Zobacz pełną wersję : Lornetka Nikon
LordRamzes
23-08-2012, 11:56
Witam Koleżanki i Koledzy możecie polecić która z wymienionych lornetek będzie lepsza :)
http://allegro.pl/nikon-lornetka-action-vii-10x50-cf-okazja-krakow-i2581775406.html
http://allegro.pl/nikon-lornetka-action-vii-12x50-cf-krakow-okazja-i2581775734.html
2 się trochę boje dużo osób pisze ,że nie nadaje się dla osób z trzęsącymi łapami :( a niestety ja do takich należę jednak przybliżenie nęci a 1 do zastosowania ogólnego , generalnie w tym temacie leżę mam starą rosyjską lunete 10x46 jednak jakoś wolę lornetki :)
MZ nie ma między nimi drastycznej różnicy, co innego przy dwudziestokrotnym zbliżeniu.
Tam już "łapki latają".
LordRamzes
24-08-2012, 03:17
czyli lepiej 12x50 ???
to wszystko zależy od cech indywidualnych i zastosowania. Ja wybierałem między x8 a x10 i zdecydowałem na x8 bo przy dłuższej obserwacji ręce jednak bez podparcia się zaczynają minimalnie trząść i obraz przy x10 powiększeniu zaczyna latać, co robi się męczące da oczu. Musisz sam zdecydować. Dodam tylko że ja wybierałem na dodatek lżejszą lornetkę niż ty i ze stabilnością rąk nie mam problemów.
Za kolegą wyżej.
ja z kolei wahałem się jak autor wątku - między 10 i 12 Nikona - te same modele, zastosowanie górskie.
Wybrałem 10x50, faktycznie, po dłuższej obserwacji, wszystko lata.
Sama lornetka super, obraz i wykonanie, jak za te pieniądze - conajmniej bardzo dobre.
Teraz kupiłbym...żadną z w/w:).
Po prostu, to ciężkie i wielkie krowy, zabrałem ją ze sobą parę razy, szyja chce odpaść a z kolei z plecaka nigdy mi się nie chce jej dostawać.
Teraz wziałbym coś mniejszego, nawet za dużą dopłatą - byle lżejsze i mniejsze.
TomaSzSz
24-08-2012, 17:16
Lepiej 10x50 Zaufaj mi. a jeszcze lepiej dołóż do wersji uszczelnionej z Azotem, lepiej skorygowanej, warto.
LordRamzes
24-08-2012, 17:23
i tak Panowie chyba zrobię używać jej będe w górach i nad jeziorami :) a nie do podglądania ludzi :)
Jastrząb
25-08-2012, 14:09
Jak możesz do dołóż i kup http://www.astrozakupy.pl/product/Lornetka-Vixen-NEW-FORESTA-10x42-DCF/?id=889, bedzie lżejsza poręczniejsza i da zdecydowanie lepszy obraz.
LordRamzes
25-08-2012, 14:20
uuuuuu niestety chwilowo poza moimi mozliwościami na ten cel :(
To kup Sporter EX 10x4, kosztuje 420zł a jest o wiele lżejsza i mniejsza od Action, obraz daje również bardzo dobry.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.