PDA

Zobacz pełną wersję : czy warto NIKOR AF 80-200 f/2.8 D ED



Gawronnek
26-06-2005, 23:37
jak w temacie czy warto dopłacać 1600 zł do nowej wersji czy zadowolic sie starszą, jak wielkie sa różnice między tymi obiektywami, ewentualnie czy istnieje rozsądan alternatywa :?:

Anonymous
27-06-2005, 00:02
sorry - to bylo maglowane setki razy... zapraszam do wyszukiwarki ... :)

Gawronnek
27-06-2005, 00:12
szukałem nie ma na to pytanie odpowiedzi, najprościej jest odesłać do wyszukiwarki, ale jeszcze prosciej wogóle nie pisać skoro nie ma się nic do powiedzenia na temat pytania

pjfox
27-06-2005, 01:55
hmm
źle szukałeś (-:
odpowiedzi są - podobno optycznie nie ma różnicy, jak już to wygoda (suwany zoom, kręcenie mordką przy starszych (chyba tak jest) itd.), no i cena.
Ja ostatnio takiego za 1000zł widziałem, optycznie i mechanicznie miodzio, ale z zewnątrz.... jakby parę tirów po nim przejechało - i miałem dylemat.... brać? nie brać..... kupiłem Sigmę 70-300 APO SMII i na razie mi starcza. Jak braknie, jakości, wygody itp. pomyślimy nad 80-200 (-: ew. 70-200 ((-:
Rozumiem, zmieniasz dlatego, że 70-300G ci już nie starcza?

Gawronnek
27-06-2005, 09:09
pjfox, dzieki za odzew, wierz lub nie ale przeczytałem wszystkie dostepne wątki o obiektywach w podobnym zakresie i jasności, jednak nigdzie nie było o róznicy w cenie i czy warto, ponadto duzo dyskusji a brak rzetelnych testów, a tyle zlotów gdzie nie ma problemu z cyknieciem kliku zdjęć różnymi obiektywami w takich samych warunkach, ba nawet znalezienie zdjęcia w dyskusji to cud, z reguły duzo suchego tekstu nie popartego żadnym przykładem, a nic tak nie odda porównania jak zdjęcia

krzysiekk
27-06-2005, 09:17
Ja ostatnio takiego za 1000zł widziałem, optycznie i mechanicznie miodzio, ale z zewnątrz.... jakby parę tirów po nim przejechało - i miałem dylemat....

a Ty chciales robic zdjecia temu obiektywowi czy tym obiektywem? :-)
Ja bym bral jesli faktycznie mech. i opt. - miodzio jak piszesz ...

st_luk
27-06-2005, 17:12
jak w temacie czy warto dopłacać 1600 zł do nowej wersji czy zadowolic sie starszą, jak wielkie sa różnice między tymi obiektywami, ewentualnie czy istnieje rozsądan alternatywa :?:

Wszystko zależy od stanu techniczengo obiektywu. Model jednopierścieniowy czyli starszy optycznie (wewnątrz, nie na zewnątrz ;) ) nie różni się od dwupierścieniowego. Niestety problem używanego sprzętu polega na znalezieniu szkła w nieskazitelnym stanie :(

Sam dwa tygodnie temu byłem bliski zakupu używanego jednopierścieniowego 80 - 200 2.8 i był naprawdę w doskonałym stanie. Jedynie mocowanie ukazywało ślady użytkowania. W rękach sprzętu nie miałem, ale na zdjęciach wyglądał cacy......... A mimo wszystko coś mnie powstrzymało i wybrałem nowego AF Nikkora 180 mm f/2.8 D IF - ED.

Więc jeśli znajdziesz 80 - 200 w super stanie i będziesz miał - w przeciwieństwie do mnie - możliwość przetestowania go przed kupnem to bierz śmiało :)

[ Dodano: Pon 27 Cze, 2005 ]

[quote=pjfox]
a Ty chciales robic zdjecia temu obiektywowi czy tym obiektywem? :-)
Ja bym bral jesli faktycznie mech. i opt. - miodzio jak piszesz ...

Dla niektórych wygląd i stan sprzętu również na zewnątrz odgrywa istotną rolę, więc się nie dziw, że ktoś nie kupił szkła bo wyglądało jak lufa niemieckiego czołgu po wejściu armi czerwonej do Berlina :lol:

Ja też bym takiego "czegoś" nie kupił!!!!

Gawronnek
27-06-2005, 17:45
st_luk, dzięki wielkie za pomoc w wyborze

st_luk
27-06-2005, 19:07
st_luk, dzięki wielkie za pomoc w wyborze

Obyś tylko trafił na egzemplarz w idealnym stanie :) Choć i wówczas nie masz pewności, że nie upadł w specyficzny sposób tak że tego nie widać, na razie....a wyjdzie po jakimś czasie (cuda się zdarzają)

Jeśli możesz i stać Cię na to to weź nówke :) Będzie od nowości na zawsze TYLKO TWOJA :) Ale to już Twoja osobista decyzja. I wiem, że nie tania...bo sam to ostatnio przerabiałem ;)

Gawronnek
27-06-2005, 19:30
st_luk, teraz to mi dopiero dałes do myslenia, a i tak to trudna decyzja :?

ALF
28-06-2005, 01:08
może warto pomyślec nad sigmą 70-200 f/2.8 EX APO (HSM)

matej
28-06-2005, 01:48
może warto pomyślec nad sigmą 80-200HSM?
70-...?

ALF
28-06-2005, 01:58
hihi zmęczenie wychodzi...poprawiłem - dzięki :P

Paradox
28-06-2005, 07:29
Alfie: z tego co czytalem ta sigma z HSM lubi sie czasem zaciac z D70-tka .
czytalem o tym juz w kilku miejscach.

O tu nawet aukcja jest z taka informacja :
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=55860267

Jesli ktos sprzedaje i tak pise, to chyba jednak jest to prawda .

ALF
28-06-2005, 09:57
bo D70 to taki kitowy aparat :mrgreen:
przeca jest kilku ludzików na forum co ją mają i im się nie wiesza? :roll:

Gawronnek
28-06-2005, 23:07
może wyszła jakas wadliwa seria, gościu z allegro odpisał mi że znowym firmware zjawisko występuje zdecydowanie rzadziej, ale mimo dobrej ceny chyba się nie skuszę, szczególnie że jeden powszechnie znany forumowicz ma do sprzedania swoja 80-200 2,8, podobno optycznie w idealnym stanie