hellbike
22-08-2012, 17:43
Interesuja mnie 3 typy fotografii i chcialbym sie zapoznac z pracami fotografow, ktore robili podobne zdjecia.
1. Fotografia dokumentalna ukazujaca czyjes zycie, otoczenie. Jestem podroznikiem/autostopowiczem chcacym dokumentowac to, chetnie zobaczylbym cos podobnego. Zdjecia tego typu robila np. Nan Goldin.
2. Fotografia dokumentalna szczera w bardzo brutalny, ekscentryczny sposob. Ciezki jest mi to dokladnie wyjasnic, ale powinno byc jasne o co mi chodzi po podaniu przykladow - a najlepszym przykladem jest tutaj Diane Arbus.
3. Fotogria dokumentalna o "problemach ludzi", ale na tematy mniej oklepane niz bieda/glod/wojna(chyba, ze w jakies mniej standardowej formie). Np. reportaz o osobie zmagajacej sie ze smiertelna choroba, o pracy w bardzo ciezkich warunkach, itp.
Znacie jakies nazwiska? Chodzi mi bardziej o fotografow wspolczesnych (chociaz "grand masters" tez moga byc).
1. Fotografia dokumentalna ukazujaca czyjes zycie, otoczenie. Jestem podroznikiem/autostopowiczem chcacym dokumentowac to, chetnie zobaczylbym cos podobnego. Zdjecia tego typu robila np. Nan Goldin.
2. Fotografia dokumentalna szczera w bardzo brutalny, ekscentryczny sposob. Ciezki jest mi to dokladnie wyjasnic, ale powinno byc jasne o co mi chodzi po podaniu przykladow - a najlepszym przykladem jest tutaj Diane Arbus.
3. Fotogria dokumentalna o "problemach ludzi", ale na tematy mniej oklepane niz bieda/glod/wojna(chyba, ze w jakies mniej standardowej formie). Np. reportaz o osobie zmagajacej sie ze smiertelna choroba, o pracy w bardzo ciezkich warunkach, itp.
Znacie jakies nazwiska? Chodzi mi bardziej o fotografow wspolczesnych (chociaz "grand masters" tez moga byc).