PDA

Zobacz pełną wersję : [ Sport ] Football



phantomek
14-03-2007, 15:47
A no sie runda wiosenna zaczeła, a ja jakos zaspałem z pokazywaniem zdjec na forum ;)
wiec tak na dobry początek taka oto foteczka z wczorajszego meczu cwiercfinalu Pucharu Polski.



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/03/1173679-1.jpg
źródło (http://plfoto.com/zdjecia_new/1173679.jpg)

NiseriN
14-03-2007, 15:51
Trochę zaszumione... a i masz pare syfków na matrycy :D Po za tym coś chyba nie tak z nasyceniem kolorów, bo jakby troche wyblakłe to zdjęcie.

rabijki
14-03-2007, 16:02
idz na stadion i zrob na 200 asa to nie bedziesz mial szumu,
syfki nie sa tematem zdjecia
co do kolorow to nie wszyscy lubia oczoje....kolory.

a kadr fajnisty

pozdrowienia
olo

phantomek
14-03-2007, 19:12
Nie wiem jak to mozliwe zeby bylo widac syfy matrycy, robiąc na f2.8 ... pokaz mi w ktorym miejscu te syfy...
co do szumu, to nie bede tego komentowal...
jak ktos nigdy nie robil na polskich ciemnych stadionach to nie ma pojecia o tym.
A odszumiac to zbytnio nie lubie, bo po co :) i tak w druku czy na odbitce tych MEGA (jak to niektorzy uwazaja) nie widac :)

NiseriN
14-03-2007, 19:23
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Nie komentowałem sytuacji na polskich stadionach, tylko mówiłem że po prostu szum (a tu jest bardzo duży) nie wygląda atrakcyjnie i zwyczajnie psuje tło, gdzie najbardziej go widać. Nie mówie że sam zrobiłbym to lepiej, ale wyraziłem swoje zdanie, chyba to nic złego ??:twisted:

projacek
14-03-2007, 19:32
Extra fota, dobry moment uchwycony. A co do szumów to nie jest aż tak tragicznie. Nie ma tutaj żadnych plamek na matrycy, to po prostu elementy murawy :)

madmips
14-03-2007, 19:38
mnie sie podoba, nie wiem o co chodzi Niserinowi, ale sugeruję kalibrację monitorka i wizytę u doktorka ;)

phantomek
14-03-2007, 19:49
Nie ma tutaj żadnych plamek na matrycy, to po prostu elementy murawy :)

Nic dodac, nic ujac :)


A co do szumów, to nie miej pretensji do mnie, pisz do Nikona :)

a zobacz to zdjecie, nie tu na forum, tylko bezposrednio w przegladarce, zeby nie bylo czarnego tla dookola http://plfoto.com/zdjecia_new/1173679.jpg zobaczysz ze bedzie roznica :)

Pawel Pawlak
14-03-2007, 20:18
klasa zdjęcie :) co do szumów, to niestety chcąc zamrozić akcję trzeba podnieść ISO a wtedy są szumy. No chyba że to canon, ale wtedy jest plastik ;) albo rybki, albo akwarium ;)

phantomek
14-03-2007, 20:28
co do szumów, to niestety chcąc zamrozić akcję trzeba podnieść ISO a wtedy są szumy.

Chyba musze takie cos zaczac pisac na kazdym zdjeciu, wtedy moze wtedy ktos zrozumie :)

Guancho
14-03-2007, 21:28
Patrzę na to zdjęcie i jakoś nie mogę dopatrzyć się tego szumu.
Nie dość, że ładnie został przeimany na ziarenko, to jeszcze uwydatnia ładną plastykę tła.
Precz z szumofobią. To się leczyć powinno :twisted:. Aż dziw, że NFZ nie uwzględnił tego na wykazie terapii refundowanych.
A kadr przedni z przedniejszych.

NiseriN
14-03-2007, 21:53
Chyba musze takie cos zaczac pisac na kazdym zdjeciu, wtedy moze wtedy ktos zrozumie :)

Wyobraź sobie że "ktoś" to rozumie. Ja oceniałem tylko gotowy obraz, nie uwzględniałem warunków w których to robiłeś, a wygląda na to ze pewnie powinienem i pod tym względem oceniać zdjęcie....
Sorry jeśli liczyłeś na same zachwyty, a ja troche zaśmieciłem Ci wątek.

phantomek
14-03-2007, 22:53
to "ktos" to nie chodzilo konkretnie o Ciebie.
Ja nie licze tutaj na same zachwyty, tylko czasami są rzeczy, ktorych technicznie nie da się obejsc, na ktore fotografujący nie ma wplywu.

apsza
14-03-2007, 23:19
"No chyba że to canon, ale wtedy jest plastik" .. co znaczy ten plastik Pawle? Poza tym gratulację ujęcia autorowi ! A szumy widać to jasne, ale widocznie musiałeś podnieść ISO a dalej już wiemy..

Pawel Pawlak
14-03-2007, 23:45
oznacza to tylko tyle, że jpgi z canona są często mniej zaszumione, ale znacznie bardziej "plastikowe". Dotyczy to w bardzo dużym stopniu bezpośredniego konkurenta nikona D2h czyli canona 1Dmk2. Na jpgach z tego aparatu ziarno jak na tym zdjęciu chyba nie często występuje, ale są jakby "powoskowane" - plastikowe. Za diabła nie da się na nich zobaczyć tej przewagi ilości pikseli. O rawach nie piszę, bo nie udało mi się żadnego dopaść i zobaczyć co mozna z niego wycisnąć. Albo sie to podoba, albo nie... dla mnie na monitorze jeszcze jest ok, ale na papierze już zdecydowanie nie :| zdecydowanie wolę ziarno z nikona.

lacha
16-03-2007, 00:19
szumi :P

phantomek
16-03-2007, 00:36
Coz poradzic, powszechnie wiadomo, wszyscy o tym mowia: NIKON NIE NADAJE SIE DO SPORTU...

;)
;)

glisek
16-03-2007, 00:44
szumi, szumi, szumi :)
ja se podkrecilem glosniej muzyke i juz nie szumi :)

zdjecie klasa

swiatlo
16-03-2007, 00:45
Wyobraź sobie że "ktoś" to rozumie. Ja oceniałem tylko gotowy obraz, nie uwzględniałem warunków w których to robiłeś, a wygląda na to ze pewnie powinienem i pod tym względem oceniać zdjęcie....
Sorry jeśli liczyłeś na same zachwyty, a ja troche zaśmieciłem Ci wątek.

Zaśmieciłeś...
A co do zdjęcia to świetne.

jurgen
25-03-2007, 17:08
jezu ale szum
hehehe
qwa już nie mogę tego znieść