawkami jak w temacie.

Dokładnie takie jak te tutaj (http://www.mediamarkt.pl/sluchawki-monster-cable-beats-by-dr-dre-solo-czarne-,id-8373) są do wzięcia aktualnie w miejskiej macalni za 729zł.

Wiem, że to kupa kasy i sporo płaci się za markę, ale jakość dźwięku, wykonanie i dopasowanie poraża. Dla mnie są niesamowite. Nawet na słabym odtwarzaczu jak komórka czy laptop bez dobrej karty muzycznej.
Dodatkowo na plus jest na pewno to, że mi się po prostu podobają (stylistycznie).

Czy warto? Czy może jest z nimi coś nie tak? Może można kupić coś równie dobrego znacznie taniej?
Nie jestem audiofilem, ale chciałbym mieć fajne słuchawki, jeśli już mam na nie wydać tyle funduszy.

Z góry dzięki za pomoc.

P.s. Argumenty o niższej/wyższej wartości czegoś w specyfikacji technicznej od innych słuchawek nie wiele mi pomogą, bo się na tym nie znam... potrzebuję po prostu rzeczowej odpowiedzi, spostrzeżeń użytkowników. ;)

konopia
23-08-2012, 22:07
Słuchawki są bardzo osobistą sprawą, jeden lubi taki dźwięk drugi inny, a jeszcze dochodzi do tego wygoda użytkowania i dobur repertuaru.
Jeśli ci pasują to kup, tyle ze przed zakupem w tej miejskiej macalni postaraj się posłuchać w nich kawałka który dobrze znasz, ze dwa trzy razy, a potem sprawdź jeszcze inne słuchawki, może sie okazać, ze będzie to samo ( a moze nawet lepiej) za mniej.

Ja nie lubię dźwięku słuchawek z tej firmy.

Recenzje fachowców są tutaj:
http://www.innerfidelity.com/content/monster-beats-dr-dre-solo

nie wiem, czy to na pewno te same
http://www.whathifi.com/review/monster-beats-by-dr-dre-solo-hd

sibelio
24-08-2012, 00:18
Zawsze mnie zastanawiało co ciągnie ludzi do takich produktów firmowanych znanymi nazwiskami - zazwyczaj drogo i słabo, co potwierdza jedna z recenzji tutaj a w drugiej też bez rewelacji, jakkolwiek niektórzy piszą pozytywnie, więc mogę się mylić, jakkolwiek zawsze takie produkty traktuję jak ciekawostkę a nie raczej coś godnego zobaczenia, ale nie słuchałem tylko na czuja piszę.

Nie lepiej iść posłuchać Sony AKG czy Beyerdynamic?
Są jeszcze Koss Ultrasone i Sennheisery, ale ja prywatnie tych ostatnich nie lubię, a poza tym temat o słuchawkach już chyba tutaj był kiedyś.
Poszukaj u Sonego, znajdziesz fajny model, z innych marek też ;)

kux
24-08-2012, 00:52
nie wiem jak dziś, ale w maju zauważyłem, że pół londynu to nosi
i nie rozumiem dlaczego...
sibelio dobrze mówi

Slawskip
24-08-2012, 12:45
wg mnie nie ma sensu kupować tych słuchawek, gdyż za około 200zł można mieć Creative Aurvana Live.

Maciek R
24-08-2012, 19:00
Tylko, że ja nie ukrywam tego, że mi się one stylistycznie bardzo podobają - to jest dla mnie jak najbardziej argument jakiś. :)

Okej, popatrzę na to, co proponujecie, dzięki.

shaolin
28-08-2012, 18:33
Tak se grzebne...

Jakbys szukal sluchawek to prosze bardzo -> http://www.head-fi.org/t/433318/shootout-102-portable-headphones-reviewed-panasonic-rp-htf600-added-04-29-12 ;)

Ale tak jak juz wspomniano - to dosc osobista sprawa, wiec i tak trzeba przesluchac pare sztuk i wybrac cos dla siebie... Ja mam rekablowane Aurvany Live i jest ok ;)

pil74
29-08-2012, 09:04
nie wiem jak dziś, ale w maju zauważyłem, że pół londynu to nosi
i nie rozumiem dlaczego...
sibelio dobrze mówi
Moda, lans ??? Efekt stada baranów? Wszyscy to noszą to i ja też? Może ludzi kręci pomarańczowy kabelek?
:)
Cena niewspółmierna do jakości dźwięku. W tych widełkach cenowych można już przebierać w niezłych słuchawkach.

Maciek R
29-08-2012, 22:13
Tak se grzebne...

Jakbys szukal sluchawek to prosze bardzo -> http://www.head-fi.org/t/433318/shootout-102-portable-headphones-reviewed-panasonic-rp-htf600-added-04-29-12 ;)

Ale tak jak juz wspomniano - to dosc osobista sprawa, wiec i tak trzeba przesluchac pare sztuk i wybrac cos dla siebie... Ja mam rekablowane Aurvany Live i jest ok ;)

O, dzięki, to warte przejrzenia. :)
Szukam też słuchawek, z których można odłączyć przewód, bo mam tendencję do 'niszczenia' kabelków... :(


Moda, lans ??? Efekt stada baranów? Wszyscy to noszą to i ja też? Może ludzi kręci pomarańczowy kabelek?
:)
Cena niewspółmierna do jakości dźwięku. W tych widełkach cenowych można już przebierać w niezłych słuchawkach.

Dzięki, podobają mi się (kabelek też), jednak baranem z tej okazji się nie czuję. ;)

shaolin
30-08-2012, 01:48
Jak chcesz odpinany drut i fajne sluchawki to http://audeze.com/ tylko cena jest srednio fajna... :D

http://www.head-fi.org/t/618255/check-out-the-head-fi-summer-2012-buying-guide

Masz jeszcze takie cos jakbys chcial jeszcze sobie poczytac :D

pil74
30-08-2012, 10:31
O, dzięki, to warte przejrzenia. :)
Szukam też słuchawek, z których można odłączyć przewód, bo mam tendencję do 'niszczenia' kabelków... :(



Dzięki, podobają mi się (kabelek też), jednak baranem z tej okazji się nie czuję. ;)
Nie bierz tego tak osobiście. Napisałem to w kontekście wypowiedzi kolegi o połowie Londynu.

Strus
30-08-2012, 17:52
Ja je na chwilę na lotnisku do Blackberry'ego podpiąłem i...... nie było żadnej różnicy w porównaniu do Senków za 13 funtów. Niestety. A podobno słuchawki stworzone do urządzeń mobilnych